Komentáře k zápasům I.A třídy 19.5.2013

22. 5. 2013

Vidče chybělo osm hráčů základní sestavy

Fotbalisté Valašského Meziříčí B (modré dresy) porazili Nedašov 5:2.

Fotbalisté Valašského Meziříčí B (modré dresy) porazili Nedašov 5:2. Autor: Lucie Kostková

20.5.2013 20:27

Valašsko – Trenérská práce Martina Matušíka přináší klubu své ovoce, Zubří sbírá body se stejně ohroženými celky, i když v Podlesí ho sestřelil Košut.

1. A TŘÍDA

JUŘINKA – ŠTÍTNÁ N. VL. 1:1 (1:0)

V prvním poločase byli hosté fotbalovějším celkem, ale z několika šancí si vylámali zuby na výborně chytajícím domácím brankáři Pospěchovi. Ve 13. minutě napálil míč z dvaadvaceti metrů do břevna Šnajdr a nakonec zakončoval přesně z odrazu Kopřiva – 1:0. Ve druhém poločase domácí hru vyrovnali, ale ta upadla do průměru. V 69. minutě se po autu trefil na vzdálenější tyč Hnaníček – 1:1. Přibylo karet, na obou stranách po dvou šancích, ale ani hosté, ani domácí Žilinský s Vavříkem nepřevážili misku na tu či onu stranu, a tak se body dělily.

BRANKY: 13. Kopřiva – 69. Hnaníček.

HUTISKO – VALAŠKÉ KLOBOUKY 1:1 (0:0)

V 10. minutě průměrného utkání, v kterém oba týmy chtěly pro záchranu vyhrát, trefil domácí Miroslav Baroš břevno hostující branky. Ve 20. minutě šel sám na hostujícího brankáře Macíček, ale těsně před zakončením mu míč odskočil, hráč zazátkoval a nic z toho nebylo. Po přestávce se v 55. minutě trefil přesnou střelou Miroslav Baroš – 1:0. Hutisko se však za mírného vedení dostalo do útlumu, hosté vystrčili růžky a v 70. minutě po chybě domácí obrany vyrovnal se štěstím Fojtík na 1:1. Hutisko na tři body nedosáhlo, i když hrálo posledních deset minut v přesile. Hosté šli v 80. minutě do deseti, když jim za stažení Klimka v jasné brankové příležitosti byl vyloučen hráč.

BRANKY: 55. Miroslav Baroš – 70. Fojtík.

BRUMOV B – VIDČE 5:0 (3:0)

Vidče si do Brumova pro body nejelo. Borci ze Sahary byli rádi, že se poskládali do jedenácti mužů, skoro výlučně z hráčů rezervního týmu. Z příčin zranění a karetních trestů chyběla hostům takřka celá základní jedenáctka. Chyběl brankář Petružela, obránci Marák, Petr Urban, Milan Drda, záložníci Radek Mičkal, Dobeš a Pavel Drda a útočník Vala. Vidče bojovalo, ale na vedoucí celek tabulky nemělo nárok. Výsledek je pro hosty ještě milosrdný. Čestný úspěch mohl zaznamenat z přímého kopu Michal Kramoliš, ale domácí brankář ho vychytal.

BRANKY: 17., 25. a 59. Trochta, 44. Macháč, 79. Svorada.

HOVĚZÍ – VIZOVICE 2:5 (0:3)

Na začátku utkání to vůbec nevypadalo na debakl Hověžanů. Nadějnými střelami se prezentovali postupně Hromada, poté Zdeněk Kostka a následně po rohu Kocurek trefil dokonce břevno. Vše uťala 32. minuta, kdy se mezi stopery uvolnil Dvořák, který obešel i brankáře a zakončil do prázdné branky – 0:1. Do poločasu se hostům podařilo skórovat ještě dvakrát. Nejprve Dvořák hlavičkou k tyči vsítil svoji druhou branku v zápase, poté dílo zkázy dokonal Novák, jehož tvrdou střelu k tyči brankář domácích nedokázal odvrátit – 0:3. Ve druhém poločasu naději na zvrat po samostatném úniku vystřelil Blaha, hosty však na rozdíl tří branek vrátil hlavičkou Novák – 1:4. Následně mohl opět snížit Šrámek, Pavelku ale opět zachránilo břevno. Hověžané nakonec přece jen snížili, z přímého kopu se trefil Kocurek – 2:4. I na tuto branku Vizovice zareagovaly, když do prázdné brány dorážel Kolařík – 2:5. Hosté mohli své vedení ještě zvýšit po hned dvou příležitostech, chyběl jim však důraz v zakončení.

BRANKY: 50. Blaha, 61. Kocurek – 32. a 40. Dvořák, 43. a 55. Novák, 65. Kolařík.

PODKOPNÁ LHOTA – DOLNÍ BEČVA 2:3 (1:0)

Dolní Bečva rozšířila marodku o Jurečku a Balána, přesto otočila zápas v Podkopné Lhotě. Po rohu a hlavičce volného hráče prohrávali hosté již ve 3. minutě 1:0. Pak přežila Dolní Bečva nastřelenou tyč a břevno své branky, aby v 50. minutě opět po rohu hlavou inkasovala podruhé – 2:0. To hosty probudilo z herní letargie. Začali bojovat a během deseti minut dokonale otočili zápas. V 57. minutě se z trestného kopu trefil svou pověstnou levačkou Kozák – 2:1. V 60. minutě se poprvé prosadil střelec posledních kol Radek Růčka – 2:2. V 67. minutě si nejlepší střelec hostí počkal na přetažený centr a rozhodl zápas ve prospěch Dolní Bečvy – 2:3.

