Komentáře k zápasům I.A třídy Valašský deník 12.10.2014

14. 10. 2014

1. A třída: Martin Majer si pronajal kouzelnou hůlku

Fotbalisté Valašského Meziříčí B (modré dresy) porazili Valašské Klobouky 4:1.

Fotbalisté Valašského Meziříčí B (modré dresy) porazili Valašské Klobouky 4:1. Autor: Lucie Kostková

včera 17:00

Valašsko – Valašské Příkazy sází na totální ofenzívu a venku se jim nedaří. Fotbal na Sahaře ve Vidči krásy nepobral, důležité body zůstaly doma. Juřince výměna trenéra zatím nepomohla.

1. A TŘÍDA

VLACHOVICE – VAL. PŘÍKAZY 3:1 (1:0)

„Bojovnost a individuální schopnosti některých hráčů nestačí na to, abychom bodovali také venku. Vlachovice byly výborné na balonu. V závěru za stavu 1:1 jsme hráli na tři body. Klukům vštěpujeme, že remíza je málo. Chceme hrát útočný fotbal. Přišly chyby a my jsme prohráli. Nebylo to poprvé, kdy po naší standardce inkasujeme z brejku," zhodnotil nepodařený zápas člen vedení hostujícího klubu Pavel Janošík. V 10. minutě pronikl hostující obranou Hovězák a Vlachovice vedly. Ve 28. minutě našel Juřica Vaculku, ale ten přestřelil. Dobrý vstup do druhého poločasu korunovaly Příkazy vyrovnávací brankou v 62. minutě. Špatný odkop domácího brankáře zrealizovali Vobořil s Vaculkou pěknou kombinací a přihrávkou na Juřicu. Hosté hráli ofenzivně a chtěli všechny body. Jenže v 83. minutě špatně zahráli standardní situaci a rychlý brejk zakončil Šimoník. V 86. minutě vstřelil v totálně otevřené hostující obraně poslední branku zápasu Chovanec.

BRANKY: 10. Hovězák, 83. Šimoník, 86. Chovanec – 62. Juřica.

VAL. PŘÍKAZY: Valčík – Vobořil, Strnad, Ptáček, Dušan Polách – Gargulák, Šenkeřík, Smolík, Bartoš – Juřica, Vaculka. (Střídali: Havelka, Číž).

VIDČE – JUŘINKA 2:1 (2:1)

„Zápas týmů z konce tabulky příliš fotbalové krásy nepobral. V prvním poločase sice padly tři branky, ale jinak toho moc k vidění nebylo. Do druhého poločasu nastoupil po delší době Michal Kramoliš, ale moc si nekopl. Juřinka šance na vyrovnání ani neměla," hodnotil zápas domácí sekretář Petr Jurča. Juřinka přijela s novým trenérem. Václav Škařupa u týmu na vlastní žádost skončil a nahradil ho Zdeněk Veselý. Záchranářský duel mohl začít. Na brzkou branku Křenka odpověděl Škařupa, ale ještě do poločasu udeřil Jakub Maceček. Jako útočná posila z Rožnova se konečně vítěznou brankou prosadil v dresu Vidče. Po přestávce slabý fotbal ještě více upadl. V 50. minutě byl vyloučen za hrubý faul hostující Vaněk. Přesilovka Vidči nahrála, aby uhájilo důležité body. Kromě hlavičky Radka Mičkala toho už moc k vidění nebylo.

BRANKY: 5. Křenek, 38. Maceček – 29. Škařupa. Vidče: Petružela – Milan Drda, Marák, Dalibor Nerad, Špurek – Pavel Drda, Radek Mičkal, Petr Mičkal, Křenek – Lukáš Vala, Maceček. (Střídali: Kramoliš, Vaculín, Fryšara). Juřinka: Holáň – Paťava, Vaněk, Vadel, Vaculín – Šnajdr, Türscherl, Lukáš, Škařupa – Vavřík, Šindelek. (Stř.: Stolař, Hromádka, Růčka).

VAL. MEZIŘÍČÍ B – VAL. KLOBOUKY 4:1 (1:1)

Jasné vítězství vůbec neodpovídá průběhu utkání. „Soupeř vedl a měl soustu dalších šancí. Hodně nás v obou poločasech podržel Majer. Klobouky měly kvalitu, ale střelecky jsme na tom byli lépe my," konstatoval po získání cenného skalpu špičkového týmu z popředí tabulky domácí trenér Daniel Šulák. Valašské Klobouky potrestaly první hrubku v domácí obraně. Martin Majer pak v domácí brance čaroval. Ve 43. minutě pomohla domácím branka do šatny, když se pod břevno trefil Martin Václavík. I po přestávce to vypadalo stejně. Šance měli hosté, ale branky dávali domácí. Majer měl čarovnou hůlku. V 74. minutě dostal domácí do vedení Brachánek. Hosté vsadili vše na útočnou kartu. V závěru domácí dali ještě dvě branky. V 87. minutě potrestal faul na Neubergera proměněnou penaltou Michal Kundrát. V 89. minutě přidal svou druhou branku sváteční střelec Brachánek a hosté museli rychle na nevydařené nedělní dopoledne zapomenout.

