Komentáře k zápasům I.A třídy 6.5.2012-Zlínský deník

I. A třída: Čtyři hattricky. Střelci prožili magický víkend

Fotbalisté Lukova (v modrém) proti Podkopné Lhotě.

Fotbalisté Lukova (v modrém) proti Podkopné Lhotě. Autor: DENÍK/Daniel Ostrčilík

09.05.2012 13:27

Region – Snad magická síla působila na kanonýry kvarteta týmů I. A třídy skupiny B, kteří se o uplynulém víkendu parádně rozparádili a čtyři střelci nasázeli po třech gólech. V Kvasicích proti Újezdci dokonce padly dva hattricky, když triumf domácích režíroval Pavel Prešnajder, na druhé straně byl smutným hrdinou Rostislav Gregor.

Gólové hody měli také v Ostrožské Nové Vsi, kde řádil Michal Pokorný. Víkend pořádně otrávil Prakšicím také březolupský Petr Kundrt, jenž měl největší zásluhu na půltuctové nadílce.

SKUPINA A

VIZOVICE – BRUMOV B 2:0 (1:0)

Začalo se opatrně z obou stran, ale domácí postupně převzali otěže utkání. Dostali se do tlaku, ale neproměnili sérii šancí. Ve 34. minutě se však po utěšené střele Dvořáka ujali zaslouženého vedení. Do poločasu ještě několikrát nebezpečně prověřili obranu Brumova, ale skóre se do půle už nezměnilo. Po přestávce pokračoval festival neproměněných šancí Vizovic. Hosté se snažili využít nedůraznou koncovku domácích, ale do vyložené šance se nedostali. O definitivní razítko na výhře Vizovických se postaral až v 83. minutě Laciga. Vizovice i nadále pokračují ve výborných výkonech v jarních odvetách.

Branky: 34. Dvořák, 83. Laciga. Rozhodčí: Novák Jar. – Skalický, Kýr.

SK Vizovice: Pavelka – Studeník (54. Machač), Novák, Polách, Valenta – Jurečka (68. Kolařík), Dvořák, Kudrnáč, Sviečka – Velev (84. Pšenčík), Laciga. Trenér: Cahyna.

Brumov B: Vypušťák – Janáč, Macků, Trnavský, Habanec, Macháč, Zvoníček, Šindler, Strnad, Vaněk, Dekleva. Trenér: Kříž.

LUKOV – PODK. LHOTA 1:1 (0:0)

Utkání předcházela pieta k uctění památky za zesnulého vedoucího mužstva Lukova Petra Čihaře, který zemřel ve věku nedožitých 62 let. V prvním dějství se bylo na co dívat, obě mužstva si vytvořila dostatek šancí na skórování, ale mušku měla vychýlenou. Druhá půle začala poněkud nervózně, hra byla oboustranně nepřesná a často přerušovaná. Fotbal se začal hrát až po úvodní čtvrthodině, kdy se hosté po nenápadné akci dostali zblízka do vedení. Lukovská obrana nestačila zareagovat na míč, který propadl na malé vápno, a pro šťastného střelce Bořutu nebyl problém uklidit míč za záda bezmocného Jokla. Domácí inkasovaná branka vyburcovala ke zvýšení obrátek, přitlačili hosty na jejich půli, ale šance se dlouho neobjevovaly. První přišla až v 73. minutě, když Malota zakončoval z rohu malého vápna, ale pálil opět mimo tyče. Naopak v 76. minutě postrašili hosté brankáře Jokla dalekonosnou lobovanou střelou, která skončila těsně nad břevnem. Lukov se vyrovnání ale přece jenom dočkal. V 78. minutě zahrával trestný kop z rohu velkého vápna Macík. Jeho tvrdé střele pomohl zřejmě brankář Valčík konečky prstů na břevno, míč se odrazil do země a Malota zblízka ukončil své střelecké trápení v tomto zápase. Hosté ale nakonec mohli odjíždět se třemi body. Už v nastaveném čase se blýskl brankář Jokl reflexivním zákrokem při šanci zblízka, a uchoval tak domácím zisk alespoň jednoho bodu.

