Komentáře k zápasům I.A třídy 17.kolo Zlínský deník 13.4.

I. A třída: Podkopná Lhota i v oslabení zničila Zubří

Ilustrační foto.

Ilustrační foto. Autor: DENÍK/archiv

15.4.2014 01:07

Region – Fotbalisté Podkopné Lhoty dokázali i v oslabení rozdrtit čtyřmi brankami domácí Zubří, Nedachlebice druhým poločasem fantasticky stáhly tříbrankové manko a první Hluk dokázala přehrát Ostrožská Nová Ves. Oslabeným Žalkovicím se pak v 17. kole krajské I. A třídy nepodařilo zvrátit debakl s Nivnicí.

SKUPINA A

VAL. KLOBOUKY – KELČ 1:4 (1:2)

Valašské Klobouky neodehrály nejlepší zápas. Ve 14. minutě se sice prosadil domácí Naňák, ale hosty to za vyrovnáním nezastavilo. Závěr poločasu se jim povedl dokonale. Ve 43. minutě vyrovnal Pastrnek a další úder do šatny přidal domácím v poslední minutě prvního poločasu Jaroslav Machač – 1:2. Po přestávce hráči Valašských Klobouk usilovali o vyrovnání, ale v 83. minutě uklidnil hostující řady svou druhou brankou Jaroslav Machač – 1:3. Závěr byl vyhrocený. Nejprve viděl jeden z domácích hráčů červenou kartu, aby obránce Novák poslal do kabin Klobouky s příliš krutým debaklem – 1:4.

Branky: Naňák – 2 Machač, Pastrnek, Novák. Kelč: Kiza – Novák, Hegar, Radim Minář, Vlček, Aleš Škařupa, Lukáš Machač, Jan Hlavica, Kulich, Jaroslav Machač, Radim Pastrnek. Střídali: Petr Minář, Tomáš Hlavica.

ZUBŘÍ – PODKOP. LHOTA 0:4 (0:2)

Do 15. minuty neproměnili domácí dvě šance a byli za to potrestáni v situaci, kdy reklamovali neodpískaný nedovolený zákrok na druhé straně, který předcházel inkasované brance. Podkopná Lhota pak po zbytek poločasu jednoduše přehrávala hostující celek a vsítila druhou branku. V 50. minutě mohlo Zubří snížit, ale jeho střelu vytěsnil hostující obránce na tyč. I když hrála Podkopná Lhota od 65. minuty po vyloučení v deseti, poslala nakonec domácí domů s debaklem. I v oslabení hrozil třetí celek tabulky smrtícími brejky a po jednom z nich si vybojoval pokutový kop, který znamenal vedení 0:3. Nakonec zmar domácích podtrhla branka na 0:4.

Branky: Minařík 2, Psota 2.

NEDAŠOV – PODLESÍ 2:1 (0:1)

V prvním poločase chytil Michut domácímu Nedašovu tři velké šance. Ve 44. minutě trefil hostující Tydlačka břevno. V poslední minutě první půle však tentýž hráč dostal Podlesí z dorážky do vedení – 0:1. Zkraje druhého poločasu spálili hosté velkou šanci a po hodině hry bylo srovnáno. Vlastní brankou skončila nedůslednost hostující obrany – 1:1. V 63. minutě mohlo opět strhnout vedení na stranu Podlesí, ale střelec trefil jen do brankáře. Po chybě v rozehrávce rozhodl Nedašov zápas v 71. minutě, když se trefil Marek. V závěru sahali hosté po vyrovnání, ale velké šance spálili Křižan s Holčákem.

Branky: Šuráň, Marek – Tydlačka.

ŠTÍTNÁ N. VL. – VIDČE 0:0 (0:0)

Hosté z Vidče si do Štítné přijeli pro bod, který nakonec získali. Po celých devadesát minut úspěšně čelili hře domácích, kteří se jen ztěžka dostávali do slibnějších příležitostí. V prvním poločase hráči Vidče dvakrát vykopávali míč směřující do prázdné branky po střelách Vaculíka a Lišky. Ve druhém poločase si Štítná vytvořila trvalý tlak, ale nebyla schopná vstřelit rozhodující branku, což ji stálo větší bodový zisk.

Rozhodčí: Zubek, 150 diváků. Štítná nad Vláří: Marcaník – Chovančík, Sloboda (83. Štěpančík), Babulík (60. Šuráň), Hnaníček, Soja, Kořenek, Liška, Chovančík, Vaculík, Šenkeřík (65. Zvonek).

V. MEZIŘÍČÍ B – VLACHOVICE 3:1 (0:1)

První poločas ovládli také díky nedůrazu v osobních soubojích fotbalisté Vlachovic, kteří se po půl hodině hry ujali zásluhou Šimoníka vedení 0:1. Po přestávce vyběhlo úplně jiné domácí mužstvo. Najednou si rezerva Valašského Meziříčí začala vytvářet šance a v 65. minutě bylo vyrovnáno. Vysunutý Soukup přeloboval vybíhajícího brankáře – 1:1. V 70. minutě se opět Soukup dostal na dvaceti metrech od branky k odraženému míči a po zemi ho poslal nekompromisně k tyči – 2:1. V 88. minutě korunovali domácí vydařený druhý poločas krásnou akcí, kdy Kováč našel střídajícího Malinu, který si hokejovým blafákem položil také brankáře a do prázdné branky upravil na konečných 3:1.

Branky: 2 Soukup, Malina – Šimoník. Val. Meziříčí B: Majer – Gromus, Vančura, Brachánek, Švajda, Drápela, Kováč, Černý, Michal Kundrát, Soukup, Martin Václavík. Střídali: Malina, Badošek, Novák, Petr Václavík.

BRUMOV B – JUŘINKA 1:1 (1:1)

Ve třetí minutě střílel Šindelek z dobré pozice vedle, ale hned o minutu později proměnil pokutový kop po faulu na Vargu Kocián – 0:1. Ve 14. minutě byl Pospěch krátký na krásnou střelu Macháče, která zamířila do šibenice jeho branky – 1:1. Pak se dostával do mnoha šancí Šindelek. Po jednom z centrů měl gólovou hlavičku, pak z vápna střílel vedle. Stejně neměl seřízena mířidla Žilinský. Ve druhém poločase sázeli hosté spíše na brejky. Opět velmi nebezpečným byl Šindelek, ale ani on nepřehodil vybíhajícího brankáře. Brumovské béčko nakonec dohrálo zápas pod tlakem, ale výsledek se již neměnil.

Branky: Macháč – Kocián.

DALŠÍ VÝSLEDEK: Vsetín – Dol. Bečva 7:0 Zgarba 2, Válek 2, Hořelica 2, Lukáč.

1. FK Vsetín 17 12 4 1 60:21 40
2. Podlesí 17 12 1 4 43:22 37
3. Podkop. Lhota 17 10 5 2 34:15 35
4. Štítná n. Vl. 17 8 4 5 35:27 28
5. Nedašov 17 8 4 5 31:25 28
6. Kelč 17 6 6 5 31:24 24