Komentáře k zápasům I.A třídy 8.kolo 30.9.2012 Valašský deník

2. 10. 2012

Střelecké probuzení Vítězslava Bíny odnesl Nedašov

Fotbalisté Podlesí (pruhované dresy) v neděli doma přivítali Nedašov. Souboj dvou nováčků nakonec skončil 7:1. Autor: DENÍK/Tereza Zgabajová

30.9.2012 21:44

Valašsko – Fotbalisté Zubří utrpěli další debakl a jejich situace na konci tabulky se stále zhoršuje. Na Hutisku viděli diváci jedinou bleskovou branku hned v samotném úvodu zápasu. Zápas Dolní Bečvy na půdě Brumova měl velmi vyhrocenou a nesportovní dohru.

1. A TŘÍDA

BRUMOV B – D. BEČVA 2:1 (0:1)

V prvním poločase se na hrotu dobře prezentoval ve spolupráci se svým bratrem Josefem Petr Vojkůvka, ale dvakrát tváří v tvář domácímu brankáři své šance neproměnil. Ve 37. minutě rozjel gólovou akci Josef Vojkůvka na Jaroslava Šenu, ten si vyměnil míč s Trnou a Dolní Bečva šla do vedení – 0:1. Střelec branky vyfasoval ještě v prvním poločase jako kapitán první žlutou kartu za protesty a to se ukázalo jako jeden z klíčových momentů druhého poločasu. V 50. minutě totiž hostující kapitán čistě vypíchl v souboji míč, ale byl na popud asistenta rozhodčího po druhé žluté kartě vyloučen. Dolní Bečva i v desíti bojovala, ale v 55. minutě se do ní opřel tentokrát hlavní arbitr a z pokutového kopu bylo srovnáno – 1:1. Před svým vystřídáním šel potřetí sám na domácího brankáře Petr Vojkůvka, ale hosté do vedení nešli. Když už mířil zápas do remízového konce, ubránili hosté přímý kop z dvaceti metrů pouze za cenu rohu. Následně inkasovali z odraženého míče po hlavičce – 2:1. To ale ještě nebyl konec. V 90. minutě reagoval velmi podrážděně Skalík na hrubý faul na Petra Vojkůvku, který si zasluhoval vyloučení. Na hřišti se mezi hráči obou týmů strhla mela, rozhodčí nevylučoval. Po ukončení utkání byl asistent rozhodčího trefen míčem do hlavy. Na konečném smutném výsledku pro hosty to nic nezměnilo.

BRANKY: 55. Kolínek, 88. Dekleva – 37. Jaroslav Šena.

D. BEČVA: Jurajda – Filka, Adamec, Martinát, Skalík – Trna (80. Radek Růčka), Jaroslav Šena, Paprskář, Vladislav Šena – Josef Vojkůvka, Petr Vojkůvka (70. Roman Maléř).

ZUBŘÍ – VIZOVICE 1:5 (0:3)

Hluboká krize Zubří pokračuje. V prvním poločase hosté opanovali zápas. Nevýrazné domácí zasypali třemi brankami. První padla po pěkné střele z dvaceti metrů. Druhý úder přišel po hrubce Tichého, který chtěl hlavičkovat malou domů, ale jeho úmysl vystihl hostující útočník. Třetí gól přišel po vyškolení domácí obrany včetně stoperů Berky s Tichým. Po přestávce se Zubří zlepšilo a mohlo s utkáním ještě něco udělat. To by ale musel Pavlíček proměnit v 65. minutě pokutový kop po nedovoleném zákroku na Viktora Frňku. Domácí záložník minul branku. V 70. minutě to bylo po chybě obrany 0:4 a definitivně bylo po zápase. Za stavu 0:5 se konečně domácí prosadili pěknou fotbalovou akcí. Na konečných 1:5 upravil po přihrávce Viktora Frňky pěkným lobem ze šestnácti metrů Krupa.

BRANKY: 89. Krupa – 14. a 30. Machač, 40. Velev, 70. Hlava, 80. Dubec.

ZUBŘÍ: Barabáš – Viktor Frňka, Berka (85. Lojkásek), Polách – Pavlíček, Libor Raždík (75. Michal Majer), Jiří Raždík, Petr Majer – Jasoněk, Krupa.

PODLESÍ – NEDAŠOV 7:1 (2:0)

V prvním poločase převažovaly ofenzívy nad defenzívou a hlavně hosté spálili řadu vyložených šancí. Do vedení jdou domácí v 8. minutě, na centr si naběhl Stolář a hlavou otevírá skóre – 1:0. Na druhé straně hosté spálili první gólovku, Fojtík zakončuje mimo a další nebezpečnou střelu vyráží Michut na roh. Mezi 25.- 35. minutou mají domácí tři dobré šance. Nejdříve je neúspěšný Bína, poté zakončuje těsně vedle Radim Blažek a nakonec přímý kop Košuta jde od břevna nad. Poté hosté neměli dobré šance, to byly přímo gólovky! V 31. minutě další samostatný únik hostujícího Šuráně likviduje Michut. V 34. minutě pak Fojtíkovi nesedlo v jasné šanci zakončení a střela jde vedle. V 36. minutě pak napřáhl z dobrých 22 metrů Borák a míří do protipohybu brankáře – 2:0.

Zápas rozhodl probuzený střelec Bína, kterému se povedl čistý hattrick za 11 minut. První svou branku dává v 52. minutě – 3:0. V 57. minutě ho vysílá do úniku přesným výkopem Michut, Bína se zbavuje obránce a zakončuje přesně na zadní tyč – 4:0. V 63. minutě pak předskočil obránce a hlavičkou přidává další branku – 5:0.

