Komentáře k zápasům I.A třídy 19.kolo-Valašský deník

ZachraňuZachrající se Vizovice šokovaly Saharu

Fotbalisté Vidče (zelené dresy) doma překvapivě padli s Vizovicemi.

Fotbalisté Vidče (zelené dresy) doma překvapivě padli s Vizovicemi. Autor: Deník/ Vladimír Štěpán

včera 19:59

Valašsko – Tak trochu to vypadá, jakoby fotbalisté Vidče ani do krajského přeboru nechtěli. Borci od vizovické likérky Jelínek je přejeli rozdílem třídy. Zubřané v bitvě o záchranu přežili dva pokutové kopy a po gólu Šustáčka vezou tři body. Juřinka vyplenila Slavičín.

1.A TŘÍDA

VIDČE – VIZOVICE 2:3 (1:1)

O záchranu bojující Vizovice se na lídra tabulky vytáhly. Po celý zápas byly důraznější, rychlejší a hlavně gólové. Domácí jako by byli po těžkém flámu.

Začali sice dobře a do 26. minuty naznačovali, že to s bojem o postup myslí vážně. Do vedení je poslal střelec Michal Kramoliš. Jenže závěr poločasu již byl v režii Vizovic. Brankář domácích Petružela dělal doslova zázraky, když zlikvidoval tři jasné šance. Ve 42. minutě další šanci stačil pouze vyrazit a nejlepší hráč hostů Velev neměl hlavou problém doklepnout – 1:1. Také druhou půli začali hosté aktivně a bylo jich na hřišti plno. Ve 48. minutě centr Veleva tečovala obrana přímo k Dvořákovi – ten na čáře jen hlavičkou sklepl – 1:2. Radost hostů byla ale krátká. O osm minut později vypálil ze šestnáctky Vala, gólman Pavelka jen vyrazil a pohotový Dobeš doklepl – 2:2. Kdo čekal, že Vidče se popere o tři body – byl zklamán. Domácí sehráli hodně špatný zápas a moc se jim nechtělo. Hostující Dvořák dvakrát pohořel na Petruželovi. Rozhodnutí přišlo v 72. minutě. Velev zatáhl po křídle a přihrávkou pod sebe našel čerstvého Drgu – 2:3. V závěru si domácí šanci nevytvořili, hosté zápas dohráli v pohodě. Bojovali o záchranu jako lvi.

BRANKY: 26. Kramoliš, 56. Dobeš – 42. Velev, 48. Dvořák, 72. Drga.

VIDČE: Petružela – M. Drda, V. Urban, Marák, Špurek – P. Drda (75. Křenek), Dobeš, Vašut, P. Urban (58. Nerad) – L. Vala, Kramoliš.

LUKOV – ZUBŘÍ 0:1 (0:0)

Hodně nečekané vítězství vezou Zubřané od zachraňujícího se Lukova a dokonce přežili dva pokutové kopy. Hosté začali zápas dobře a již v úvodu se ocitl v šanci Krupa. Domácí si ale potom vytvořili tlak a hostující obrana zahrála ve 33. minutě v pokutovém území rukou. Následovala první penalta pro Lukov. Domácí střelec trefil břevno a míč dopadl na čáru a ven. Hned na počátku druhé půle měl velkou šanci L. Raždík, ale neprostřelil brankáře. Po hodině hry domácí trefili břevno Barabášovy branky. Hosté zahrozili šancí Pavlíčka a Krupy. Dočkali se v 70. minutě. Akci vymyslel Roman a nabil Šustáčkovi. Jeho střela ze 13 metrů skončila přesně u tyče – 0:1. Domácí závěrečný tlak vystupňovali a po faulu Pavlici přišla v 85. minutě druhá penalta. Gólman Barabáš se ale vyznamenal a střelu z puntíku lapil. Frustrovaní domácí mohli prohrát větším rozdílem, ale v závěru Jasoněk do jasné šance Krupovi špatně přihrál.

BRANKA: 70. Šustáček.

ZUBŘÍ: Barabáš – Pavlica, Jiří Raždík, Ticháček, Václav Frňka – Pavlíček (88. Demko), Roman, Libor Raždík, Šustáček – Jasoněk, Krupa (80. Polách).

SLAVIČÍN – JUŘINKA 0:5 (0:1)

Hosté si nedělní dopoledne ve Slavičíně doslova užívali. Od prvních minut byli aktivnější a vyhráli zcela zaslouženě. V úvodu zahrozili střelami Burda a Šindelek. Ve 13. minutě hlavičkoval po rohu Štěpán vedle. Po půlhodině pronikl před brankáře Šindelek, trefil jen jeho tělo. Branková radost přišla ve 39. minutě. Tečovaná dělovka Šnajdra ze 22 metrů skončila v síti – 0:1. Nástup do druhé půle patřil Juřince. Ve 48. minutě oblouček Žilinského skončil v síti – 0:2. Brejky hostů byly ukázkové a zvláště Šindelek pořádně větral obranu. Dočkal se v 75. minutě, kdy pronikl ze strany a nedal gólmanovi šanci – 0:3. O pět minut později akci Škařupy dorazil střídající Varga – 0:4. Domácí byli zralí na ručník a pátou ránu jim zasadil Žilinský.

BRANKY: 48. a 85. Žilinský, 39. Šnajdr, 75. Šindelek, 80. Varga.

