26.kolo  neděle 19.6.2016

Malenovice :Štítná 0:3 (0:1)

Branky Štítná :2x Zvoníček Ondřej,Malaník  Patrik,

Sestava Štítná:Kuja-Hnilo,Polášek,Barbořík,Hnaníček-Malaník,Králík (69.Důlka),Zvoníček,Fojtík (80.Ujčík)-Krupík (62.Orsák),Šimoník

V posledním zápase sezóny nastoupili naši dorostenci na půdě mužstva z předposledního místa tabulky z Malenovic.Hráči se chtěli výhrou rozloučit s hráči ročníku 1997 ,kteří přechází do mužstev dospělých-Barbořík Radovan,Šimoník Roman,Hrnčiřík Jan a Krůžela Radek.Dorostenci sice zvítězili ,ale zvlášť první půle byla ze strany Štítné spíše o hře na náhodu než kombinační fotbal.I tak se v obrovských šancích objevili Malaník,Šimoník a dvakrát Zvoníček.Domácí měli dvě dobré šance vstřelit branku,ale jednou mířili vedle a při druhé šanci  šla střela do tyče.Jediný gól padl po rohovém kopu ve 25.min ,který Patrik Malaník zatočil přímo do branky domácích - 0:1. Druhá půle už byla plně v režii hostů ze Štítné.Hrálo se skoro celou dobu na polovině domácích ,a z toho pramenily velké šance ke vstřelení branky.V 51.min byl faulován Šimoník ve vápně a byl nařízen pokutový kop,který však Radovan Barbořík neproměnil.Hned po penaltě Štítná kopala roh ,ze kterého se Zvoníček prosadil a dal hlavou na 0:2.V 55.min se ke střele dostal Tomáš Krupík a jeho rána z 25 m šla do tyče domácí branky.V 60.min se dostal po rohu k hlavičce Malaník ,ale jeho pokus šel těsně nad bránu.V 63.min domácí hráč protáhl Martina Kuju z 20 m ,ale ten střelu  vyrazil na rohový kop. V 65.min byl opět faulován Šimoník ve velkém vápně  a znovu se kopala penalta .Tentokrát ji kopal další odcházející hráč do mužů Roman Šimoník ,ale i on penaltu neproměnil.V 69.min zahrával  rohový kop Fojtík a jeho přesný centr našel Zvoníčka .který se podruhé prosadil hlavou - 0:3.V závěru utkání si Barbořík a Šimoník zahráli společně v útoku ,ale i když měli oba šanci vstřelit branku,tak své šance neproměnili.

Mužstvo výhrou zakončilo svou první sezónu  v krajském přeboru ,ve které si vedlo velmi dobře a se ziskem 38. bodů se umístnilo na 8. místě tabulky.

25.kolo  neděle 12.6.2016

Štítná : Bojkovice  3:2 (1:1)

Branky Štítná :2. Malaník Patrik,57.Šimoník Roman,86.Barbořík Radovan

Sestava Štítná:Kuja-Hnilo,Barbořík,Zvoníček,Hnaníček-Šimoník (60.Důlka),Malaník,Hrnčiřík,Králík,Fojtík(88.Ujčík)-Krupík(46.Polášek)

Trenér Zdeněk Šebák:"Hned  po velkém derby s Brumovem sehráli naši dorostenci malé derby s mužstvem Bojkovic.Opět v kombinované sestavě naši dorostenci odehráli zápas velmi dobře.Tentokrát k bojovnosti přidali i kvalitní herní výkon .Soupeř měl několik vyložených šancí ,ve kterých podržel tým výborný Martin Kuja v brance,ale i tak mohlo  po mnoha šancích domácího mužstva skončit utkání i dvojciferným vítězstvím.O výsledku tak rozhodl kapitán a střelec důležitých branek Radovan Barbořík..S velmi kvalitním soupeřem je výhra našich dorostenců cenná."

sestřih zápasu  - zde

23.kolo  pátek 10.6.2016 - dohrávka

Štítná : Brumov 1:2 (0:1)

Branka Štítná :91..min Kuja Martin

Sestava Štítná:Kuja-Hnilo,Barbořík,Zvoníček,Hnaníček(70.min Krupík)-Šimoník,Malaník,Hrnčiřík,Králík,Fojtík-Kamenčák

Trenér Šebák Zdeněk:"Ve Štítné se hrál  před kvalitní diváckou kulisou výborný fotbal.Hosté byli o něco fotbalovější ,ale štítenští hráči byli zase bojovnější.Zápas přinesl nasazení ,které bylo  hodno pravého derby . Emoce,hecování ,vyloučení,boj o výsledek až do konce utkání ,toto vše vidělo v tomto  utkání více než 100 diváků .Hráče Štítné musím pochválit za předvedenou hru a hostům pogratulovat k vítězství.Svúj velmi dobrý výkon potvrdil brankou v poslední minutě brankář Martin Kuja".

