I. A třída: Brumovský Trochta sestřelil Vizovice z „hrušky"

Ilustrační foto

Ilustrační foto Autor: DENÍK/František Hlas

18.9.2012 16:10

Region – Vystříleli si titul nejproduktivnějšího týmu v kraji. V neděli ale nejen že přišli v Brumově o tuto poctu, když je předstihla rezerva Valašského Meziříčí, ale zároveň drtivým způsobem prohráli. Hattrick jim nasázel dorostenec Tomáš Trochta a lidově řečeno je „sestřelil z hrušky".

Bujaré veselí tak vystřídalo vystřízlivění. V béčku ve šlágru kola v přestřelce Nedachlebice vyhrály nad Mladcovou.

SKUPINA A

BRUMOV B – SK VIZOVICE 4:0 (2:0)

Brumov od prvních minut Vizovice přehrával a byla jen otázka času, kdy skóruje. SK zaostávalo oproti domácím ve všem. Ve 14. minutě Brumov otevřel skóre po krásné kombinaci a centru na zcela volného domácího útočníka Trochtu, který už věděl, co s míčem. Podruhé stejný útočník čtyři minuty před přestávkou, když využil nedůraz Vizovických na polovině hřiště, běžel sám na brankáře Pavelku a s přehledem zavěsil. Druhou půli začali hosté aktivněji, ale po dalších dvou chybách inkasovali potřetí opět zásluhou Trochty, který pečetil hattrick. Hosté od té chvíle začali hrát agresivně. Vytvořili si šanci Macháčem, kterého ale vychytal domácí brankář Vypušťák. Zkoušeli na něj střílet i zpoza šestnáctky, ale pokusy svůj cíl nenašly. Domácí naopak hráli uvolněně, bavili fanoušky pěknými akcemi a po jedné z nich Naňák v 77. minutě pečetil domácí triumf.

Branky: Trochta 3, Naňák. Rozhodčí: Mičkal – Kneisl, Nevrla. Brumov B: Vypušťák – Miklas, Dorňák, Kolínek, Trochta, Šindler, Macháč, Kiačik, Zvoníček, Řehák, Juřica. SK Vizovice: Pavelka – Valenta, Polách, Dvořák, Sviečka (49. Drga) – Novák – Zícha (58. Kolařík), Laciga, Hlava (63. Dubec), Macháč – Velev. Trenér: P. Polášek.

D. BEČVA – NEDAŠOV 1:2 (0:0)

Domácí zkolabovali v závěru a nepotvrdili body z Valašských Klobouk. V prvním poločase měli Bečvané územní převahu bez větších šancí. Zlepšení nastalo po přestávce. Nejprve Jaroslav Šena nastřelil tyč hostující branky, aby v 70. minutě krásnou střelou dostal domácí do vedení – 1:0. Když Josef Vojkůvka nezvýšil vedení na 2:0 a střílel opět jen do brankové konstrukce, Nedašov v závěru trestal. V rozmezí 85. a 90. minuty potrestal dvě hrubky domácí obrany a odvezl si plný bodový zisk – 1:2.

Branky: 70. Jaroslav Šena – 85. Marek, 90. Fojtík. Rozhodčí: Nohavica – Chlevišťan, Perutka.

ZUBŘÍ – V. KLOBOUKY 2:3 (1:2)

Domácí důležité utkání nezvládli. V 10. minutě si hosté rozebrali jejich defenzivu a osamocený hráč se řítil na Barabáše – 0:1. Ve 28. minutě se zcela nehlídaný hráč Klobouk po rohu jen uklonil a hlavičkoval na 0:2. Ve 40. minutě tečoval pohotově rohový kop Libora Raždíka Viktor Frňka – 1:2. Ve 2. poločase vystupňovali domácí tlak. V 58. minutě předvedl fotbalové myšlení Petr Polách a Libor Raždík svůj nájezd na brankáře bezpečně proměnil – 2:2. Po hodině hry šli hosté do desíti, když přišlo po druhé žluté kartě o jednoho z hráčů. V 61. minutě se poměr sil vyrovnal, když chybu Berky hasil za cenu druhé karty a vyloučení Tichý a hosté z penalty zápas rozhodli. Domácí svazovala herní křeč a po zbytek utkání si žádnou vážnější příležitost na vyrovnání nevytvořili.

Branky: 40. Viktor Frňka, 58. Libor Raždík – 10. Trnavský, 28. Smolka, 61. Sáblík. Rozhodčí: Filgas – Skalický, Novák J.

PODLESÍ – ŠTÍTNÁ N/VL. 3:0 (0:0)

První šanci měl po čtvrt hodině hry domácí Bína, mířil ale vedle. Tentýž hráč měl gólovku ve 23. minutě, kdy postupoval sám z křídla, brankář ale jeho střelu vyrazil. Stejná situace se opakovala na druhé straně z protiútoku, domácí podržel výborným zákrokem Michut. Ve 28. minutě byl na konci pěkné akce domácích Švec, zakončoval ale těsně vedle. Na druhé straně hosté zahrozili v 32. minutě, hráč mířil vedle. Ve 40. minutě v poslední chvíli ukopl míč Tydlačkovi hostující obránce. Důležitý moment zápasu přišel v 52. minutě, hostující útočník se prodral až před Michuta, ale v rozhodujícím momentu ani nezakončil. Na druhé straně po rychlé akci si přízemní centr Tydlačky z pravé strany hosté srazili do vlastní branky – 1:0. Další velmi dobré šance měli Bína a Borák, oba zakončovali vedle. V 65. minutě se opakovala akce z prvního gólu, po křídle zatáhl míč Švec a jeho centr uklízí do sítě Košut – 2:0. Hosté se snažili zápas zdramatizovat, ale domácí obrana je až na několik standardních situací do větší šance nepustila. V 80. minutě hlavičkoval domácí Pavel Bělocký do tyče. Tečku za utkáním udělali domácí v 87. minutě a byla to akce jak přes kopírák z předešlých branek. