Komentáře k zápasům I.A třídy Zlínský deník 22.9.2013

28. 9. 2013

Největší senzací sedmého kola fotbalové I. A třídy byla bezpochyby domácí porážka doposud vedoucího Vsetína. Ten vyšel bodově naprázdno vůbec poprvé v celé sezoně a na čele jej vystřídala Podkopná Lhota.

ŠTÍTNÁ N/VL. – VLACHOVICE 2:0 (1:0) První půle se odehrávala převážně mezi šestnáctkami. Z toho vybočovala jen rychlá kombinace domácích, kterou do prázdné branky zakončoval Holba. Hosté měli jedinou nebezpečnou střelu z hranice šestnáctky, kterou brankář vyrazil. V druhé půli se Štítná soustředila na obranu a rychlé brejky. Vlachovice měly míč po většinu času na svých kopačkách, ale nedařilo se jim přes dobrou obranu protlačit do šancí. Jejich akce vždy končily před šestnáctkou. Rozhodnutí přišlo krátce před koncem, když Štítná skórovala po brejkové situaci. I díky tomu šla po víkendu do čela. Branky: 29. Holba, 87 Liška F. Rozhodčí: Kotačka, 150 diváků. Štítná: Vaculík P. – Sloboda – Liška F., Chovančík T., Machuča – Holba (84. Zvonek), Hnaníček M., Kořenek, Chovančík V. – Šenkeřík (71. Liška J.), Vaculík T. (75. Struhař). Vlachovice: Bodlák – Horáček, Kolouch, Olejník, Graclík, Míča, Šimoník, Vavrys, Urbaník (82. Hověžák), Bartoň, Hovězák.

PODKOP. LHOTA – JUŘINKA 1:0 (1:0) Hosté z Juřinky začali první půli lépe a čtvrt hodiny byli lepším týmem. Domácí musel podržet brankář Valčík, který vytáhl střelu Škařupy na rohový kop. V 18. minutě šla ovšem do vedení Podkopná Lhota, o branku se zasloužil Zedníček. Další velkou šanci neproměnil Elšík, který šel sám na brankáře hostí, ale přestřelil branku Pospěcha. Ve druhé půli probíhal vyrovnaný fotbal se šancemi na obou stranách, ale bez účinné koncovky. Juřinka se v závěru pokusila o tlak, ten však vyrovnání nepřinesl. Branka: Zedníček. Rozhodčí: Koláček – Zicháček, Staško. Diváci: 100. Podkopná Lhota: Valčík – Psota, Čunek, Staněk, Holeňák, Nedavaška, Bořuta, Štefka, Zedníček, Mahďák, Elšík, Minařík, Ročák, Hrdlička, Škrabana, Nevrlka. Juřinka: Pospěch – Kocián, Skařupa, Vedel, Paťava, Horák, Koleček, Žilinský, Šnajdr, Šindelek, Vaněk, Stolař, Hromádka.

VSETÍN – PODLESÍ 1:2 (1:1) Překvapení kola se zrodilo ve Vsetíně, kde domácí poprvé v sezoně padli, a všechny body bralo Podlesí. Domácí se přitom již ve 13. minutě radovali. Po levé straně unikl Surovec, na jehož přesnou přihrávku naběhl Třasoň a střelou pod břevno vsítil první branku – 1:0. Z vedení se však Vsetín neradoval dlouho, neboť o deset minut později bylo srovnáno. To se dostal k míči na hranici velkého čtverce P. Blažek a kolem vyběhnuvšího Sedláka zavěsil – 1:1. Od této chvíle měli hosté mírně navrch, což se zejména projevilo ve středové řadě. Po hodině hry neuvěřitelně pohrdl svou možností hostující Nosálek, když z malého vápna přestřelil zcela opuštěnou branku. Ke konci zápasu se snažili domácí hráči rozhodnout ve svůj prospěch, jenže opak byl pravdou. Běžela 90. minuta utkání, když na půlicí čáře převzal míč P. Blažek, lehce obešel tři vsetínské hráče a z pravé strany s pomocí tyče vsítil vítěznou branku – 1:2. Branky: 13. Třasoň – 23. a 90. Pavel Blažek. Vsetín: Sedlák – Kocurek (81. O. Lukáč), Zetek, Kundera (46. Doležel), Fojtík – Starec, Zgarba, N. Němec, Třasoň (81. T. Němec), Surovec – Hořelica (46. Mucha). Podlesí: Michut – Bína (70. Pernický), R. Blažek, Petřvalský, P. Blažek – Tydlačka, Zetek, Švec (46. Košut) Adámek – Křižan, Nosálek (72. Stolař).

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ B – KELČ 0:1 (0:1) Důležité utkání řešící postavení ve spodku tabulky zvládli lépe hostující kanárci. Jejich vítězství mohlo být větší než jednobrankové. První obrovskou šanci zazdil z blízka Petr Minář a nebyla to jeho poslední minela. Na druhé straně se na Kyzu řítil Michal Kundrát, ale neuspěl. Ve 41. minutě nechala domácí obrana na zadní tyči volného Radima Mináře a ten pohodlně placírkou otevřel skóre – 0:1. Kelč mohla po změně stran několikrát navýšit, ale Petr Minář třikrát z malého vápna sám proti Majerovi selhal a branku ani netrefil. Z domácí strany hrozil ve dvou případech Michal Kundrát, ale bylo to málo. Béčko Valašského Meziříčí na body nemělo. Branka: 41. Radim Minář. Val. Meziříčí B: Majer – Petr Václavík, Švajda, Mézl, Capil – Martin Václavík, Gajdůšek, Kováč, Michal Kundrát – Podzemný, Baroš. Střídali: Výmola, Jonáš Navrátil. Kelč: Kyza – Radim Minář, Radim Pastrnek, Novák – Škařupa, Jan Hlavica, Lukáš Machač, Hegar – Kulich, Jaroslav Machač, Petr Minář. Střídali: Tomáš Hlavica, Chrástecký, Martin Pastrnek.

DOL. BEČVA – VIDČE 3:3 (2:2) Derby mělo koření fotbalu a tím jsou branky. Prvních dvacet minut patřilo jednoznačně domácím. Ve 12. minutě se přes dva hráče uvolnil Balán a přesnou střelou z hranice pokutového území dostal Bečvu do vedení – 1:0. Ve 21. minutě zabojoval o míč Paprskář, našel Balán, jehož přesný centr usměrnil hlavou za Petruželu Maléř – 2:0. Domácí se vedením ukolébali a do poločasu ještě o něho přišli. V 30. minutě předvedl své první sólo Kramoliš a na Valu zela prázdná branka – 2:1. Ve 35. minutě si Einšpígl po sólu Kramoliše s jeho první střelou poradil, ale na dorážku byl krátký – 2:0. Po přestávce v 54. minutě vedli opět domácí, kdy se k odraženému míči dostal Maléř a bylo to 3:2. Pak nedal možná rozhodující šanci zápasu Balán a v 70. minutě srovnal hlavou po standardní situaci Fuksa na 3:3. V hektickém závěru již branka nepadla, i když domácí k ní měli blíž. Branky: 12. Balán, 21. a 54. Maléř – 30. Vala, 35. Kramoliš, 70. Fuksa. Dol. Bečva: Einšpígl – Porubský, Adamec, Josef Vojkůvka, Filka – Růčka, Šena, Maléř, Ttrna – Balán, Paprskář. Střídal: Hajda. Vidče: Petružela – Špurek, Marák, Dalibor Nerad, Olejník – Pavel Drda, Fuksa, Petr Nerad, Petr Mičkal – Kramoliš, Vala. Střídali: Vaculín, Křenek, Čech.

VAL. KLOBOUKY – ZUBŘÍ 2:2 (2:1) Zubří po chybě v obraně inkasovalo první branku již v 10. minutě. Za čtyři minuty ovšem zvedl prapor Zubří po samostatné akci Jurajda, z hranice pokutového území se trefil přesně – 1:1. Hosté však ještě ve 43. minutě inkasovali do kabin. Po přestávce se hra Zubří zlepšila. Pavlíček a Drda měli šance po závarech a předešlých rohových kopech. V 56. minutě uvolnil Drda krásně Pavlíčka a bylo srovnáno na 2:2. Hosté se tlačili za třemi body, ale další šance již neproměnili. Branky: 10. Sáblík, 43. Naňák – 14. Jurajda, 56. Pavlíček. Zubří: Barabáš – Berka, Tichý, Jež (70. Jasoněk), Frňka – Pavlíček, Libor Raždík, Jurajda, Pavlica – Drda, Krupa.

DALŠÍ VÝSLEDEK. Nedašov – Brumov B 1:2 Fojtík Radim – Šindler M., Svorada.

1. Podkop. Lhota 7 5 2 0 14:7 17

2. FK Vsetín 7 5 1 1 28:12 16

3. Podlesí 7 4 1 2 19:14 13

4. Štítná n. Vl. 7 4 1 2 15:12 13

5. Brumov B 7 4 1 2 13:11 13

6. Nedašov 6 3 0 3 16:13 9

7. Kelč 7 2 2 3 10:12 8