24.kolo  sobota 4.6.2016

Holešov :Štítná   2:1 (1:1)

Branka Štítná : Kamenčák Lukáš (17.min)

Sestava ŠtítnáKuja-Hnilo,Barbořík,,Zvoníček Ondřej,Polášek- Šimoník, (60.Orsák),Králík ,Hrnčiřík JanFojtík-Kamenčák,Tomeček (46.Malaník)

Na střídání:Krupík,Hnaníček

Zápas začal aktivitou hostů ze Štítné.Už 3.min napřáhl z 25 m Ondra Zvoníček a jeho střelu k tyči brankář Holešova s  námahou vyrazil na roh.Z následujícího rohového kopu se dostal k zakončení znovu Ondra Zvoníček ,ale jeho hlavička šla těsně nad bránu domácích.K první šanci se domácí dostali ve 13.min ,když si na dlouhý nákop z téměř poloviny hřiště naběhl útočník domácích a jeho hlavička šla metr nad bránu Štítné.V 17.min po kombinaci ve středu hřiště poslal Martin Králík ideální míč za obranu domácích ,na který si naběhl Lukáš Kamenčák a ten s přenhledem přehodil vyběhnuvšího brankáře - 0:1.Bohužel domácí do jedné minuty vyrovnali,když levý záložník Holešova našel svým centrem nabíhajícího pravého záložníka ,který neměl se zakončením z malého vápna vyrovnat.Hráči Štítné se dostali po tomto gólu do herního útlumu a domácí mohli v 19.min otočit výsledek.Útočník  Holešova se uvolnil ve velkém vápně a vystřeli ,ale Martin Kuja reflexivním zákrokem vyrazil míč na roh.Za pár minut se do zakončení dostali opět domácí,ale Martin Kuja znovu své mužstvo podržel. Od tohoto momentu až do konce poločasu měli dorostenci Štítné častěji míč na svých kopačkách .Zvlášť středová trojice Hrnčiřík Jan,Králík Martin a Zvoníček  Ondřej přehrávali hráče Holešova.Ve 33.min přišla velká šance hostů ze Štítné.Míč se po ose Králík -Hrnčiřík  - Šimoník dostal zpětnou přihrávkou na osamoceného Karla Tomečka na malém vápně ,ale ten bohužel pro Štítnou nepřesně trefil míč a z následného závaru nebylo nic.Do konce poločasu zahrávala Štítná několik rohových kopů,ale k ohrožení domácí branky nedošlo.Druhý poločas začal jako ten první.Ve  49.min hosté zahrávali rohový kop  a k zakončení se dostal Ondřej Zvoníček,ale jeho hlavička šla nad bránu domácích.Ke změně skóre došlo v 52.min .Domácí zahrávali rohový kop,k odraženému míči se dostal obránce Holešova ,nikým neatakovaný měl dost času zacentrovat před branku Štítné kde si naběhl záložník domácích a jeho hlavička šla do sítě - 2:1.Po této brance se zvýšila snaha Štítné o vstřelení branky.V 57.min se svou rychlostí prosadil Roman Šimoník ,postupoval téměř z poloviny hřiště sám na brankáře ,ale faul posledního obránce ze zadu mu znemožnil zakončit.Rozhodčí zákrok domácího hráče "odměnil" pouze žlutou kartou.Následný tretný kop z 18 m  Jendy Hrnčiříka šel do zdi. .V 65.min zahrával Fojtík tresný kop z pravé strany na který si naběhl Ondra Zvoníček ,ale jeho hlavička ze dvou metrů těsně minula branku domácích.V 70.min zahrával z opačné strany trestný kop Jenda Hrnčeřík a domácí uchránil od vlastní branky efektní zákrok brankáře.V 80.min se dostal po chybě domácí obrany do obrovské šance Ondra Orsák,ale jeho střela tváří v tvář domácího brankáře šla těsně vedle levé tyčky domácí branky.V 83.min zahrával dlouhý aut Jenda Hrnčiřík ,na něj si naběhl Ondra Zvoníček a jeho hlavičku směřující do brány brankář Holešova s vypětím všech sil vyrazil.V 89.min se dostal po centru do vápna do šance opět Ondra Zvoníček,ale v Holešově skórovat mu bohužel nebylo dopřáno.Ze dvou metrů místo doklepnutí do odkryté branky vlastně jako obránce míč vykopl pryč z malého vápna.Prohra v Holešově určitě mrzí,ale hráči podali velmi dobrý výkon.Bohužel v zakončení neměli to potřené štěstí.

