Komentáře k zápasům I.A třídy Valašský deník 8.9.2013

9. 9. 2013

1. A třída: Vsetín drtí jednoho soupeře za druhým

V utkání 1. A třídy fotbalisté Valašského Meziříčí (modré dresy) doma prohráli s Juřinkou 2:4. Autor: Lucie Kostková

dnes 17:30

Valašsko – Kanárci z Kelče jako by se viděli na svatbě. Venku se nedařilo Podlesí, Zubří ani Dolní Bečvě. Vidče bez střelce Kramoliše nebylo na Vsetíně nebezpečné.

1. A TŘÍDA

BRUMOV B – KELČ 4:1 (2:1)

Víkendová svatba spoluhráče Pajdly z rezervního týmu způsobila, že si Kanárci svůj zápas předehrávali netradičně ve středu. Na půdě Brumova drželi krok pouze první poločas a nakonec odešli vysoko poraženi. Paradoxně v prvním poločase se drželi brankově hosté na distanc díky vlastní brance domácích z 12. minuty – 0:1. Domácí otočili vývojem skóre během pěti minut mezi 26. a 31. minutou. Po přestávce se již hosté na větší odpor nezmohli. V 68. minutě je navíc dorazila dle jejich mínění přísná penalta, když brankář Kyza si počínal důrazně na hranici pokutového území, hráč domácích směřoval od branky – 3:1. Poslední branka v 88. minutě už nic neřešila a byla opět vlastní, tentokrát na straně Kelče. Kanárci jako by se již viděli na sobotním svatebním veselí.

BRANKY: 26. a 31. Svorada, 88. vlastní – vlastní.

KELČ: Kyza – Pivovarčík (60. Novák), Petr Minář, Hegar, Jan Hlavica – Chrástecký, Kulich, Lukáš Machač, Tomáš Hlavica (74. Herman) – Martin Pastrnek (85. Vinklár), Pitrun.

VSETÍN – VIDČE 4:1 (3:1)

Kdo přišel do Tyršovky o něco později, nestačil se divit. V 10. minutě hry totiž byl na ukazateli skóre stav 2:1 pro domácí. Již ve 3. minutě krásně zacentroval Surovec do velkého čtverce na nabíhajícího Hořelicu, a ten ukázkovou hlavičkou zajistil domácím vedení. Jenže než stačili Vsetínští vstřebat radost ze vstřeleného gólu, hosté srovnali. V šesté minutě postupoval z levé strany Marák, na hranici šestnáctky se odhodlal ke střele a technickou střelou nachytal v „nedbalkách" domácího brankáře – 1:1. Jenže Vsetínskými tato situace nikterak neotřásla, neboť o čtyři minuty později předvedli nádhernou akci, kdy Starec uvolnil Fojtíka, který střelou bez přípravy přivodil svému mužstvu opět vedení – 2:1. Ve 13. minutě nasadil k tvrdé střele N. Němec a branku hostujícího Petružely minul jen o vlásek. V této fázi zápasu měli Vsetínští hru zcela pod kontrolou a protivníka přišpendlili na jeho polovině. V 21. minutě přichystal brankovou možnost Surovcovi Hořelica, jenže jeho střelu zneškodnil včasným vyběhnutím gólman Petružela. Ve 26. minutě však již brance nezabránil. Po rohovém kopu Surovce s přispěním jednoho z hostujících obránců skončil míč za jeho zády potřetí – 3:1. Druhá půle nabídla úplně jiný obraz hry. Domácí trenér zasáhl rapidně do sestavy a nechal odpočívat tři hráče základu. Najednou hostů bylo na ploše plno, ovládli střed hřiště a hrálo se zase po většinu času na polovině domácích. Jenže „Vidčané" byli se střelbou na štíru a domácí branku téměř neohrozili. V 57. minutě se dostal na dostřel hostující svatyně Zgarba, s jehož prudkou střelou měl Petružela, jinak jeden z nejlepších hráčů Vidče, plné ruce práce a ránu s pomocí břevna vyrazil na roh. Po jeho zahrání se mohl zapsat do listiny střelců N. Němec, jenže na brankové čáře se vyznamenal opět Petružela. Diváky roztleskala 62. minuta, kdy Surovcův centr napálil volejem Hořelica a minul branku pouze o centimetry. Jeho chvíle však přišla v 72. minutě, kdy byl sražen v pokutovém území Surovec a hlavní rozhodčí vytáhl míč za hranici velkého čtverce. Technickou střelou obstřelil postavenou zeď a míč s pomocí břevna skončil v síti překvapeného brankáře hostů – 4:1.

BRANKY: 3. Hořelica, 10. Fojtík, 26. vlastní, 72. Surovec – 6. Marák.

VSETÍN: L. Sedlák – Kocurek (46. Doležel), Zetek (46. Mucha), Kundera, Fojtík (78. T. Němec) – Zgarba, Třasoň (70. O. Lukáč), Starec (80. Zimek), Surovec, N. Němec – Hořelica.

VIDČE: Petružela – Vala, V. Urban, Marák, Drda – Mičkal, D. Nerad, Jurča, Křenek (65. Vičan) – Olejník, P. Urban.

