Jdi na obsah Jdi na menu

Komentáře k zápasům I.A třídy Valašský deník 19.10.2014

22. 10. 2014

1. A třída: Vaculka potvrdil domácí kralování Příkaz

Fotbalisté Podlesí (červenobílé dresy) doma prohráli se Štítnou po penaltách 1:2. Autor: pro DENÍK/Tereza Zgabajová

dnes 18:28

Valašsko – Kolo bylo ve znamení vzájemných zápasů valašských celků. Vidče nemělo ve Valašských Příkazech šanci. Výměna trenéra zatím nefunguje na Juřince. Valašské Mezíříčí mělo pevnější nervy při penaltách. Podlesí doma na penalty padlo.

1. A TŘÍDA

ZUBŘÍ – VAL. MEZIŘÍČÍ B 1:1 (0:1)

NA PENALTY 2:4

Zápas mohl slibovat zajímavou podívanou, ale zůstalo jen u toho. Domácí měli fotbalových snad jen prvních patnáct minut, ale nic z toho nevytěžili.

Běhaví hosté měli nebezpečné brejky, ale šance se daly počítat na prstech jedné ruky, a to v součtu obou týmů. Z holomajzny vybočila jen chytrost zkušeného hostujícího Soukupa, který ve 25. minutě tečoval centrovaný míč a Valašské Meziříčí vedlo. Do rámce slabého zápasu nezapadl ani hlavní rozhodčí, který ve druhém poločase zápas totálně rozkouskoval. Zubří se přece jenom dostalo k vyrovnání, když 70. minutě Drda uvolnil Jiřího Raždíka, jeho zakončení bylo mazácké. Druhým dramatickým momentem bylo hraní Jurky rukou, po kterém se hosté domáhali vyloučení domácího brankáře.

BRANKY: 70. Jiří Raždík – 25. Soukup.

ZUBŘÍ: Jurka – Petr Majer, Berka, Tichý, Pavlíček – Libor Raždík, Jiří Raždík, Drda, Polách – Filgas, Jasoněk. (Střídali: Krupa, Kamil Barabáš).

VAL. MEZIŘÍČÍ B: Majer – Gromus, Brachánek, Ligas, Novák – Martin Václavík, Michal Kundrát, Tomáš Kundrát, Baroň – Soukup, Neuberger. (Střídali: Štys, Petr Václavík, Švajda, Koleček, Jakub Výmola).

PODLESÍ – ŠTÍTNÁ N. VL. 1:1 (0:0)

NA PENALTY 5:6

První půle přinesla vyrovnaný fotbal. Hosté vycházeli ze zabezpečené obrany a potvrdili, že ji mají nejlepší v soutěži.

V 15. minutě nenápadnou střelu Vedrala vyráží hostující brankář na roh. Ve 22. minutě pak ve velké šanci zakončuje Bína mimo. Na druhé straně měli hosté několik střel, které ale Nosálek bez problémů pochytal.

Druhá půle byla zajímavější. Ve 48. minutě se hostům podařila křídelní akce a následný centr si smolně sráží domácí obránce do sítě. Odpověď přišla v 58. minutě, domácí rychle rozehráli aut, do šestnáctky se dostal Křižan a jeho střela zapadla přesně na vzdálenější tyč. V 65. minutě po rohu hlavičkuje v dobré pozici Bělocký mimo. V 69. minutě hosté z přímého kopu z úhlu nastřelují tyč. S blížícím se závěrem utkání byli více aktivní domácí. Řadu rohů a přímých kopů ale nevyužili. Hosté naopak čekali na rychlé brejky. V 72. minutě střela Bělockého jde těsně nad, v 80. minutě se pak domácí hráči nedohodli, kdo má zakončovat a bylo po šanci. Hosté měli největší příležitost v 82. minutě, ale Borák na poslední chvíli sráží střelu hráče. Na penalty byli nakonec v šesté sérii šťastnější hosté.

BRANKY: 58. Křižan – 48. vlastní.