22.kolo  21.5.2016

Kunovice :Štítná 6:0 (3:0)

Sestava ŠtítnáKuja-Hnilo,Polášek,Zvoníček,Hnaníček(84.min Šimoník)- Malaník (52.min Orsák),Králík ,ManišFojtík-Kamenčák,Tomeček (75.min Krupík)

Asistent trenéra Tomáš Lysáček:"Štítná přijela do Kunovic se snahou herně se vyrovnat domácím.Bohužel mužstvo Štítné tentokrát nemělo svůj den a do poločasu prohrávalo o tři branky..Druhý poločas se Štítná zlepšila ,ale v pohodě hrající domácí využili snahy hostů o vstřelení branky a trestali každou chybu Štítné a dalšími brankami navýšili skóre utkání až na konečných 6:0.Škoda nevyužité šance Malaníka ,který v době zlepšené hry našich dorostenců mohl snížit na 2:1 a zápas se pak mohl vyvíjet úplně jinak.V tomto zápae jsme byli hodně limitovaní povinným střídáním .Malaník musel odpoledne za žáky a Šimoník za A mužstvo."

sestřih zápasu  - zde

Příští týden má dorost volno a  odložený zápas s mužstvem Brumova se  hraje  v pátek 10.6. v 18,00 hod.

Pan "sebevědomý " Pecha (trenér Brumova) se našim důvodům o přeložení na webových stránkách Brumova směje (zřejmě je ani pořádně nezná),ale naše mužstvo je složeno pouze z našich odchovanců a každá absence či zranění hráčů znamená pro vedení dorosteneckého mužstva velký problém.

Pokud bude mít trenér Štítné kádr 22 hráčů ( z toho osm hostování) jako v Brumově  , nebude pro něj problém odehrát zápas bez tří hráčů, kteří budou na školním výletě nebo budou mít rodinné povinnosti.

Další důvod je návrat Jendy Hrnčiříka z USA  ,který letos končí v dorosteneckém věku a požádal vedení mužstva o to, aby si mohl  zahrát ještě nějaký zápas za dorost ,protože v polovině června znovu  odjíždí do zahraničí (může tak odehrát tři zápasy - Holešov,Brumov,Bojkovice)  .Pechovi asi nedochází ,že je to také o přístupu k hráčům  a že je to jenom  fotbal, který by  se měl hrát pro radost a dobrý pocit ze hry. Ať se zeptá svých svěřenců jaký mají oni pocit z něho .Kdyby "mohli" mluvit asi by se divil.

Pokud měl  pan Pecha  problém odložit zápas ,bylo jenom na něm zamítnout přeložení zápasu a hrálo by se tuto neděli. Jeho ubohé poznámky na webu Brumova svědčí o tom ,že takový problém zřejmě nikdy nepoznal. Uvidíme příští rok až zjistí ,že mu vedení klubu nekoupí hráče a bude muset hrát jen s tím co mu z letošního kádru zbyde. Třeba i on bude chtít z podobných důvodů jako my přeložit zápas ,ale od nás se výsměchu určitě nedočká.

21.kolo  neděle  15.5.2016

Štítná :Baťov  6:2 (4:1)

Branky Štítná :4x Kamenčák Lukáš (9.,17.,41.,67.),2x Malaník Patrik (44.,70.)