BRANKY VAL. MEZIŘÍČÍ B: 43. Martin Václavík, 74. a 89. Brachánek, 87. Michal Kundrát. VAL. MEZIŘÍČÍ B: Majer – Gromus, Brachánek, Ligas, Novák – Martin Václavík, Tomáš Kundrát, Michal Kundrát, Koleček – Soukup, Neuberger. (Střídali: Štys, Baroň, Jakub Výmola, Petr Václavík).

HRACHOVEC – NEDAŠOV 1:0 (1:0)

„Byl to velmi tvrdě hraný zápas týmů ze spodku tabulky. Měli jsme zase hodně šancí, ale nakonec jsme urvali body alespoň přesnou trefou Ježe. V brance nás podržel nestárnoucí Vladimír Vajgl, který snad Kocandu po vypršení trestu do kasy nepustí," vtipkoval konečně v dobré náladě po vítězném zápase domácí trenér Dušan Janošek. Hrachovec měl možnosti díky Vargovi, Orságovi, Vránovi, Varga trefil ve druhém poločase břevno, do brankáře pálil střídající Ondruch. Hosté nenechávali Vajgla vychladnout. Rozhodující moment přišel v 18. minutě, kdy si na roh Vrány vyskočil nejvýše Jež a dal hlavou rozhodující branku.

BRANKA: 18. Jež. HRACHOVEC: Vladimír Vajgl – Cahlík (12. Tvarůžek), Vaculín, Brázdil, Martin Vajgl – Varga, Jež, Jan Vajgl (74. Ondruch), Volek – Vrána, Orság (89. Hruška).

P. LHOTA – PODLESÍ 1.1 (0:0)

NA PENALTY 4:5

„Získali jsme tady zlaté dva body. Děkuji klukům za obětavost. Proti nepříjemnému soupeři jsme přijeli bez náhradníků a vydali se ze všech sil. Před kluky smekám. Škoda jen vyloučení Zetka po vymyšlené penaltě," poznamenal po zápase sekretář hostí Tomáš Adámek. Hosté přežili v prvním poločase dvě šance domácích. Ve 30. minutě dokonce Nosálek lapil penaltu. Podlesí mohlo skórovat po přímém kopu Košuta. Po přestávce pokračoval srdnatý boj. V 82. minutě byli vyloučeni jeden z domácích hráčů a hostující Zetek. Navíc se kopala penalta a domácí vedli. Hosté si zasloužili bodovat. V 88. minutě se prosadil střelou k tyči Košut. A protože v penaltách bylo Podlesí bezchybné a jednou se zaskvěl Nosálek, bod navíc putoval na Valašsko.

BRANKA PODLESÍ: 88. Košut.

PODLESÍ: Nosálek – Stolař, Petřvalský, Borák, Adámek – Švec, Pernický, Zetek, Vedral – Košut, Bělocký.

ŠTÍTNÁ N. VL. – ZUBŘÍ 4:1 (1:0)

„Po předešlých výsledcích došlo v našem týmu k uspokojení. Nějak se nemůžu popasovat s pravidlem o nařízení penalty a červené kartě. Každý rozhodčí si to vykládá jinak. Tady sice chyboval Michal Barabáš a fauloval, ale nemuselo se vylučovat. Byl to klíčový moment ve 45. minutě. Do branky musel Petr Jasoněk, protože Jurka chytá za rezervu. Inkasovali jsme z penalty. Po přestávce jsme sice také z pokutového kopu brzy vyrovnali, ale pak jsme nasekali hodně chyb v obraně a vysoko prohráli," konstatoval po zápase hostující trenér Martin Nerád. Zubří sice hrálo až do 70. minuty vyrovnaně, ale pak vyrobilo několik chyb a soupeř to trestal. Nakonec z toho byla až moc vysoká porážka, protože hlavně dvojice Drda, Filgas několik brejků nedotáhla ke gólovému konci. Jasoněk v brance rozhodně ostudu neudělal a ještě chytil i něco navíc.

BRANKA ZUBŘÍ: 47. Filgas.

ZUBŘÍ: Michal Barabáš – Petr Majer, Berka, Kamil Barabáš, Pavlíček – Krupa, Polách, Drda, Libor Raždík – Jasoněk, Filgas. (Střídal: Václav Frňka).

Další výsledek: Brumov B – Slušovice 3:1.

1. Slušovice 10 6 1 1 2 22:12 21
2. Val. Klobouky 10 6 1 1 2 18:16 21
3. Vlachovice 10 6 1 0 3 21:13 20
4. Brumov B 10 5 1 1 3 25:16 18
5. Štítná n. Vl. 10 5 1 1 3 15:8 18