Komentáře k zápasům odehraných 12.5.2013 I.A třída Valašský deník

Radek Růčka provětral děravou obranu Podlesí

Fotbalisté Valašského Meziříčí B (červené dresy).

Fotbalisté Valašského Meziříčí B (červené dresy). Autor: pro DENÍK/Lucie Kostková

dnes 18:44

Valašsko – Zubří si odložilo zápas s rezervou Brumova na počátek června. Hovězí vydřelo tři body v Nedašově a oživilo záchranářskou naději. Přímý konkurent z Hutiska neměl se Štítnou šanci. Valašské Meziříčí jako by hledalo ve Valašských Kloboukách motivaci.

1. A TŘÍDA

VIDČE – JUŘINKA 4:1 (2:1)

Vidče bralo všechny body, protože bylo produktivnější než Juřinka a nakonec vysoko vyhrálo, i když hrálo od 65. minuty o deseti. Ve 13. minutě dostal domácí do vedení Radek Mičkal – 1:0. Ve 20. minutě se prosadil Špurek – 2:0. Hosté byli dopředu aktivnější, jenže svůj tlak v prvním poločase přetavili pouze v kontaktní branku Adama Kolečka na 2:1 z 34. minuty. Druhý poločas domácí srovnali hru. Velkou komplikací pro ně bylo vyloučení Milana Drdy za hrubý faul z 65. minuty, ale v tu dobu již měli po proměněné penaltě Dalibora Nerada náskok dvě branky z 52. minuty. To totiž Pospěch fauloval Michala Kramoliše a z pozice brankáře viděl žlutou kartu. Hosté hru otevřeli, Vidče v oslabení spoléhalo pouze na brejky. Po jednom z nich byl v pokutovém území opět v 85. minutě faulován Michal Kramoliš a Nerad si i s druhou penaltou poradil a stanovil konečný výsledek utkání na 4:1.

BRANKY: 13. Radek Mičkal, 20. Špurek, 52. a 85. Nerad – 34. Koleček.

VIDČE: Petružela – Milan Drda, Vladimír Urban, Petr Urban, Špurek – Petr Nerad, Dalibor Nerad, Dobeš, Radek Mičkal – Kramoliš, Vala (Střídali: Petr Mičkal, Křenek, Cáb).

JUŘINKA: Pospěch – Šnajdr, Paťava, Štěpán, Vaněk – Kocián, Vadel, Horák, Koleček – Vavřík, Žilinský. (Střídali: Martin Šindelek, Škařupa, Varga).

D. BEČVA – PODLESÍ 5:2 (4:2)

Čím více zraněných hráčů mají domácí fotbalisté, tím hrají lépe. Hattrick Radka Růčky jim položil základ dalších třech bodů, naopak Podlesí inkasovalo za poslední dva zápasy jedenáct branek. Dolní Bečva postrádala nově Petra Skalíka (zlomenina nohy) a Adama Růčku. Úvodní tlak hostí uťal ve 4. minutě svou první brankou Radek Růčka – 1:0. Ve 12. minutě vyslal střelce utkání za obranu přesným pasem Tomáš Kozák – 2:0. V 15. minutě trefil Jaroslav Šena tyč Nosálkovy branky. V 17. minutě šel na hostujícího brankáře sám Paprskář, ale nedal. Ve 23. minutě se po faulu Petra Vojkůvky postavil k penaltě Tydlačka a snížil na 2:1. Ve 25. minutě se trefil z dálky pomocí tyče Jurečka – 3:1. V 33. minutě vysunul Paprskář přesně Romana Maléře – 4:1. Ve 43. minutě uzavřel kanonádu prvního poločasu po rohu a chybě brankáře Einšpígla Borák – 4:2. Po přestávce zkompletoval hattrick v 65. minutě Radek Růčka, a když hostům musel i z lavičky přicházející střelec Bína opět střídat, zápas se již jen dohrával.

BRANKY: 4., 12. a 65. Radek Růčka, 25. Jurečka, 33. Roman Maléř – 23. Tydlačka, 43. Borák.

D. BEČVA: Einšpígl – Petr Vojkůvka, Josef Vojkůvka, Jurečka, Kozák – Balán (66. Pavlík), Jaroslav Šena (75. Filka), Roman Maléř (80. Hajda), Trna – Radek Růčka, Paprskář.

