Komentáře k zápasům I.A třídy Zlínský deník 25.8.2013

28. 8. 2013

Slušovice (zelení) - Dol. Němčí

Slušovice (zelení) - Dol. Němčí Autor: DENÍK/Martin Břenek

včera 12:33

Region – Nečekaného lídra má po třech kolech fotbalové I. A třídy skupina B. Výhrou nad nováčkem z Baťova se protlačily do čela Bojkovice, které jako jediné dosud v soutěži neztratily ani bod.

VIDEO

Slušovice (zelení)-Dol. Němčí

SKUPINA A

JUŘINKA – KELČ 0:2 (0:2)

Hostující kanárci po zásluze vydolovali první vítězství v soutěži. Juřinka přitom začala aktivněji a do 15. minuty dvakrát řádně prověřila Sobka v hostující brance. Poté nedal šanci kelčský Martin Pastrnek a předznamenal první úder kanárků. V 18. minutě to přišlo. Lukáš Machač zakroutil rohový kop tak bravurně, že míč skončil přímo v Pospěchově brance – 0:1. Pak šel ještě Petr Minář sám na domácího brankáře, ale stav zůstal nezměněn. Ve 45. minutě prošel domácí obranou Jan Hlavica a vynutil si odpískání pokutového kopu. Ten s jistotou proměnil Jaroslav Machač – 0:2. Ve druhém poločase byla Juřinka bezzubá. Několik střel nemohlo Sobka výrazněji ohrozit. Hosté vědomi si náskoku zápas kontrolovali. V 71. minutě Martin Pastrnek a v 75. minutě David Pitrun mohli trápící se domácí poslat do kabin ještě s větší porážkou.

Branky: Machač J. a L. Juřinka: Pospěch – Koleček P., Vadel, Hromádka, Šnajdr – Kocián (70. Kovář), Žilinský, Škařupa P., Paťava (45. Koleček A.) – Šindelek, Vavřík. Kelč: Sobek – Novák (80. Hegar), Pastrnek R., Minář R., Škařupa A. (65. Chrástecký) – Pitrun, Minář P., Machač J., Machač L. – Pastrnek M. (74. Hlavica T.), Hlavica J.

VSETÍN – VAL. KLOBOUKY 8:0 (2:0)

Vsetín doslova rozstřílel Klobouky a naznačil své ambice směrem k návratu do krajského přeboru. V 6. minutě nastřelil Třasoň tyč Marcaníkovy branky. V 10. minutě hasil nedorozumění domácí obrany dobrým zákrokem Sedlák. Ve 21. minutě se po dobře zahraném rohovém kopu Surovce prosadil Hořelica – 1:0. Ve 25. minutě Třasoň uvolnil Surovce, který se opět proměnil ve dvorního nahrávače a na konci pěkné akce byl zase Hořelica – 2:0. Hned první výpad na hostující branku ve druhém poločase znamenal dovršení čistého hattricku Hořelici – 3:0. V 52. minutě rozebrala hostující obranu dvojice Třasoň, Hořelica a Starec upravil na 4:0. Pak se vyznamenal proti skvěle zahranému přímému kopu Surovce hostující brankář a padaly další góly. V 65. minutě si vychutnal radost ze své první vstřelené branky v dresu Vsetína po akci Ondřeje Lukáče zakončující Daniel Zgarba – 5:0. V 71. minutě Třasoň uvolnil Ondřeje Lukáče – 6:0. V 72. minutě Starec vysunul Fojtíka a bylo to již 7:0. V 90. minutě již rezignovaný hostující brankář Marcaník ani nereagoval na střelu Starce – 8:0.

Branky: Hořelica 3, Starec 2, Zgarba, Lukáč O., Fojtík. Vsetín: Sedlák – Kocurek (56. Mucha), Zetek, Kundera, Fojtík – Zgarba, Třasoň, N. Němec (63. Doležel), Starec, Surovec – Hořelica ( 54. O. Lukáč).

VAL. MEZIŘÍČÍ B – PODLESÍ 4:4 (2:1)

Meziříčské derby se proměnilo v divokou přestřelku. V prvním poločase byli lepším celkem domácí a předváděli oku lahodící hru. V 5. minutě zakončil hezkou kombinaci Drápely s Neubergrem středem pohotový Michal Kundrát – 1:0. V 17. minutě se na druhé straně prosadil Tydlačka a nebyl to jeho poslední zásah v utkání – 1:1. Odpověď béčka Valašského Meziříčí, které svého soupeře přehrávalo, byla blesková. V 19. minutě centroval Baroš a Drápela byl naprosto přesný – 2:1. Domácí však po přestávce upadli do herní letargie. Za to je potrestal hned ve 47. minutě vyrovnáním opět Tydlačka. A rázem bylo Podlesí plné hřiště. Domácí přesto naposledy vedli v 74. minutě, kdy hlavou zakončil Výmola centr Gajdůška– 3:2. V 77. minutě srovnal střeleckou formou oplývající Bělocký – 3:3. A v 80. minutě hosté dokonce po zásluze vedli. Zetek prostřelil Hrdého počtvrté – 3:4. Valašské Meziříčí ještě zabralo a se štěstím vydolovalo bod. V 90. minutě nakopl Hrdý dlouhý míč, Michut ho vyrazil jen před Türscherla a ten srovnal na konečných 4:4.

