Komentáře k zápasům I.A třídy 27.5.2012

30. 5. 2012

I. A třída: Vlachovice si nasadily královskou korunu

Fotbalisté Příluku (v zeleném) doma zabrali a 3:0 porazili Kvasice.

Fotbalisté Příluku (v zeleném) doma zabrali a 3:0 porazili Kvasice. Autor: DENÍK/Břenek Martin

dnes 02:06

Region – Nového lídra má po uplynulém víkendu I. A třída skupina A. Ve šlágru kola si druhé Vlachovice poradily s Vidčem a vystřídaly ho dvě kola před koncem s náskokem dvou bodů na čele tabulky. Naopak se situace neměnila v béčku, kde si Kněžpole udrželo pětibodový náskok na druhou Chropyni.

SKUPINA A

BRUMOV B – VALAŠSKÉ KLOBOUKY 4:0 (0:0)

Valašské Klobouky přijely s propracovanou obranou, která jim ale vydržela jen první poločas. V něm si domácí šanci nevypracovali, Valašské Klobouky ohrozily brankáře Vypušťáka dvakrát. Domácí hráli trpělivě a čekali na chybu soupeře a dočkali se v 53. minutě, kdy otevřel skóre Trnavský. O tři minuty později přidal druhou trefu Macků a hosté se sesypali. Naopak Brumov na hřišti kraloval. Následně během deseti minut přidal Naňákem a Habancem další dva góly.

Branky: 53. Trnavský, 56. Macků, 74. Naňák, 84. Habanec. Rozhodčí: Rovenský – Skalický, Kýr, 250 diváků.

Brumov B: Vypušťák – Macků, Trnavský (62. Janáč), Habanec, Juřica, Šindler, Fojtík (53. Filo), Neťuka, Vaněk (72. Řehák), Naňák, Dekleva. Trenér: M. Vaněk.

HUTISKO – SLAVIČÍN B 2:2 (1:0)

Další bodová ztráta Hutiska k sestupu směřující rezervu divizního Slavičína, jehož sestup může ovlivnit i posuny týmů v této soutěži, nepřekvapila. Domácí promrhali dvoubrankové vedení. Po celé jaro je souží střelecká impotence. V domácí brance se objevil teprve patnáctiletý odchovanec Jakubík a rozhodně nezklamal. V 19. minutě se po rohu Romana Křenka trefil důrazný Kaša – 1:0. V 53. minutě doklepl do sítě pěknou Macíčkovu střelu Blaževič – 2:0. V tu chvíli to vypadalo, že domácí nebudou mrzet předešlé nevyužité šance Macíčka s Blaževičem. V 75. minutě ale zkoprněla domácí obrana a poprvé kapitulovala zásluhou Pekárka. Hutisko dokonale podcenilo závěr a v 82. minutě po brejkové situaci trefil Plšík Slavičínu alespoň bod – 2:2.

Branky: 19. Kaša, 53. Blaževič – 75. Pekárek, 82. Plšík. Rozhodčí: Horáček – Schmid, Chlevišťan.

HOVĚZÍ – LUKOV 3:1 (0:0)

Oslabený Lukov předvedl na hřišti soupeře kvalitní výkon a jen neschopnost proměnit šance jej stála zase body. Po 25 minutách navíc odešel pro zranění ze hřiště Richtr a sezona i fotbalová kariéra pro něj skončily. Nahradil ho Málek, který po bezbrankovém poločase vyrovnal na 1:1. Domácí se dostali po zbytečné chybě do laciného vedení a další dvě podobné opět domácí trestali. Po vyrovnání měl ještě velkou příležitost Málek, který obešel i brankáře, ale dostal se do velkého úhlu a nedokázal již poslat míč do sítě. Velké příležitosti měli i Šimčík, M. Teplý a další, ale skóre se neměnilo. Podle Lukovský diskutabilní byla i srážka Macíka s domácím gólmanem, který byl u míče pozdě a šel nohama proti němu velmi nebezpečně a podle hostů měla být penalta.

Branky: Kovář, Zádilský, Kostka – Málek. Rozhodčí: Zubek – Valčík, Březáček.

Lukov: Jokl – Sedláček, Šimčík, Vitovský, Velikovský, T. Teplý, M. Teplý, Šumšal, Drábek, Richtr (Málek), Macík. Trenér: Z. Richtr.