PODLESÍ: Nosálek – Stolář, Petřvalský, Borák, Adámek – Vedral, Pernický, Křižan, Švec – Bělocký, Bína. (Střídali: Kozák, Košut).

JUŘINKA – HRACHOVEC 1:3 (0:1)

Derbyzápas ovládl Hrachovec. Na střelu Vrány reagoval gólovou hlavičkou Šindelek, ale z pěti metrů minul. Ve 29. minutě si krásně z pozice pravého obránce vyvezl míč Volek a po dvou kličkách se trefil přesně k tyči. V 55. minutě ukázal kladivo v hlavě Vaculín a po rohu Vrány div, že neprotrhl síť. Hrachovec kontroloval zápas. V 88. minutě vystřelil střídající Šafář a Ondruch na tečovaný míč číhal na správném místě. Domácí se dostali ke slovu až v poslední minutě, kdy snižoval na konečných 1:3 Šnajdr.

BRANKY: 90. Šnajdr – 29. Volek, 55. Vaculín, 88. Ondruch.

JUŘINKA: Pospěch – Paťava, Vaněk, Štěpán, Vaculín – Hromádka, Türscherl, Lukáš, Šnajdr – Vavřík, Šindelek. (Střídali: Šuler, Chocholatý).

HRACHOVEC: Kocanda – Volek, Brázdil, Vaculín, Martin Vajgl – Tvarůžek, Jež, Jan Vajgl, Varga – Vrána, Orság. (Střídali: Ondruch, Šafář).

VAL. PŘÍKAZY – VIDČE 4:0 (2:0)

Příkazy hrají doma výborně a hosté z Vidče neměli nárok. Zápas v domácí režii odstartoval pěkný Ptáčkův přímý kop, který se ještě do branky nevešel. Pak začala dělat hostující defenzívě velké problémy útočná dvojice Juřica, Vaculka. V 16. minutě byl faulován Juřica a na Šenkeříkovu standardní situaci si nejvýše vyskočil Vaculka a domácí vedli. Před přestávkou mohli domácí definitivně rozhodnout. Vaculka po brejku s Juřicou minul, ale ve 43. minutě zastavila hostující obrana pronikajícího Juřicu pouze za cenu faulu. Nařízenou penaltu proměnil Gargulák.

Hosté se nezvedli ani po přestávce. Hned v 51. minutě obešel vše, co mu stálo v cestěVaculka a bylo po zápase. Poslední branku jednoznačného zápasu vstřelil po pasuVaculky Bartoš, který efektně přehodil vybíhajícího brankáře. Hosté mohli vyfasovat rukavici, ale Juřica pálil jen do brankáře.

BRANKY: 16. a 51. Vaculka, 43. Gargulák, 55. Bartoš.

VAL. PŘÍKAZY: Valčík – Vobořil, Strnad, Ptáček, Dušan Polách – Gargulák, Bartoš, Číž, Šenkeřík – Juřica, Vaculka. (Střídali: Havelka, Antonín Chovanec, Daniel Polách).

VIDČE: Petružela – Milan Drda, Marák, Dalibor Nerad, Šichtář – Pavel Drda, Petr Mičkal, Špůrek, Vaculín – Křenek, Vala. (Střídali: Petr Nerad, Kubját, Fryšara).

Další výsledky: Slušovice – Vlachovice 2:0, Val. Klobouky – Brumov B 1:2p, Nedašov – Podkop. Lhota 1:2.

1. Slušovice 11 7 1 1 2 24:12 24
2. Val. Klobouky 11 6 1 2 2 19:17 22
3. Brumov B 11 5 2 1 3 26:17 20
4. Podkop. Lhota 11 6 1 0 4 24:16 20
5. Štítná n. Vl . 11 5 2 1 3 16:9 20
6. Vlachovice 11 6 1 0 4 21:15 20
7. Zubří 10 5 0 2 3 22:11 17
8. Val. Meziříčí B 11 5 1 0 5 21:19 17