Komentáře k zápasům I.A třídy 21.5.2012 Valašský deník

21. 5. 2012

Vítězná série Zubří skončila doma s Brumovem

Fotbalisté Vidče konečně doma brali všechny body, když porazili Štítnou 2:1.

Fotbalisté Vidče konečně doma brali všechny body, když porazili Štítnou 2:1. Autor: Deník/ Vladimír Štěpán

dnes 20:36

Valašsko – Dolní Bečva zaspala doma první poločas. Nedaří se Hutisku a při minulých porážkách Vidče se na postupovou příčku derou Vlachovice. Juřinka mohla ve Vizovicích bodovat.

1. A TŘÍDA

VIDČE – ŠTÍTNÁ N. VL. 2:1 (2:1)

V úvodní půlhodině se domácí dostali pouze do jednoho náznaku šance, ale branka z toho nebyla. Domácím útočníkům to musel ukázat až stoper Vladimír Urban, když si naběhl ve 30. minutě na centr a lehkou tečí hlavou poslal Vidče do vedení 1:0. Radost byla krátká – hned z protiútoku vyrovnal Soja. Hosté mohli jít dokonce do vedení, ale gólman Petružela zlikvidoval jasnou tutovku. Podobně si vedl i v tomto zápase střelecký smolař Lukáš Vala. Sám před brankářem přestřelil. Těsně před přestávkou domácí šikovně vykombinovali ve středu pole a Nerad se protáhl mezi obránci – 2:1. Druhou půli začali domácí aktivně a třetí branku měl na kopačce v 50. minutě Vašut – mířil jen do brankáře. Fotbalové mládí Vidče zahazovalo jednu šanci za druhou. V 65. minutě poslal Kramoliš výstavní uličkou do tutovky Valu – ten mířil nad. Hosté se snažili o vyrovnání, ale jejich dlouhé nákopy likvidoval brankář Petružela. Pumelice T. Vaculíka vystrašila jen volně se pasoucí krávy. V 77. minutě se do další tutovky dostal další domácí mladík Vaculín – jeho volej trefil gólmana P. Vaculíka. Po závěrečném hvizdu se domácí radovali – konečně zase vyhráli.

BRANKY: 30. Vl. Urban, 40. Nerad – 31. Soja.

VIDČE: Petružela – P. Urban, Vl. Urban, Marák, Špůrek – P. Drda, Dobeš, Nerad, Vašut (55. Vaculín) – L. Vala, Kramoliš.

ZUBŘÍ – BRUMOV B 2:4 (0:2)

Vítězná série Zubří skončila. Hosté jasně ovládli první poločas. Vlažný výkon domácích potrestali dvěma brankami, kdy kompletně chybovala celá obrana v čele s brankářem Barabášem. Navíc si ve 25. minutě obnovil svalové zranění Robert Jurajda, z utkání musel odstoupit a sezona pro něho skončila. Do druhého poločasu nastoupili domácí jako vyměnění, ale chyba Berky je definitivně srazila do kolen – 0:3. Zubří nepolevilo v nátlakové hře, nejzkušenější hráči Jasoněk s Ivo Romanem snížili postupně na rozdíl jediné branky. V 80. minutě mohl domácím zajistit bod Libor Raždík, ale svůj drzý průnik do pokutového území zakončil střelou těsně vedle hostující branky. V 86. minutě inkasovalo Zubří při hře vabank počtvrté, a bylo vymalováno.

BRANKY: 65. Jasoněk, 70. Ivo Roman.

ZUBŘÍ: Barabáš – Berka (88. Lojkásek), Tichý, Jiří Raždík, Václav Frňka – Pavlíček, Libor Raždík, Ivo Roman, Jan Plavica (70. Šustáček) – Jurajda (25. Blaško), Jasoněk.

D. BEČVA – P. LHOTA 2:3 (0:0)

Domácí Bečvané předvedli v prvním poločase fotbalový výbuch. Jejich defenzíva neexistovala a tři výpady proměnili hosté v tříbrankové vedení. Ze strany Dolní Bečvy stojí za zmínku pěkná akce Stavinohy, který nenašel gólovou přihrávkou u spoluhráčů pochopení. Ve 25. minutě volala po gólu střela Filky a ve 28. minutě Adam Růčka trefil břevno hostující branky. Slepené branky ve 33. a 34. minutě byla pro domácí smrtící. První poločas zakončila šance Paprskáře, který z jedenácti metrů minul branku. Po přestávce se domácí zlepšili. Hosté bránili výrazné vedení a uchylovali se k všemožným prostředkům zdržování hry. V 72. minutě trefil Paprskář tyč. V 80. minutě se konečně trefil Josef Vojkůvka a domácí ještě zápas nezabalili – 1:3. Zvláště, když v 88. minutě se radoval také Paprskář. V 90. minutě žádali domácí odpískání pokutového kopu, ale nenašli u rozhodčího pochopení. Zápas tak pro ně skončil těsnou porážkou.

