Komentáře k zápasům I.A třídy Valašský deník 29.9.2013

30. 9. 2013

1. A TŘÍDA  29.9.2013

KELČ – VIDČE 5:0 (2:0)

Domácí Kanárci přejeli hosty ze Sahary na celé čáře. Ve 29. minutě se ve výborném světle ukázala nová útočná posila. Do Kelče přestoupil z Rajnochovic Tomáš Topič a uvedl se vedoucí brankou, kdy mu nahrával Aleš Škařupa – 1:0. Ve 33. minutě se přesně z hranic pokutového území trefil Jaroslav Machač – 2:0. V 50. minutě fauloval ve svém pokutovém území hostující Marák a Jaroslav Machač penaltu proměnil – 3:0. V 52. minutě se prosadil střídající Pitrun, který do druhého poločasu nahradil Nováka – 4:0. Gólovou rukavici pro Vidče dotvořil v 61. minutě po pěkné akci Petra Mináře Radim Pastrnek – 5:0. Hosté se osmělili až v závěru, ale v 83. minutě nepokazil Kyzovi v domácí brance čisté konto střídající Vala, který nejprve nastřelil tyč a z dorážky si na domácího brankáře nepřišel. BRANKY: 29. Topič, 33. a 50. Jaroslav Machač, 52. Pitrun, 61. Radim Pastrnek. KELČ: Kyza – Radim Minář, Radim Pastrnek, Novák – Jaroslav Machač, Lukáš Machač, Kulich, Aleš Škařupa, Jan Hlavica – Petr Minář, Topič. (Střídali: Pitrun, Martin Pastrnek, Tomáš Hlavica, Jiří Škařupa). VIDČE: Petružela – Milan Drda, Vladimír Urban, Špurek, Křenek – Petr Nerad, Dalibor Nerad, Pavel Drda, Petr Mičkal – Kramoliš, Marák. (Střídali: Vala, Vičan, Čech).

VLACHOVICE – VSETÍN 2:4 (0:2)

Vsetín třemi body z venku odčinil svou dosavadní jedinou porážku z domácího prostředí s Podlesím. Od prvních minut byli hosté iniciativnější, avšak první velká šance se naskytla domácímu týmu. V 9. minutě se ocitl před Sedlákem zcela sám Šimoník, avšak vsetínský gólman skvělým zákrokem zachránil. To ale byla na dlouhé minuty jediná příležitost Vlachovic. V 11. minutě po rohovém kopu Surovce a hlavičce Hořelici zachránil domácí strážce svatyně Bodlák na brankové čáře. Do další vyložené šance se dostal znovu Hořelica v 18. minutě, kdy po úniku Kocurka trefil nohy vyběhnuvšího Bodláka. V této fázi zápasu byl Vsetín jasně lepším týmem a bylo jen otázkou času, kdy docílí branky. Běžela 38. minuta hry, kdy aktivní obránce Kocurek uvolnil Fojtíka, míč putoval dále k Starcovi, jenž vtipně přenechal Zgarbovi, a ten s přehledem vsítil vedoucí branku hostů – 0:1. Podruhé se hosté radovali o tři minuty později, když Hořelica využil hrubé chyby domácího obránce Jandíka a hokejovým blafákem zvýšil vedení Vsetína na dvoubrankové – 0:2. V nastoleném tempu pokračovali vsetínští hráči i ve druhém poločase. Vytvořili si velké množství brankových příležitostí, které buď zahodili, nebo chyběla finální přihrávka. Gólu se však dočkali v 62. minutě, v níž nasadil k úniku Hořelica, míč posunul na Starce, ten dále na N. Němce, jenž střelou k tyči dosáhl třetího úspěchu hostů- 0:3. V této části hry již působili domácí odevzdaným dojmem a bylo jen otázkou času, kdy inkasují znovu. Jenže opak byl pravdou. V 71. minutě fauloval Kocurek před vlastním pokutovým územím Bartoše a následoval přímý kop. K míči se postavil Šimoník a krásnou technickou střelou vymetl šibenici Sedlákovy branky – 1:3. Domácí poté očividně ožili a netrvalo dlouho, když Sedlák lovil míč ze své branky podruhé. Po rozehrání trestného kopu z pravé strany v 81. minutě prodloužil vtipně Vavrys na Šimoníka, a ten se radoval ze svého druhého gólu – 2:3. Domácí ve vidině vyrovnání vsadili vše na jednu kartu a vrhli své poslední síly do útoku. Jenže jejich snažení překazil v 85. minutě Starec, který po učebnicovém průniku Hořelici z levé strany střelou kolem domácího brankáře pečetil zasloužené vítězství hostů – 2:4. BRANKY: 71. a 81. Šimoník – 38. Zgarba, 41. Hořelica, 62. N. Němec, 85. Starec. VSETÍN: Sedlák – Kocurek, Mucha, Kundera, Fojtík – N. Němec (64. Doležel), Zgarba, Třasoň (79. O. Lukáč), Surovec, Starec – Hořelica (86. Zimek).

