Komentáře k zápasům I.A třídy Valašský deník 25.8.2013

27. 8. 2013

Patrik Hořelica vedl Vsetín k rekordní výhře

Ve třetím kole 1. A třídy Valašské Meziříčí B (modré dresy) remízovalo s Podlesím 4:4. Autor: pro DENÍK/Lucie Kostková

včera 22:53

Valašsko – Nedělní dopoledne přineslo ve Valašském Meziříčí osm branek. Zubří sehrálo v Nedašově velmi smolné utkání.

1. A TŘÍDA

JUŘINKA – KELČ 0:2 (0:2)

Zápas byl prestižní pro domácího trenéra Václava Škařupu staršího, který pochází z Kelče. Hostující kanárci po zásluze vydolovali první vítězství v nové soutěži. Juřinka přitom začala aktivněji a do 15. minuty dvakrát řádně prověřila Sobka v hostující brance. Poté nedal šanci hostující Martin Pastrnek a předznamenal první úder kanárků. V 18. minutě již udeřilo. Lukáš Machač zakroutil rohový kop tak bravurně, že míč skončil přímo v Pospěchově brance – 0:1. Pak šel ještě Petr Minář sám na domácího brankáře, ale stav zůstal nezměněn. Ve 45. minutě prošel domácí obranou Jan Hlavica a vynutil si odpískání pokutového kopu. Ten s jistotou proměnil Jaroslav Machač – 0:2. Ve druhém poločase byla Juřinka bezzubá. Několik střel nemohlo Sobka výrazněji ohrozit. Hosté, vědomi si náskoku, zápas kontrolovali. V 71. minutě Martin Pastrnek a v 75. minutě David Pitrun mohli trápící se domácí poslat do kabin ještě s větší porážkou.

BRANKY: 18. Lukáš Machač, 45. Jaroslav Machač.

JUŘINKA: Pospěch – Petr Koleček, Vadel, Hromádka, Šnajdr – Kocián (70. Kovář), Žilinský, Petr Škařupa, Paťava (45. Adam Koleček) – Šindelek, Vavřík. KELČ: Sobek – Novák (80. Hegar), Radim Pastrnek, Radim Minář, Aleš Škařupa (65. Chrástecký) – Pitrun, Petr Minář, Jaroslav Machač, Lukáš Machač – Martin Pastrnek (74. Tomáš Hlavica), Jan Hlavica.

VSETÍN – V. KLOBOUKY 8:0 (2:0)

Vsetín doslova rozstřílel Klobouky a naznačil své ambice směrem k návratu do krajského přeboru. V 6. minutě nastřelil Třasoň tyč Marcaníkovy branky. V 10. minutě hasil nedorozumění domácí obrany dobrým zákrokem Sedlák. Ve 21. minutě se po dobře zahraném rohovém kopu Surovce prosadil Hořelica – 1:0. Ve 25. minutě uvolnil Třasoň Surovce, který se opět proměnil ve dvorního nahrávače a na konci pěkné akce byl zase Hořelica – 2:0. Hned první výpad na hostující branku ve druhém poločase znamenal dovršení čistého hattricku Hořelici – 3:0. V 52. minutě rozebrala hostující obranu dvojice Třasoň, Hořelica a Starec upravil na 4:0. Pak se vyznamenal proti skvěle zahranému přímému kopu Surovce hostující brankář a padaly další branky. V 65. minutě si vychutnal radost ze své první vstřelené branky v dresu Vsetína po akci Ondřeje Lukáče Daniel Zgarba – 5:0. V 71. minutě uvolnil Třasoň Ondřeje Lukáče – 6:0. V 72. minutě vysunul Starec Fojtíka a bylo to již o sedm branek – 7:0. V 90. minutě již rezignovaný hostující brankář Marcaník ani nereagoval na střelu Starce – 8:0.

BRANKY: 21., 25. a 46. Hořelica, 52. a 90. Starec, 65. Zgarba, 71. O. Lukáč, 72. Fojtík. VSETÍN: L. Sedlák – Kocurek (56. Mucha), Zetek, Kundera, Fojtík – Zgarba, Třasoň, N. Němec (63. Doležel), Starec, Surovec – Hořelica ( 54. O. Lukáč).

VAL. MEZIŘÍČÍ B – PODLESÍ 4:4 (2:1)

Meziříčské derby se proměnilo v divokou přestřelku. V prvním poločase byli lepším celkem domácí a předváděli oku lahodící hru. V 5. minutě zakončil hezkou kombinaci Drápely s Neubergrem středem pohotový Michal Kundrát – 1:0. V 17. minutě se na druhé straně prosadil Tydlačka a nebyl to jeho poslední zásah v utkání – 1:1. Odpověď domácích, kteří svého soupeře přehrávali, byla blesková. V 19. minutě centroval Baroš a Drápela byl naprosto přesný – 2:1. Domácí však po přestávce upadli do herní letargie. Za to je potrestal hned ve 47. minutě vyrovnáním opět Tydlačka. A rázem bylo hostů plné hřiště, a ti ovládali hru. Domácí přesto naposledy vedli v 74. minutě, kdy hlavou zakončil centr Gajdůška Výmola – 3:2. V 77. minutě srovnal střeleckou formou oplývající opora rezervy Bělocký – 3:3. A v 80. minutě hosté dokonce po zásluze vedli. Zetek prostřelil Hrdého počtvrté – 3:4. Domácí ještě zabrali a se štěstím vydolovali bod. V 90. minutě nakopl Hrdý dlouhý míč, Michut ho vyrazil jen před Türscherla, a ten srovnal na konečných 4:4.