BRANKY: 80. Josef Vojkůvka, 88. Paprskář. D. BEČVA: Jurajda – Vašek, Skalík, Kozák – Jurečka (60. Radek Růčka) – Stavinoha, Petr Vojkůvka, Adam Růčka, Filka – Josef Vojkůvka, Paprskář.

SLAVIČÍN B – HOVĚZÍ 0:2 (0:1)

Hosté se zbytečně nehrnuli do ofenzivy, a tak se 70 přihlížejících diváků v nedělním dopoledni příliš nebavilo. Alespoň tu hovězskou část publika se ve 20. minutě snažil rozjásat Kocurek, z blízka ale balon netrefil a Talčík střelu v klidu pokryl. Patnáct minut nato se mohl prosadit Šála, který se najednou ocitl za obranou Hovězí, šanci mu ale svým včasným výběhem zmařil Koňařík. Konec poločasu patřil hostům. Zdeněk Kostka nejprve překvapivou střelou přímo z rohu trefil vnější tyč. Poté do vedení dostal hosty Juřica, jehož střela zády po rohovém kopu se štěstím skončila v brance. Ani druhý poločas nemohl i přes nádhernou střelu Zdeňka Kostky do šibenice z 63. minuty bavit. Slavičín i přes velký počet přímých kopů ze zajímavých pozic dokázal poprvé trefit branku až v závěru poločasu, kdy se Fojtík hned třikrát v krátkém časovém intervalu dostal do šance. Nejprve jeho střelu vytáhl brankář Koňařík na roh, po kterém pak Fojtíkovu střelu vyhlavičkoval z brány Zámečník. Nakonec pak smolař dne parádní střelou z 30 metrů trefil břevno. Po následném protiútoku Juřici se Hovězí dožadovalo penalty, sudí Malota jim však nevyhověl, a tak zápas skončil vítězstvím Hovězí.

BRANKY: 43. Juřica, 63. Zdeněk Kostka. HOVĚZÍ: Koňařík – Juřica, Kučera M., Kostka R., Kučera R. – Kostka Z., Hromada M., Zámečník, Kocurek, Šrámek (71. Štrbík K. ml.) – Kovář ( 60. Hromada D.)

V. KLOBOUKY – HUTISKO 2:1 (1:0)

Hutisko trápí jak ztráta formy brankářů, tak i střelecké pohotovosti. V prvním poločase dostal domácí na koně špatně vybíhající brankář Horák, který minul dlouhý míč a ten přistál přímo na hlavě překvapnému hráči domácích – 1:0. Po přestávce lacině inkasovali hosté podruhé, kdy si hostující brankář nepohlídal prostor malého vápna a umožnil lehce ze tří kroků hlavičkovat domácímu útočníkovi – 2:0. Hutisko po přestávce mělo navrch. Škopek po akci Robina Křenka snížil a nebylo daleko od vyrovnání. Dvakrát Robin Křenek a jednou Kalod ale dokumentovali fakt, že kdysi jasného lídra tabulky souží malá střelecká produktivita.

BRANKA: 65. Robin Křenek.

HUTISKO: Horák – Roman Křenek, Petr, Macíček, Kaša – Jaroslav Koláček, Robin Křenek, Abík – Škopek – Blaževič, Kalod.

VIZOVICE – JUŘINKA 3:2 (1:1)

Juřinka nesehrála špatné utkání, nakonec inkasovala rozhodující branku z pokutového kopu. Ve 12. minutě zakončil pěknou akci Škařupy Martin Šindelek – 0:1. Ve 23. minutě převedl pěkný trestný kop Šnajdr, ale těsně minul. Ve 26. minutě zachránil při první šanci domácích hosty obětavým zákrokem Vaněk. Ve 33. minutě vyrovnal po centru Laciga – 1:1. Ve 35. minutě se dvakrát za Pospěchem rozetřáslo břevno a hostující brankář uzavřel první poločas efektním zákrokem v jeho poslední minutě. Po přestávce udeřily Vizovice podruhé, po brejku se prosadil Velec – 2:1. V 55. minutě zabojoval Burda a Škařupa srovnal na 2:2. O dvě minuty později ale fauloval v pokutovém území Štěpán a Laciga proměnil nařízený pokutový kop – 3:2. Juřinka si ve zbytku zápasu vytvořila pouze jednu šanci na srovnání, ale v 73. minutě Burda brankáře neprostřelil.

BRANKY: 33. a 57. Laciga, 49. Velec – 12. Martin Šindelek, 55. Škařupa. JUŘINKA: Pospěch – Vaněk, Paťava, Štěpán, Šnajdr – Kocián, Škařupa, Vadel, Burda – Žilinský (46. Vilém), Martin Šindelek.

Další výsledek: Lukov – Vlachovice 2:3.

1. Vidče 22 14 2 6 43:24 44
2. Vlachovice 22 13 4 5 47:34 43
3. Hutisko 22 13 3 6 48:29 42
4. Štítná n. Vl. 22 11 3 8 41:39 36
5. Hovězí 22 10 3 9 43:36 33
6. Zubří 22 9 4 9 34:35 31
7. Val. Klobouky 22 8 6 8 26:34 30