Komentáře k zápasům I.A třídy Zlínský deník 26.10.2014 12.kolo

I. A třída: Faldyna sestřelil Novou Ves, Vlachovice porazily Vidče

I. A třída: Jaroslavice - Hluk. Ilustrační foto

I. A třída: Jaroslavice - Hluk. Ilustrační foto Autor: DENÍK/Martin Břenek

včera 20:13

Region – Ligové zkušenosti nyní prodává v I. A třídě. Někdejší druholigový útočník Petr Faldyna čtyřmi góly vystřílel Nedachlebicím výhru 4:0 nad Ostrožskou Novou Vsí. Ve skupině B podlehlo první Strání doma Jaroslavicím 1:2 a poprvé v sezoně nebodovalo.

V áčku dál vedou Slušovice, které doma zvítězily 4:0 nad Valašskými Klobouky, Vlachovice deklasovaly Vidče 6:0.

SKUPINA A

VLACHOVICE – VIDČE 6:0 (5:0)

Domácím se vydařil vstup do utkání. V 13. minutě unikl Hověžák a přihrál před bránu Nedavaškovi, který otevřel skóre utkání. Hned za dvě minuty se situace opakovala jako přes kopírák, Hověžák však přihrál Šimoníkovi, který zvýšil na 2:0. V 16. minutě výborný Hověžák využil chyby hostů, šel sám na brankáře a nedal mu žádnou šanci. Ve 29. minutě byl ve vápně faulován Plšek hostujícím Marákem. Následoval pokutový kop a vyloučení Maráka. Penaltu proměnil Šimoník a zvýšil už na 4:0. Čtyři minuty před poločasem předvedl hezkou individuální akci Kolouch a bylo to 5:0. Ve druhém poločase domácí kontrolovali průběh utkání a vytvářeli si další šance. V 66. minutě hosté zahráli rukou v pokutovém území a Kolouch z pokutového kopu uzavřel na 6:0. Dvanáct minut před koncem ještě nastřelil Plšek tyč, ale skóre utkání se už nezměnilo.

Branky: Šimoník 2, Kolouch 2, Nedavaška, Hovězák. Rozhodčí: Surovec – Rovenský, Macháč, 100 diváků. Vlachovice: Bodlák – Horáček, Kolouch, Kupčík, Olejník, Šimoník, Doruška, Nedavaška, Hověžák, Kořenek, Plšek. Střídání: Jandík, Trčka.

PODKOP. LHOTA – JUŘINKA 0:3 (0:3)

Domácím vůbec nevyšel první poločas a po hrubých chybách třikrát inkasovali a své velké šance nedokázali proměnit. Juřinka nebyla lepší, ale v produktivitě domácí tým vyškolila. V druhé půli se utkání jen dohrávalo, Podkopná Lhota si sice šance vytvořila, ale brankář Pospěch byl vynikající.

Branky: Šindelek 2, Vavřík. Rozhodčí: Volek – Lysák, Škrobák, 100. diváků. Podkop. Lhota: Valčík – Psota, Čunek, Staněk, Holeňák, Štefka, Mahďák, Elšík, Škrabana, Nevrlka, Knedla. Juřinka: Pospěch – Turcherl, Skařupa, Vedel, Paťava, Šnajdr, Šindelek, Vaněk, David, Hromádka,Vavřík, Chocholatý.

ŠTÍTNÁ N. VL. – NEDAŠOV 4:2 (2:1)

Ve Štítné se hrálo derby, jak má být. Diváci viděli penalty, vyloučení a celkem šest branek. Ve vyrovnaném první m poločase zahodili hráči na každé straně po jedné penaltě. Domácí ve 30. a hosté ve 43. minutě. Štítná se ujala vedení v 15. minutě Holbou, který zakončoval učebnicovou kombinační akcí. Nedašov vyrovnal Šenkeříkem ve 34. minutě. Nejdůležitější moment utkání přišel ve 37. minutě. Hostující hráč zahrál ve velkém vápně rukou, byl vyloučen a nařízený pokutový kop proměnil Michal Hnaníček. Ve druhém poločase hrozil Nedašov z brejků. Štítná měla míč více na kopačkách a převahu v poli potvrdila vstřelením dvou branek. V 68. minutě rozvlnil síť Tomáš Pinďák střelou ze sedmi metrů a v 76. minutě znovu Rostislav Holba, který po rychle rozehraném trestném kopu a střele podél brankáře poslal míč do sítě. Nedašov upravil výsledek v 84. minutě, když skóroval Marek. Ke zdramatizování zápasu však již nedošlo, a tak Štítná po zásluze vyhrála.