Červená karta :30.min Dvoříák (Baťov)

Sestava ŠtítnáKuja-Hnilo,Barbořík,,Zvoníček,Hnaníček- Malaník (70.min Ujčík),Králík ,ManišFojtík-Kamenčák,Tomeček (67.min Krupík)

Dorostenci zahráli jeden z nejlepších zápasů jara a zaslouženě vyhráli .Zápas však začali velmi vlažně a hosté se dostali během prvních pěti minut do dvou gólových šancí .Ve 3.minutě ještě výborně zasáhl Martin Kuja a vyrazil střelu hostujícího hráče na roh ,ale v 5 min už nestačil na střelu útočníka hostů a domací prohrávali  0:1. Po této brance se naši dorostenci otřepali a v 9..min po rohu Maniše tečoval střelu  Barboříka  Kamenčák   a bylo srovnáno - 1:1.Ve 13.min se dostal ke střele z 20 m Martin Králík,ale jeho střela šla nad bránu hostů.Do vedení šla   Štítná v 17.min ,kdyř přihrávku uvnitř vápna zužitkoval znovu střelecky pohotový Kamenčák - 2:1.Důležitý moment zápasu nastal ve 29.min ,kdy byl po druhé žluté vyloučen hráč hostů a Štítná hrála přesilovku.Ve  30.min šel sám na bránu hostů Malaník,ale  brankář  jej vychytal . Ve 34.min postupoval na bránu hostů Kamenčák,ale jeho pokus šel vedle brány..O minutu na to se ocitl před bránou Baťova Tomeček ,ale jeho pokus o přehození brankáře šel i nad bránu hostů.Ve 40.min poslal ideální pas do levého křídla Zvoníček,Fojtík dal  pod sebe před bránu a Kamenčák do prázdné brány zvýšil na 3:1.Do konce poločasu to ještě nebylo všechno.Ve 43.min poslal svou přihrávku do ulice Maniš na Malaníka  a ten se nemýlil  - 4:1.Druhý poločas už naši dorostnci kontrolovali hru,ale i tak se dostávali do brankových příležitostí.V 52.min znovu našel průnikovou přihrávkou Maniš Malaníka ,ale tentokrát mládežnický střelec svou šanci neproměnil.Další stoprocentní šanci měl v 54.min Tomeček ,ale jeho střelu brankář hostů  vyrazil.Skóre utkání se znovu měnilo v 66.min kdy si na dlouhý míč Zvoníčka za obranu hostů naběhl Kamenčák a již po čtvrté se v tomto zápase  šikovný střelec nemýlil. Tři minuty na to v 69.min se dostal přes obránce Malaník a při samostaném nájezdu na bránu hostů se umístněnou střelou podruhé v tomto zápase  prosadil - 6:1.V 74.min hosté střelou z 20 m ještě snížili na konečných 6:2.Zápas s velmi nepříjemným mužstvem tak dorostenci vyhráli vysokým rozdílem .

sestřih zápasu - zde

20.kolo - sobota 7.5.2016

Rožnov  : Štítná 1:2 np (1:0)

Branka Štítná :91.min Barbořík Radovan

Penalty:3:4

Sestava ŠtítnáKuja-Hnilo,Barbořík,,Zvoníček,Hnaníček- Krupík,Králík , ManišFojtík-Kamenčák,Tomeček (55.min Orsák)

Dorost přivezl z Rožnova zasloužené dva body  .

Zápas na umělé trávě za nepříjemného větru začali naši dorostenci opatrně.Domácí se snažili o kombinační hru ,která jim v prvním poločase vycházela ,ale k vážnějšímu ohrožení naší branky nedocházelo.Domácí se dostali pouze k dvěma zakončením hlavou,ale první hlavičku zlikvidoval Martin Kuja a druhá šla vedle branky.My jsme se dostali také k ohrožení branky domácích.V 8.min našel mezi obránci Martin Králík Kamenčáka ,který svou střelou z velkého vápna protáhl brankáře Rožnova.V 21.min napřáhl z 20 m Králík ,ale jeho křížnou střelu vytáhl brankář domácích na roh.Tři minuty před koncem poločasu jsme nebyli důrazní při odkopu na hranici velkého vápna  a domácí chybu využili a střelou z 20 m otevřeli skóre - 1:0.

Druhý poločas jsme hráli po větru a získali jsme si i tím územní převahu.

