Komentáře k zápasům I.A třídy 9.kolo Valašský deník 5.10.

8. 10. 2014

1. A třída: Vítězslav Bína sestřelil své bývalé spoluhráče z Hrachovce

Fotbalisté Podlesí (pruhované dresy) v derby doma porazili trápící se Hrachovec. Autor: Tereza Zgabajová

6.10.2014

Valašsko – Zubří hraje v posledních zápasech v úžasné podobě. Vidče mělo v Nedašově bodovat. Slušovice ukázaly proti rezervě Valašského Meziříčí velkou kvalitu. Hrachovec nedává branky a jde od porážky k porážce.

1. A TŘÍDA

SLUŠOVICE – VAL. MEZIŘÍČÍ B 4:1 (2:0)

„Měli jsme špatný vstup do zápasu a po rychle inkasované první brance jsme vyráběli individuální chyby. Ve druhém poločase jsme se sice dostali na chvíli do zápasu, ale na kvalitního soupeře to nestačilo. Kluci bojovali, ale jen bojovnost dnes na Slušovice nemohla stačit," uvedl po zápase trenér poražených Daniel Šulák. Hosté zapsali začátek a hned ve 3. minutě prohrávali. Druhou branku daroval domácím špatným odkopem brankář Majer. Po přestávce sice snížil Neuberger a hosté se na chvíli nadechli k lepšímu výkonu, ale v 70. minutě přišla další hrubka a třetí inkasovaná branka. Pak již hráli hosté na maximální riziko a v závěru inkasovali počtvrté.

BRANKA VAL. MEZIŘÍČÍ B: 55. Neuberger.

VAL. MEZIŘÍČÍ B: Majer – Gromus, Švajda, Brachánek, Novák – Baroň, Tomáš Kundrát, Neuberger, Koleček – Martin Václavík, Soukup. (Střídali: Štys, Petr Václavík).

ZUBŘÍ – P. LHOTA 3.0 (2:0)

Domácí mají super formu a lehce přehráli kvalitního protivníka. „Výkony a výsledky soupeře budily respekt, ale my jsme sehráli nejlepší utkání pod mým návratem na lavičku Zubří. Musím pochválit celý tým, obrana pracovala na jedničku a soupeř měl jedinou šanci v závěru zápasu," byl po zápase velmi spokojený domácí trenér Martin Nerád. Již v 5. minutě se po signálu prosadil po předchozím rohovém kopu Kamila Barabáš. Pak se ukázalo, že není zatím letos souzeno Petru Jasoňkovi. Ten měl za zápas čtyři jasné šance, ale ani jednou se neprosadil. Měl výborné momenty, ukázkové zpracování míče i výběr místa. Jen to zakončení pokulhávalo. Další branku mohl přidat i Kamil Barabáš, ale prosadil se do poločasu až ve 42. minutě po akci Jiřího Raždíka a šťastné teči Krupa. Ve druhém poločase pálil nadále nepřesně Jasoněk a jediná branka padla z penalty. Po faulu na kapitána Libora Raždíka ji proměnil Zdeněk Filgas.

BRANKY: 5. Kamil Barabáš, 42. Krupa, 82. Filgas.

ZUBŘÍ: Michal Barabáš – Petr Majer, Berka, Kamil Barabáš, Pavlíček – Libor Raždík, Polách, Jiří Raždík, Krupa – Jasoněk, Filgas. (Střídali: Václav Frňka, Pavlica, Mitáš).

PODLESÍ – HRACHOVEC 3:1 (1:0)

Na derby se přišla podívat pěkná návštěva. Úvodní minuty patřily domácímu celku, ale mezi desátou a dvacátou minutou si vybrali slabší chvilku a málem za to byli potrestáni. Ve 13. minutě postupuje na bránu Jan Vajgl, ale zakončuje nad. V 17. minutě po centru pak zakončení nesedlo Ondruchovi. O pár minut později pak zahodil svou šanci i Orság. V dalších minutách se opět začali připomínat i domácí. Ve 27. minutě je posílá do vedení Bína, který se prosazuje hlavičkou po rohu.