Branky: 15. a 76. Holba Rostislav, 37. Hnaníček Michal z pen., 68. Pinďák Tomáš – 34. Šenkeřík, 84. Marek. Rozhodčí: Zpěvák – Schnürmacher, Juřica, 200 diváků. Štítná n. Vl.: Vaculík P. – Fagulec Jos., Chovančík Tomáš, Machuča, Liška Jar., Hnaníček Michal, Pukýš René (78. Pánek), Chovančík Vít, Smolka, Holba (87. Vaculík Tomáš), Pinďák.

BRUMOV B – ZUBŘÍ 1:0 (1:0)

Zápas se odehrál na umělé trávě, což fotbalové kráse příliš neprospělo a utkání bylo plné osobních soubojů a střetů. První dvacetiminutovka patřila jasně domácím a převážně se hrálo na polovině hostů. Brumov hrozil z křídelních prostorů. Několikrát na sebe v této části upozornil svými ofenzivními kousky Gago a obránci s ním měli často problémy. Zvláště jedna akce stojí za zmínku, kdy si po levé straně zatáhl balon k lajně, zpětnou přihrávkou to ideálně dal do prostoru penalty, ale bohužel tento počin nebyl ostatními spoluhráči pochopen. Přesto se Brumov radoval z prvního vstřeleného gólu, kdy po nebezpečné střele za hranicí vápna dorážel ve 27. minutě Smolík A. Od této chvíle se však otěže utkání chopili hráči Zubří a do přestávky zahrozili několika střelami ze střední vzdálenosti. Naštěstí pro Brumov několikrát podržel velký brankářský talent Smolík nebo nepřesně seřízená mířidla hostů, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0 pro domácí. Začátek druhého poločasu byl jak přes kopírák konce druhého. Hosté si vytvářeli střelecké příležitosti jak na běžícím pásu, ale naštěstí pro Brumov ani jedna neskončila za brankovou čarou. Od 65. minuty se domácí na deset minut vymanili z tlaku a dokonce z přímého kopu po dorážce Macháče vstřelili gól, ale radost jim pro odmávaný ofsajd pokazil zvednutý praporek pomezního. Posledních patnáct minut se domácí strachovali o výsledek, ale naštěstí pro ně se skóre do konce utkání neměnilo a jejich trenér si po závěrečném hvizdu mohl zhluboka oddechnout, protože nevyhrál lepší tým, ale šťastnější. Utkání by spíše slušela remíza.

Branky: Smolík A. Rozhodčí: Nohavica – Badošek, Němec. Brumov B: Smolík R. – Janáč, Polách (58. Fojtík), Macháč, Zvoníček, Gago (82. Kříž), Naňák, Kiačik, Smolík A., Krahula, Bertozel J (74. Vaněk).

SLUŠOVICE – VAL. KLOBOUKY 4:0 (3:0)

Velmi dobrý týmový výkon Slušovic, pěkné branky a tři body. O utkání rozhodl první poločas, ve kterém si domácí vybudovali náskok 3:0. Nejprve se prosadil Vlachynský, který se trefil z voleje. Podobný gól vstřelil i Dobeš a pak ještě do přestávky přidal svůj druhý gól Vlachynský, jenž zužitkoval centr ze strany a hlavou rozvlnil síť. Druhá půle se už vlastně jen dohrávala. Přesto se Slušovice ještě jednou prosadily, když se po rohu k míči dostal Lošťák a přidal čtvrtou trefu. Hosté si za celý zápas vypracovali snad jen dvě střely na bránu, a domácí tak zcela po zásluze mohli oslavit tři body.

Branky: Vlachynský 2, Dobeš, Lošťák. Rozhodčí: Dunda – Horváth, Mitáček. Slušovice: Varga – Hrnčiřík, Janků, Lošťák, Zbranek, Čuřík, Dobeš, Vlachynský, Burša, Poslušný, Šimek. Střídali: Gajdůšek, Jaška, Rybák ,Povolný.

DALŠÍ ZÁPASY: Hrachovec – Val. Příkazy 1:5 Vaculín – Juřica 3, Bartoš, vlastní, Val. Meziříčí B – Podlesí 3:4 p. Neuberger 2, Kundrát T. – Bína, Švec, Stolář. Dohrávky – 6. kolo: Val. Příkazy – Zubří 3:2 Vaculka, Gargulák, Juřica – Raždík, Filgas. 8. kolo: Vidče – Podlesí 0:1 PK.

1. Slušovice 12 8 1 1 2 28:12 27
2. Vlachovice 12 7 1 0 4 27:15 23
3. Brumov B 12 6 2 1 3 27:17 23
4. Štítná n. Vl. 12 6 2 1 3 20:11 23
5. Val. Klobouky 12 6 1 2 3 19:21 22
6. Podkop. Lhota 12 6 1 1 4 24:18 21
7. Podlesí 12 3 5 1 3 18:21 20
8. Val. Příkazy 12 6 0 1 5 27:21 19