Komentáře k zápasům I.A třídy Valašský deník 15.9.2013

17. 9. 2013

1. A třída: Michal Kramoliš napravil pokaženou penaltu

Fotbalisté Vsetína (červené dresy) doma po boji porazili Zubří 4:3.

Fotbalisté Vsetína (červené dresy) doma po boji porazili Zubří 4:3. Autor: pro DENÍK/Tomáš Dostál

včera 21:29

Valašsko – Kelč doma ztratil další dva body. Michal Kramoliš hrál pouze druhý poločas, ale stihl toho více než dost. V Juřince byl déšť proti fotbalu. Podlesí opět potvrdilo, že doma hraje jinak než venku.

1. A TŘÍDA

KELČ – D. BEČVA 2:2 (2:1)

Kanárci doma ztratili dvoubrankové vedení a po chybě brankáře Sobka přišli v závěru o vítězství. V 16. minutě se po dlouhém autu trefil do odkryté branky Petr Minář – 1:0. Ve 22. minutě našel přesně Šena Růčky, který viděl ještě lépe postaveného Maléře, který hlavou srovnal – 1:1. V 34. minutě vyrobili domácí po trestném kopu před Einšpíglem obrovský závar a míč dotlačil do sítě Radim Minář – 2:1. I po přestávce to byl na rozmoklém terénu spíše průměrný fotbal. Domácí drželi tři body do 88. minuty, kdy míč vypadl Sobkovi z rukou a Adamec vybojoval pro hosty cenný bod – 2:2.

BRANKY: 16. Petr Minář, 34. Radim Minář – 22. Maléř, 88. Adamec.

KELČ: Sobek – Hegar, Radim Pastrnek, Radim Minář, Jan Hlavica – Kulich, Lukáš Machač, Petr Minář, Novák – Martin Pastrnek, Tomáš Hlavica. (Střídal Jaroslav Machač).

D. BEČVA: Einšpígl – Filka, Adamec, Josef Vojkůvka, Kozák – Růčka, Křiva (50. Trna), Maléř, Kuběna – Paprskář, Jaroslav Šena.

VIDČE – V. KLOBOUKY 2:1 (0:1)

Domácí se ke třem bodům probojovali ve druhém poločase. V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal. Ve 20. minutě pomohl hostům po standardní situaci k brance nejistým vyboxováním brankář Petružela, kterého nezištně přeloboval z hranice pokutového území Šuchma – 0:1. Za domácí mohl vyrovnat Radek Mičkal, po jednom z brejků mohly vedení navýšit i Valašské Klobouky. Do druhého poločasu nastoupili za domácí Fuksa s Kramolišem a jejich hra se zlepšila. Jenže spoustu šancí zázračně vychytal hostující brankář Marcaník, na kterém si vylámali zuby Marák, který tentokrát nastoupil v útoku a také Kramoliš. V 75. minutě srovnal z pokutového kopu po faulu na Dalibora Nerada Vladimír Urban – 1:1. V 88. minutě měli domácí po faulu na Maráka výhodu druhého pokutového kopu, ale Kramoliš selhal. Přesto Vidče vybojovalo tři body. V 90. minutě dovršil hororový závěr po centru Pavla Drdy hlavičkující Michal Kramoliš – 2:1.

BRANKY: 75. Vladimír Urban, 90. Michal Kramoliš – 20. Šuchma.

VIDČE: Petružela – Olejník, Vladimír Urban, Špurek – Vala, Dobeš, Petr Mičkal, Dalibor Nerad, Pavel Drda – Marák, Radek Mičkal. (Střídali: Fuksa, Kramoliš).

VSETÍN – ZUBŘÍ 4:3 (2:1)

Utkání začalo pro domácí více než dobře. Již ve 4. minutě se uvolnil na levé straně Surovec, nebojácně vnikl do velkého čtverce a přízemní střelou poprvé rozvlnil síť hostující branky – 1:0. Hosté však nepřijeli zdaleka jen bránit, a tak se další minuty odvíjeli na obou stranách v poměrně vysokém tempu. Ve 12. minutě zahrávali zuberští trestný kop, při kterém se po střele Jurajdy vyznamenal domácí gólman L. Sedlák. Další možnost měli hosté o dvě minuty později, kdy vsetínští natřikrát zachraňovali prakticky na brankové čáře. Ve 35. minutě již ale zapršelo nejen z nebe, ale i v hostující svatyni. Na pravé straně předvedl výborný únik Fojtík, nezištnou přihrávkou našel Zgarbu, a ten vydařenou technickou střelou rozjásal své spoluhráče podruhé – 2:0. Hosté odpověděli ihned z rozehrávky, avšak střelu Krupy vyrazil Sedlák nohama do bezpečí. Těsně před přestávkou se již ale svého úspěchu přece jen dočkali. Po levé straně podnikli jeden ze svých nebezpečných brejků, na jehož konci byl Jurajda, jenž prakticky do prázdné branky snížil a vykřesal pro své mužstvo naději do druhého dějství- 2:1.

