Komentáře k zápasům I.A třídy 19.kolo Valašský deník 27.4.2014

28. 4. 2014

Základ vítězství meziříčské rezervy položili Badošek s Majerem

Fotbalisté Valašského Meziříčí B (žluté dresy) doma porazili Brumov B 2:1.

Fotbalisté Valašského Meziříčí B (žluté dresy) doma porazili Brumov B 2:1. Autor: Lucie Kostková

dnes 17:16

Valašsko – Vidče se proti deseti trápilo, ale nakonec bralo všechny body. Podlesí hrálo ve Štítné velmi otevřenou partii. Juřinka nezvládla v Nedašově první poločas. Vsetín žádné překvapení v Zubří nepřipustil.

1. A TŘÍDA

VAL. MEZIŘÍČÍ – BRUMOV B 2:1 (1:0)

Martin Majer fantastickým brankářským výkonem a pohotový Libor Badošek v roli zakončovatele zajistili zlaté záchranářské body pro domácí rezervu. Hosté si v tomto zápase na domácím brankáři doslova vylámali zuby. Ten jim chytil snad deset tutových šancí. Rezerva Brumova se prosadila pouze jednou. Ve 13. minutě uvolnil Výmola Badoška, ten po zasekávačce nechal projet bránícího stopera a domácí šli do vedení – 1:0. V 70. minutě přišla opět vydařená spolupráce domácích útočníků. Výmola vyslal Badoška kolmicí do úniku a bylo to 2:0. Domácí byli pod permanentním tlakem, soupeř je přehrával, ale oni vedli o dvě branky. V 75. minutě Brumov snížil a v závěru měl další šance minimálně na vyrovnání. Majer v domácí brance však zachytal fantasticky.

BRANKY: 13. a 70. Badošek.

VAL. MEZIŘÍČÍ: Majer – Gromus, Lutišan, Brachánek, Švajda – Petr Václavík, Vančura, Michal Kundrát, Vančura – Badošek, Výmola. (Střídali: Novák, Horáček, Štys).

D. BEČVA – KELČ 2:2 (1:1)

Aby toho nebylo pro domácí, co se týká marodky, málo, tak jim pro zlomeninu na place chyběla brankářská jednička Einšpígl. Do branky musel dorostenec Jiří Růčka. Ve 22. minutě dostal Kanárky do vedení Novák – 0:1. V 38. minutě našel Kozák rozběhnutého Radka Růčku a bylo srovnáno. V 57. minutě si na centr Balána počkal Stavinoha – 2:1. Domácí, kteří potřebují k záchraně každý bod, pak nedokázali ze třech jasných možností pokořit Kizu v hostující brance a byli za to potrestáni. V 89. minutě se po rohu nejlépe v závaru orientoval střídající Petr Minář a srovnal na konečných 2:2.

BRANKY: 38. Radek Růčka, 57. Stavinoha – 22. Novák, 89. Petr Minář.

D. BEČVA: Jiří Růčka – Petr Vojkůvka, Jurečka, Skalík, Jaroslav Šena – Kuběna, Maléř, Paprskář, Kozák – Balán, Radek Růčka. (Střídali: Stavinoha, Trna).

KELČ: Kiza – Novák, Radim Minář, Radim Pastrnek, Hegar – Topič, Lukáš Machač, Jan Hlavica, Kulich – Martin Pastrnek, Jaroslav Machač. (Střídali: Pitrun, Tomáš Hlavica, Petr Minář).

VAL. KLOBOUKY – VIDČE 1:2 (1:1)

Hosté vezou na Saharu tři body, ale výkonem nepřesvědčili. A to hlavně proto, že od 32. minuty hráli proti deseti. Domácí brankář srazil v jasné brankové příležitosti Maráka, byl vyloučen a nařízenou penaltu proměnil Špurek – 0:1. Do šatny borci z Vidče inkasovali ve 45. minutě vyrovnávací branku. Po přestávce se hostům nedařilo, ale domácí také ukazovali, proč jsou aspirantem sestupu. V 65. minutě rozhodl slabý zápas střídající Lukáš Vala – 1:2. Domácím nepomohla ani územní převaha po celý druhý poločas.

BRANKY VIDČE: 32. Špurek, 65. Lukáš Vala. VIDČE: Petružela – Špurek, Urban, Milan Drda, Frňka – Pavel Drda, Vaculín, Petr Nerad, Petr Mičkal – Kramoliš, Marák. (Střídali: Olejník, Lukáš Vala, Dalibor Nerad, Křenek).

ZUBŘÍ – VSETÍN 1:3 (1:1)

Vsetín překonal odpor zachraňujícího se Zubří ve druhém poločase. V 8. minutě přehodil Drda Sedláka a domácí vedli – 1:0. Ve 28. minutě unikl po křídle Juřica a našel Válka. Ten se po zemi trefil přesně – 1:1. Zubří vsadilo na brejky. Hosté drželi míč a nakonec převážili vývojem skóre na svou stranu. V 76. minutě se po rohu trefil hlavou Zezulka – 1:2. V 84. minutě definitivně uklidnil favorita další přesnou hlavičkou Hořelica a upravil na konečných 1:3.

BRANKY: 8. Drda – 28. Válek, 76. Zezulka, 84. Hořelica.

ZUBŘÍ: Barabáš – Berka, Jiří Raždík, Pavlica, Majer – Krupa, Libor Raždík, Janíček, Pavlíček – Drda, Frňka. VSETÍN: Sedlák – Kundera, Dulík, Zezulka, Doležel – Surovec, Zgarba, Starec, Juřica – Lukáč, Válek. (Střídali: Hořelica, Mydlář, Zimek).

ŠTÍTNÁ N. VL. – PODLESÍ 2:2 (0:0)

V první půli byla hra vyrovnaná. Na obou stranách byla řada nepřesností. Nebezpečnější byli domácí, ale několik šancí zachraňovala obrana hostí. V 30. minutě mělo Podlesí gólovku, Tydlačkovu střelu vyrazil domácí brankář. Ve 49. minutě po rohu hlavičkovali domácí do břevna. V 58. minutě vyrazil domácí brankář přímý kop Křižana. Z následného rohu dorazil míč do sítě Radim Blažek – 0:1. V 58. minutě předvedli pěknou akci Křižan s Košutem, ten sklepl a Zetek pálil do břevna. Z další akce se objevil v jasné šanci Dvorný, ale přestřelil. V 63. minutě dostal červenou kartu Radim Blažek. Domácí srovnali z vymyšlené penalty – 1:1. Územní převaha domácích k vedoucí brance nevedla. V 76. minutě selhal v zakončení Dvorný. V 79. minutě se po autupodruhé prosadili domácí – 2:1. V 86. minutě vyslal pas za obranu Křižan, střelu Košuta dorazil na konečných 2:2 Tydlačka.

BRANKY PODLESÍ: 49. Radim Blažek, 86. Tydlačka.

PODLESÍ: Nosálek – Stolař, Petřvalský, Radim Blažek, Adámek – Švec, Tydlačka, Zetek, Holčák – Košut, Dvorný. (Střídali: Česla, Kozák, Křižan).

NEDAŠOV – JUŘINKA 3:1 (3:0)

Nedašov na jaře jede jako parní válec a Juřince nedal žádnou šanci. Hlavně v prvním poločase působili hosté hodně pasivně. Juřinka nedokázala zachytit křídelní akce domácích, jednu branku inkasovali hosté po držení protihráče z pokutového kopu. Až ve 2. poločase snížil na 3:1 Žilinský a hosté ožili. Zdramatizovat závěr mohl Šindelek, ale v 80. minutě se ani nadvakrát neprosadil, když mu v jednom případě stál v cestě tyč. Hosté hráli vabank, ale odešli hlavně za první poločas zaslouženě poraženi.

BRANKA JUŘINKY: 64. Žilinský.

JUŘINKA: Pospěch – Kocián, Vadel, Paťava, Šnajdr – Vaněk, Škařupa, Varga, Žilinský – Burda, Šindelek. (Střídal: Vaculín).

1. FK Vsetín 19 14 4 1 66:24 46
2. Podlesí 19 13 2 4 46:24 41
3. Podkop. Lhota 19 11 5 3 38:16 38
4. Nedašov 19 10 4 5 37:27 34
5. Štítná n. Vl . 19 8 5 6 38:31 29
6. Kelč 19 6 8 5 34:27 26