JUŘINKA – ŠTÍTNÁ N. VL. 2:4 (2:2)

Domácí se drželi s favoritem jen první poločas. Ještě při rozcvičce se jim zranil Vavřín a v základní sestavě ho musel nahradit Stolař. V 8. minutě střílel Šindelek z úhlu nad branku. V 10. minutě po narážečkách Šindelka s Vadelem otevřel skóre zápasu Žilinský – 1:0. Ve 14. minutě uklízí přesný centr Žilinského k tyči Šindelek – 2:0. V 17. minutě uvolnil Kocián Šindelka, ale ten svoje sólo na brankáře neproměnil. Ve 26. minutě se hosté prokombinovali až do domácího pokutového území a snížili na 2:1. Doslova brankou do šatny potrestala Štítná ve 45. minutě závar před domácí brankou a nedůraz obrany – 2:2. Až do 84. minuty se domácí pokoušeli neplodným tlakem a občasnými střeleckými pokusy Škařupy zvrátit výsledek na svou stranu. Na druhé straně podržel domácí mnohokrát brankář Pospěch. Hosté poté zrealizovali úspěšně brejk a šli do vedení 2:3. Po akci Horáka mohl ještě srovnat Škařupa, ale přestřelil. Po přímém kopu Vadela a odraženém míči zakončili hosté další kontr čtvrtou brankou – 2:4.

BRANKY: 10. Žilinský, 14. Šindelek – 26. a 45. Kořenek, 54. Chovančík, 89. Vaculík.

JUŘINKA: Pospěch – Koleček P., Paťava, Polách, Stolář – Kocian, Žilinský, Vadel, Šnajdr – Šindelek, Škařupa. (Střídali: Hromádka, Horák, Kopřiva).

D. BEČVA – ZUBŘÍ 2:0 (1:0)

Domácí naprosto po zásluze brali všechny body. Zubří podalo špatný výkon a za celé utkání nemělo jedinou brankovou příležitost. Zápas ovlivnila 18. minuta, kdy byl hostující obránce Berka nucen zahrát na brankové čáře vlastní branky rukou a byl za zmaření jasné brankové příležitosti vyloučen. Nařízenou penaltu proměnil Jaroslav Šena – 1:0. Hosté se prezentovali pouze tvrdou hrou, kterou nejvíce odnášel útočník Paprskář, který ani zápas nakonec nedohrál. Ve 28. minutě hasili hosté po rohu další hrozbu branky za překonaným Barabášem. Ve 49. minutě si počkal na centr Paprskáře Balán a upravil na 2:0. A domácí pak rozjeli festival gólovek. Soupeře hodně šetřili. V 60. minutě šel sám na Barabáše Šena. V 65. minutě nedal další tutovku Maléř. V 67. minutě trefil Kozák tyč. V 80. minutě netrefil zblízka prázdnou branku Jurečka. To již domácí hráli také o deseti, když byl po druhé žluté kartě vyloučen Stavinoha, ale na celkový výsledek to nemělo žádný vliv. BRANKY: 18. Jaroslav Šena, 49. Balán. D. BEČVA: Einšpígl – Jurečka, Josef Vojkůvka, Porubský, Stavinoha – Filka, Jaroslav Šena, Maléř, Křiva (46. Kozák) – Balán (90. Trna), Paprskář (70. Růčka). ZUBŘÍ: Barabáš – Berka, Tichý, Jasoněk, Pavlica – Pavlíček, Jurajda, Libor Raždík, Jež (80. Tomáš Majer) – Drda (46. Michal Majer), Krupa (75. Rada).

