Komentáře k zápasům odehraných 5.5.2013 I.A třída Valašský deník

12. 5. 2013

Vyznejte svému miláčkovi lásku a vyhrajte relaxační pobyt v aquaparku

Hovězí prohrálo důležitý záchranářský duel

Fotbalisté Valašského Meziříčí B (červené dresy) porazili Štítnou 3:2.

Fotbalisté Valašského Meziříčí B (červené dresy) porazili Štítnou 3:2. Autor: Lucie Kostková

6.5.2013 17:18

Valašsko – Juřinka si veze cenný bod z vedoucího Brumova. Hutisko dosáhlo díky standardním situacím na první jarní vítězství. Dorostenec Filip Novák vystřelil meziříčské rezervě plný bodový zisk. Podlesí už zase pravidelně vyhrává.

1. A TŘÍDA

BRUMOV B – JUŘINKA 0:0

Juřinka přivezla z horké půdy vedoucího celku tabulky velmi cenný bod. Byla to oslava fotbalu, i když tomu chyběly góly. Kvalitní terén, bezchybní rozhodčí, žádné záludnosti ve hře a hra s velkým nasazením, V prvním poločase měla vícero nebezpečných brejkových situací hostující Juřinka, ale podobně jako domácí brankář, tak také po poločase gólman Juřinky Pospěch byli oporami svých týmů. Pospěch se zaskvěl proti jedné gólové hlavičce, ve druhém případě mířil domácí hráč osamocený z pěti metrů nad branku.

JUŘINKA: Pospěch – Vaněk, Štěpán, Paťava, Šnajdr – Koleček, Vadel, Horák, Kocián – Žilinský, Vavřík. (Střídali: Burda, Varga, Hlavica).

HUTISKO – VIDČE 2:1 (2:1)

Hutisko si v derby utkání připsalo první jarní body a živí naději na záchranu. Ve 20. minutě se krásně z dvaceti metrů trefil do šibenice z přímého kopu do Petruželovy branky Luděk Poruba – 1:0. Vidče i bez bratrů Drdových a Maráka srovnalo v 35. minutě, kdy se po akci Kramoliše trefil přesně Dobeš – 1:1. Ještě do poločasu domácí strhli vedení na svou stranu, když po zahrání rukou proměnil nařízený pokutový kop Robin Křenek – 2:1. Po přestávce pokračoval vyrovnaný boj, ale více možností na minimálně vyrovnání mělo Vidče. Jenže v domácí brance skvěle chytal Basel. Jednou mu po přímém kopu Kramoliše pomohla tyč, v dalších případech předváděl reflexivní zákroky a uhájil tak domácím tři body.

BRANKY: 20. Luděk Poruba, 40. Robin Křenek – 35. Dobeš.

HUTISKO: Basel – Vašek, Robin Křenek, Macíček, David Baroš – Roman Křenek, Luděk Poruba, Miroslav Baroš, Jaroslav Koláček – David Mikulenka, Adamec. (Střídali: Josef Koláček, Ondřej Baroš, Martin Kubáň).

VIDČE: Petružela – Dalibor Nerad, Petr Urban, Vladimír Urban, Špurek – Fuksa, Mičkal, Dobeš, Křenek – Kramoliš, Vala. (Střídali: Vičan, Petr Nerad).

VAL. MEZIŘÍČÍ B – ŠTÍTNÁ 3:2 (1:0)

Domácí trenér Vinklár vytasil další mládežnický trumf. Filip Novák rozhodl v 88. minutě zápas se Štítnou nad Vláří. Velmi dobrý výkon předvedl na levé straně zálohy Michal Kundrát, který ve 20. minutě nachystal vedoucí branku Radimu Barošovi – 1:0. V 35. minutě po stejné akci přišel penaltový faul na Baroše, ale Vaculína hostující brankář vychytal. V 56. minutě se po chybě hostujícího brankáře trefil přesně k tyči Výmola – 2:0. Domácí poté nepochopitelně přestali hrát a hosté toho dokonale využili. V 60. minutě snížili na zadní tyči po rohovém kopu a vyrovnání přišlo o osm minut později, kdy doslova rozebrali domácí obranu – 2:2. Rozhodující moment přinesla 88. minuta, kdy se skvěle uvolnil Filip Novák a levačkou na bližší tyč nedal brankáři šanci – 3:2.

BRANKY: 20. Baroš, 56. Výmola, 88. Novák – 60. Kořenek, 68. Vaculík. VAL. MEZIŘÍČÍ B: Kovář – Gromus, Brachánek, Vaculín, Mézl – Václavík (75. Novák), Výmola, Vančura, Michal Kundrát – Baroš (60. Navrátil), Drápela.

