Komentáře k zápasům I.A třídy Valašský deník 28.9.2014

30. 9. 2014

1. A třída: Zubří před skvělou návštěvou loupilo v Hrachovci

Fotbalisté Valašského Meziříčí B (modré dresy) doma vybojovali tři body s Brumovem B (2:1). Autor: Lucie Kostková

včera 17:00

Valašsko – Deštivá předzvěst víkendu určila, že na Sahaře ve Vidči se zajímavý zápas s Podlesím hrát nemohl. Juřince výjezdy mimo Valašsko nesedí. Valašské Meziříčí vyhrálo se štěstím. Zubří udělilo Hrachovci lekci z produktivity.

VLACHOVICE – JUŘINKA 5:0 (3:0)

Juřinka vyfasovala v dalším výjezdu na východ Moravy opět gólovou rukavici. Hostující trenér Václav Škařupa starší hodnotil obšírně nevydařený zápas: „Do zápasu jsme nastoupili s velkými změnami v sestavě. Tyto změny byly zaviněny zraněními a pracovními povinnostmi. Domácí nás hned od začátku zavřeli před naší brankou a nedali nám příležitost k rychlým protiútokům, kterými jsme se chtěli pokusit o vstřelení branky. Naše snaha končila na důrazu soupeřových hráčů, nebo špatnou přihrávkou. Domácí z tohoto tlaku a našich chyb vstřelili tři branky a vytvořili si další příležitosti. My jsme se osmělili až v závěru poločasu, kdy Stolář střílel do tyče. Druhý poločas jsme začali více útočit a vytvářet si i příležitosti. Vavřík a Türscherl nastřelili tyčku, Paťavu zablokoval v šanci obránce. Někdy jsme místo střely volili zbytečně přihrávku, kterou nám domácí vystihli. My jsme své příležitosti neproměnili a domácí nás trestali."

JUŘINKA: Holáň – Grygařík, Šuler, Horák, Hromádka – Türscherl, Škařupa, Vaculín, Paťava – Stolář, Vavřík. (Střídali: Vaněk, Ručka).

VAL. PŘÍKAZY – NEDAŠOV 3:0 (2:0)

Domácí začali velmi aktivně. Po akci Juřici první šanci ještě Vaculka neproměnil, u druhé se po přihrávce Havelky již v 8. minutě nemýlil a favorit šel brzy do vedení. V 33. minutě si domácí vypracovali šanci na potvrzení vedení, ale Juřicu vychytal hostující brankář Solař. Za minutu prosvištěla těsně vedle jeho branky střela Vaculky. Ve 41. minutě se po rohu Šenkeříka trefil hlavou do šibenice hostující branky Juřica. V poslední minutě poločasu Juřica v další šanci trestuhodně selhal. Valašské Příkazy mohly první poločas vyhrát daleko větším rozdílem. Po přestávce tempo opadlo, domácí si hlídali náskok. Možnost měl sice Pavel Šenkeřík, ale v 75. minutě přežili domácí obrovské šance Nedašova. Valčík uhájil čisté konto a v 87. minutě uzavřel skóre zápasu svou druhou brankou Juřica.

BRANKY: 8. Vaculka, 41. a 87. Juřica. VAL. PŘÍKAZY: Michal Valčík – Chovanec, Karas, Strnad, Havelka – Pavel Šenkeřík, Ptáček, Vobořil, Gargulák – Vaculka, Juřica. (Střídali: Martin Valčík, Daniel Polách, Jakub Smolík).

HRACHOVEC – ZUBŘÍ 0:4 (0:2)

„Na derby přišlo přes 400 diváků, ale jediným spokojeným byl z naší strany po zápase náš pokladník. Říkal mi, že takovou návštěvu by nám mohlo závidět i divizní Valašské Meziříčí. Ale ani tato radost nepřebila to, že nás Zubří přehrálo v efektivitě. Ne, že bychom měli tak špatnou obranu, když jsme zase dostali hodně branek, ale my góly nedáme a naopak dostaneme krásnou branku z přímého kopu, pak z penalty a sami nedáme. Ve druhém poločase jsme to totálně otevřeli. Hosté nás mohli nadále trestat z brejků. Zápas měl skončit tak 3:6," hodnotil domácí debakl trenér Hrachovce Dušan Janošek.

Zubří šlo do vedení po krásném přímém kopu Libora Raždíka. Pak zahrál rukou Michal Cahlík a Zdeněk Filgas si s penaltou věděl rady. Po přestávce se Filgas trefil potřetí a bylo rozhodnuto. Domácí sice několikrát zahrozili střídajícím Orságem, ale na druhé straně mohli také inkasovat například po šanci Jasoňka.

BRANKY: 36. Libor Raždík, 40. a 51. Filgas, 75. Polách.

HRACHOVEC: Kocanda – Martin Vajgl, Vaculín, Brázdil, Varga – Volek, Jež, Cahlík, Jan Vajgl – Vrána, Ondruch. (Střídali: Orság, Tvarůžek, Zeidl).

ZUBŘÍ: Michal Barabáš – Michal Majer, Berka, Jiří Raždík, Pavlíček – Kamil Barabáš, Libor Raždík, Polách, Krupa – Drda, Filgas. (Střídali: Jasoněk, Pavlica, Mitáš, Tomáš Majer).

VAL. MEZIŘÍČÍ – BRUMOV B 2:1 (1:0)

„Až do 78. minuty jsme měli zápas pod kontrolou. Pak přišel penaltový faul brankáře Majera, za který dostal i žlutou kartu a soupeř se rázem probudil. Tří bodů si nesmírně vážíme, protože Brumov nastřelil v závěru dvakrát brankovou konstrukci, a my jsme se štěstím vyhráli," hodnotil šťastný zápas domácí trenér Daniel Šulák. Již v 6. minutě dostal domácí do vedení po skrumáži Tomáš Kundrát.

V 56. minutě šel sám na brankáře zkušený Soukup a nezaváhal. Proměněná penalta ze strany hostí změnila poměr sil, ale body nakonec zůstaly na umělce ve Valašském Meziříčí.

BRANKY VAL. MEZIŘÍČÍ B: 6. Tomáš Kundrát, 56. Soukup.

VAL. MEZIŘÍČÍ B: Majer – Gromus, Brachánek, Černý, Švajda – Baroň, Tomáš Kundrát, Žilinský, Martin Václavík – Soukup, Michal Kundrát. (Střídali: Novák, Štys, Koleček, Petr Václavík).