JUŘINKA: Pospěch – Šnajdr, Paťava, Štěpán, Vaněk – Kocián (85. A. Koleček), Škařupa, Vadel, Burda – Žilinský, Šindelek (76. Varga).

HUTISKO-SOLANEC – ŠŤÍTNÁ 5:2 (2:1)

Domácí začali velmi dobře, když se už ve čtvrté minutě trefil Blaževič. Hned deset minut po něm přišel další radostný moment pro domácí celek. Unikajícího Robina Křenka stáhl jeden z hostujících hráčů, který musel předčasně pod sprchy a z nařízeného přímého kopu se trefil Daniel Petr – 2:0. Do poločasu se skóre měnilo ještě jednou. Po rychlém brejku dostali hosté míč do branky těsně pod padajícím gólmanem – 2:1.

Další slovo si vzali opět domácí fotbalisté, v 54. minutě se po krásné křížné přihrávce prosadil Abík a bylo to 3:1. Zápas si pak domácí ještě jednou trochu zkomplikovali, když v 78. minutě po chybě obrany nechali domácí hostující celek snížit na 3:2. Hned dvě minuty na to však naštěstí opět udeřili domácí, čtvrtou branku zařídil aktivní Robin Křenek. Definitivu dal domácím pátou brankou Robin Křenek, který po přihrávce Davida Mikulenky uzavřel gólový účet. V kvalitním utkání se tak ze třech bodů radovali domácí fotbalisté.

BRANKY: 4. Blaževič, 14. Petr, 54. Abík, 80. Kalod, 89. Robin Křenek.

DOL. BEČVA – BRUMOV B 4:2 (2:0)

Proti soupeři, který přijel na Valašsko posílen i o několik hráčů A týmu, začali domácí nejlépe, jak mohli. Hned ve čtvrté minutě se výstavní trefou do šibenice předvedl Paprskář a bylo to 1:0. Hned vzápětí, v osmé minutě, přidal druhý gól Dolní Bečvy Adamec, který se prosadil hlavičkou. Tak skončil první poločas. Po změně stran si domácí zápas pořádně zkomplikovali. V 62. minutě nejdříve hosté po chybě domácí obrany snížili a o další tři minuty později už bylo vyrovnáno, když se ujala střela hostů z dobrých 35 metrů. Dolnobečvané zachránili tři body až v závěru, Nejprve byl v 83. minutě ve vápně faulován Vašek a sám penaltu proměnil – 3:2. Poslední slovo patřilo opět domácím. Paprskář skvěle svým důrazem vybojoval balon a vstřelil čtvrtou branku. Po čtvrté brance to hosté psychicky neunesli, hned dva hráči museli jít předčasně pod sprchy a Brumov B tak dohrával utkání v devíti.

BRANKY: 4. Paprskář, 8. Adamec, 83. Vašek z penalty, 85. Paprskář. Dolní Bečva: Jurajda – Martinát, Skalík, Maléř, Adamec (85. Glamoš) – Stavinoha Vašek, Lučka, Viojkůvka Petr – Vojkůvka Josef (30. Jurečka), Paprskář.

HOVĚZÍ – VLACHOVICE 1:2 (1:0)

Úvod utkání přinesl spoustu nepřesností. Z jedné takové vznikl i protiútok Vlachovic, který musel domácí brankář Koňařík řešit vyběhnutím za hranici velkého vápna, ale protihráče se mu podařilo zastavit jen pomocí nedovoleného zákroku, který sudí Novák ohodnotil červenou kartou. Z následujícího přímého kopu ale hosté nic nevytěžili. Po půlhodině hry se ale Hovězí i přes oslabení dostalo do vedení, když Štrbíkovu perfektní přihrávku za obranu zužitkoval Kovář – 1:0. Tentýž hráč mohl o chvíli později dokonce navýšit skóre, ale jeho pokus z úhlu zastavilo břevno.

V druhém dějství se Vlachovice do svého soupeře pustily se vší vervou. Nejdříve dvě velké příležitosti zlikvidoval Hučík, který v první půli mezi třemi tyčemi nahradil Koňaříka, avšak na hlavičku Šimoníka po centru ze strany v 67. minutě už nedosáhl – 1:1. O tři minuty později hosté dokonali obrat, když se opět po centru prosadil z voleje Vavrys – 1:2. Domácím nepomohla ani hra na tři obránce, naopak je v závěru musel znovu podržet Hučík a následně i Juřica, který vykopával míč z brankové čáry.

BRANKY: 29. Kovář – 67. Šimoník, 70. Vavrys. ČK: Koňařík. HOVĚZÍ: Koňařík, Juřica, Kostka R., Kocurek, Kučera R. (Zádilský T.), Hromada D. (Hučík), Kostka Z., Štrbík K. st., Hromada M., Šrámek (Zámečník), Kovář. VLACHOVICE: Bodlák, Horáček J., Kolouch, Hodulík, Milch, Šuráň, Hlavica, Míča, Šimoník, Vavrys, Horáček D. Střídali: Váňa, Hovězák, Plšek.

Další výsledek: Val. Klobouky – Podkop. Lhota 2:0.

1. Vidče 18 13 1 4 38:16 40
2. Hutisko 18 12 3 3 42:19 39
3. Vlachovice 18 9 4 5 34:27 31
4. Štítná n. Vl. 18 9 2 7 36:35 29
5. Hovězí 18 8 3 7 37:29 27
6. Dol. Bečva 18 9 0 9 39:42 27
7. Val. Klobouky 18 7 6 5 22:27 27