Komentáře k zápasům I.A třídy 9.6.2013-Val.deník

10. 6. 2013

1. A třída: všichni Valaši zvítězili a nechtějí sestoupit

Fotbalisté Hovězí (bílé dresy) si v boji o záchranu připsali cenné tři body v Podlesí. Autor: Tereza Zgabajová

dnes 19:00

Valašsko – V Zubří viděli diváci festival branek i spálených šancí. Na Dolní Bečvě rozhodla derby zápas vlastní branka. Michal Kramoliš táhl tradičně střelecky své Vidče na horké půdě v Nedašově.

1. A TŘÍDA

PODLESÍ – HOVĚZÍ 3:4 (1:2)

Herní krize domácích pokračuje. Hrál se vyrovnaný fotbal, na domácí straně ale se spoustou nepřesností. Do vedení jdou hosté v 10. minutě, nákop prodlužuje hráč za sebe do běhu Loučkovi, a ten zakončuje na zadní tyč – 0:1. Ve 12. minutě zachraňuje domácí Nosálek, když vyráží střelu hostujícího hráče ve vyložené pozici.

Ve 20. minutě střelu Košuta podcenil hostující Hučík a je vyrovnáno – 1:1. Ve 23. minutě hosté nastřelují břevno. Ve 26. minutě má gólovku Tydlačka, ale zakončuje slabě pouze do náruče Hučíka. V 32. minutě kopou hosté penaltu za faul a proměňuje ji Šrámek – 1:2.

V 56. minutě chybu domácích potrestali hosté, hlavičkou se prosazuje Loučka – 1:3. V 61. minutě se opakovala stejná situace jako u předešlé branky a Loučka kompletuje hattrick – 1:4.

mohlo být ještě hůř, v 69. minutě volej hostujícího hráče vytahuje Nosálek mimo branku. Snížení přichází v 75. minutě, z trestného kopu se prosazuje Křižan – 2:4. Další dvě dobré šance domácí neproměnili. V 79. minutě hlavičkuje Roman Holčák mimo. Domácí hráli vabank, v 84. minutě jde sám hostující hráč, ale Nosálek zachraňuje. V 91. minutě se pak prosazuje střelou k tyči Zetek – 3:4. Ale to už bylo příliš pozdě.

BRANKY: 20. Košut, 75. Křižan, 90.+1. Zetek – 10., 56. a 61. Loučka, 32. Šrámek.

PODLESÍ: Nosálek – Stolář, Petřvaldský, Borák, Radim Blažek – Křižan, Pavel Blažek, Zetek, Švec – Košut, Tydlačka (Střídal: Holčák).

HOVĚZÍ: Hučík – Kocurek, Hromada, Štrbík, Blaha – Berka, Šrámek, Zámečník, Kučera – Juřica, Loučka. (Střídali: Adam Kašpar, Jaroslav Kašpar).

ZUBŘÍ – VAL. MEZIŘÍČÍ B 4:2 (2:1)

Zubří potřebovalo tři body jako sůl a bušilo do improvizované obrany hostí. Ta pustila trojici Pavlíček, Jurajda a Krupa do deseti brankových příležitostí a zkušený Zimek v brance hostí se nestačil ohánět a zároveň divit, co domácí střelci dokážou zahodit. Ale přicházely taky branky. Ve 12. minutě se trefil Pavlíček, ve 27. minutě srovnal Vajgl. Do kabin zajistil vedení Zubří Jan Pavlica – 2:1.

Byl to i ve druhém poločase ofenzivní fotbal. Jan Vajgl opět srovnal v 76. minutě a šlo se do napínavé koncovky. Hostům se pak zranil Vaculín a na tři obránce zkolabovali. V 84. minutě vstřelil vítěznou branku opět Pavlica a při hře vabank stanovil konečný výsledek utkání Pavlíček – 4:2.

BRANKY: 12. a 87. Pavlíček, 37. a 84. Pavlica – 27. a 76. Vajgl.

ZUBŘÍ: Barabáš – Berka, Blaško, Polách, Václav Frňka – Pavlíček, Jiří Raždík, Jurajda, Pavlica (85. Majer) – Krupa, Viktor Frňka (65. Jasoněk).

VAL. MEZIŘÍČÍ B: Zimek – Tirscher, Vaculín, Mézl, Gromus – Kundrát, Horák, Václavík, Kováč – Vajgl, Baroš. (Střídali: Horáček, Novák)

D. BEČVA – HUTISKO 0:1 (0:0)

Domácím se na jaře daří více venku, a to jen v tomto zápase potvrdili. Dřeli do úmoru, ale v prvním poločase zůstalo jen u nastřelené spojnice Jaroslava Šeny z přímého kopu a další jeho šance, kterou pohotově vychytal Basel. V závěru poločasu se osmělili hosté, pro které to byl další z existenčních zápasů, a naznačili, že budou ve druhém poločase útočit na tři body. To se také potvrdilo. V 60. minutě měli domácí poslední šanci zápas zvrátit, ale po brejku Filka zbytečně Basela loboval místo toho, aby ho obstřelil. V 83. minutě korunovali celopoločasovou aktivitu hosté centrem Macíčka, který si před dobíhajícím Robinem Křenkem srazil jeden z domácích hráčů do vlastní branky – 0:1.

BRANKA: 83. vlastní.

D. BEČVA: Einšpígl – Stavinoha, Josef Vojkůvka, Adamec, Kozák – Filka (61. Lušovský), Maléř, Šena, Trna (75. Hajda) – Paprskář, Růčka. HUTISKO: Basel – Roman Křenek, Robin Křenek, Šulák, David Baroš – Vašek, Luděk Poruba, Macíček, Jaroslav Koláček – David Mikulenka, Fiurášek (70. Klimek).

VIZOVICE – JUŘINKA 4:0 (2:0)

Hosté začali dobře, ale dvakrát Žilinský a jednou Burda nevstřelili ze svých šancí úvodní branku zápasu. Pak přišly chyby hostující defenzívy a domácí dvakrát trestali. Rázem byli rychlejším a důraznějším celkem. A to skvěle chytající Pospěch lapil do poločasu další čtyři branky. Z převahy Vizovic se urodilo také po přestávce. Domácí navršili zasloužené vítězství na 4:0.

BRANKY: 20. a 55. Macháč, 35. Dvořák, 70. Velev. JUŘINKA: Pospěch – Vaněk, Štěpán, Paťava, Šnajdr – Kocián, Škařupa, Vilém, Burda – Žilinský, Vavřík.

NEDAŠOV – VIDČE 2:2 (2:1)

Vidče sehrálo v Nedašově velmi dobrý zápas. Na tom nic nemění fakt, že inkasovalo z prvního útoku a ve 13. minutě prohrávalo o dvě branky. Pak se hosté dokonale dostali do zápasu a až do 80. minuty byli lepším celkem. Ve 40. minutě snížil na přijatelný poločasový výsledek po pěkné akci Petra Nerada Michal Kramoliš – 2:1. Po přestávce přišlo v 65. minutě zasloužené vyrovnání, když si Michal Kramoliš, jak to umí, šel zkušeně svými kvalitami pro penaltu. Sám ji také proměnil – 2:2. Od 80. minuty se nechali domácí hráči strhnout zaplněnou hlavní tribunou, ale hosté si zasloužený bod nenechali ujít.

BRANKY: 1. Novák, 13. Šuráň – 40. a 65. Kramoliš. VIDČE: Petružela – Špurek, Marák, Vladimír Urban, Petr Urban – Pavel Drda, Petr Nerad, Dalibor Nerad, Jurča – Kramoliš, Mičkal.