Branky: Kundrát M., Drápela, Výmola, Turscherl – Tydlačka 2, Bělocký, Zetek. Val. Meziříčí B: Hrdý – Türscherl, Fröhlich, Mézl, Gajdůšek – Drápela, Tomáš Kundrát, Michal Kundrát, Vačura – Baroš, Neuberger. Střídali: Výmola, Petr Václavík, Martin Václavík. Podlesí: Michut – Petřvalský, Košut, Borák, Adámek – Švec, Zetek, Pavel Blažek, Stolař – Pernický, Tydlačka. Střídali: Nosálek, Bělocký, Radim Blažek.

NEDAŠOV – ZUBŘÍ 4:1 (2:0)

Po chybě Rady inkasovali hosté prakticky hned po rozehrávce. Ale to jim nezabránilo hrát s domácím Nedašovem vyrovnanou partii až po závěrečný vabank. I když od 17. minuty prohrávalo Zubří po rohu 2:0 a od 33. minuty bylo oslabeno po nedisciplinovaném chování Tichého. Ve druhém poločase rozehrálo partii hodnou dosud neporaženého celku. Hru hodně oživil střídající Krupa. V 65. minutě snížil Drda na 2:1, v 70. minutě tentýž hráč trefil břevno domácí branky. Míč poté skočil na lajnu a mimo branku. V 78. minutě trefil v jasné šanci Pavlíček z pěti metrů pouze tyč domácí branky. Zubří zcela otevřelo hru a v závěru inkasovalo v 88. minutě ze situace na hraně ofsajdu a v poslední minutě zápasu z nařízeného pokutového kopu na konečných 4:1.

Branky: Šuráň 2, Fojtík Jos., Novák P. – Drda. Nedašov: Barabáš – Roman, Tichý, Berka, Jurajda – Pavlíček, Drda, Frňka, Pavlica – Rada (46. Krupa), Jasoněk.

PODKOP. LHOTA – VIDČE 3:1 (1:1)

Domácí vstoupili do utkání výborně. Od první minuty Vidče přehrávali a připravili si spoustu šancí. V 11. minutě zahodil tutovku útočník Podkopné Lhoty Elšík. Festival neproměněných šancí domácích pokračoval. Nejprve spálil tutovku Minařík, vzápětí Štefka. Ve 20. minutě se Podkopná Lhota konečně dočkala. Elšíkův průnik zakončil přesnou hlavičkou Mahďák. Za pět minut ale bylo vyrovnáno, chybu domácích potrestal Kramoliš, V 36. minutě poslal Holeňák znovu do vedení Podkopnou Lhotu. Zvýšit mohl ještě před poločasem Zedníček, ale vyloženou šanci neproměnil. Ve druhé půli domácí kontrolovali hru a v 71. minutě rozhodli o výsledku přesnou střelou Mahďákem. Vidče se snažilo, nicméně snížení ani ze série rohů nevytěžilo.

Branky: Mahďák 2, Holeňák – Kramoliš. Rozhodčí: Žniva – Zubek, Nevrla. Diváci: 100. Podkopná Lhota: Valčík – Čunek, Staněk, Psota, Nedavaška, Zedníček, Štefka, Holeňák, Mahďák, Minařík, Elšík, Nevrlka, Hrdlička. Vidče: Cáb – Špurek, Marák, Vladimír Urban, Křenek – Petr Nerad, Pavel Drda, Dalibor Nerad, Petr Mičkal – Kramoliš, Čech. Střídali: Olejník, Vala, Vičan.

ŠTÍTNÁ N/VL. – DOL. BEČVA 1:2 (1:1)

Důležitý moment přišel v 16. minutě, kdy byl vyloučen domácí Hnaníček. Hosté se krátce nato dostali do vedení, po brejku se střelou z hranice šestnáctky prosadil Kuběna. Štítná se však nevzdala a i v deseti hosty zatlačila. Odměnou jí bylo vyrovnání ještě do poločasu. V druhé půli měla Dolní Bečva míč více na kopačkách. Domácí ale hrozili brejky. I v oslabení měli tři velké šance. Vždy však výborně zasáhl brankář Einšpígl. Nakonec Dolní Bečva slavila vítězství, když v 92. minutě hlavičkou využil standardní situaci Šena. Domácí už reagovat nemohli.

Branky: Hnaníček M. – Kuběna, Šena. Štítná: Tkadlec – Kořenek – Liška F., Chovančík T., Machuča – Hnaníček M. (62. Holba), Hnaníček T., Soja, Chovančík V. – Vaculík T., Šenkeřík (69. Liška J.). Dolní Bečva: Einšpígl – Pavlík, Filka, Adamec, Hajda – Kuběna (46. Trna), Jaroslav Šena, Maléř, Josef Vojkůvka – Paprskář, Jurečka (69. Kozák).

DALŠÍ VÝSLEDEK: Brumov B – Vlachovice 1:1 Svorada – Šimoník.

1. FK Vsetín 3 2 1 0 13:4 7
2. Nedašov 3 2 0 1 9:5 6
3. Zubří 3 2 0 1 6:6 6
4. Podkop. Lhota 3 1 2 0 7:5 5
5. Vlachovice 3 1 2 0 4:3 5
6. Val. Meziříčí B 3 1 1 1 9:8 4
7. Kelč 3 1 1 1 5:4 4