BRANKY: 5. Michal Kundrát, 19. Drápela, 74. Výmola, 90. Türscherl – 17. a 47. Tydlačka, 77. Bělocký, 80. Zetek. VAL. MEZIŘÍČÍ B: Hrdý – Türscherl, Fröhlich, Mézl, Gajdůšek – Drápela, Tomáš Kundrát, Michal Kundrát, Vačura – Baroš, Neuberger. (Střídali: Výmola, Petr Václavík, Martin Václavík). PODLESÍ: Michut – Petřvalský, Košut, Borák, Adámek – Švec, Zetek, Pavel Blažek, Stolař – Pernický, Tydlačka. (Střídali: Nosálek, Bělocký, Radim Blažek).

NEDAŠOV – ZUBŘÍ 4:1 (2:0)

Po chybě Rady inkasovali hosté prakticky hned po rozehrávce. Ale to jim nezabránilo hrát s domácím Nedašovem vyrovnanou partii až po závěrečný vabank. I když od sedmnácté minuty prohrávalo Zubří po rohu 2:0 a od 33. minuty bylo oslabeno po nedisciplinovaném chování Tichého, rozehrálo ve druhém poločase partii hodnou dosud neporaženého celku. Hru hodně oživil střídající Krupa. V 65. minutě snížil Drda na 2:1, V 70. minutě tentýž hráč trefil břevno domácí branky. Míč poté skočil na lajnu a mimo branku. V 78. minutě trefil v jasné šanci Pavlíček z pěti metrů pouze tyč domácí branky. Zubří zcela otevřelo hru a v závěru inkasovalo v 88. minutě ze situace na hraně ofsajdu a v poslední minutě zápasu z nařízeného pokutového kopu na konečných 4:1.

BRANKY: 1. a 30. Šuráň, 88. Fojtík, 90. Novák – 65. Drda.

ZUBŘÍ: Barabáš – Roman, Tichý, Berka, Jurajda – Pavlíček, Drda, Frňka, Pavlica – Rada (46. Krupa), Jasoněk.

P. LHOTA – VIDČE 3:1 (1:1)

Vidče sice v prvním poločase tahalo výrazněji za kratší konec, ale Michal Kramoliš svou první letošní brankou ještě do poločasu vyrovnal. Po přestávce hosté hru vyrovnali. Po druhé inkasované brance nedali své šance Pavel Drda a Michal Kramoliš. V 75. minutě rozjeli hosté dobrý útok, ztratili však míč a z následného rohového kopu inkasovali potřetí. A bylo rozhodnuto.

BRANKY: 15. a 75. Mahďák, 55. Holeňák – 36. Kramoliš.

VIDČE: Cáb – Špurek, Marák, Vladimír Urban, Křenek – Petr Nerad, Pavel Drda, Dalibor Nerad, Petr Mičkal – Kramoliš, Čech. (Střídali: Olejník, Vala, Vičan).

ŠTÍTNÁ – D. BEČVA 1:2 (1:1)

popis utkání-Dolní Bečva

Domácí nasadili na Dolní Bečvu velmi tvrdou hru a odnesli to v prvním poločase šesti žlutými kartami a jedním vyloučením. Hosté se nezalekli a ve 23. minutě šli do vedení, kdy křídelní akci Jurečky chytře zakončil podél skluzujícího obránce Kuběna – 0:1. V 35. minutě nezasáhl žádný z obránců včetně brankáře Einšpígla prudký centr – 1:1. V 50. minutě trefil Jaroslav Šena břevno domácí branky. Einšpígl chytil domácím dva jisté góly. Rozhodčí již tak důsledně nekartoval a některé zákroky na Josefa Vojkůvku a Martina Paprskáře si o potrestání říkaly. Dolní Bečva došla sladce ke třem bodům. Ve druhé minutě nastavení si na standardní situaci Kozáka naskočil Jaroslav Šena a tečoval míč do domácí branky – 1:2.

BRANKY: 35. Hnaníček – 23. Kuběna, 90. +2. Jaroslav Šena.

D. BEČVA: Einšpígl – Pavlík, Filka, Adamec, Hajda – Kuběna (46. Trna), Jaroslav Šena, Maléř, Josef Vojkůvka – Paprskář, Jurečka (69. Kozák). Další výsledek: Brumov B – Vlachovice 1:1 .

1. FK Vsetín 3 2 1 0 13:4 7
2. Nedašov 3 2 0 1 9:5 6
3. Zubří 3 2 0 1 6:6 6
4. Podkop. Lhota 3 1 2 0 7:5 5
5. Vlachovice 3 1 2 0 4:3 5
6. Val. Meziříčí B 3 1 1 1 9:8 4
7. Kelč 3 1 1 1 5:4 4
8. Podlesí 3 1 1 1 8:8 4