Komentáře k zápasům I.A třídy 28.9.Zlínský deník

I. A třída: Vaculík lapil lídrovi ze Slušovic tři penalty

Ilustrační foto.

Ilustrační foto. Autor: DENÍK/Stanislav Dufka

1.10.2014

Region – Hattrick Jaroslava Hověžáka pomohl fotbalistům Vlachovic k výhře 5:0 nad Juřinkou. Slušovice prohrály ve Štítné na penalty, přesto i nadále drží první místo v I. A třídě skupině A. Divoký závěr utkání viděli diváci v Žalkovicích.

Hostům z Nivnice se povedlo v 89. minutě vyrovnat zásluhou Straňáka, ale v 90. minutě vystřelil Žalkovicím výhru 2:1 Vlk.

SKUPINA A

VLACHOVICE – JUŘINKA 5:0 (3:0)

První poločas domácí hráli hodně ofenzivně a tlak se jim povedlo přetavit ve vedení 3:0. Už v 5. minutě se prosadil Hověžák a do přestávky byly k vidění ještě další dva góly v síti Juřinky. Vlachovice tak vstupovaly do druhé půle s vedením 3:0 a to si chtěli především uhlídat a neinkasovat. Navíc asi deset minut po přestávce přidali čtvrtou trefu. Hosté se k téměř žádné vážné šanci nedostali a v závěru navíc přidaly Vlachovice pověstného bůra.

Branky: Hověžák J. 3, Šimoník, Kořenek. Rozhodčí: Dokoupil – Machač, Houšť. Vlachovice: Bodlák – Kolouch, Olejník, Horáček, Kupčík, Plšek, Doruška, Nedavaška, Kořének, Varvrys, Hověžák J. Střídání. Chomanec, Šimoník O.

VAL. PŘÍKAZY – NEDAŠOV 3:0 (2:0)

Domácí začali velmi aktivně. Po akci Juřici první šanci ještě Vaculka neproměnil, u druhé se po přihrávce Havelky již v 8. minutě nemýlil a favorit šel brzy do vedení. V 33. minutě si domácí vypracovali šanci na potvrzení vedení, ale Juřicu vychytal hostující brankář Solař. Za minutu proletěla těsně vedle jeho branky střela Vaculky. Ve 41. minutě se po rohu Šenkeříka trefil hlavou do šibenice hostující branky Juřica. V poslední minutě poločasu Juřica v další šanci trestuhodně selhal. Valašské Příkazy mohly první poločas vyhrát daleko větším rozdílem. Po přestávce tempo opadlo, domácí si hlídali náskok. Možnost měl sice Pavel Šenkeřík, ale v 75. minutě přežili domácí obrovské šance Nedašova. Valčík uhájil čisté konto a v 87. minutě uzavřel skóre zápasu svou druhou brankou Juřica.

Branky: Vaculka, Juřica 2. Rozhodčí: Bělunek – Lysák, Rovenský. Nedašov: Solař – Fojtík Radim, Novák, Fojtík Josef, Fojtík Jiří, Holba Jaromír, Fojtík Jakub, Kolínek, Marek, Šenkeřík, Holba Petr. Střídali: Holba Vojtěch, Šurán.

PODKOPNÁ LHOTA – VALAŠSKÉ KLOBOUKY 4:0 (1:0)