HOVĚZÍ – VAL. KLOBOUKY 0:3 (0:1)

V první půli moc fotbalové krásy k vidění nebylo, ani jeden z týmů neměl téměř žádné brankové příležitosti. První branka byla k vidění v 39. minutě. Z přímého kopu se trefil přes zeď Martin Ptáček – 0:1. Do druhé půle nastoupili domácí s odhodláním otočit vývoj utkání. Byli to však hosté, kteří skórovali. Po chybě v obraně se dostal do zakončení Jakub Fojtík. První střelu Hučík vyrazil, na Fojtíkovu dorážku už byl ale krátký – 0:2. Domácí se snažili o kontaktní branku, ale Berka pálil těsně vedle. Po něm to zkoušel i Šrámek, ale také nezamířil přesně. Před koncem utkání přidali hosté poslední hřebíček do rakve Hověžanů. Po pěkné kombinační akci se podruhé v utkání prosadil Fojtík – 0:3. Hosté si tedy po zásluze odvezli všechny body.

BRANKY: 39. Martin Ptáček, 50. a 81. Fojtík. HOVĚZÍ: Hučík – Kučera R., Kostka R., Kocurek, Juřica – Štrbík (59. Loučka), Hromada M., Blaha, Berka, Hromada D. (65. Zámečník) – Šrámek.

PODLESÍ – VIZOVICE 2:0 (1:0)

Hosté vstoupili do zápasu s pozornou defenzívou a hrou pouze na jednoho útočníka. Domácí si od úvodu vytvořili územní převahu. Do vedení jdou ve 12. minutě, po rohu se nadvakrát prosazuje na zadní tyči Tydlačka – 1:0. V další šanci zakončuje Bína nad. Postupem času se začali osmělovat i hosté. Největší šanci mají ve 27. minutě, hráč hlavičkuje nad. Jinak několik střel Nosálka neohrozilo. Na druhé straně domácí řadu slibných útoků pokazili přihrávkou. Ve druhé půli pokračoval podobný průběh. Domácí několik šancí zakončují střelami vedle, postupně to byli Tydlačka, Zetek a Borák. V 70. minutě mají hosté velkou šanci, přímý kop z 18 metrů jde ale do zdi. V 75. minutě se hosté radují z vyrovnání, branka ale neplatí pro těsný ofsajd. Pojistku výsledku dali domácí v 80. minutě, nakopnutý míč propadává k Bínovi, a ten překonává brankáře hostí – 2:0. V 87. minutě mají gólovku hosté, ale střelu obětavým zákrokem vyráží Borák na roh. Utkání s přehledem řídila trojice Zicháček, Polaštík, Koláček.

BRANKY: 12. Tydlačka, 80. Bína. PODLESÍ: Nosálek – Stolář, Petřvaldský, Borák, Adámek – Tydlačka, Pavel Blažek, Zetek, Švec – Bína, Křižan (Střídali: Holčák, Michut, Radim Blažek).

ZUBŘÍ – D. BEČVA 2:4 (0:2)

Bodová série Zubří se zastavila, naopak na Dolní Bečvě jsou takřka zachráněni. Do 35. minuty neproměnili domácí tři šance a do konce poločasu tvrdě za to pykali. V 35. minutě se po rohu dostal k odraženému míči Paprskář – 0:1. Ve 40. minutě se z podobné situace prosadil Roman Maléř – 0:2. Když v 50. minutě se po rohu prosadil střídající Jasoněk, dostali se domácí do zápasu, Jasoněk se radoval i z vyrovnání, ale jeho branka pro ofsajdové postavení neplatila. Krupa ještě napálil tyč Einšpíglovy branky, ale byli to opět produktivní hosté, kteří do otevřené obrany opět odskočili na dvě branky. Nejprve po průniku Josefa Vojkůvky skóroval Roman Maléř, sám Josef Vojkůvka si po pěkné akci spoluhráčů na jeden dotek připsal také gól na 1:4. Zubří stačilo již jen snížit po pěkné střele Jiřího Raždíka do šibenice v 80. minutě na konečných 2:4.

BRANKY: 50. Jasoněk, 80. Jiří Raždík – 35. Paprskář, 40. a 69. Roman Maléř, 74. Josef Vojkůvka.

ZUBŘÍ: Barabáš – Berka, Tichý (70. Lojkásek), Polách, Václav Frňka – Pavlíček, Jiří Raždík, Jurajda (30. Jasoněk), Majer – Viktor Frňka, Krupa (90. Drda). D. BEČVA: Einšpígl – Petr Vojkůvka, Adamec, Skalík (55. Jurečka), Adam Růčka – Josef Vojkůvka, Roman Maléř (80. Ryl), Jaroslav Šena, Filka (46. Kozák) – Radek Růčka, Paprskář.

1. Brumov B 19 12 2 5 46:26 38
2. Podlesí 18 11 2 5 45:24 35
3. Podkop. Lhota 17 10 2 5 32:20 32
4. Val. Meziříčí B 19 9 5 5 44:47 32
5. Nedašov 19 10 1 8 40:37 31
6. SK Vizovice 19 9 2 8 45:35 29
7. Dol. Bečva 19 9 2 8 42:40 29