Komentáře k zápasům I.A třídy 5.kolo 9.9.2012 Zlínský deník

I. A třída: Vizovice jsou nejofenzivnějším týmem v kraji

Ilustrační foto.

Ilustrační foto. Autor: DENÍK/Stanislav Dufka

včera 18:06

Region – 2:5, 5:2, 3:3, 6:0, 4:0. Ne, tohle opravdu nejsou hokejové výsledky. Takhle se jen gólově rozparádili v I. A třídě skupině A fotbalisté Vizovic, kteří za pět zápasů nasázeli 20 gólů a jsou nejproduktivnějším týmem v krajských soutěžích. V průměru pět gólů na zápas musí uspokojit i toho nejnáročnějšího milovníka ofenzivního fotbalu. Vizovice naposledy vyloupily Nedašov.

Ani v béčku nemají ve městě slivovice rovnocenného protivníka, jelikož dvojice týmů Kvasice – Hluk vstřelila „pouze" 13 gólů. I proto, že naposledy se prosadily jen jednou a oba týmy prohrály.

SKUPINA A

VAL. MEZIŘÍČÍ B – BRUMOV B 3:1 (2:1)

Rezerva Valašského Meziříčí začala aktivně a již ve 3. minutě se řítil sám na branku L. Horák, ale jeho pokus obrana zablokovala na roh. Jenže v 7. minutě uklouzl stoper Škorňa a hosté šli do přečíslení a Neťuka nadvakrát překonal Petrnka – 0:1. Domácí to zkoušeli zdálky, ale projektily Výmoly a Polácha mířily těsně vedle. Blíže druhé brance byli hosté. Ve 13. minutě se Neťuka ocitl sám před brankářem, ale jeho lob skončil na břevně. V 18. minutě bylo vyrovnáno. Na centrovaný míč Brachánka si naběhl Výmola a hlavičkou jej líznul k tyči – 1:1. Ve 27. minutě tečovala hostující zeď přímý kop Lukáše Maliny přímo do branky, gólman Smolík byl bezmocný – 2:1. Po přestávce se hrál fotbal nahoru dolů. Domácí toužili po třetí brance a v 65. minutě se ve skrumáži po standardní situaci prosadil podruhé Výmola – 3:1. Do 75. minuty měli domácí tlak, ale břevno stálo v cestě čtvrté brance. V závěru hosté zlobili. Petrnka zachránila tyč, břevno a Brumov dokonce pohrdl také pokutovým kopem.

Branky: 18. a 65. Výmola, 27. Lukáš Malina – 7. Neťuka. Rozhodčí: Bělunek – Škrobák, Chlevišťan.

Brumov B: Smolík – Dorňák, Janáč, Vobořil, Trochta, Macháč, Kiačík, Zvoníček, Řehák D., Šindler, Neťuka. Střídali: Miklas, Nguyen Duc Hung, Kolínek. Trenér: M. Vaněk.

JUŘINKA – P. LHOTA 0:2 (0:0)

Domácí předvedli zatím nejhorší výkon sezony a po zásluze padli. Jejich útočné pokusy většinou končily před soupeřovým pokutovým územím. Hostům k celkem lacinému vítězství pomohla úvodní branka z přímého kopu po hodině hry Bořutou. Poté podnikali rychlé kontry do otevřené domácí obrany. Jeden z nich jim vyšel zásluhou Elšíka. Domácí nenašli žádnou odpověď, aby zápas alespoň zdramatizovali.

Branky: 61. Bořuta, 77. Elšík. Rozhodčí: Filgas – Kýr, Beneš.

ŠTÍTNÁ NAD VLÁŘÍ – ZUBŘÍ 4:0 (1:0)

Domácí měli po celý zápas trvalou převahu. V prvním poločase se ale nemohli gólově prosadit. Ujala se pouze střela Soji. Hosté téměř nehrozili a soustředili se pouze na obranu. V první půli měli pouze jednu střelu, která šla mimo. Ani po pauze se nedostali k žádnému ohrožení branky. To domácí se začali prosazovat i gólově opět Sojou, o tři minuty později Hnaníčkem a v 72. minutě Zvonkem. Skóre mohlo být ještě i vyšší, ale spoustu příležitostí, které volaly po gólu, již nedokázali zužitkovat.