To bylo pro hosty těžké k.o. V 78. minutě dostává míč do běhu Borák a zakončuje přesně k tyči – 6:0. V 79. minutě vybojoval míč na obránci Bína a zakončuje nekompromisně – 7:0. O čestný úspěch hostů se postaral v 89. minutě Cícha, který se prosazuje přesnou střelou zpoza šestnáctky – 7:1.

BRANKY: 8. Stolař, 36. a 78. Borák, 52., 57. a 63. a 79. Bína. Podlesí: Michut – Stolář, Petřvalský, Borák, Adámek, Tydlačka, Pavel Blažek, Zetek, Radim Blažek, Bína, Košut střídali: Švec, Pavel Bělocký.

HOVĚZÍ – ŠTÍTNÁ N. VL. 2:0 (2:0)

Hosté začali zápas velmi vlažně, čehož hned využili Hověžané, když Zádilský vybojoval u branky Štítné balon a přesným pasem našel Zdeňka Kostku, který poslal Hovězí do vedení – 1:0. V poslední minutě prvního poločasu skórovali domácí podruhé. Rohový kop Hromady do brány tečoval Radek Kostka. Ještě předtím zahrával přímý kop Kocurek a míč z jeho kopačky jen těsně lízl tyčku.

Po čtvrt hodině druhého poločasu konečně překonal z přímého kopu obranu Hovězí Soja, míč ale nakonec zastavilo břevno. Ani závěrečný nápor hostů alespoň vyrovnání nepřinesl, pozorná obrana Hovězí všechny nebezpečné akce dokázala odvrátit. První domácí výhra tak byla na světě.

BRANKY: 8. Zdeněk Kostka, 45. Radek Kostka.

HOVĚZÍ: Hučík – Hromada D., Kocurek, Kučera M., Šimčík – Kostka R. – Šrámek (60. Berka), Hromada M. (70. Blaha), Zámečník, Zádilský(75. Štrbík K. ml.) – Kostka Z.

VAL. MEZIŘÍČÍ B – VIDČE 2:1 (0:0)

Hosté s vedoucím celkem tabulky měli dle předvedené hry na zisk bodu. Jejich útočník Michal Vala však neměl střelecký den a v prvním poločase poprvé ztroskotal na domácím brankáři Michalu Štěpánovi. Domácí předvedli nevýraznou pětačtyřiceti­minutovku, několik střel z dálky v pohodě pochytal Petružela. Hned po přestávce ve 46. minutě šel Vala podruhé sám na Štěpána a podruhé přehodil domácího brankáře i branku. V 58. minutě tečoval Petr Urban nešťastně centrovaný míč a střídající Jan Vajgl hlavičkou pohodlně dostal domácí do vedení – 1:0. V 72. minutě se prohnal po pravé straně kolem bránících hráčů Martin Výmola a prostřelil Petruželu podruhé – 2:0. V 80. minutě mohl na dramatický závěr zadělat opět Lukáš Vala, ale Štěpán se stal potřetí vítězem jejich vzájemného souboje. V 90. minutě neudržel domácí brankář čisté konto, byl totiž naprosto krátký na vydařenou střelu Dobeše z přímého kopu, která zaplachtila do šibenice jeho branky – 2:1. Víc toho hosté již nestihli.

BRANKY: 58. Jan Vajgl, 72. Martin Výmola – 90. Dobeš.

VAL. MEZIŘÍČÍ B: Štěpán – Michal Kundrát (79. Václavík), Gromus, Škorňa, Navrátil – Soukup (46. Jan Vajgl), Polách, Tomáš Kundrát, Gromus – Luboš Horák, Orság.

VIDČE: Petružela – Špůrek, Marák, Vladimír Urban, Petr Urban – Pavel Drda, Nerad, Dobeš, Vašut (70. Křenek) – Lukáš Vala (75. Jurča), Michal Kramoliš.

HUTISKO – JUŘINKA 1:0 (1:0)

Domácí získali kýžené tři body s velmi kvalitním protivníkem snad nejrychlejší brankou v sezoně. Po pouhé půlminutě hry se po centru Abíka prosadil po dobrém zpracování na malém vápně David Mikulenka a vymetl šibenici Pospěchovy branky – 1:0. Po přestávce byl v hlavní roli domácí teprve patnáctiletý brankář Jakubík. Ten držel domácí akcie na tři body. Hutisko se zaměřilo na pozornou defenzívu, kde občanská okna nedokázala také díky umu domácího brankáře potrestat útočná dvojice Vavřík, Štěpán, a tak sympaticky hrající Juřinka odjela s prázdnou.

BRANKA: 1. David Mikulenka.

HUTISKO: Jakubík – Jaroslav Koláček, Petr, Robin Křenek, Roman Křenek – Škopek, Macíček, Abík – David Mikulenka, Blaževič, Michut.

JUŘINKA: Pospěch – Martin Šindelek, Bartoň, Paťava, Šnajdr – Adam Koleček, Kocián, Žilinský, Škařupa – Vavřík, Štěpán.

1. Val. Meziříčí B 8 6 1 1 26:13 19
2. Brumov B 8 6 1 1 21:10 19
3. Podlesí 8 5 2 1 24:13 17
4. SK Vizovice 8 5 1 2 32:16 16
5. Podkop. Lhota 8 5 1 2 15:7 16