St. žáci FC Victoria Otrokovice vs. TJ Štítná

24. 9. 2016

St. žáci FC Victoria Otrokovice vs. TJ Štítná  2:3 na penalty

branky: Hrnčiřík Šimon, Hnilo Dominik

K dnešnímu utkání nastoupila Štítná v oslabené sestavě a soupeř vytěžil hned z první šance po zaváhání stoperské dvojice Štítné gól kdy domácí hráč Ondřej Daniel po úniku prostřelil z těsně blízkosti Kubu Pippala. 2. minuta 1:0. Potom ale hrála hlavně Štítná, která si vytvořila výrazný územní tlak a většinou kontrolovala hru ale vytvořené šance zejména nájezd Ondry Hnila na brankáře jsme nedokázali proměnit a tak trestal znovu soupeř, když po hrubé chybě Tomáše Raka proměnil brejk opět agilní Ondřej Daniel a v 26 minutě už to bylo 2:0 pro domácí. Štítná mohla vzápětí snížit, ale v čisté gólové pozici selhali jak Ondra Hnilo tak Pavel Frýželka. Potom ale přišel zasloužený gól Štítné, v 34 minutě po levém křídle zatáhnul míč Ondra Hnilo přihrávkou našel Šimona Hrnčiříka, který i když přebíral míč v obtížné pozici vystřelil z otočky tvrdě pod břevno 2:1. Po přestávce pokračoval tlak Štítné a po několika slibných akcích jsme se dočkali vyrovnání, po rohovém kopu gólman soupeře pouze vyrazil a Dominik Hnilo z velkého vápna vyrovnal na 2:2 ve 44 minutě. Po vyrovnání jako by se oba týmy uspokojily s remízou v základní hrací době a do konce se kromě skoro zbytečné šance domácích v poslední minutě, kdy nakopnutý míč soupeře měl být jednoduchou kořistí pro obranu, ale opět nedůsledností a nedohodou mezi stopery a brankářem došlo k ohrožení naší branky a to nadvakrát i z následujícího rohového kopu. Skóre se ale neměnilo a tak zápas skončil v základní hrací době 2:2 a kopaly se penalty. Tato technická disciplína hráčům Štítné docela jde, což dokázal i tento rozstřel, který jsme vyhráli 4:3 a získali tak doplňkový druhý bod. Vzhledem k vývoji zápasu určitě nemůžeme být spokojení, naši hráči měli nad soupeřem velkou převahu, ale nepromněňování šancí a doslova darované góly zabránily tomu abychom mohli naplno bodovat.