Komentáře k zápasůmI.A třídy 18.5.2014 Zlínský deník

I. A třída: Lídr z Hluku rozstřílel svého pronásledovatele pěti góly

I. A třída: Vlachovice (zelení) - Valašské Klobouky

I. A třída: Vlachovice (zelení) - Valašské Klobouky Autor: DENÍK/Daniel Ostrčilík

včera 16:05

Region – Souboj druhého týmu I. A třídy skupiny B Dolního Němčí s prvním Hlukem se stal snadnou záležitostí hostujících fotbalistů, kteří vyhráli 5:1. Bojkovice ukončily nezvyklou sérii pěti remíz v řadě.

Výhru 3:0 ve Slušovicích zařídil autor všech branek, teprve sedmnáctiletý Petr Gago. Do čela skupiny A se posunulo Podlesí, protože Vsetín svůj zápas kvůli nezpůsobilému terénu nehrál. Podlesí doma převálcovalo Dolní Bečvu.

SKUPINA A

VLACHOVICE – V. KLOBOUKY 4:0 (1:0)

Od počátku byly Vlachovice aktivnější, hned v páté minutě Vavrys nastřelil hlavou břevno a dorážka Míči skončila nad branou. Hráči Vlachovic měli stále více balon na svých kopačkách, ale skóre se měnilo až ve 39. minutě, kdy po rohovém kopu otevřel skóre utkání hlavou Kolouch. Dvě minuty po obrátce měli šanci k vyrovnání hosté, ale střela Fojtíka šla nad bránu. Naopak v 50. minutě svou šanci využili domácí, k odraženému míči se dostal Míča a zvýšil vedení Vlachovic na 2:0. V 64. minutě vzal balon na půlicí čáře Hověžák a samostatnou akci zakončil třetím gólem Vlachovic. Domácí byli stále lepším mužstvem a Šimoník v 78. minutě zvýšil zaslouženě na konečných 4:0.

Branky: 39. Kolouch, 50. Míča, 64. Hověžák, 78. Šimoník. Rozhodčí: Filgas, 150 diváků. Vlachovice: Bodlák – Kolouch, Jandík, Olejník, Míča, Doruška, Bartoš, Hověžák, Kořenek, Vavrys, Šimoník. Střídali: Jemelka. Val. Klobouky: Kolařík – Ptáček, Šuchma, Trnavský, Nahodil, Sáblík, Kristín, Kocourek, Fojtík, Naňák, Trojáček. Střídali: Bartoška, Kováč.

KELČ – NEDAŠOV 3:1 (1:0)

Domácí začali skvěle. V 5. minutě dostal mezi obránce přesnou přihrávku Topič a Kelč vedla – 1:0. Ve 12. minutě musel odstoupit ze zápasu jeden z hostujících hráčů. Těžký výron kotníku donutil hostujícího lékaře pro převoz do valašskomeziříčské nemocnice. Pak měli domácí další dva tři náznaky, aby své vedení zvýšili, ale jinak to byl do poločasu spíše tempo fotbal po obě pokutová území. Druhé dějství bylo zajímavější. Kelč měla trvalý tlak, který po hodině hry korunoval po centru Lukáše Machače hlavičkou Libor Novák – 2:0. Pak zachránila Nedašov dvakrát nastřelená tyč a jednou zcela volný Hegar z jasné pozice přestřelil. Od 70. minuty hosté vyrovnali hru a odměnou jim byla 72. minuta, kdy snižující branky docílil Dominik Novák – 2:1. Snaha o vyrovnání vyráběla v hostující obraně velká okna. Tomáš Hlavica pálil dvakrát do tyče, aby v 89. minutě připravil lahůdku pro Jaroslava Machače. Ten střílel do prázdné branky – 3:0.

Branky: 5. Topič, 60. Libor Novák, 89. Jaroslav Machač – 72. Dominik Novák.

VAL. MEZIŘÍČÍ B – P. LHOTA 2:0 (1:0)

Domácí potřebovali na malé umělce urvat tři nutné body pro záchranu. Hosté vsadili tradičně na fotbal, který bolí a nakopávali na malém prostoru vysoké míče. V 17. minutě si na zadní tyči počkal na přesný centr Švajdy Petr Václavík – 1:0. Vedoucí branka domácí uklidnila. I ve druhém poločase pozorně bránili a trpělivě čekali na rozhodující moment zápasu. Trenér Vinklár měl štěstí na střídání. V 65. minutě jediný náhradník Horáček přidal druhou branku a bylo rozhodnuto – 2:0. Zbytek zápasu domácí kontrolovali a získali velmi důležité tři body.

Branky: 17. Petr Václavík, 65. Horáček.

BRUMOV B – ŠTÍTNÁ N. VL. 2:2 (2:2)

Úvod zápasu vyšel Štítné, která svou převahu přetavila ve dvougólové vedení. O náskok ale hosté přišli během šesti minut a začínalo se od znova. Přestože po změně stran bylo k vidění několik šancí na obou stranách, vítěznou trefu již nikdo nezaznamenal.

Branky: 27. Dorňák, 33. Kiačik – 7. Šenkeřík, 25. Kořenek. Domácí sestavu nedodali. Štítná n. Vl.: Marcaník – Babulík (46. Šuráň Př.), Sloboda, Hnaníček Tomáš, Chovančík Vít – Liška Jar. (75. Struhař Martin), Hnaníček Michal, Soja , Šenkeřík – Vaculík, Kořenek.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Podlesí – Dol. Bečva 6:1 Tydlačka 3, Nosálek, Česla, Dvorný – Vyvíjal, Zubří – Vidče 0:4 Vala 3, Frňka, Juřinka – Vsetín nehráno pro nezpůsobilý terén.

1. Podlesí 22 16 2 4 57:28 50
2. FK Vsetín 21 15 4 2 72:26 49
3. Podkop. Lhota 22 12 6 4 43:21 42
4. Nedašov 22 11 4 7 42:35 37
5. Kelč 22 9 8 5 46:30 35
6. Štítná n. Vl. 22 8 6 8 44:40 30
7. Vidče 22 8 5 9 41:49 29
8. Brumov B 22 7 6 9 30:33 27