Obrana domácích však naše útoky s úspěchem odvracela.Přesto jsme mohli s několika šancí vyrovnat.V 60.min prošel mezi hráči Rožnova dobře hrající Martin Maniš a napřáhl z 25 m .Jeho střela šla bohužel pár centimetrů mimo branku.V 78.min zahrával jeden z mnoha standadních situací Maniš .Na jeho centr si na zadní tyč naběhl Radovan Barbořík  a bohužel pro nás jeho volej těsně minul odkrytou branku.Domácí naši obranu v druhé půli téměř nerověřili.Když už jsme závěrečných 10 min  hráli až na pět útočníků podařilo se Barboříkovi v poslední minutě utkání vyrovnat nádhernou střelou z 25 m.

V penaltovém souboji o prémiový bod Martin Kuja chytil dvě penalty a naši střelci  neproměnili pouze jednu ,mohli jsme se radovat s dvoubodového vítězství. Dorost tak neprohrál v základní hrací době páté utkání za sebou.

branky a penalty zápasu  - zde

19.kolo - neděle 1.5.2016

Štítná :Louky  0:1 np (0:0)

Penalty:3:4

Sestava ŠtítnáKuja-Hnilo,Barbořík,,Zvoníček,Polášek-Hnaníček, Králík , ManišFojtík-Šimoník,Krupík((82.Hrnčiřík Ondřej)

Dorost odehrál bojovný zápas,ve kterém mohou litovat neproměněných šancí v prvním poločase,protože ve druhém poločase se již hrálo bez vážnějších šancí na obou stranách.

Zápas proti velmi dobře hrajícím hostům začali hráči Štítné velmi dobře. Postrádali sice pět hráčů sestavy (Kamenčák,Malaník,Tomeček, Krůžela,Orsák)  ,ale přesto si dokázali vytvořit několik gólových příležitostí.V 15.min se na malém vápně uvolnil Šimoník ,ale jeho střela sice prošla mezi nohama hostujícího brankáře ,ale bohužel pro domácí stačil jej zadržet před brankovou čárou.Ve 23.min nacetroval před bránu Maniš ,ale Ondra Fojtík z malého vápna přestřelil.Ve 24.min napřáhl ke střele  z 25 m Maniš ,ale jeho pokus brankář hostů chytil.Ve 40.min se znovu pokusil tentokrát technickou střelou docílit branky Maniš,ale brankář hostů vyrazil na roh.Z následného rohu Ondra Fojtík mířil přímo do branky,ale hostující brankář opět vyrazil na roh.Po dalším rohu se do 100% šance dostal nejlepší hráč domácích Králík ,ale jeho střela z malého vápna šla těsně vedle.Hosté byli možná lepší na balónu,ale šance si v prvním poločase vytvářeli pouze domácí.Druhý poločas se hrál uprostřed hřiště a mužstva se do vážnějích situací nedostávala.Obrovskou a vlastně jedinou šanci druhé půle zlikvidoval domácí brankář Martin Kuja,který chytil pohotovou střelu hostujícího hráče z 10 m.

V penaltovém souboji o prémiový bod pak byli šťastnější hosté v poměru 3:4..

18.kolo - neděle 24.4.2016

Nedašov  : Štítná 0:4 (0:2)

Branky Štítná:6.Zvoníček,19.Kamenčák,65.Králík, 70.Krůžela

Sestava ŠtítnáKuja-Hnilo,Barbořík,,Zvoníček,Polášek-Krupík(57. Krůžela,71.Hrnčiřík Ondřej)), Králík, ManišFojtík-Kamenčák(38.Hnaníček) ,  Tomeček (80.Ujčík)