Téměř ihned po obrátce se hosté radovali podruhé. Na pravé straně se uvolnil Pavlíček a kolem vyběhnuvšího Sedláka stav zápasu srovnal – 2:2. Než však stačili jeho spoluhráči vychutnat radost z vyrovnání, inkasovali potřetí. Z levé strany poslal do velkého čtverce prudký míč Surovec, který ve snaze ho odehrát do bezpečí zasáhl exekutor vyrovnávacího gólu tak nešťastně, že přeloboval svého brankáře a míč skončil za jeho zády – 3:2. Tato branka vsetínské nastartovala a v této fázi střetnutí jednoznačně diktovali tempo hry. Přišpendlili svého soka před jeho trestné území a bylo jen otázkou času, kdy se dočkají dalšího úspěchu. Ten se dostavil v 58. minutě, kdy domácí přečíslili hostující obranu, k míči se dostal Zgarba, jehož střelu brankář Barabáš vyrazil před Surovce, a ten prudkou ranou po zemi dosáhl čtvrté branky – 4:2. Tato situace domácí hráče dostatečně uklidnila a ve svém nasazení očividně polevili. Sympatický celek hostů nehodil zdaleka „flintu do žita" a stále častěji zaměstnával brankáře Sedláka, jenž několikrát musel předvést své kvality. S blížícím se koncem zápasu sáhli hráči Zubří k závěrečnému náporu, který korunovali kontaktním gólem v 87. minutě, kdy se tečovaný míč Pavlicou doslova dokutálel do vsetínské branky – 4:3. V posledních sekundách normální hrací doby vzplály na ploše emoce, které musel krotit hlavní rozhodčí Dokoupil za pomocí svých asistentů

BRANKY: 4. a 58. Surovec, 35. Zgarba, 50. vlastní, – 44. Jurajda, 46. Pavlíček, 87. Pavlica.

VSETÍN: L. Sedlák – Fojtík, Zetek, Kundera, Doležel – Mucha, Zgarba, Třasoň, N. Němec – Surovec, Hořelica. (Střídali: O. Lukáč, T. Němec).

ZUBŘÍ: Barabáš – Berka, Tichý, Jež, Jurajda – Pavlíček, Frňka, Drda. Pavlica – Jasoněk, Krupa. (Střídali: M. Majer, T. Majer).

JUŘINKA – NEDAŠOV

ODLOŽENO PRO NEZPŮSOBILÝ TERÉN, PŘEDBĚŽNÝ TERMÍN BYL STANOVEN NA 4. 10. 2013.

PODLESÍ – ŠTÍTNÁ N. VL. 4:1 (3:1)

Domácím patří úvod utkání. Ve 2. minutě technická střela Tydlačky končí vedle. V 7. minutě pak volej Košuta končí na tyči. Postupem času se hra vyrovnala, hosté hrozili především ze standardních situací. Do vedení jdou domácí ve 21. minutě, centr Tydlačky posílá hlavou do sítě Zetek –1:0. V 34. minutě je faulován unikající domácí hráč a Tydlačka přímý kop zahrál chytře na zadní tyč – 2:0. Hosté snižují ve 41. minutě, odražený míč končí přímo před Vaculíkem a ten jej uklízí do sítě – 2:1. První důležitý moment zápasu přichází ve 45. minutě, v šestnáctce je faulován hostujícím brankářem Bína a penaltu proměňuje Pavel Blažek – 3:1. Hned po rozehrání se píská poločas. Druhá půle ale již byla v režii hostí, kteří se od prvních minut se tlačili za snížením. Několik šancí domácí obrana s vypětím všech sil odvrátila. Druhý důležitý moment zápasu pak přišel v 68. minutě, kdy hostující hráč selhal v jasné gólovce. Na druhé straně dva slibné úniky domácí neproměnili, jak Pavel Blažek, tak Zetek. Rozhodnutí přišlo v 76. minutě, míč v šestnáctce dostává Košut a chytře se prosazuje na zadní tyč – 4:1. V dalších minutách domácí podržel Michut skvělými zákroky, v 78. minutě vyráží gólovou střelu, v 85. minutě pak zachraňuje při hlavičce hostujícího hráče.

BRANKY: 21. Zetek, 34. Tydlačka, 45. Pavel Blažek, 76. Košut – 41. Vaculík.

PODLESÍ: Michut – Petřvalský, Radim Blažek, Petr Pernický, Adámek – Košut, Zetek, Pavel Blažek, Křižan – Bína, Tydlačka (Střídali: Holčák, Švec, Česla, Stolář).

BRUMOV B – VAL. MEZIŘÍČÍ B 2:1 (0:1)

Hosté přijeli bez náhradníků a vsadili na pozornou obranu. V prvním poločase k tomu přidali i nadstavbu v podobě vedoucí branky. V 31. minutě se po rohu prosadil hlavou Capil – 0:1. Pak šel ještě sám na brankáře Martin Václavík, ale byl na poslední chvíli obráncem zakřižován a hosté z toho vytěžili pouze rohový kop. Po přestávce sice domácí přidali, ale převahu si nevynutili. Až v 77. minutě skončil trestný kop z boku z centrovaného míče přímo v šibenici Hrdého branky, aniž by ho někdo tečoval – 1:1. Hosty položila do kolen definitivně 82. minuta, kdy byl Hrdý zcela bezmocný proti nádherné střele z dvaceti pěti metrů, která opět skončila v šibenici jeho branky – 2:1.

BRANKY: Zvoníček, Svorada – 31. Capil.

VAL. MEZIŘÍČÍ B: Hrdý – Vančura, Švajda, Mézl, Capil – Gajdůšek, Petr Václavík, Michal Kundrát, Kováč – Martin Václavík, Fröhlich.

1. FK Vsetín 6 5 1 0 27:10 16
2. Podkop. Lhota 6 4 2 0 13:7 14
3. Podlesí 6 3 1 2 17:13 10
4. Štítná n. Vl. 6 3 1 2 13:12 10
5. Brumov B 6 3 1 2 11:10 10
6. Nedašov 5 3 0 2 15:11 9