Komentáře kzápasům I.A třída 22.4.2012

29. 4. 2012

SKUPINA A

DOL. BEČVA – BRUMOV B 4:2 (2:0)

Proti soupeři, který přijel na Valašsko posílen i o několik hráčů A týmu, začali domácí nejlépe, jak mohli. Hned ve 4. minutě se výstavní trefou do šibenice předvedl Paprskář – 1:0. O čtyři minuty později přidal druhý gól Dolní Bečvy Adamec, který se prosadil hlavičkou. Po změně stran si domácí zápas pořádně zkomplikovali. V 62. minutě nejdříve hosté po chybě domácí obrany snížili a o další tři minuty později už bylo vyrovnáno, když se ujala střela hostů z dobrých 35 metrů. Dolnobečvané zachránili tři body až v závěru. Nejprve byl v 83. minutě ve vápně faulován Vašek, ovšem podle Brumovských ani k žádnému kontaktu nedošlo. Penaltu však Vašek proměnil – 3:2. Poslední slovo patřilo opět domácím. Paprskář skvěle svým důrazem vybojoval balon a vstřelil čtvrtou branku. Po čtvrté brance hosté cítili křivdu a duel psychicky neunesli. Hned dva hráči museli jít předčasně pod sprchy a Brumov dohrával utkání v devíti. Branky: 4. Paprskář, 8. Adamec, 83. Vašek z pen., 85. Paprskář – Filo, Janáč. Rozhodčí: Schmid – Havránek, Blažek. Brumov B: Vypušták – Šindler, Dekleva, Kolínek, Habanec (Jánáč), Filo, Fojtík, Zvoníček, Macháč – Ritter, Neťuka. Trenér: Vaněk.

VIDČE – SK VIZOVICE 2:3 (1:1)

O záchranu bojující Vizovice se na lídra tabulky vytáhly. Po celý zápas byly důraznější, rychlejší a hlavně gólové. Domácí jako by byli po těžkém flámu. Začali sice dobře a do 26. minuty naznačovali, že to s bojem o postup myslí vážně. Do vedení je poslal střelec Michal Kramoliš. Jenže závěr poločasu již byl v režii Vizovic. Brankář domácích Petružela dělal doslova zázraky, když zlikvidoval tři jasné šance. Ve 42. minutě další šanci stačil pouze vyrazit a nejlepší hráč hostů Velev neměl hlavou problém doklepnout – 1:1. Také druhou půli začali hosté aktivně a bylo jich na hřišti plno. Ve 48. minutě centr Veleva tečovala obrana přímo k Dvořákovi – ten na čáře jen hlavičkou sklepl – 1:2. Radost hostů byla ale krátká. O osm minut později vypálil ze šestnáctky Vala, gólman Pavelka jen vyrazil a pohotový Dobeš doklepl – 2:2. Domácí sehráli hodně špatný zápas a moc se jim nechtělo. Hostující Dvořák dvakrát pohořel na Petruželovi. Rozhodující direkt Vizovic přišel v 72. minutě. Velev zatáhl po křídle a přihrávkou pod sebe našel čerstvého Drgu – 2:3. V závěru si domácí šanci nevytvořili, hosté zápas dohráli v pohodě. Bojovali o záchranu jako lvi. Branky: 26. Kramoliš, 56. Dobeš – 42. Velev, 48. Dvořák, 72. Drga. Rozhodčí: Bělunek – Holub, Nohavica. SK Vizovice: Pavelka – Valenta, Novák, Polách, Sudeník, Sviečka, Dvořák, Kudrnáč, Jurečka (65. Drga) – Velev, Laciga. Trenér: Cahyna.

LUKOV – ZUBŘÍ 0:1 (0:0)

Utkání začalo zcela v režii domácích, ale ve hře bylo hodně nepřesností a zbytečných ztrát míčů. Ovšem Zubří tyto chyby nepotrestalo, protože ve hře dopředu nepředvedlo nic. Lukov si přesto vytvořil několik slibných příležitost, ale trestuhodně je neproměnil a vrátil se ke střelecké nemohoucnosti z podzimu. Druhá půle byla ze strany domácích ještě horší a hosté potrestali zaváhání obrany, když se nedohodli Šimčik s Velikovským, a Šusťáčkem se dostali velmi snadně do vedení. Všechno mohl napravit T. Teplý, ale s nařízenou penaltou pohrdl a míč napálil do břevna. Domácí se pak snažili o vyrovnání a několik příležitostí skončilo jen nastřelením břevna Kovářem z trestného kopu. Vše vyvrcholilo neproměněním druhé penalty, když velmi slabou střelu Maloty brankář hostů zneškodnil. Zubří se pak soustředilo na udržení výsledku všemi prostředky a pro neschopnost domácích se jim to podařilo. Pro Lukov byl výsledek a hlavně předvedená hra velkým zklamáním. Branka: Šusťáček. Rozhodčí: Bernatík – Malota, Šerý. Lukov: Jokl – Sedláček, Kovář, Šimčík, Vitovský, T. Teplý, M. Teplý, Šumšal, Drábek, Malota, Richtr (46. Velikovský). Trenér: Z. Richtr.