PODLESÍ – V. KLOBOUKY 2:1 (1:1)

Domácí jdou do vedení v 8. minutě, po pěkné akci posílá Pavel Blažek do uličky Zetka, a ten překonává brankáře hostí – 1:0. V dalších minutách se ale do jejich hry dostala řada nepřesností a pohybliví hosté hráli více než vyrovnanou partii. Ve 14. minutě domácí zachraňuje Michut. V 17. minutě nastřeluje Košut tyč. V 19. a 25. minutě jdou dvě nebezpečné střely hostujících hráčů vedle. Ve 27. minutě vykopává míč směřující do brány Petřvalský. V 30. minutě jde sám na brankáře hostí Pavel Blažek, ale zakončuje pouze do něj. V 37. minutě hosté vyrovnávají, natřikrát se prosazuje Naňák – 1:1. O pár minut později hostující Kristin nastřeluje břevno. Ve druhé půli se domácí snažili o druhou branku, ale z řady rohů a standardních situací téměř nic nevytěžili. Na druhé straně dva nebezpečné centry hostí vyráží Michut. Rozhodnutí přišlo v 75. minutě, střela Křižana jde do tyče, dorážku posílá hlavičkou do sítě Košut – 2:1. V dalších minutách se hosté snažili o vyrovnání, do větší šance se již ale nedostali. BRANKY: 8. Zetek, 75. Košut – 37. Naňák. PODLESÍ: Michut – Petřvalský, Radim Blažek, Křižan, Adámek – Košut, Zetek, Pavel Blažek, Nosálek – Bína, Tydlačka (Střídali: Stolář, Švec, Česla, Petr Pernický).

VAL. MEZIŘÍČÍ B – NEDAŠOV 3:0 (2:0)

Veledůležité utkání z hlediska odpoutání se ze dna tabulky zvládli domácí díky střelecky disponovanému Martinu Výmolovi. Ten dal hattrick a další dvě jasné hlavičky ještě během zápasu spálil. Hosté prohráli o tři branky, ale jenom proto, že nebyli efektivní. Během utkání se totiž třikrát rozezvučelo břevno Hrdého branky. Ve 3. minutě byl faulován v pokutovém území Výmola a sám penaltu proměnil – 1:0. Ve 27. minutě potvrdil zlepšený výkon domácích, kteří opravdu bojovali, po centru Michala Kundráta přesnou hlavičkou opět Výmola – 2:0. V 55. minutě vysunul Türscherl Výmolu, který se sám proti brankáři nemýlil a dokončil tak svoje střelecké galapředstavení na konečných 3:0. BRANKY: 3., 27. a 55. Výmola. VAL. MEZIŘÍČÍ B: Hrdý – Vančura, Brachánek, Švajda, Türscherl – Drápela (80. Podzemný), Gajdůšek, Kováč, Michal Kundrát – Fröhlich, Výmola (60. Martin Václavík).

1. FK Vsetín 8 6 1 1 32:14 19

2. Podkop. Lhota 8 5 3 0 15:8 18
3. Podlesí 8 5 1 2 21:15 16

4.Štítná n. Vl. 8 5 1 2 19:14 16

5. Brumov B 8 4 2 2 14:12 14
6. Kelč 8 3 2 3 15:12 11

7.Nedašov 7 3 0 4 16:16 9

8.Dol. Bečva 8 2 3 3 13:20 9