Branky: 32. a 58. Soja, 61. Hnaníček, 72. Zvonek. Rozhodčí: Toman, 300 diváků.

Štítná n. Vl: Vaculík – Sloboda – Babulík (46. Zvonek), Kořenek, Šanta – Liška J. (81. Chovančík T.), Hnaníček (74. Liška F.), Soja, Chovančík V. – Šuráň, Holba.

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – DOLNÍ BEČVA 2:3 (0:0)

V 7. minutě se uvolnil Trnavský, šel sám na brankáře, ale branku minul. V 18. minutě se Sáblík potáhl po pravé straně a Smolka zakončil pod břevno, ale brankář vyrazil na roh. O sedm minut později zahrozili i hosté z pravé strany, ale gólman střelu vyrazil. Po půl hodině hry se ocitl Sáblík sám před brankou, ale gólman vytáhl jeho střelu na roh. A ve 42. minutě Šimáček orazítkoval břevno hostující branky. Hned po přestávce neudržel brankář centr Sáblíka a pro Smolku nebyl problém hlavou otevřít skóre. V 52. minutě se Trnavský uvolnil ve středu hřiště a po samostatném úniku zvýšil. O čtyři minuty později hostující Sáblík propálil vše, co mu stálo v cestě, a snížil. Po necelé hodině hry V. Šena a vymetl šibenici – 2:2. O pět minut později dokonal obrat J. Šena, když přehodil domácího brankáře.

Branky: Smolka, Trnavský – Skalík, Šena Vl. a Jar. Rozhodčí: Kýr – Dokoupil, Březáček.

Valašské Klobouky: Kovařík – Šuchma, Trnavský, Kachlík, Smolík, Sáblík, Šimáček, Ptáček, Kováč, Smolka, Trojáček. Střídali: Pechanec, Kocourek.

NEDAŠOV – VIZOVICE 0:4 (0:2)

Úvod zápasu byl spíše vyrovnaný, ale Vizovice byly přece jen ve vápně soupeře důraznější a z toho také vyplynula úvodní trefa, kdy po chybě brankáře dával do prázdné branky Macháč. Nedašov dobýval branku Vizovic těžce a po jednom z rychlých brejků Macháče prohrával o dvě branky. Do druhé půle přišel jakoby jiný tým domácích, ale kýžené branky se Nedašov nedočkal. Vizovice navíc z první akce druhé půle dokázaly Macháčem přidat i třetí gól a bylo prakticky po zápase. Zbývajících dvacet minut zápasu se domácí na hřišti pouze trápili. Hosté ještě přidali po rohovém kopu Lacigou čtvrtý gól. Závěrečný hvizd byl pro domácí vysvobozením.

Branky: Macháč 3, Laciga. Rozhodčí: Vacula – Zpěvák, Schürmacher.

Nedašov: Psota – Talčík, Novák Michal, Fojtík Jakub (74. Fojtík Josef), Fojtík Jiří – Fojtík Radim (46. Marek), Cícha Dalibor, Novák Petr (74. Holba), Fojtík Alois, Cícha Radek – Šenkeřík. Na střídání: Psota, Fojtík Josef, Marek, Holba. Trenér: Michalík, asis.Kolínek.

SK Vizovice: Pavelka – Sviečka,Valenta, Polách, Studeník – Novák – Dubec (72. Kolařík), Laciga, Hlava (68. Zícha) – Velev. Trenér: P. Polášek.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Hutisko – Hovězí 2:1 (0:0) nehl., Vidče – Podlesí 2:2 Mičkal, Kramoliš – Zetek, Tydlačka.

1. Štítná n. Vl. 5 4 1 0 16:6 13
2. Val. Meziříčí B 5 4 0 1 18:9 12
3. SK Vizovice 5 3 1 1 20:10 10
4. Podkop. Lhota 5 3 1 1 11:6 10
5. Brumov B 5 3 1 1 12:8 10
6. Podlesí 5 3 1 1 11:9 10
7. Dol. Bečva 5 2 1 2 9:11 7
8. Juřinka 5 2 0 3 8:8 6