Zápas v Nedašově hráči Štítné pojali velmi zodpovědně.V obraně nedělali chyby a tak se soupeř nemohl dostávat do ohrožení  jejich branky.Důraznému soupeři  postupně odcházely síly .Vstup do zápasu vyšel a Ondra Zvoníček  v 6.min po rohu vstřelil první branku- 0:1.V útoku zraněním hendikepovaný Lukáš Kamenčák dělal soupeři problémy a když se v  19 .min dostal do gólovky tak ji s přehledem proměnil - 0:2.Před svým střídáním se dostal Lukáš Kamenčák v 25.min ještě jednou  do šance po ideální přihrávce Ondry Zvoníčka ,ale jeho střela šla těsně nad bránu domácích.První poločas tak skončil s obětavým soupeřem 2:0 pro Štítnou.Druhý poločas už bylo na hřišti více méně jenom jedno mužstvo.Domácí se sice ojediněle dostávali na dostřel branky Štítné ,ale jejich pokusy končily  buď mimo branku hostů nebo v náručí dobře chytajícího Martina Kuji.Skóre druhé půle mohl otevřít ve 48.min Martin Králík ,ale jeho střela po standardní situaci šla nad bránu domácích.Vše si Králík vynahradil 65.min ,když jeho pokus z 25 m skončil v bráně Nedašova - 0:3.V 69.min se se do šance dostal Radek Krůžela ,který obešel jak obránce, tak brankáře domácích a do prázdné branky zvýšil na 0:4.V 73.min mohl okopírovat  Krůželu Karel Tomeček .Obešel celou obranu i brankáře,ale jeho střelu do prázdné branky domácí obránce vykopl na roh.Z následného rohu mohl Ondra Zvoníček zvýšit skóre .ale jeho střela ze 2 m šla vysoko nad.O dvě minuty na to se dostal do šance znovu výborně hrající Tomeček ,ale z  malého vápna se znovu neprosadil.Poslední velká šance přišla 6 minut před koncem,když se na hranici malého vápna objevil Ondra Zvoníček ,ale jeho střelu dokázal obětavý brankář Nedašova nohama vyrazit.Je třeba hráče Štítné pochválit za přístup a koncentraci v zápase s mužstvem ,které v soutěži nemá co ztratit .Výhra  je zcela zasloužená.Kaňkou zápasu je obnovení zranění Radka Krůžely,kterému přejeme brzké uzdravení.

17.kolo  - pátek 15.4.2016

Luhačovice :Štítná 3:4 (0:2)

Branka Štítná: 14.min Maniš,40. Malaník,53.  Králík,90.Zvoníček

Sled skóre:0:3 - 3:3  - 3:4

Sestava Štítná:Kuja-Barbořík,Kamenčák,Zvoníček,Polášek-Malaník, Králík, ManišFojtík-Šimoník,Hnaníček (55.min  Hnilo)

Na střídání ještě: Krupík

Dorost začal ve večerním zápase velmi dobře .Od záčátku byl lepší a svou převahu ve 14.min  po zahraném rohovém kopu na zadní tyč ,kde Radovan Barbořík vrátil hlavou míč opět před bránu  a Martin Maniš dorazil míč za záda domácího brankáře,otevřeli skóre zápasu - 0:1.Další branka padla až ve 40.min.Roman Šimoník zatáhl míč z leva do středu a nádherně přihrál nabíhajícímu Patrikovi Malaníkovi a ten střelou na zadní tyč upravil skóre na 0:2. Druhý poločas začal s 15 min zpožděním ,protože domácí měli problém s počítačem .zdálo se ,že prodloužená přestávka nějak ovlivní průběh hry,ale nestalo se .Štítná byla opět aktivnější a po dvou šancích Romana Šimoníka a Patrika Malaníka se v 55.min prosadil po ideálním centru Romana Šimoníka hlavou z malého vápna Martin Králík - 0:3.Hned minutu na to však domácí po rohovém kopu snížili na 1:3.Po této brance domácí vsadili vše na útok a otevřely obranu a  hosté měli prostor dorazit domácí z několika šancí.Nejméně 2 krát šli štítenští v přesila na obranu Luhačovic ,ale ani jednou se jim nepodařilo vstřelit branku.V 70.min obrana hostů udělala obrovskou chybu a domácí snížili už na rozdíl jedné branky.Z jasného zápasu bylo najednou drama.Domácí se snažili dlouhými míči do vápna vytvářet skrumáže před Martinem Kujou ,který  v těchto chvílích minimálně dvakrát podržel  Štítnou.Otevřená obrana stále poskytovala hostům vstřelit branku ,ale jak Martin Maniš ,tak Roman Šimoník ve svých velkých šancích selhali.A tak přišel zákonitě trest v podobě vyrovnávací branky ,kterou vstřelili domácí po rohovém kopu v 85.min - 3:3.. Pro štítenské dorostence ,ale byla štěstěna nakonec nakloněna  a po faulu na Patrika Malaníka  v 90.min Ondra  Zvoníček  z penalty potvrdil zasloužené tři body pro Štítnou.

Dorostenci si na konci druhého poločasu zbytečně zkomplikovali cestu za třemi body z Luhačovic..