BRANKY: 3. a 50. Mahďák – 57. Kozák, 60. a 67. Radek Růčka.

PODLESÍ – ZUBŘÍ 4:1 (1:0)

Domácí od úvodních minut drželi míč častěji na kopačkách, ale větší šanci si nevytvořili. V 15. minutě tak zahrozili hosté, nebezpečný roh vyráží Michut mimo. V 19. minutě má gólovou šanci Tydlačka, ale zakončuje nad. Tentýž hráč má další dvě velké šance v 25. a 32. minutě, v obou případech hlavičkuje mimo. Skóre otevírají domácí až v 36. minutě, trochu nepovedená střela končí u Košuta, ten přihrává Borákovi, který uklízí míč do sítě – 1:0. Domácí rozhodli utkání v úvodu druhé půle. Ve 48. minutě střílí Košut, střela před Barabášem skočila a končí v síti – 2:0. V 53. minutě posílá Pavel Blažek do křídla Košuta a s pomocí tyče dává na 3:0. V 63. minutě vyvezl míč Stolář, posunul do křídla na Košuta, který přehazuje vyběhnutého brankáře a kompletuje hattrick – 4:0. V dalších minutách se střídaly šance na obou stranách, více jich měli domácí hráči. V 71. minutě domácí chybují v obraně a Krupa snižuje na 4:1. Na druhé straně střela Tydlačky končí na břevně, velké šance mají také Pavel Blažek a Švec. Na druhé straně pak hosté dva velmi slibné úniky nedotáhli do úspěšného konce.

BRANKY: 36. Borák, 48., 53. a 63. Košut – 71. Krupa.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ B – NEDAŠOV 5:2 (3:1)

Domácí si ke třem bodům pomohli posilami z áčka, které si zahrály fotbal. Zejména dvojice Horák, Výmola jasně ovládla zápas. V 6. minutě při nákopu za obranu domácí zazátkovali a prohrávali 0:1. V 10. minutě vymetl Výmola z přímého kopu šibenici hostující branky – 1:1. Další dvě branky dali domácí po totožné akci. Bránící hosté byli krátcí na kombinační schopnosti dvojice Výmola, Horák, v obou případech zakončoval Horák a do poločasové přestávky se šlo za stavu 3:1. V 50. minutě neobsadili domácí po standardní situaci hráče a Nedašov zápas zdramatizoval – 3:2. V 61. minutě opět zaúřadovala dvojice Výmola, Horák, tentokrát skóroval prvně jmenovaný 4:2. Nejhezčí akcí celého utkání byla ta ze 70. minuty, kdy Michal Kundrát zakončil souhru Macíčka s Václavíkem, a hosté odjeli s gólovou rukavicí – 5:2.

BRANKY: 10. a 61. Výmola, 34. a 41. Horák, 70. Michal Kundrát – 6. Fojtík, 50. Šuráň.

DOHRÁVANÁ UTKÁNÍ

VIDČE – ZUBŘÍ 1:3 (1:2)

Oba celky nastoupily značně oslabeny, ale k vidění byl hodně zajímavý zápas. V 15. minutě dostal domácí do vedení Špurek a borců ze Sahary bylo rázem plné hřiště. Následně mohli přidat další tři branky. V 30. minutě fauloval v pokutovém území Václav Frňka Michala Kramoliše, ale Nerad z nařízené penalty ani netrefil branku. Pak dvakrát čaroval Barabáš proti Kramolišovi a jelikož domácí vedení nenavýšili, karta se obrátila. Krupa nejprve ze dvou kroků minul odkrytou branku, Jasoňkovo sólo zlikvidoval Petružela. V 41. minutě obešel Jiří Raždík Vladimíra Urbana a levačkou srovnal na 1:1. Ve 44. minutě vyrazil domácí brankář trestný kop Majera jen před Pavlicu a hosté šli do kabin s vedením 1:2. Po přestávce to již tak zajímavý fotbal nebyl a z rozhárané hry nakonec vyšli se třemi body hosté, když v 66. minutě stanovil konečný výsledek utkání po Majerově křídelní akci Jasoněk na konečných 1:3.

BRANKY: 15. Špurek – 41. Jiří Raždík, 44. Pavlica, 66. Jasoněk.

HUTISKO – PODKOPNÁ LHOTA 4:0 (2:0)

Domácí boj o udržení nevzdávají a dohrávku zvládli na jedničku. Soupeř hrozil z brejků, ale narážel na pozorného Hrabčáka v brance Hutiska. Ve 28. minutě po závaru v hostujícím pokutovém území dorážel Robin Křenek – 1:0. V první minutě nastavení prvního poločasu se krásně podél zdi trefil z přímého kopu Miroslav Baroš – 2:0. V 73. minutě si na křižný pas naběhl Macíček a bylo rozhodnuto – 3:0. Posledním gólovým zásahem vydařeného zápasu pro Hutisko byla proměněná penalta Robina Křenka, která byla v 85. minutě nařízena za nedovolený zákrok na Davida Mikulenku – 4:0.

BRANKY: 28. a 85. Robin Křenek, 45. +1. Miroslav Baroš, 73. Macíček.

1. Brumov B 20 13 2 5 51:26 41
2. SK Vizovice 22 12 2 8 57:38 38
3. Podlesí 21 12 2 7 52:36 38
4. Dol. Bečva 21 11 2 8 50:44 35
5. Val. Meziříčí B 21 10 5 6 51:52 35
6. Podkop. Lhota 20 10 2 8 34:32 32
7. Nedašov 21 10 1 10 42:43 31