Od první minuty se hrál vynikající fotbal v podání obou týmů. Domácí začali lépe a vytvářeli si i šance. V 6. minutě měl tutovku na kopačkách útočník Podkopné Lhoty Minařík, ale jeho sólo vychytal skvělým zákrokem brankář Kolařík. Ve 14. minutě hostující brankář znovu odolal a vychytal Elšíka. Hosté však inkasovali o dvě minuty později, kdy se prosadil domácí kapitán Mahďák. Kloboučtí se otřepali z počátečního tlaku, vytvářeli si i gólové šance, ale v první půli již žádný gól nepadl. Ve druhém poločase se hrál otevřený fotbal na obou stranách. Velkou šanci Klobouckých vychytal brankář Valčík. Neprosadil se ani hostující Naňák. Rozhodnutí o utkání přišlo v 60. minutě, kdy střelou do šibenice kloboucké branky zvýšil vedení domácích Ročák Š. Hosté se nevzdávali a snažili se o kontaktní branku. V 74. minutě zahrál rukou v pokutovém území kloboucký stoper a z následné penalty skóroval Nedavaška. Stejný hráč přidal v 80. minutě i čtvrtou branku Podkopné Lhoty po chybě hostující obrany. Výborný fotbal se hrál až do poslední minuty. Pro hosty byl za předvedený výkon konečný stav příliš krutý.

Branky: Nedavaška 2, Mahďák, Ročák. Rozhodčí: Stodůlka – Žniva, Rovenský, 200 diváků. Podkopná Lhota: Valčík – Škrabana, Čunek, Staněk, Mahďák, Holeňák, Minařík, Knedla, Nedavaška, Elšík, Psota. Střídali: Ročák Š., Nevrlka, Psota S., Ročák A. Val. Klobouky: Kolařík – Novák, Trnavský, Pechanec, Kristín, Naňák, Vavruš, Sáblík, Nahodil, Kachlík, Šuchma. Střídali: Maňas, Dubčák, Trojáček, Pavlůsek.

ŠTÍTNÁ N. VL. – SLUŠOVICE 1:0 (0:0) P.

Vyrovnaný první poločas příliš vzruchu nepřinesl. Druhý poločas se hrál nahoru dolů a obě mužstva si vytvořila několik střeleckých příležitostí. Na penalty byla Štítná lepší už proto, že Pavel Vaculík ml. v bráně chytil tři pokusy hostů.

Rozhodčí: Houšť – Machač, Surovec. Štítná n. Vl.: Vaculík P. – Sloboda, Smolka, Chovančík Tomáš, Machuča – Liška Jar., Hnaníček Tomáš, Hnaníček Michal, Chovančík Vít – Pinďák, Liška Tomáš. Na střídání: Zvoníček Ondřej, Maniš, Krupík, Fagulec Josef, Kuja.

VAL. MEZIŘÍČÍ B – BRUMOV B 2:1 (1:0)

Až do 78. minuty měli domácí zápas pod kontrolou. Pak přišel penaltový faul brankáře Majera, za který dostal i žlutou kartu a soupeř se rázem probudil. „Tří bodů si nesmírně vážíme, protože Brumov nastřelil v závěru dvakrát brankovou konstrukci a my jsme se štěstím vyhráli," hodnotil šťastný zápas domácí trenér Daniel Šulák. Již v 6. minutě dostal domácí do vedení po skrumáži před brankou Tomáš Kundrát. V 56. minutě šel sám na brankáře zkušený Soukup a nezaváhal. Proměněná penalta Olina Bartozela změnila poměr sil, ale body nakonec zůstaly na umělce ve Valašském Meziříčí.

Branky: Kundrát T. Soukup – O. Bartozel. Rozhodčí: Zubek – Nohavica, Křenek. Brumov B: Molík – Vaněk, Krahula, Doležal, Fojtík, Smolík, Polách, Zvoníček, Janáč, O. Bartozel, Naňák. Střídal: Kříž.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Hrachovec – Zubří 0:4 Filgas 2, Raždík, Polách. Utkání Vidče – Podlesí nebylo pro nezpůsobilý terén odehráno.

1. Slušovice 8 5 1 1 1 17:8 18
2. Val. Klobouky 8 5 1 1 1 16:12 18
3. Vlachovice 8 5 0 0 3 18:12 15
4. Štítná n. Vl. 8 4 1 1 2 11:6 15
5. Brumov B 7 4 1 0 2 19:10 14
6. Podkop. Lhota 7 4 1 0 2 16:7 14
7. Zubří 7 4 0 1 2 17:6 13
8. Val. Meziříčí B 8 4 0 0 4 15:13 12