Komentáře k zápasům I.A třídy Valašský deník 6.10.2013

7. 10. 2013

Meziříčí představilo zahraniční posily do divize

1. A TŘÍDA VIDČE – ZUBŘÍ 2:0 (1:0)

Fotbalisté Zubří hrající na podzim kvůli rekonstrukci zázemí vlastního stadionu výlučně na půdě soupeře, ztratili jakoukoliv formu. I na Sahaře ve Vidči se utápěli v neplodném fotbale bez šancí a kromě několika rohů si na domácí nepřišli. Ti mohli vyhrát i větším rozdílem. Již v 5. minutě vyrazil trestný kop Michala Kramoliše Barabáš pouze k nohám Pavla Drdy a domácí šli do vedení – 1:0. A mohli již v prvním poločase vést výrazně vyšším rozdílem, kdyby Michal Kramoliš nenastřelil jednou tyč hostující branky a jednou se před Barabášem neukličkoval. Napodobil ho také jeho kolega z útoku Vala. Obraz hry se nezměnil ani po přestávce. Hosté byli na míči, ale do šancí se nedostávali. Naopak útok Vidče byl hodně nebezpečný, a když se k forvardům přidával i výborně hrající Pavel Drda, mohli hosté zase několikrát inkasovat. Stalo se tak pouze jednou, a to v 85. minutě, kdy usměrnil za záda hostujícího brankáře centrovaný míč z pěti metrů Michal Kramoliš – 2:0.

BRANKY: 5. Pavel Drda, 85. Michal Kramoliš.

VIDČE: Petružela – Špurek, Vladimír Urban, Milan Drda, Olejník – Dalibor Nerad, Pavel Drda, Petr Nerad, Mičkal – Kramoliš, Vala. (Střídali: Vičan, Čech, Křenek, Marák). ZUBŘÍ: Barabáš – Michal Majer, Jasoněk, Tichý, Frňka – Pavlíček, Jurajda, Libor Raždík, Drda – Krupa, Pavlica. (Střídali: Jež, Tomáš Majer, Rada).

NEDAŠOV – KELČ 1:1 (0:0)

Bojovné utkání mělo nakonec zaslouženou dělbu bodů. Domácí vedli po rohu a úspěšné hlavičce Holby na přední tyči – 1:0. V 67. minutě srovnal střídající Martin Pastrnek, který se také prosadil ze vzduchu po přesném centrovaném míči – 1:1. Hosté na horké půdě nakonec rádi brali bod.

BRANKY: 53. Holba – 67. Martin Pastrnek.

KELČ: Kyza – Škařupa, Radim Pastrnek, Novák, Radim Minář – Kulich, Lukáš Machač, Jan Hlavica, Jaroslav Machač – Topič, Radim Minář. (Střídali: Pivovarčík, Tomáš Hlavica, Pitrun, Hegar, Martin Pastrnek).

P. LHOTA – VAL. MEZIŘÍČÍ B 5:0 (2:0)

Hosté si odvezli debakl. Jejich trenér Zbyněk Vinklár shledával na vysoké porážce pozitivní pouze start nových avizovaných exotických posil pro první divizní tým. „Utkání hrubě ovlivnili rozhodčí. První branku jsme dostali z vymyšleného pokutového kopu. Druhou po opačně posouzeném faulu, kdy si nešťastnou vlastní branku dal Gajdůšek. Nebavím se ani o pochybném posuzování ofsajdů. I když jsme dobře vstoupili do druhého poločasu, inkasovali jsme po útočném faulu, který samozřejmě nebyl odpískán potřetí a bylo rozhodnuto. Poprvé nastoupili kreativní záložník Miguel z Jihoafrické republiky a útočník Mulič z Bosny. Miguel ukázal, že má dirigentské a kreativní schopnosti. Mulič byl na hrotu osamocen, ale snažil se."

BRANKY: 17., 59. a 87. Holeňák, 25. Mahďák, 65. Bořuta.

VAL. MEZIŘÍČÍ B: Hrdý – Türscherl, Brachánek, Švajda, Capil – Drápela, Miguel, Gajdůšek, Michal Kundrát – Kováč, Mulič. (Střídali: Baroš, Václavík, Podzemný).