PODLESÍ: Nosálek – Stolař, Borák, Radim Blažek, Adámek – Švec, Zetek, Pavel Blažek, Tydlačka – Michut, Košut. (Střídali: Bína, Lukáš, Holčák).

NEDAŠOV – HOVĚZÍ 0:1 (0:0)

Hovězí oživilo naději na záchranu. Domácí měli územní převahu po pokutové území, hosté, skvěle dirigování konečně uzdraveným Zámečníkem, byli silnější na míči. Proti první nebezpečné střele nemusel Hučík zasahovat. Na druhé straně si Zdeněk Kostka ukopl v dobré šanci míč, Šrámek mířil z úhlu vedle a opět Zdeněk Kostka střílel ze sedmnácti metrů nad. Dobrý výkon korunovali hosté v rozhodující branku v 70. minutě, kdy si Radek Kučera narazil s Kostkou a zápas rozhodl – 0:1. Nedašov hrozil trestnými kopy, ale ty se mezi tyče Hučíkovy branky nevešly. Na druhé straně hrozil gólovým volejem Martin Hromada, a tentýž hráč zkoušel po uvolnění Blahou chytrý oblouček, ale ani ten v síti neskončil. Hostům to nevadilo.

BRANKA: 70. Radek Kučera.

HOVĚZÍ: Hučík – Radek Kučera, Martin Kučera, Kocurek, Juřica – Radek Kostka, Zámečník, Šrámek, Blaha – Zdeněk Kostka, Martin Hromada.

V. KLOBOUKY – VAL. MEZIŘÍČÍ B 3:2 (1:1)

Domácím šlo o důležité body v boji o záchranu. Rozdílná motivace byla na hřišti znát, hostům to nešlo. Ve 24. minutě dostal domácí do vedení Fojtík. V 38. minutě vyrovnal Martin Výmola na 1:1. Hosté už tak s nevýrazným výkonem z prvního poločasu zaspali úvod toho druhého. Ve 47. minutě se podruhé trefil Fojtík a o pět minut později zvyšoval Šimáček na 3:1. Hostujcí trenér Vinklár opět dodržel normu a i v tomto utkání nasadil k premiérovému utkání v 1. A třídě neznámého dorostence. Tentokrát se gólově prosadil Gajdůšek a stanovil konečný výsledek utkání na 3:2 pro zachraňující se domácí celek.

BRANKY: 24. a 47. Fojtík, 52. Šimáček – 38. Výmola, 75. Gajdůšek. VAL. MEZIŘÍČÍ B: Kovář – Brachánek, Škorňa, Švajda, Gromus – Václavík, Vančura, Fröhlich, Michal Kundrát – Vajgl, Výmola.

ŠTÍTNÁ N. VL. – HUTISKO 4:0 (3:0)

Hutisko na půdě favorita nepřekvapilo. I když z pozice stopera často hrozil bývalý ostrostřelec Robin Křenek, ale neprosadil se ani po střele z dálky, ani sraženou střelou po standardní situaci. Hosté nemohli pomýšlet na dobrý výsledek, kdy již po 9 minutách hry prohrávali 2:0. Třetí branku inkasovali ještě do poločasu z pokutového kopu. Hra se logicky za rozhodnutého stavu po přestávce vyrovnala. Poslední branka padla po výstavní střele do šibenice Hrabčákovy branky a fotbalově uzavřela jednoznačný zápas.

BRANKY: 3. Kořenek, 9. Vaculík, 40. Šenkeřík, 80, Hnaníček.

HUTISKO: Hrabčák – Vašek, Robin Křenek, Macíček, David Baroš – Roman Křenek, Poruba, Miroslav Baroš, Jaroslav Koláček – Klimek, David Mikulenka.

UTKÁNÍ ZUBŘÍ – BRUMOV B BYLO DOLOŽENO NA 5. 6. 18. 00 HODIN.

1. Brumov B 19 12 2 5 46:26 38
2. SK Vizovice 21 11 2 8 52:36 35
3. Podlesí 20 11 2 7 48:35 35
4. Podkop. Lhota 18 10 2 6 32:25 32
5. Dol. Bečva 20 10 2 8 47:42 32
6. Val. Meziříčí B 20 9 5 6 46:50 32