Komentáře k zápasům I.A třídy Zlínský deník 6.10.2013

10. 10. 2013

I. A třída: zlomená noha vyburcovala Štítnou k vítězství

Favorité se v devátém kole fotbalové soutěže I. A třídy činili. První čtyři týmy ze skupiny A neztratily ani bod.

ŠTÍTNÁ N. VL. – BRUMOV B 2:0 (0:0)

První poločas moc šancí nenabídl. Hrálo se převážně mezi šestnáctkami. Pouze Štítná měla dvě příležitosti, které mohly skončit gólem. To vždy z boku šestnáctky šel na brankáře domácí útočník, ale ani jednou nevystřelil. Druhý poločas začala aktivně Štítná a zatlačila béčko Brumova do jeho šestnáctky. Domácí poté na chvíli opařilo zranění vlastního hráče, který si nešťastně zlomil nohu. Po tomto okamžiku se však Štítná semkla a vypracovala si řadu tutovek. Gól však vstřelila až z penalty zásluhou Vaculíka. Vítězství pojistili domácí v nastavení, když do prázdné branky, kterou opustil také gólman, zakončil Zvonek.

Branky: Vaculík, Zvonek.

Rozhodčí: Zubek. Diváci: 250.

Štítná: Vaculík P. – Sloboda, Liška F. (63. Soja), Chovančík T., Machuča – Liška J., Kořenek, Hnaníček, Chovančík V. – Struhař (57. Holba), Vaculík T. (88. Zvonek). Brumov B: Urbánek – Kříž, Janáč, Novák, Macháč, Svorada, Zvoníček, Smolík A., Šindler, Chovanec, Ritter. Střídali: Naňák, Řehák, Smolík R.

PODKOPNÁ LHOTA – VAL. MEZIŘÍČÍ B 5:0 (2:0)

Začátek zápasu vůbec nenasvědčoval tomu, že bude výsledek tak jednoznačný. Hosté s dvěma novými zahraničními posilami začali velmi dobře a Podkopnou Lhotu nepustili do její nátlakové hry. Domácí si až po úvodní čtvrthodině začali vytvářet brankové šance, tu největší vychytal gólman Hrdý domácímu Ročákovi. V 22. minutě chybovala obrana Valašského Meziříčí, Zedníček šel sám na brankáře Hrdého a ten jej zastavil faulem. Bořuta se z penalty nemýlil a poslal Podkopnou Lhotu do vedení. V 34. minutě zvýšil vedení Holeňák z přímého kopu. Ve druhé půli hosté otevřeli obranu a snažili se s výsledkem něco udělat. Jenže po rychlém brejku připravil Zedníček tutovku pro Mahďáka a ten třetím gólem rozhodl o osudu zápasu. Domácí ještě dokázali z mnoha brejků proměnit dva zásluhou Holeňáka, a nadělili tak hostům pětku.

Branky: Holeňák 3, Mahďák, Bořuta. Rozhodčí: Polaštík, Novák, Staško. Diváci: 100.

Podkopná Lhota: Valčík – Psota, Čunek, Staněk, Nedavaška, Bořuta, Holeňák, Mahďák, Štefka, Zedníček, Ročák, Hrdlička, Škrabana, Nevrlka, Minařík.

Val. Meziříčí B: Hrdý – Kováč, Gajdůšek, Cepil, Kundrát, Brachánek, Van Oudshoorn, Mulič, Drápela, Turscherl, Výmola, Václavík, Švajda, Baroš.

VIDČE – ZUBŘÍ 2:0 (1:0)

Již v 5. minutě vyrazil Barabáš trestný kop Michala Kramoliše pouze k nohám Pavla Drdy a domácí šli do vedení – 1:0. A mohli již v prvním poločase vést výrazně vyšším rozdílem, kdyby Kramoliš nenastřelil jednou tyč hostující branky a jednou se před Barabášem neukličkoval. Obraz hry se nezměnil ani po přestávce. Hosté byli na míči, ale do šancí se nedostávali. Naopak útok Vidče byl hodně nebezpečný, a když se k forvardům přidával i výborně hrající Pavel Drda, mohli hosté zase několikrát inkasovat. Stalo se tak pouze jednou, a to v 85. minutě, kdy usměrnil za záda hostujícího brankáře centrovaný míč z pěti metrů Kramoliš – 2:0.

Branky: Drda, Kramoliš.

