Komentáře k zápasům odehraných 7.4.2013 I.A třída Valašský deník

Dolní Bečva vyhrála se štěstím přestřelku ve Štítné nad Vláří

Ilustrační foto

Ilustrační foto Autor: Karel Dvořák

8.4.2013 19:23

Valašsko – Ani první dubnový víkend nepřinesl počasí, které by přálo fotbalu a také jaro po kopálisty je zatím v nedohlednu. V 1. A třídě se hrála pouze dvě utkání – z minulého kola odložený zápas Štítná nad Vláří – Dolní Bečva a z tohoto kola Brumov B – Valašské Meziříčí B, 1. B třída neměla na programu zápas ani jeden.

1. A TŘÍDA

BRUMOV B – VAL. MEZIŘÍČÍ B 6:1 (1:0)

Hosté mohli nastoupit k řádnému utkání jinak odloženého kola na umělém hracím povrchu. K utkání odjeli pouze v jedenácti hráčích a trenér Vinklár nemohl na nepříznivý voj zápasu ve druhém poločase reagovat střídáním. Domácí Brumov výborným výkonem potvrdil čelní postavení v tabulce. V prvním poločase visel gól na vlásku. Domácí totiž vyvinuli velký tlak a hostující obrana jen stěží odolávala. Za prvních čtyřicet pět minut inkasovala pouze jednou, ve 20. minutě. Obraz hry se nezměnil ani po přestávce. Brumov byl pánem zápasu. Až za stavu 3:0 se gólově prosadil Tomáš Kundrát. Hosté na chvíli ožili, totálně otevřeli hru, ale inkasovali další tři branky a bylo rozhodnuto o jejich vysoké prohře tenisovým skóre.

BRANKA: 70. Tomáš Kundrát.

VAL. MEZIŘÍČÍ B: Kovář – Václavík, Škorňa, Mézl – Výmola, Fröhlich, Tomáš Kundrát, Michal Kundrát – Drápela, Baroš, Jan Vajgl.

ŠTÍTNÁ N./VL. – D. BEČVA 3:4 (0:2)

Hosté byli překvapeni, že tak malé, byť špičkovým umělým hracím povrchem vybavené hřiště, je pro soutěž regulérní. Do 20. minuty jim to však vůbec nevadilo, že se hraje kontaktní fotbal plný faulů. Do sestavy Dolní Bečvy se vrátil po delší herní pauze záložník Pavel Balán a premiéru absolvoval nový brankář Einšpígl. Hned v 5. minutě prostřelil domácího brankáře Vladislav Šena – 0:1. Ve 20. minutě se k odraženému míči dostal Radek Růčka a bylo to 0:2. Domácí pak přidali na plyn a vytvořili si do konce poločasu převahu. Einšpígl chytal spolehlivě. Po přestávce si Štítná vytvořila doslova drtivý tlak. Hned v 50. minutě musel pro zranění kolena odstoupit nejlepší hráč hostí Martin Adamec a brzy ho následoval také druhý stoper Peter Skalík. V 60. minutě se špatně na malém hřišti orientoval Vladislav Šena a v pokutovém území fauloval. Penaltu domácí proměnili – 1:2. V 71. minutě přišlo z tlaku po chybě hostující obrany vyrovnání. V 77. minutě se krásně přes dva hráče uvolnil Paprskář a dostal Dolní Bečvu opět do vedení – 2:3. V 85. minutě bylo šťastným gólem opět srovnáno. Závěr byl hektický. V 88. minutě vyškrábl ze šibenice Einšpígl jasnou gólovou střelu a v 90. minutě po trestném kopu Vladislava Šeny dorazil míč do sítě k velké radosti hostí David Jurečka – 3:4. A cesta autobusem domů mohla pro hosty začít hned velkou oslavou.

BRANKY:Hnaníček T.,Sloboda, Šuráň - Vladislav Šena,  Radek Růčka,  Paprskář,  Jurečka.

Štítná: Vaculík P.-Babulík J.,Sloboda,Kořenek,Machuča-Šuráň,Soja,Hnaníček T.,Hnaníček M.-Vaculík T.,Struhař M.   střídali:Polách,Zvonek,Šanta,

D. BEČVA: Einšpígl – Petr Vojkůvka, Skalík (55. Kozák), Adamec (50. Trna) – Jurečka – Jaroslav Šena, Balán, Josef Vojkůvka, Vladislav Šena – Radek Růčka, Paprskář.

Přímý střet o čelo rozhodl brumovský Ritter

Ilustrační foto.

Ilustrační foto. Autor: DENÍK/archiv

9.4.2013 15:23

Region – Pouze čtyři fotbalové duely byly na programu v krajských I. A a I. B třídách. Asi nejnapínavější utkání viděli fanoušci ve Štítné nad Vláří, kde tamní fotbalisté smolně podlehli v brankové přestřelce gólem ze čtvrté minuty nastavení Dolní Bečvě.

Ve všech dalších případech se z plného bodového zisku radovala domácí strana.