SLAVIČÍN B – JUŘINKA 0:5 (0:1)

Slavičín doma opět daroval soupeři všechny body a po chabém výkonu utrpěl debakl 0:5. Již od prvních minut byla Juřinka aktivnější, když v úvodu zahrozili střelami Burda a Šindelek. Ve 13. minutě hlavičkoval po rohu Štěpán vedle. Po půlhodině pronikl před brankáře Šindelek, trefil jen jeho tělo. Branková radost přišla ve 39. minutě, když tečovaná dělovka Šnajdra ze 22 metrů skončila v síti – 0:1. Nástup do druhé půle patřil Juřince. Ve 48. minutě oblouček Žilinského skončil v síti – 0:2. Brejky hostů byly ukázkové a zvláště Šindelek pořádně větral obranu. Dočkal se v 75. minutě, kdy pronikl ze strany a nedal gólmanovi šanci – 0:3. O pět minut později akci Škařupy dorazil střídající Varga – 0:4. Domácí byli zralí na ručník a pátou ránu jim zasadil Žilinský. Branky: 48. a 85. Žilinský, 39. Šnajdr, 75. Šindelek, 80. Varga. Rozhodčí: Rovenský – Skalický, Kýr, 60 diváků. Slavičín B: Gregušák, Fojtík, Lukáš, Šebák, Neuman, Ocelík, Sochora, Tománek, Pekárek, Šoukal, Frolo. Střídali: Both, Bartoš, Kulíšek.

V. KLOBOUKY – P. LHOTA 2:0 (2:0)

Valašské Klobouky se ve 26. minutě ujaly vedení, když Sáblík z pravé strany zacentroval a Smolka hlavou otevřel skóre –1:0. O tři minuty později Pechanec obešel dva obránce, nahrál Smolkovi, který zvýšil – 2:0. Ve 37. minutě po chybě domácí obrana nechala zakončovat hostujícího útočníka, ale ten šanci nevyužil a zakončil vedle. V 67. minutě hosté nebezpečně vystřelili z rohu levého vápna a Kovařík jejich pokus zázračně vyrazil. Šest minut před koncem Nikolén netrefil hlavou prázdnou branku, ale neproměněná šance domácí mrzet nemusela. Branky: 26. a 29. Smolka. Rozhodčí: Kýr – Skalický, Rovenský. Valašské Klobouky: Kovařík – Častulík, (46. Bělaška), Kozubík, Kováč (86. Trojáček), Martínek, Novák (72. Graclík), Nikolén, Sáblík, Kocourek, Pechanec, Smolka.

HUTISKO – ŠŤÍTNÁ N. VL. 5:2 (2:1)

Domácí začali velmi dobře, když se už ve 4. minutě trefil Blaževič. Hned deset minut po něm přišel další radostný moment pro domácí celek. Unikajícího Robina Křenka stáhl jeden z hostujících hráčů, který musel předčasně pod sprchy a z nařízeného přímého kopu se trefil Daniel Petr – 2:0. Do poločasu se skóre měnilo ještě jednou. Po rychlém brejku dostal hostující Sloboda míč do branky těsně pod padajícím gólmanem – 2:1. Další slovo si vzali opět domácí fotbalisté a v 54. minutě se po krásné křížné přihrávce prosadil Abík – 3:1. Zápas si pak domácí ještě jednou trochu zkomplikovali, když v 78. minutě po chybě obrany nechali domácí štítenského Vaculíka snížit na 3:2. Hned dvě minuty nato však opět udeřilo Hutisko, když čtvrtou branku zařídil aktivní Robin Křenek. Definitivu dal domácím pátou brankou opět Robin Křenek, který po přihrávce Davida Mikulenky uzavřel gólový účet. V kvalitním utkání se tak ze třech bodů radovali domácí fotbalisté. Branky: 4. Blaževič, 14. Petr, 54. Abík, 80. Kalod, 89. Robin Křenek – 41. Sloboda, 78. Vaculík. Rozhodčí: Holub – Bělunek, Remeš. Štítná nad Vláří: Vaculík P. – Sloboda – Babulík J., Soja, Machuča – Babulík D.,Liška J., Hnaníček,Chovančík V., Vaculík T., Holba (66. Liška F.).

HOVĚZÍ – VLACHOVICE 1:2 (1:0)

Od počátku měly Vlachovice mírnou převahu. Ve 20. minutě šel sám na branku Vavrys, byl však faulovaný domácím brankářem, který byl za tento zákrok vyloučen. Hosté měli v povědomí, že hrají přesilovku, ovšem zvolnili tempo, za což je Hovězí potrestala po půlhodině hry vedoucí brankou Kováře. O šest minut později navíc Hovězí ještě nastřelila břevno. Po přestávce Vlachovice zvýšily aktivitu a dokonce byly lepší. V 67. minutě centr Vavryse usměrnil do domácí branky Šimoník. O čtyři minuty využil Vavrys přihrávku Míči a dokonal obrat. Branky: Kovář – Šimoník, Vavrys. Rozhodčí: Novák Jar. – Dokoupil, Olša. Vlachovice: Bodlák – Horáček J., Kolouch, Hlavica, Hodulík, Míča, Milch, Šuráň, Horáček D., Šimoník, Vavrys. Střídali: Váňa, Plšek, Hověžák.

1. Vidče 18 13 1 4 38:16 40
2. Hutisko 18 12 3 3 42:19 39
3. Vlachovice 18 9 4 5 34:27 31
4. Štítná n. Vl. 18 9 2 7 36:35 29
5. Hovězí 18 8 3 7 37:29 27
6. Dol. Bečva 18 9 0 9 39:42 27
7. Val. Klobouky 18 7 6 5 22:27 27
8. Zubří 18 6 4 8 27:30 22