Komentáře k zápasům I.A třídy 5.kolo 9.9.2012 Valašský deník

12. 9. 2012

Bravo! Dolní Bečva předvedla dokonalý obrat

Fotbalisté Juřinky v sobotu v domácím prostředí přivítali celek z Podkopné Lhoty. Domácí tým (tmavší dresy) na soupeře nestačil a prohrál 0:2. Autor: Tereza Zgabajová

10.9.2012 21:35

Valašsko – Juřinka předvedla s Podkopnou Lhotou nevýrazný výkon. Vidče opět nevyhrálo i díky neproměněné penaltě Michala Kramoliše. Zubří bez potrestaného Roberta Jurajdy nemělo ve Štítné nárok. Rezerva Valašského Meziříčí přišla o trenéra, ale na její výkon to nemělo vliv.

1. A TŘÍDA

JUŘINKA – P. LHOTA 0:2 (0:0)

Domácí předvedli zatím nejhorší výkon sezony a po zásluze padli. Jejich útočné pokusy většinou končily před soupeřovým pokutovým územím. Hostům k celkem lacinému vítězství pomohla úvodní branka z přímého kopu. Poté podnikali rychlé kontry do otevřené domácí obrany. Jeden z nich jim vyšel, na stav 0:2 domácí nenašli žádnou odpověď, aby zápas alespoň zdramatizovali.

BRANKY: 61. Bořuta, 77. Elšík.

JUŘINKA: Pospěch – Martin Šindelek, Bartoň, Paťava, Šnajdr – Kocián, Škařupa, Vadel (80. Adam Koleček), Žilinský (79. Šuba) – Jiří Šindelek, Štěpán.

VIDČE – PODLESÍ 2:2 (0:0)

I po tomto utkání čekají borci ze Sahary na první vítězství v sezoně, tentokrát k němu měli nejblíže. Hosté jim však nevídanou střelou Tydlačky vzali před koncem tříbodovou radost. V 17. minutě byl faulován v pokutovém území Radek Mičkal, ale Michal Kramoliš trefil z nařízené penalty pouze tyč Michutovy branky. V 55. minutě ho ze hry napodobil Radek Mičkal, a tak hosté na druhé straně trestali. Po ruce Maráka se trefil krásně po zemi k tyči z přímého kopu ze sedmnácti metrů Zetek – 0:1. V 60. minutě se konečně dočkal Radek Mičkal a po rohu srovnal hlavou na 1:1. V 75. minutě se zleva prodral do pokutového území individuálně Michal Kramoliš a dostal Vidče do vedení – 2:1. Domácí vedení neudrželi. V 87. minutě vymetl Tydlačka překrásnou střelou z trestného kopu šibenici Petruželovy branky a stanovil tak nádherným fotbalovým momentem konečnou remízu 2:2.

BRANKY: 60. Radek Mičkal, 75. Michal Kramoliš – 56. Zetek, 87. Tydlačka.

VIDČE: Petružela – Milan Drda, Marák, Křenek, Petr Urban – Vaculín (69. Vala), Pavel Drda, Dobeš, Vašut – Michal Kramoliš, Radek Mičkal.

PODLESÍ: Michut – Pavel Blažek, Petřvalský, Radim Blažek, Adámek – Košut, Tydlačka, Zetek, Švec – Bína, Křižan.

HUTISKO – HOVĚZÍ 2:1 (0:0)

Celek Hovězí podstupuje výrazně omlazovací kůru a oproti minulé sezoně mu chybí sedm hráčů základní sestavy. Na Hutisku tým, který zatím hraje lépe venku než doma, opět doplatil na chyby mladých hráčů. V prvním poločase zachytil všechny brejky hostí ze zajištěné obrany pozorný brankář Maléř. Domácí trenér František Mikulenka vystřídal do druhého poločasu za svého syna Davida teprve devatenáctiletého odchovance, atleticky typ útočníka, Michala Michuta. Ten se odvděčil za šanci v 54. minutě, kdy nadvakrát hlavou překonal po akci Robina Křenka brankáře Hučíka – 1:0. V 64. minutě si na centr Abíka počkal Robin Křenek – 2:0. Hutisko v té době ovládlo zápas, další branky mohli přidat Macíček hlavou po rohu, Petr dělovkou zdálky a Blaževič nastřeleným břevnem. Hovězí bojovalo a v 78. minutě se po standardní situaci nejlépe orientoval Zdeněk Kostka a bodlem uklidil míč do brány – 2:1.

BRANKY: 54. Michut, 64. Robin Křenek – 78. Zdeněk Kostka.

HUTISKO: Maléř – Vašek, Pter, Macíček, Roman Křenek – Jaroslav Koláček, Robin Křenek, Abík (75. Josef Koláček) – David Mikulenka (46. Michut), Škopek, Blaževič.

HOVĚZÍ: Hučík – Šimčík, Radek Kostka, Kocurek, Juřica – Kašpar, Zámečník, Blaha, Martin Hromada – Daniel Hromada, Zdeněk Kostka.