VLACHOVICE – VIDČE 3:1 (0:0)

Ve šlágru kola o první místo v tabulce byli od počátku aktivnější Vlachovičtí. Hned v 10. minutě hlavička Horáčka J. šla těsně vedle, po půlhodině hry střelu Plška vytáhl hostující brankář na břevno. I po přestávce byly lepší Vlachovice a šly v 53. minutě do vedení Váňou po přihrávce Šuráně. Postupem času se hra vyrovnala a šanci měl v 75. minutě Špůrek, jeho střelu však domácí gólman Fojtík vyrazil. Tentýž hráč pak v 82. minutě svou příležitost využil a vyrovnal. O šest minut později nastřelil hostující Drda břevno. Domácí přidali na obrátkách a závěr patřil jednoznačně Vlachovicím. Dvě minuty před koncem centr Šuráně usměrnil za záda hostujícího brankáře Vavrys. V poslední minutě si oba role vyměnili, Vavrys přihrál Šuráňovi, který zvýšil na konečných 3:1.

Branky: Váňa, Vavrys, Šuráň – Špůrek. Rozhodčí: Filgas, 100 diváků.

Vlachovice: Fojtík – Horáček J., Hověžák, Kolouch, Hodulík, Váňa, Míča, Plšek, Šimoník, Horáček D., Šuráň. Střídání: Vavrys, Hlavica.

ŠTÍTNÁ NAD VLÁŘÍ – D. BEČVA 0:0

V první půli měla Štítná nad Vláří hru pod kontrolou a většinou se hrálo na půli hostů. Z tlaku však dokázali vyprodukovat pouze dvě velké šance. První vykopávali obránci z brankové čáry, druhou už zlikvidoval brankář. Avšak nakonec mohla jít na konci poločasu do vedení Dolní Bečva, kdy při velkém závaru dvakrát zachraňoval domácí brankář. Do druhé půle opět šli aktivně domácí, měli standardní situace, ale opět žádnou nevyužili. Od 70. minuty přebral hru soupeř, který si také vypracoval příležitosti. Zápasu však vládli brankáři, a tak skončil bez branek.

Rozhodčí: Mikulášek, 150 diváků.

Štítná nad Vláří: Vaculík P. – Sloboda – Babulík J., Liška F., Machuča – Soja, Hnaníček, Liška J. (80. Zvonek), Chovančík – Vaculík T., Babulík D.

P. LHOTA – VIZOVICE 1:1 (1:0)

Podkopná Lhota po výborném výkonu v minulém kole nehrála proti Vizovicím dobře a před vlastními fanoušky pouze remizovala. Od první minuty se nehrál líbivý fotbal. Přesto si domácí vytvořili několik dobrých šancí. V 25. minutě dorazil míč do branky Vizovic Mahďák, ale sudí po poradě s pomezním rozhodčím gól neuznal. Domácí šli do vedení o sedm minut později krásnou střelou Bořuty z přímého kopu. Hosté zahrozili ve 40. minutě Lacigou, jeho střela skončila ale těsně vedle tyče. Ve druhé půli byli hosté aktivnější, domácí přestali hrát. Za svou pasivitu byli v 70. minutě potrestáni vyrovnávací trefou Jurečky, který domácího brankáře překvapil střelou k tyči. Hosté si vytvořili ještě jednu velkou šanci, kterou ale neproměnili. V 84. minutě měl velkou šanci Mahďák, jeho hlavička však šla těsně nad branku Vizovic. Ze závěrečného náporu domácí už nic nevytvořili.

Branky: Bořuta – Jurečka. ČK: Novák (Vizovice). Rozhodčí: Filipenský – Krajča, Kostelník, 150 diváků.

Podkopná Lhota: Valčík, Staněk, Videman, Psota, Čunek, Rudolf, Hrdlička, Holeňák, Mahdák, Minařík, Bořuta, Nevrlka, Tkáč, Srovnal.

SK Vizovice: Pavelka, Studeník, Jurečka, Novák, Velev, Lacina, Kudrnáč, Sviečka, Polách, Valenta, Dvořák, Holík, Kolařík, Hlava.

DALŠÍ VÝSLEDEK: Juřinka – Zubří 1:2 Žilinský – Pavlíček, Blaško.

1. Vlachovice 23 14 4 5 50:35 46
2. Vidče 23 14 2 7 44:27 44
3. Hutisko 23 13 4 6 50:31 43
4. Štítná n. Vl. 23 11 4 8 41:39 37
5. Hovězí 23 11 3 9 46:37 36