Komentáře k zápasům I.A třídy 3.6.2012 Valašský deník

4. 6. 2012

Jiří Šindelek vystřílel Juřince potřebnou výhru

Zápas 1. A třídy mezi domácí Vidčí a Hovězím (červené dresy) moc fotbalové krásy nenabídl. Domácí ale doslova vybojovali tři body v závěru a vyhráli 2:1. Autor: DENÍK/Vladimír Štěpán

včera 23:40

Valašsko – Ve Vidči rozhodla neproměněná penalta hostí a kopací technika Michala Kramoliše.

1. A TŘÍDA

JUŘINKA – BRUMOV B 2:1 (0:0)

Utkání naděje Juřinka zvládla. Domácí musí vzhledem k možné neúprosné sestupové matematice jenom vítězit. Domácí iniciativu odstartoval pěknou střelou vedle ve 2. minutě Štěpán. Pospěch se poprvé natáhl po hlavičce v 7. minutě, domácí pak nevyužili zaváhání hostující brankáře o čtyři minuty později. V rozmezí jedné minuty mezi 21. a 22. minutou byli blízko k brance Žilinský a Paťava, mladí obránci hostí však hráli obětavě. Z následného brejku se zapotil Pospěch. Svižný fotbal stále nepřinášel branku. Ve 26. minutě pěkně vystřelil Žilinský, ale hostující brankář byl na místě. Úvod druhého poločasu patřil hostům a nebýt duchapřítomnosti obránce Vaňka, Juřinka by prohrávala. V 53. minutě se již hosté radovali po střele Šindlera – 0:1. Vyrovnat mohl v 62. minutě Štěpán, ale z doposud největší šance domácích překopl ze dvou metrů branku. V 64. minutě se hlavou po rohovém kopu prosadil Jiří Šindelek a srovnal na 1:1. V 68. minutě se střelec vyrovnávající branky prosadil podruhé. Po pěkně zahraném míč za obranu mířil přesně a zajistil domácím veledůležité tři body – 2:1. Pospěch poté pochytal několik střeleckých pokusů z dálky a zápas ukončila zmařená šance Jiřího Šindelka na hattrick.

BRANKY: 64. a 68. Jiří Šindelek – 53. Šindler.

JUŘINKA: Pospěch – Šnajdr, Paťava, Bartoň, Vaněk – Kocián (46. Jiří Šindelek), Škařupa, Vadel, Burda (85. Martin Šindelek) – Štěpán, Žilinský.

VIDČE – HOVĚZÍ 2:1 (0:0)

Byl to remízový zápas, který skončil šťastným vítězstvím videčských fotbalistů. Ti doslova vytěžili z minima maximum. Hosté mohou litovat neproměněných šancí. Patřil jim úvod zápasu a do šance se dostal Zámečník, akci mu připravil Juřica. Chytrým lobem přehazoval Petruželu, ale domácí gólman je hodně vysoký – vytáhl míč nad břevno. Domácí zahrozili sraženou střelou Kramoliše, se kterou neměl Hučík potíže. Po půlhodině pálil kolem šibenice Nerad. Ve 32. minutě mohli jít hosté do vedení. Petružela neudržel centr, míč mu vypadl a v boji o něj fauloval Šrámka. Jasná penalta. Jenže Kovář vedení odmítl – domácí gólman odčinil chybu a střelu k tyči vyrazil. Ve 40. minutě dělovku Valy vyrazil Hučík na roh.

V úvodu druhé půle zahrozili hosté, Šrámek dával pod sebe, Juřica nedorazil. Udeřilo na druhé straně. Z nenápadné akce prostrčil Vala Vašutovi a ten volil jednoduché řešení – dělovka k tyči – 1:0. Po hodině hry mohl vyrovnat M. Hromada, své sólo zakončil střelou vedle. Hosté ale zabrali a Vidče doslova přišpendlili před šestnáctku. V 62. minutě si naběhl Šrámek za obranu, jeho lob přistál na spojnici tyče a břevna. Záhy Zádilský nepropálil z malého vápna hradbu těl. Odměna přišla v 74. minutě. Šrámek poslal trestný kop do ohně, míč se odrazil k zapomenutému Zádilskému a ten jej v poklidu uklidil do prázdné branky – 1:1. Jenže hosté opět vysadili. M. Drda měl na hlavě vítěznou branku, Hučík skvělým zákrokem vyrazil. V 86. minutě vybojoval Urban trestný kop před šestnáctkou, což byla parketa pro Kramoliše. Nezklamal – obloučkem kolem zdi, Hučík byl krátký – 2:1. Hovězí ale bojovalo o bod. Hned z protiútoku hlavičkoval po rohu Juřica – Petružela předvedl zákrok dne – vytáhl míč na roh. Po něm dorážel do prázdné branky M. Kučera – ze dvou metrů přestřelil. Přestřelil i o minutu později, když zbytečně fauloval mimo hru ležícího protihráče a viděl červenou kartu.