V. MEZIŘÍČÍ B – JUŘINKA 2:4 (1:1)

Zápas přinesl dvě odlišná pojetí. Zatímco domácí tvořili, ale jen si přišli dle dojmu svého trenéra Vinklára zápas odehrát, hosté měli smrtící brejky a větší touhu po vítězství. Ve 30. minutě se po centru Podzemného trefil hlavou Výmola – 1:0. Ve 39. minutě po rychlém přenesení hry srovnal Jiří Šindelek – 1:1. Ve druhém poločase Juřinka trestala okýnka v domácí obraně. Její protiútoky měly příchuť jedu. V 62. minutě dostal zprava míč opět Jiří Šindelek a byl přesný – 1:2. O tři minuty později z totožné situace skóroval proti bezmocnému Zimkovi Vavřík – 1:3. Hosté chodili na domácího brankáře a nedávali mu šanci. Čtvrtou branku přidal v 75. minutě podél jeho těla Žilinský – 1:4. Kosmetickou úpravou skóre byla 87. minuta, kdy krásnou branku po akci Výmoly vstřelil do šibenice Pospěchovy branky Drápela – 2:4.

BRANKY: 30. Výmola, 87. Drápela – 39. a 62. Jiří Šindelek, 65. Vavřík, 75. Žilinský.

V. MEZIŘÍČÍ B: Zimek – Türscherl, Brachánek, Fröhlich, Švajda – Macíček, Vančura, Podzemný, Drápela – Výmola. Baroš. (Střídání: Michal Kundrát, Capil, Gajdůšek, Petr Václavík, Martin Václavík).

JUŘINKA: Pospěch – Vaněk, Polách (50. Horák), Paťava, Šnajdr – Kocián, Vadel, Žilinský, Škařupa – Vavřík (83. Stolář), Jiří Šindelek (79. Petr Koleček).

P. LHOTA – PODLESÍ 3:1 (3:0)

Domácí svým typickým důrazem šli po ruce hostí do vedení v 10. minutě z pokutového kopu, trefil se Bořuta – 1:0. V 18. minutě byl dobře ze strany Podkopné Lhoty prodloužen dobrý nákop a Zedníček překonal Michuta podruhé – 2:0. Ve 27. minutě zahrál Bořuta přímý kop z úhlu tak chytře, že skákavý míč skončil potřetí v hostující brance – 3:0. Domácím nevadilo ani vyloučení jednoho z jejich hráčů po oplácení v přerušené hře. Ve druhém poločase musela obrana Podlesí dvakrát vykopávat z brankové čáry. V 76. minutě se ke slovu dostal Zetek a snížil na 3:1. Další šance hosté nevyužili a odešli poraženi s dvoubrankovým mankem.

BRANKY: 10. a 27. Bořuta, 18. Zedníček – 76. Zetek.

PODLESÍ: Michut – Stolař, Petřvalský, Borák, Radim Blažek – Švec, Pavel Blažek, Zetek, Nosálek – Tydlačka, Košut. (Střídali: Adámek, Holčák, Pernický, Česla).

ŠTÍTNÁ N. VL. – ZUBŘÍ 1:0 (1:0)

Hosté inkasovali hned v 5. minutě, kdy se po chybě obrany trefil Šenkeřík – 1:0. Poté měli hosté územní převahu, ale bez brankových příležitostí. Ty přišly až ve druhém poločase. V 55. minutě se po rohu neprosadil v jasné pozici Krupa. V 70. minutě trefil Jurajda břevno domácí branky. Hned o minutu později zazdil další šanci Pavlica. Poslední šancí na vyrovnání byl únik Frňky, ale ani ten sám na brankáře neuspěl. Zubří hrající na podzim výlučně venku umírá na chabou střeleckou koncovku.

BRANKA: 5. Šenkeřík.

ZUBŘÍ: Barabáš – Berka, Tichý, Jiří Raždík (60. Majer), Jurajda – Pavlíček, Jež, Drda, Pavlica – Krupa, Frňka.

V. KLOBOUKY – D. BEČVA 2:0 (2:0)

Dolní Bečva předvedla v Kloboukách velmi slabý výkon. V 16. minutě přišla jedna z mnoha ztrát míče ve středu pole, přečíslení domácích zrealizoval ve vedoucí branku Naňák – 1:0. Ve 24. minutě se k přímému kopu postavil Jaroslav Šena, ale domácí brankář se zaskvěl. V 35. minutě měl podobně výhodnou střeleckou pozici ze standardní situace Paprskář, ale těsně přestřelil. Tím útočná produkce hostí v tomto utkání skončila. Domácí si vedení pojistili brankou do šatny ve 44. minutě, kdy další chybnou rozehrávku potrestal Sáblík – 2:0. Celkově to byl slabý fotbal, ani po přestávce se výkon hostů nezlepšil, a tak nemohli pomýšlet ani na zdramatizování zápasu.

BRANKY: 16. Naňák, 44. Sáblík.

D. BEČVA: Einšpígl – Stavinoha, Adamec (60. Kozák), Pavlík (79. Hajda), Filka – Křiva (65. Růčka), Šena, Maléř, Kuběna (46. Trna) – Paprskář, Jurečka.

Další výsledek: Nedašov – Vlachovice 5:2 .

1. FK Vsetín 5 4 1 0 23:7 13
2. Podkop. Lhota 5 3 2 0 11:6 11
3. Štítná n. Vl . 5 3 1 1 12:8 10
4. Nedašov 5 3 0 2 15:11 9
5. Vlachovice 5 2 2 1 11:11 8