Komentáře k zápasům I.A třídy 19.kolo 27.4.2014 Zlínský deník

I. A třída: Nedašov na jaře své soupeře pořádně válcuje

Ilustrační foto.

Ilustrační foto. Autor: DENÍK/Stanislav Dufka

28.4.2014 21:40

Region – Fantastické branky Horáka zajistily Žalkovicím bod s favorizovanou Ostrožskou Novou Vsí, fotbalisté Podkopné Lhoty nedali šanci Vlachovicícm, Březolupy v 19. kole I. A třídy otočily Kundrtem v posledním Ořechově a lídr z Hluku si dobře rozloženými silami poradil se Slušovicemi.

SKUPINA A

VAL. KLOBOUKY – VIDČE 1:2 (1:1)

Hráči Vidče od 32. minuty hráli proti deseti. Domácí brankář srazil v jasné brankové příležitosti Maráka, byl vyloučen a nařízenou penaltu proměnil Špurek – 0:1. Hostující celek však v poslední minutě prvního poločasu inkasoval a do šaten se šlo za nerozhodného stavu. Po přestávce se hostům nedařilo, ale Valašské Klobouky svým způsobem také přesvědčovaly, proč jsou aspirantem na sestup. V 65. minutě rozhodl slabý zápas střídající Lukáš Vala – 1:2. Domácím nepomohla ani územní převaha po celý druhý poločas a špatně hrající hosté si odváží tři body.

Branky: Krystýn – Špůrek, Vala.

ŠTÍTNÁ N. VL. – PODLESÍ 2:2 (0:0)

Štítenské mužstvo začalo utkání velice aktivně a připravilo si celou řadu šancí hned v úvodu – ve 3. minutě nebyl uznán gól pro postavení mimo hru, v 9. minutě nevyužil šance Kořenek a ve 24. minutě se nepovedlo zakončit ani Kořenkovi, který se ocitl sám před brankářem. Když se po půl hodině hry z šance neprosadili ani hosté, do kabin se šlo za bezbrankového stavu. První gól přišel v 59. minutě, když se z rohového kopu trefili hráči Podlesí. Od 63. minuty hráli domácí proti deseti, čehož hned za pár sekund dokázali využít – srovnával Vaculík z pokutového kopu za ruku ve váně. 78. minuta přinesla Štítenským díky Michalovi Hnaníčkovi druhý gól. Snaha Štítné hosty dorazit se jim nevyplatila a v rychlém protiútoku Podlesí srovnalo na konečných 2:2.

Branky: Vaculík T., Hnaníček M. – Blažek, Tydlačka. Rozhodčí: Blažek, 150 diváků. Štítná n. Vl.: Marcaník – Babulík (86. Šimoník), Sloboda, Chovančík Tomáš, Kořenek, Liška (60. Struhař, 75. Šuráň Přemysl), Hnaníček Michal, Soja, Chovančík Vít, Hnaníček Tomáš-Vaculík. Na střídání: Štěpančík, Hrnčiřík Jan.

PODKOP. LHOTA – VLACHOVICE 4:0 (1:0)

Domácí začali utkání lépe a připravili si hned v úvodu dvě šance. Nevrlkova střela šla mimo tyče, ale Elšíkova dorážka ze 14. minuty už rozvlnila síť – 0:1. Hosté pak zahrozili Šimoníkem v 35. minutě. V začátku druhé půle byli Vlachovičtí lepším týmem a v prvních deseti minutách si vytvořili tlak – v 54. minutě vychytal Olejníkovu tutovku domácí brankář Nedavaška. Rozhodnutí celého utkání přišlo v 61. minutě, po rychlém brejku Podkopné Lhoty přesně zakončil Minařík a poslal domácí do dvoubrankového vedení. V 67. minutě přímý kop domácích brankář Vlachovic pouze vyrazil před sebe a Štefka pohotovou střelou zvýšil na 3:0. Konečnou podobu výsledku dali hráči Podkopné Lhoty v 79. minutě Elšíkem, který se trefil výstavní střelou z přímého kopu.

Branky: Elšík 2, Minařík, Štefka. Rozhodčí: Polaštík,Novák, Konečný, 150 diváků. Podkopná Lhota: Nedavaška – Škrabana, Čunek, Staněk, Mahďák, Nevrlka, Holeňák, Ročák A., Minařík, Štefka, Elšík, Hrdlička, Bořuta. Vlachovice: Bodlák – Šimoník, Vavrys, Míča, Kolouch, Jandík, Kupčík, Doruška, Hovězák, Olejník, Bartoš, Horáček, Kořének.

NEDAŠOV – JUŘINKA 3:1 (3:0)

Nedašov na jaře jede jako parní válec a ani Juřince nedal žádnou šanci. Hlavně v prvním poločase působili hosté hodně pasivně. Juřinka nedokázala zachytit křídelní akce domácích, jednu branku inkasovali hosté také z pokutového kopu a po pětačtyřiceti minutách svítilo skóre 3:0. Až v 64. minutě snížil na 3:1 Žilinský a hosté ožili. Zdramatizovat závěr mohl Šindelek, ale v 80. minutě se ani nadvakrát neprosadil, když mu v jednom případě stála v cestě tyč. Hosté hráli vabank, ale nic zásadního se již neodehrálo a Nedašov si především zásluhou z první půle může připočítat další trojici bodů.

Branky: Šuráň 2, Holba P. – Žilinský.

VAL. MEZIŘÍČÍ B – BRUMOV B 2:1 (1:0)

Martin Majer fantastickým brankářským výkonem a pohotový Libor Badošek v roli zakončovatele zajistili záchranářské body pro domácí rezervu. Hosté si v tomto zápase na soupeřově brankáři doslova vylámali zuby. Ten jim chytil snad deset tutových šancí. Rezerva Brumova se prosadila pouze jednou. Ve 13. minutě uvolnil Výmola Badoška, ten po zasekávačce nechal projet bránícího stopera a domácí šli do vedení 1:0. V 70. minutě přišla opět vydařená spolupráce domácích útočníků. Výmola vyslal Badoška kolmicí do úniku a bylo to 2:0. Domácí byli pod permanentním tlakem, soupeř je přehrával, ale v 75. minutě také Brumov snížil na 2:1. V závěru zápasu měli brumovští hráči ještě několik příležitostí stav minimálně srovnat, ale Majer byl nepřekonatelný.

Branky: Badošek 2 – Novák.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Dol. Bečva – Kelč 2:2 (Růčka, Stavinoha – Novák, Minář), Zubří – Vsetín 1:3 (Drda – Válek, Zezulka, Hořelica).

Kontumační výsledek – 16. kolo: Vlachovice – Brumov B 0:3.

1. FK Vsetín 19 14 4 1 66:24 46
2. Podlesí 19 13 2 4 46:24 41
3. Podkop. Lhota 19 11 5 3 38:16 38
4. Nedašov 19 10 4 5 37:27 34
5. Štítná n. Vl. 19 8 5 6 38:31 29
6. Kelč 19 6 8 5 34:27 26
7. Vidče 19 7 4 8 34:42 25