Oba týmy hrozily především po rozích a standardních situacích, další branka ale nepadla. Úvod do druhé půle vyšel domácím. Hned ve 47. minutě po rychlé akci se prosazuje dorážkou Bína. V 58. minutě dostává míč do běhu Zetek, obhazuje si hostujícího Kocandu, který jej fauluje a vidí za to červenou kartu. Do branky musel obránce Brázdil. Z následné penalty se prosazuje Bína a kompletuje hattrick.

Snížení se hosté dočkali v 72. minutě, Volek svou rychlostí unikl obráncům a prosazuje střelou pod Nosálka. O chvíli později nebezpečný přímý kop Vrány vyráží Nosálek nad. Domácí od 70. minutě vypadli z tempa a naopak hosté, přestože byli v deseti, byli nebezpeční. V 77. minutě na poslední chvíli odkopává míč domácí obránce na roh. Další dvě slibné šance hosté pokazili finální přihrávkou.

BRANKY: 22., 47. a 58. Bína – 72. Volek.

PODLESÍ: Nosálek – Stolář, Petřvalský, Borák, Adámek – Vedral, Zetek, Křižan, Radim Blažek – Bělocký, Bína. (Střídali: Kozák, Pernický, Košut, Martin Blažek).

HRACHOVEC: Kocanda – Vaigl Martin, Vaculín, Tvarůžek, Brázdil – Varga, Volek, Vrána, Vaigl Jan – Ondruch, Orság. (Střídali: Jež, Zeidl, Šafář, Cahlík).

NEDAŠOV – VIDČE 3:2 (2:1)

V zápase týmů ze dna tabulky šli hosté do vedení po pěkné akci Křenka. Nedašov do poločasu zápas otočil. Druhá branka těsně před odchodem do kabin musela hosty mrzet. „Po přestávce jsme se zvedli. Po faulu na Lukáše Valu proměnil Špurek penaltu a sahali jsme po penaltovém rozstřelu. Domácí měli hektický závěr a dvanáct minut před koncem nám dali rozhodující branku," litoval těsné prohry hostující sekretář Petr Jurča.

BRANKY VIDČE: 7. Křenek, 56. Špurek.

VIDČE: Marek Vala – Šichtář, Dalibor Nerad, Marák, Špurek – Pavel Drda, Petr Mičkal, Křenek, Frňka – Lukáš Vala, Maceček. (Střídali: Fryšara, Petr Nerad, Telecký).

JUŘINKA – VAL. PŘÍKAZY 2:1 (2:1)

Domácí museli zabrat a na těžkém terénu zápas poctivě odmakali. V 15. minutě se po rohu prosadil David Lukáš. V 35. minutě srovnal Vaculka. Ve 43. minutě byl po penaltovém faulu na Türscherla vyloučen hostující brankář Jan Chovanec. Zkušený Štěpán pokutový kop proměnil. Po přestávce se hostům v deseti hrálo lépe. Domácí bojovností hlídali náskok a měli čtyři brejky v podání Vavříka, Šindelka a Paťavy, kdy mohli své vedení navýšit. Branka už nepadla a zlaté body zůstaly doma.

BRANKY: 15. Lukáš, 43. Štěpán – 35. Vaculka.

JUŘINKA: Holáň – Grygařík, Štěpán, Šnajdr, Hromádka – Lukáš, Türscherl, Škařupa, Vaněk – Šindelek, Paťava. (Střídali: Vavřík, Janošek).

VAL. PŘÍKAZY: Jan Chovanec – Vobořil, Strnad, Ptáček, Havelka – Gargulák, Šenkeřík, Smolík, Bartoš – Vaculka, Juřica. (Střídali: Valčík, Číž).

Další výsledky: Brumov B – Vlachovice 0:1 p, Val. Klobouky – Štítná n. Vl. 1:0. Dohrávka 6. kola: Podkop. Lhota – Brumov B 5:3.

1. Slušovice 9 6 1 1 1 21:9 21
2. Val. Klobouky 9 6 1 1 1 17:12 21
3. Podkop. Lhota 9 5 1 0 3 21:13 17
4. Vlachovice 9 5 1 0 3 18:12 17
5. Zubří 8 5 0 1 2 20:6 16
6. Brumov B 9 4 1 1 3 22:15 15
7. Štítná n. Vl. 9 4 1 1 3 11:7 15
8. Podlesí 8 3 2 0 3 13:16 13