Branky: 78. Malota – 60. Bořuta. Rozhodčí: Holub – Zubek, Šubík.

Lukov: Jokl, Kujan, Sedláček, Šimčík, M. Vitovský, Šumšal, M. Teplý, T. Teplý, J. Drábek (46. Velikovský), Richtr (61. Macík), Malota. Trenér: Richtr.

Podkopná Lhota: Valčík – Psota, Videman, Staněk, Čunek, Hrdlička, Bořuta, Rudolf, Minařík, Holeňák, Ročák, Nevrlka, Bořuta, Bečica, Srovnal, Výmola.

SLAVIČÍN B – ŠTÍTNÁ NAD VLÁŘÍ 1:1 (1:0)

Slavičín se ve třetím domácím zápase v derby se Štítnou nad Vláří rychle ujal vedení, když penaltu proměnil Fojtík. Poté ale domácí přestali hrát a Štítná určovala tempo hry. Slavičín se trápil a bojovní hosté neustále tlačili. Nápor vygradoval v první minutě nastavení, kdy Machuča vyrovnal. Trápení Slavičína pokračuje a již šest kol čeká na výhru. Navíc se propadl téměř na dno tabulky.

Branky: Fojtík – Machuča. Rozhodčí: Filgas, 100 diváků.

Slavičín B: Talčík – Fojtík, Lukáš, Kulíšek, Tománek, Fabry, Frolo, Šebák, Jaroš, Kříž, Neuman.

Štítná nad Vláří: Vaculík P. – Sloboda – Liška F. (65. Polách), Kořének, Machuča – Šuráň, Hnaníček, Soja, Chovančík (85. Liška J.) – Vaculík T., Holbac (42. Babulík).

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – VLACHOVICE 0:1 (0:1)

Lépe začaly Vlachovice a ve 12. minutě se uvolnil na pravé straně Míča a střelou ke vzdálenější tyči překvapil brankáře Kovaříka. Čtyři minuty před přestávkou zahrozily i Valašské Klobouky, když po centru z levé strany se ve vápně nejlépe zorientoval Kováč, ale Bodlák nohou míč vyrazil. Těsně před přestávkou ještě po rohu Kozubík hlavou zamířil těsně vedle levé tyče. V 68. minutě Vlachovice zaútočily z pravé strany, ale hostující útočník z prostoru penalty zakončil, proti však byl zázračný zákrok Kovaříka. Na výhru to však nestačilo a byly to Vlachovice, které si odvezly cenný triumf.

Branky: 12. Miča. Rozhodčí: Malota – Mikoška, Valčík.

Valašské Klobouky: Kovařík – Kozubík, Nikolén, Graclík (46. Trojíček), Martínek, Častulík (59. Bělaška), Novák (75. Nahodil), Sáblík, Pechanec, Kocourek, Kováč.

Vlachovice: Bodlák – J. Horáček, Kolouch, Hodulík, Váňa, Míča, Šimoník (82. Faldík), Vavrys (89. Milch), Hověžák, D. Horáček, Plšek (76. Šuráň).

DALŠÍ VÝSLEDKY: Dol. Bečva – Zubří 0:2 Jurajda, Raždík L., Vidče – Juřinka 0:3 Kocian, Žilinský, Burda, Hutisko – Hovězí 2:0 Křenek, Macíček.

1. Hutisko 20 13 3 4 45:23 42
2. Vidče 19 13 1 5 38:19 40
3. Vlachovice 20 11 4 5 39:28 37
4. Štítná n. Vl. 20 10 3 7 39:37 33
5. Hovězí 20 8 3 9 38:35 27
6. Dol. Bečva 20 9 0 11 42:49 27
7. Val. Klobouky 20 7 6 7 23:30 27
8. SK Vizovice 20 7 5 8 33:31 26