I. A TŘÍDA

SKUPINA A

ŠTÍTNÁ NAD VLÁŘÍ – DOLNÍ BEČVA 3:4 (0:2)

Utkání bylo velmi atraktivní pro diváky, nabídlo dostatek šancí i gólů. Domácí začali zostra a hned v úvodu měli dvě velké šance, které neproměnili. Naopak hosté z brejku otevřeli skóre po tečované střele Růčka. Krátce nato stihla Dolní Bečva zvýšit náskok, když po standardní situaci a zmatcích v domácí obraně skóroval Šena. Štítná nad Vláří byla po úvodní sprše chvíli rozhozená, ale do konce poločasu si opět vypracovala šance, které ale ke své škodě neproměnila. Druhý poločas už byl trochu o něčem jiném.

Domácí borci si vypracovali řadu standardních situací a nadějných šancí, leč bez efektu. Hosté se skoro nedostávali přes půlku, čehož Štítná využila k vyrovnání. Když už se čekalo na definitivní zvrat, opět se nečekaně prosadili v 79. minutě hosté. Štítná ještě stihla v 89. minutě vyrovnat, v nastavení měla dvě velké šance, ale udeřilo na druhé straně. Dolní Bečva po velké chybě domácího brankáře strhla v 94. minutě vítězství na svoji stranu.

Branky: 50. Hnaníček T., 66. Šuráň, 89. Sloboda – 6. Růčka, 15. Šena J., 78. Paprskář, 90 + 4. Jurečka. Rozhodčí: Šubík. Diváci: 100.

Štítná: Vaculík P. – Sloboda – Babulík, Kořenek, Machuča (83. Šanta) – Šurán (86. Zvonek), Hnaníček T., Soja, Hnaníček M. – Vaculík T., Struhař (83. Polách).

Dolní Bečva: Einšpiegl – Jurečka, Skalík, Balán, Šena J., Vojkůvka J., Šena V., Paprskář, Vojkůvka P., Růčka, Adamec. Střídali: Filka, Trna, Kozák.

Hosté mohli nastoupit k řádnému utkání jinak odloženého kola na umělém hracím povrchu. K utkání odjeli pouze v jedenácti hráčích a trenér Vinklár nemohl na nepříznivývoj zápasu ve druhém poločase reagovat střídáním. Domácí Brumov výborným výkonem potvrdil čelní postavení v tabulce. V prvním poločase visel gól na vlásku. Domácí béčko Brumova vyvinulo velký tlak a hostující obrana jen stěží odolávala.

Za prvních čtyřicet pět minut přesto inkasovala pouze jednou, a to ve 20. minutě. Obraz hry se nezměnil ani po přestávce. Brumov byl pánem zápasu a během jedné minuty přidal další dva góly. Až za stavu 3:0 pro domácí se gólově prosadil z přímého kopu Tomáš Kundrát. Hosté na chvíli ožili, totálně otevřeli hru, ale inkasovali další tři branky a bylo rozhodnuto o jejich vysoké prohře tenisovým skóre. Hattrickem se blýskl brumovský David Ritter.

Branky: Ritter 3, Beňo 2, Šindler – Kundrát T. Rozhodčí: Mikulášek – Kostelník, Bartoň. Diváci: 100.

Brumov B: Výpušťák – Vobořil, Dorňák, Niklas, Smolík – Šindler, Beňo, Chovanec, Novák – Macháč, Juřica. Střídal: Holba.

Val. Meziříčí B: Kovář – Václavík, Škorňa, Mézl – Výmola, Fröhlich, T. Kundrát, M. Kundrát – Drápela, Baroš, J. Vajgl.

VIZOVICE – NEDAŠOV 2:0 (2:0)

Vizovice nakročily k vítězství již v prvním poločase. Úvodní gól přinesla standardní situace domácích, po níž se dostal k odraženému míči Drga a zblízka míč dorazil. Hned vzápětí však mohl Nedašov odpovědět. Bezprostředně po rozehrání míče ze středového kruhu postupoval sám z úhlu na bránu Šuráň, jenomže v nejméně vhodnou chvíli mu míč odskočil.

„To byl patrně rozhodující okamžik celého zápasu. K vyrovnání jsme byli blízko," konstatoval nedašovský záložník Jiří Fojtík. Nadále více ze hry ale měly Vizovice, které před poločasem přidaly druhý gól. Nedašov po útočné standardní situaci nezvládl návrat do obranných pozic a rychlý brejk domácích zakončil střelou do poloodkryté brány Dvořák. Ve druhém dějství už se Vizovice více stáhly, hlídaly si výsledek a z rychlých brejků ještě hostující obranu několikrát provětraly. Nedašov se sice pokusil zápas zdramatizovat, ale kromě několika závarů jej Vizovice k ničemu nepustily.

„Vyloženou šanci jsme si už nevypracovali. Soupeř byl lepší a vyhrál zaslouženě," uznal Fojtík.

Branky: 18. Drga, 39. Dvořák. Rozhodčí: Dujiček. Diváci: 90.

Vizovice: Pavelka – Valenta, Krejčí, Polách, Drga – Novák, Laciga, Foltýn M., Dubec (Kovařík) – Hlava (Macháč), Dvořák.

Nedašov: Psota – Fojtík Jakub, Fojtík R., Novák P. (Holba V.), Novák M. – Holba M. (Holba P.), Marek, Talčík, Fojtík Jiří – Šuráň, Šenkeřík.

1. Brumov B 15 10 1 4 37:22 31
2. Val. Meziříčí B 15 8 3 4 36:38 27
3. SK Vizovice 14 8 2 4 42:23 26
4. Podlesí 13 8 2 3 33:18 26
5. Podkop. Lhota 13 8 1 4 22:15 25