Komentáře k zápasům I.A třídy 3.6.2012 Zlínský deník

I. A. třída: Vlachovice předaly žezlo, v Újezdci se střílelo

Fotbalisté Lukova proti Hutisko.

Fotbalisté Lukova proti Hutisko. Autor: DENÍK/Daniel Ostrčilík

SKUPINA A

JUŘINKA – BRUMOV B 2:1 (0:0)

Juřinka musí vzhledem k možné neúprosné sestupové matematice jen vítězit. Domácí začali aktivně, ale své šance nedokázali proměnit. Brumov hrozil převážně z brejků, a tak se hrál svižný fotbal. Úvod druhého poločasu patřil hostům a nebýt duchapřítomnosti obránce Vaňka, Juřinka by prohrávala. V 53. minutě se již hosté radovali po střele Šindlera – 0:1. Vyrovnat mohl v 62. minutě Štěpán, ale z doposud největší šance domácích překopl ze dvou metrů branku. V 64. minutě se hlavou po rohovém kopu prosadil Jiří Šindelek a vyrovnal – 1:1. V 68. minutě se střelec vyrovnávající branky prosadil podruhé. Po pěkně zahraném míči za obranu mířil přesně a zajistil domácím veledůležité tři body – 2:1. Pospěch poté pochytal několik střeleckých pokusů z dálky a zápas ukončila zmařená šance Jiřího Šindelka na hattrick. Branky: 64. a 68. Jiří Šindelek – 53. Šindler. Rozhodčí: Bernatík – Malota, Veselský. Brumov B: Vypušták – Janáč, Macků, Dekleva, Kolínek – Šindler, Fojtík, Macháč, Habanec – Neťuka, Holba. Střídali: Kubín, Lysák. Trenér: M. Vaněk.

ZUBŘÍ – P. LHOTA 0:2 (0:1)

Domácí bez sedmi hráčů základní sestavy sehráli slabé utkání. Hosté toho taky moc nepředvedli a vyhráli ze dvou proměněných akcí. Ve 20. minutě mohlo jít Zubří do vedení, ale Pavlíček svůj únik nezakončil přesně. Ve 25. minutě se Nevrlka trefil krásně z rohu pokutového území do šibenice Barabášovy branky – 0:1. Po přestávce se obraz hry podprůměrného zápasu nezměnil. Zubří mohlo vydolovat bod, kdyby v 80. minutě trefil přesně gólovou hlavičku Jiří Raždík. Rozhodnutí padlo v 87. minutě, kdy se nechal v souboji přehlavičkovat Barabáš, Mahďák zacílil přesně – 0:2. Branky: Nevrlka, Mahďák. Rozhodčí: Bělunek – Zubek, Mičkal. P. Lhota: Valčík – Videman, Staněk, Hrdlička, Psota, Holeňák, Rudolf, Čunek, Nevrlka, Mahďák, Bořuta. Střídal: V. Minařík.

VIZOVICE – ŠTÍTNÁ N. VL. 1:4 (0:3)

Ze začátku se Vizovice dostaly do dvou nadějných situací, ale po dvaceti minutách skórovali hosté Hnaníčkem. Po obdržené brance se Vizovice dostaly do herní křeče a Štítná využila před přestávkou další dvě příležitosti V. Chovančíka a Vaculíka k rozhodujícímu náskoku. Po pauze se domácí ještě snažili nevydařené utkání zvrátit, ale hosté si už vítězství pohlídali. Štítenský Babulík přidal čtvrtý gól, o čestný úspěch Vizovic se postaral Kolařík. Branky: 85. Kolařík – 21. Hnaníček, 42. Chovančík V., 44. Vaculík, 70. Babulík D. Rozhodčí: Kýr – Dokoupil, Skalický. SK Vizovice: Pavelka – Studeník, Kudrnáč, Polách, Valenta (46. Drga) – Jurečka, Dvořák, Kolařík, Sviečka – Hlava, Laciga. Trenér: Cahyna. Štítná n. Vl.: Vaculík P. – Sloboda, Kořenek, Babulík D. (76. Zvonek), Soja (81. Chovančík T.), Machuča, Vaculík T., Babulík J., Chovančík V., Hnaníček, Liška. Trenér: Vaculík.