Vidče: Petružela – Špurek, Vladimír Urban, Milan Drda, Olejník – Dalibor Nerad, Pavel Drda, Petr Nerad, Mičkal – Kramoliš, Vala. Střídali: Vičan, Čech, Křenek, Marák.

Zubří: Barabáš – Michal Majer, Jasoněk, Tichý, Frňka – Pavlíček, Jurajda, Libor Raždík, Drda – Krupa, Pavlica. Střídali: Jež, Tomáš Majer, Rada.

NEDAŠOV – KELČ 1:1 (0:0)

Bojovné utkání mělo nakonec zaslouženou dělbu bodů. Nedašov vedl osm minut po pauze po rohu a úspěšné hlavičce Holby na přední tyči – 1:0. V 67. minutě srovnal střídající Martin Pastrnek, který se také prosadil ze vzduchu po přesně centrovaném míči – 1:1. Kelč na horké půdě nakonec ráda brala bod.

Branky: Holba P. – Pastrnek R.

Kelč: Kyza – Škařupa, Radim Pastrnek, Novák, Radim Minář – Kulich, Lukáš Machač, Jan Hlavica, Jaroslav Machač – Topič, Radim Minář. Střídali: Pivovarčík, Tomáš Hlavica, Pitrun, Hegar, Martin Pastrnek.

VSETÍN – JUŘINKA 5:0 (2:0)

Vsetín bez problémů splnil roli favorita. Hosté sice začali s otevřeným hledím, ale v 9. minutě Třasoň uvolnil Zgarbu, který si dovolil kličku na vybíhajícího Ručku – 1:0. Ve 24. minutě přišla opět hezká spolupráce Třasoně se Zgarbou, ale střelec první branky tentokrát minul. O minutu později ale již Hořelica přesně našel Třasoně, který obloučkem překonal Ručku – 2:0. Ve druhém poločase rozhodl Vsetín během dvaceti minut o osudu celého zápasu. Po hodině hry unikl Hořelica a Kundera hlavou zvyšoval na 3:0. Za dvě minuty se po krásném ťukesu dostal k míči Surovec, jehož přihrávku uklidil po zemi k tyči Třasoň – 4:0. Po dalších čtyřech minutách uzavřel střelecký účet utkání Starec – 5:0.

Branky: Zgarba, Třasoň 2, Kundera, Starec.

Vsetín: Sedlák – Kocurek, Kundera, N. Němec, Fojtík (46. Doležel) – Mucha, Zgarba, Surovec, Třasoň, Starec – Hořelica (61. Lukáč).

Juřinka: Růčka – Koleček, Paťava, Žilinský, Horák – Stolař, Kopřiva (46. Kocián), Vadel, Škařupa – Hromádka, Šindelek.

DOL. BEČVA – PODLESÍ 0:1 (0:0)

Hosté vsadili na rychlý brejkový fotbal. Domácí se snažili dobývat branku Michuta, ale v prvním poločase se propracovali jenom k jediné vážné šanci, kterou neproměnil Maléř. Po přestávce jako by Dolní Bečvě při náročném stylu hry docházely síly. Nejzajímavější byl závěr zápasu. V 87. minutě propadli domácí v útoku a přečíslení zakončil vítěznou branku Zetek – 0:1. V 90. minutě šel sám na Einšpígla hostující Pavel Blažek, ale minul branku. Domácí brankář se pak zapojil do hry v poli, ale k vyrovnání to nevedlo.

Branka: Zetek.

Dol. Bečva: Einšpígl – Růčka, Josef Vojkůvka, Kozák, Porubský – Křiva (46. Kuběna), Šena, Maléř, Filka – Paprskář (70. Glamoš), Balán.

Podlesí: Michut – Křižan, Radim Blažek, Petřvalský, Adámek – Nosálek, Pavel Blažek, Zetek, Švec – Košut, Tydlačka. Střídali: Stolař, Holčák, Pernický.

DALŠÍ VÝSLEDEK: Val. Klobouky – Vlachovice 2:3 Fojtík, Naňák – Hověžák, Vavrys 2. Dohrávka 6. kola: Juřinka – Nedašov 0:0.

1. FK Vsetín 9 7 1 1 37:14 22

2. Podkop. Lhota 9 6 3 0 20:8 21

3. Podlesí 9 6 1 2 22:15 19

4. Štítná n. Vl. 9 6 1 2 21:14 19

5. Brumov B 9 4 2 3 14:14 14

6. Kelč 9 3 3 3 16:13 12

7. Nedašov 9 3 2 4 17:17 11

8. Vlachovice 9 3 2 4 17:21 11