BRANKY: 52. Vašut, 86. Kramoliš – 74. Zádilský. VIDČE: Petružela – M. Drda, Vl. Urban, Marák, Špůrek – P. Drda, Nerad, Vaculín (88. Jurča), Vašut (55. Fuksa) – L. Vala (75. Křenek), Kramoliš. HOVĚZÍ: Hučík – Juřica, M. Kučera, Kocurek, R. Kučera – M. Hromada, K. Štrbík st. (60. Blaha), Zámečník, Zádilský – Šrámek, Kovář (46. D. Hromada).

LUKOV – HUTISKO 3:2 (3:0)

Hutisko po hrubých chybách nezvládlo první poločas a i přes zlepšený výkon v tom druhém na body nedosáhlo. Před brankářem Horákem chybovali jednotlivci. Za stavu 1:0 byl evidentně v pokutovém území podražen domácím brankářem Abík, ale i přes signalizaci asistenta rozhodčího, hlavní arbitr pokutový kop nenařídil. Po uklouznutí Macíčka a další minele Romana Křenka si nesli hosté do kabin tříbrankové manko. Po přestávce hosté diktovali tempo hry. Najednou jich bylo plné hřiště. Macíček s Blaževičem své šance neproměnili, ale v 70. minutě se radoval David Mikulenka. Jeho dělovka z hranice pokutového území byla nechytatelná – 3:1. V 85. minutě byl v pokutovém území faulován Kalod a tentokrát se hosté penalty dočkali. Blaževič se nemýlil – 3:2. Na vyrovnání měli hosté pramálo času.

BRANKY: 70. David Mikulenka, 85. Blaževič.

HUTISKO: Horák – Jaroslav Koláček, Robin Křenek, Kaša, Roman Křenek – Jakub Mikulenka (79. Fiurášek), Macíček, Abík – Blaževič, Kalod, David Mikulenka.

ZUBŘÍ – P. LHOTA 0:2 (0:1)

Domácí těsně před začátkem utkání napočítali sedm absencí hráčů základní sestavy. Pod dojmem klidného konce sezony sehráli slabé utkání. Fotbalová holomajzna diváky nudila. Hosté toho taky moc nepředvedli a vyhráli ze dvou akcí. Ve 20. minutě mohli jít domácí do vedení, ale Pavlíček svůj únik a na brankáře nezakončil přesně. Ve 25. minutě se hosté krásně z rohu pokutového území trefili do šibenice Barabášovy branky – 0:1. Po přestávce se obraz hry podprůměrného zápasu nezměnil. Zubří mohlo vydolovat bod, kdyby v 80. minutě trefil přesně gólovou hlavičku Jiří Raždík. Rozhodnutí padlo v 87. minutě, kdy se nechal v souboji přehlavičkovat Barabáš, a bylo vymalováno – 0:2.

ZUBŘÍ: Barabáš – Pavlica, Tichý, Berka, Václav Frňka – Lojkásek, Jiří Raždík, Ivo Roman, Pavlíček – Borák, Jasoněk.

D. BEČVA – VLACHOVICE 3:0 (1:0)

Možná se Vlachovice viděly v sólo trháku na postup. Domácí bojovníci jim hodně přistřihli křidýlka. Dolní Bečva po dojmem nejisté záchrany sehrála vynikající utkání. V prvním poločase měli domácí navrch. Dvakrát se zlobil na upísknutí hlavního rozhodčího Paprskář, který už prchal na hostujícího brankáře. Penaltově vypadal také jeden průnik Josefa Vojkůvky. Ve 43. minutě zahrával trestný kop Skalík, hlavičku Jurečky vyrazil hostující brankář pouze ke Kozákovi a bylo to 1:0. Po přestávce předvedl v 54. minutě perfektní bojovnost Josef Vojkůvka, který si sám u rohového praporku vybojoval míč a následný útok zakončil nechytatelnou střelou pod víko – 2:0. V 66. minutě se zaskvěl proti šanci hostí Jurajda. V 87. minutě vysunul Paprskář exkluzivní uličkou Josefa Vojkůvku, který si postupně položil tři obránce hostí a brankáře a málem došel s míčem až do branky – 3:0. To byla fotbalový lahůdka. V nastavení ukončili velmi kvalitní představení hosté, kteří po skrumáži trefili břevno Jurajdovy branky.

BRANKY: 43. Kozák, 54. a 87. Josef Vojkůvka.

D. BEČVA: Jurajda – Skalík, Adamec, Jurečka, Kozák – Vašek, Roman Maléř, Adam Růčka, Petr Vojkůvka – Paprskář, Josef Vojkůvka.

Další výsledky: Slavičín B – Val. Klobouky 0:0, Vizovice – Štítná n. Vl. 1:4.

1. Vidče 24 15 2 7 46:28 47
2. Vlachovice 24 14 4 6 50:38 46
3. Hutisko 24 13 4 7 52:34 43
4. Štítná n. Vl. 24 12 4 8 45:40 40
5. Hovězí 24 11 3 10 47:39 36