VAL. MEZIŘÍČÍ B – BRUMOV B 3:1 (2:1)

I přes dobrý start do sezony skončil u domácí rezervy trenér Petrkovský. Ten vedl souběžně jak rezervu, tak žákovský tým. Nadále zůstává v klubu u mládeže. Do zápasu tak vedla Benficu hrající dvojice Fröhlich, Škorňa. Obsazení trenérského postu se bude řešit.

Domácí začali aktivně a již ve 3. minutě se řítil sám na branku L. Horák. Obrana zblokovala na roh. Jenže v 7. minutě uklouzl stoper Škorňa a hosté šli do přečíslení. Neťuka nadvakrát překonal Petrnka – 0:1. Domácí to zkoušeli zdálky, ale projektily Výmoly a Polácha mířily těsně vedle. Blíže druhé brance byli hosté. Ve 13. minutě se Neťuka ocitl sám před brankářem, ale jeho lob skončil na břevně. V 18. minutě bylo vyrovnáno. Na centrovaný míč Brachánka si naběhl Výmola a hlavičkou jej líznul k tyči – 1:1.

Ve 27. minutě tečovala hostující zeď přímý kop Lukáše Maliny přímo do branky, golman Smolík byl bezmocný – 2:1. Po přestávce se hrál fotbal nahoru dolů. Domácí toužili po třetí brance a v 65. minutě se ve skrumáži po standardní situaci prosadil podruhé Výmola – 3:1. Do 75. minuty měli domácí tlak, ale břevno stálo v cestě čtvrté brance. V závěru hosté zlobili. Petrnka zachránila tyč, břevno a Brumov dokonce pohrdl také pokutovým kopem.

BRANKY: 18. a 65. Výmola, 27. Lukáš Malina – 7. Neťuka.

VAL. MEZIŘÍČÍ B: Petrnek – Polách, Fröhlich, Michal Kundrát, Brachánek – Soukup, Škorňa, Lukáš Malina, Tomáš Kundrát – Lubomír Horák, Výmola.

ŠTÍTNÁ N. VL. – ZUBŘÍ 4:0 (1:0)

Bez potrestaného hrajícího trenéra Roberta Jurajdy, který za minulé vyloučení z utkání s Vidče vyfasoval šestizápasový flastr, podalo Zubří proti favoritovi zápasu slabý výkon. V 16. minutě sice mohli jít hosté do vedení, když se ve velké příležitosti ocitl Viktor Frňka, ale neuspěl. Ve 43. minutě slavil úspěch domácí entuziasmus. Běhaví hráči Štítné potrestali chybu Pavlíčka s Berkou – 1:0.

Po přestávce nabral zápas ještě jednoznačnější průběh a hosté inkasovali další tři branky na dlouhou cestu domů. Alespoň čestný úspěch mohl zaznamenat v 90. minutě ve velké příležitosti Petr Majer, ale místo zakončení hledal nesmyslně svého spoluhráče.

BRANKY: 43. a 70. Soja, 65. Hnaníček, 59. Zvonek.

ZUBŘÍ: Barabáš – Pavlica, Tichý, Jiří Raždík, Berka – Pavlíček, Libor Raždík, Polách, Krupa (80. Petr Majer) – Jasoněk, Viktor Frňka.

V. KLOBOUKY – D. BEČVA 2:3 (0:0)

Dolní Bečva senzačně otočila zápas ve Valašských Kloboukách. V 10. minutě se zaskvěl v jasné šanci domácích Aleš Jurajda, který chtěl odčinit svůj výpadek z minulého domácího zápasu. Ve 20. minutě se sám před brankářem ocitl Roman Maléř, ale střílel pouze do něho. Hned ve 46. minutě si Jurajda vybral slabší chvilku a domácí šli lacino do vedení – 1:0. V 52. minutě chybovala bečvanská obrana a s hosty to vypadalo zle, nedobře – 2:0. K velkému obratu během šesti minut zavelel stoper Skalík, který ze závaru prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:1. V 58. minutě se krásně do šibenice trefil svou vytříbenou levačkou z přímého kopu Vladislav Šena – 2:2. A dokonáno bylo v 62. minutě, kdy jeho bratr Jaroslav Šena po centru Paprskáře kolenem přeloboval vybíhajícího brankáře – 2:3. V 70. minutě chybělo pár decimetrů, aby Vladislav Šena potrestal v šoku hrající domácí počtvrté. Dolní Bečva slavila cenné vítězství.

BRANKY: 46. Smolka, 52. Trnavský – 56. Skalík, 58. Vladislav Šena, 62. Jaroslav Šena.

D. BEČVA: Aleš Jurajda – Stavinoha, Skalík, Adamec, Filka – Roman Maléř (68. Radek Růčka), Petr Vojkůvka, Jaroslav Šena (65. Trna) – Kozák, Paprskář.

Další výsledek: Nedašov – Vizovice 0:4.

1. Štítná n. Vl. 5 4 1 0 16:6 13
2. Val. Meziříčí B 5 4 0 1 18:9 12
3. SK Vizovice 5 3 1 1 20:10 10
4. Podkop. Lhota 5 3 1 1 11:6 10
5. Brumov B 5 3 1 1 12:8 10
6. Podlesí 5 3 1 1 11:9 10