VSETÍN – JUŘINKA 5:0 (2:0)

Domácí bez problémů splnili roli favorita. Hosté sice začali s otevřeným hledím, ale v 9. minutě uvolnil Třasoň Zgarbu, který si dovolil kličku na vybíhajícího Ručku – 1:0. Ve 24. minutě přišla opět hezká spolupráce Třasoně se Zgarbou, ale střelec první branky tentokrát minul. O minutu později ale již Hořelica přesně našel Třasoně, který obloučkem překonal Ručku – 2:0. Ve druhém poločase rozhodl Vsetín během dvaceti minut o osudu celého zápasu. V 60. minutě unikl Hořelica a Kundera koníčkem hlavou zvyšoval na 3:0. V 62. minutě se po krásném ťukesu dostal k míči Surovec, jehož přihrávku uklidil po zemi k tyči Třasoň – 4:0. V 66. minutě uzavřel střelecký účet utkání Starec – 5:0. Domácí pak stáhli nohu z plynu a zápas se jen dohrával.

BRANKY: 9. Zgarba, 25. a 62. Třasoň, 9. Zgarba, 66. Starec.

VSETÍN: Sedlák – Kocurek, Kundera, N. Němec, Fojtík (46. Doležel) – Mucha, Zgarba, Surovec, Třasoň, Starec – Hořelica (61. Lukáč).

JUŘINKA: Růčka – Koleček, Paťava, Žilinský, Horák – Stolař, Kopřiva (46. Kocián), Vadel, Škařupa – Hromádka, Šindelek. D. BEČVA – PODLESÍ 0:1 (0:0) Tabulkový rozdíl se nakonec projevil. Hosté vsadili na rychlý brejkový fotbal. Domácí se snažili dobývat branku Michuta, ale v prvním poločase se propracovali jenom k jediné vážné šanci, kterou neproměnil Maléř. Po přestávce jako by Dolní Bečvě při náročném stylu hry docházely síly. Nejzajímavější byl závěr zápasu. V 87. minutě propadli domácí v útoku a přečíslení zakončil vítěznou brankou Zetek – 0:1. V 90. minutě šel sám na Einšpígla Pavel Blažek, ale minul branku. Domácí brankář se pak zapojil do hry v poli, ale k vyrovnání to nevedlo.

BRANKA: 87. Zetek.

D. BEČVA: Einšpígl – Růčka, Josef Vojkůvka, Kozák, Porubský – Křiva (46. Kuběna), Šena, Maléř, Filka – Paprskář (70. Glamoš), Ba­lán.

PODLESÍ: Michut – Křižan, Radim Blažek, Petřvalský, Adámek – Nosálek, Pavel Blažek, Zetek, Švec – Košut, Tydlačka. (Střídali: Stolař, Holčák, Pernický).

Další výsledky: Štítná n. Vl. – Brumov B 2:0, Val. Klobouky – Vlachovice 2:3.

DOHRÁVANÉ UTKÁNÍ

JUŘINKA – NEDAŠOV 0:0

V dohrávaném pátečním utkání branka nepadla. Prvních patnáct minut patřilo hostům, ale ti se brankově nedokázali prosadit. Pak Juřinka hru vyrovnala. Ve 33. minutě propadl míč v pokutovém území k Adamu Kolečkovi, ale ten přestřelil. Ve 41. minutě se mezi tyče netrefil z rohu malého vápna Škařupa. Ve druhém poločase se hodně žlutilo. V 71. minutě si naběhl na přihrávku Šindelka opět Koleček, ale jeho nadějná střela byla zblokována. Pak přišla dvě vyloučení. V 72. minutě šel do desíti Nedašov, v 74. minutě i domácí. Pod sprchy musel předčasně Šnajdr. V 77. minutě mohl rozhodnout zápas Šindelek, ale na vzdálenější tyči se opět netrefil. V 88. minutě se hrálo již devět na devět. Po potyčce byl vyloučen další hráč hostí a domácí brankář Pospěch. Ze hry musel Adam Koleček a do branky Juřinky šel Ručka. Ve druhé minutě nastavení vyhrál osobní souboj ve vápně Šindelek, ale i on potvrdil, že branka Nedašova byla pro jeho tým v tomto utkání zakletá.

JUŘINKA: Pospěch – Hromádka, Vadel, Paťava, Vaněk – Kocián, Žilinský, Škařupa, Šnajdr – Koleček A., Šindelek J. (Střídali: Stolař, Ručka).

1. FK Vsetín 9 7 1 1 37:14 22

2. Podkop. Lhota 9 6 3 0 20:8 21

3. Podlesí 9 6 1 2 22:15 19

4. Štítná n. Vl. 9 6 1 2 21:14 19

5. Brumov B 9 4 2 3 14:14 14

6. Kelč 9 3 3 3 16:13 12

7. Nedašov 9 3 2 4 17:17 11