- neproměnili - \Maniš a Kamenčák

Sestava Štítná: Hnilo-Barbořík,Kamenčák,Zvoníček,Polášek-Malaník, Králík, ManišFojtík-Šimoník,Tomeček (75.min Krupík)

Na střídání ještě: Hnaníček

Štítenský dorost začal utkání s mužstvem , které je schopno soupeři nastřílet i 25 branek velmi dobře. Byli  důrazní ,disciplinovaní a na malé umělce se ze standardních situací  prosadili.. Ve 20.min zahrával Malaník trestný kop z levé strany a ten skončil až v bráně hostů 1:0 .Ve 26.min  prošel nejlepší hráč hostů Klečka přes 3 hráče  a z 20 m vyrovnal – 1:1.Ve 29.min po závaru před brankou hostů zahrával rohový kop Fojtík a  jeho ideální centr na zadní tyč Ondra Zvoníček hlavou proměnil ve vedoucí branku – 2:1.Štítné vycházely standardní situace a  v 39.min si na centr Malaníka naběhl  znovu Ondřej Zvoníček a zvýšil opět hlavou  na 3:1.Výsledek celého zápasu ovlivnila situace ve 42.min ,kdy došlo k faulu ve velkém vápně a následné penaltě. Tu hosté proměnili. – 3:2.Bohužel pro domácí došlo  v poslední minutě poločasu  k faulu  25 m před  velkým vápnem. Hostující hráč využil  postavení zdi a brankáře Štítné a vyrovnal – 3:3.

Druhý poločas byl sice více v režii hostujícího mužstva ,ale  skončil bez  branek. Je třeba  vyzdvihnout  zákrok brankáře Ladislava Hnili z 66.min ,kdy střelu hostů z 25 m vrazil   na břevno a roh. Jinak se hrálo bez vážných situací po celý druhý poločas na obou stranách A také proto zápas skončil remízou a o plusovém bodu rozhodovaly pokutové kopy ve kterých  byli šťastnější hosté Je třeba  na závěr pochválit všechny hráče dorostu Štítné za bojovný a  herně kvalitní výkon..

15.kolo- neděle 3.4.2016

Uherský Brod : Štítná  2:1 (2:1)

Branky : 3. a 43.min domácí - 41.min Malaník

Sestava Štítná: Kuja-Barbořík,Kamenčák,Zvoníček,Polášek-Malaník, Králík, ManišFojtík-Šimoník,Tomeček (70.min Hnaníček)

Na střídání ještě: Krupík T.,Orsák

Utkání se hrálo na umělé trávě na Lapači ,která má maximální rozměry.

Začátek utkání se nám nevydařil a domácí hned ve 3.min po tretném kopu z 16 m vstřelili první branku zápasu.Do 15.min se naši dorostenci hledali ,ale postupně přebírali iniciativu a od  20.min byli lepším mužstvem.Ve 23.min unikl po křídle Patrik Malaník a nachystal Romanovi Šimoníkovi 100% šanci,ale náš nejlepší střelec ze 3 m nadstřelil prázdnou branku.K vyrovnání došlo ve 41.min ,kdy Martin Maniš našel hezkou přihrávkou mezi obránce Patrika Malaníka a ten obešel i brankáře a zakončil do prázdné branky.Hodně vzruchu přinesla 43.min ,kdy dali domácí branku,přestože byl zakončující hráč minimálně v metrovém ofsajdu.Poločas tak skončil 2:1 pro domácí.Po uklidnění situace o přestávce naši dorostenci od začátku druhé půle na domácí doslova vletěli a až do konce utkání skoro nepustili domácí přes půlku hřiště.Štítná zahrávala ve druhém poločase  15 rohových kopů,při kterých domácí obrana jen s námahou odvracela míč od vlastní branky a v 62.min nastřelil hlavou Ondra Zvoníček dokonce  tyč.A když ani čtyři  trestné kopy z výborné pozice se nedostali do branky domácích ,dalo se očekávat ,že aspoň ze hry nějaká branka padne.Bohužel - ne.Šance Zvoníčka,Šimoníka,Králíka ,Maniše,Malaníka a na závěr Kamenčáka skončily buď v náručí brankáře domácích nebo těsně vedle domácí branky.

Prohra jistě hráče mrzí ,ale celý tým podal velmi kvalitní výkon a při troše štěstí mohl náš tým zvítězit a možná i  rozdílem třídy.Bohužel se tak nestalo a  z Brodu dorostenci nedovezli ani bod.

Pokud výkon dorostencům vydrží můžou se s přehledem utkat s kterým koliv mužstvem soutěže.