D. BEČVA – VLACHOVICE 3:0 (1:0)

Možná se již Vlachovice viděly v sólovém trháku na postup, ale Dolní Bečva jim hodně přistřihla křidýlka. Domácí pod dojmem nejisté záchrany sehráli vynikající utkání a v první půli měli navrch. Dvakrát se zlobil na upísknutí hlavního rozhodčího Paprskář, který už prchal na hostujícího brankáře. Penaltově vypadal podle domácích také jeden průnik Josefa Vojkůvky. Ve 43. minutě zahrával trestný kop Skalík, hlavičku Jurečky vyrazil hostující brankář pouze ke Kozákovi – 1:0. Po přestávce předvedl v 54. minutě bojovnost Josef Vojkůvka, který si sám u rohového praporku vydoloval míč a následný útok zakončil nechytatelnou střelou pod víko – 2:0. V 66. minutě se zaskvěl proti šanci hostí Jurajda. V 87. minutě vysunul Paprskář exkluzivní uličkou Josefa Vojkůvku, který si postupně položil tři obránce hostí a brankáře a málem došel s míčem až do branky – 3:0. To byla fotbalová lahůdka. V nastavení ukončili velmi kvalitní představení hosté, kteří po skrumáži trefili břevno. Branky: 43. Kozák, 54. a 87. Josef Vojkůvka. Rozhodčí: Malota – Mikoška, Kozubík. Vlachovice: Fojtík – Hověžák J., Hodulík, Kolouch, Hlavica – Míča, Horáček D., Plšek, Horáček J. – Milch, Šimoník. Střídal: Hověžák D.

LUKOV – HUTISKO 3:2 (3:0)

Hosté zaspali úvod zápasu, když už v 1. minutě inkasovali po pěkné kombinační akci, na jejímž konci byl kanonýr minulých let T. Teplý, který hlavičkou vstřelil premiérový gól v sezoně. Hosté poté převzali aktivitu, ale směrem dopředu toho moc neukázali. Naopak Lukovští byli směrem dopředu nebezpečnější a dvě rychlé akce se jim podařilo zúročit Malotou. I ve druhém poločase byli aktivnější hosté. Poprvé se ale mohlo měnit skóre opět zásluhou Lukova. T. Teplý se v 55. minutě dostal sám před brankáře, ale zamířil přesně do něj. Hosté z protiútoku přesnou střelou z hranice šestnáctky vymetli šibenici Joklovy branky – 3:1. V 70. minutě souboj Šimčíka s hostujícím útočníkem posoudil sudí jako penaltový a Hutisko snížilo na rozdíl jediné branky. V 72. minutě se musel blýsknout bravurním zákrokem gólman Jokl po střele ze 16 metrů. O šest minut později byl po ojedinělé útočné akci Lukova faulován ve vápně Macík a výhodu penalty získal i Lukov. Při mizerné bilanci hráčů z pole se k exekuci penalty vydal přes celé hřiště brankář Jokl, ale ani on neuspěl a míč skončil vedle tyče. V 82. minutě měli hosté výhodu trestného kopu ze 20 metrů, který ale skončil na zdi. V samém závěru po rohu si poradil s nebezpečnou hlavičkou Jokl. Branky: Malota 2, Teplý T. – Mikulenka, Blaževič. Rozhodčí: Dokoupil – Filgas, Rovenský, 100 diváků. Lukov: Jokl – Kovář, M. Macík, Šimčík, M. Vitovský, T. Teplý, M. Teplý, Šumšal, Velikovský, O. Macík, Malota. Střídali: Hanák, D. Drábek, J. Drábek. Trenér: Z. Richtr.

SLAVIČÍN B – V. KLOBOUKY 0:0

Valašské derby před slušnou diváckou návštěvou góly nenabídlo. Domácí měli sice optickou převahu, ale na brankové šance vyhráli hosté 4:3. Oba brankáři ale byli oporami svých týmů. Slavičín tak ani na popáté doma nezvítězil. Rozhodčí: Skalický – Rovenský, Novák Jiří, 150 diváků. Slavičín B: Talčík – Fojtík, Lukáš, Ocelík, Otépka, Both, Neuman, Pekárek, Šebák, Sochora, Šala. V. Klobouky: Kovařík – Kozubík, Nikolén, Šuchma, Martínek, Častulík, Novák, Sáblík, Kocourek, Kováč, Smolka.

DALŠÍ VÝSLEDEK: Vidče – Hovězí 2:1 Vašut, Kramoliš – Zádilský.

1. Vidče 24 15 2 7 46:28 47
2. Vlachovice 24 14 4 6 50:38 46
3. Hutisko 24 13 4 7 52:34 43
4. Štítná n. Vl. 24 12 4 8 45:40 40
5. Hovězí 24 11 3 10 47:39 36
6. Zubří 24 10 4 10 36:38 34
7. Podkop. Lhota 24 8 9 7 36:36 33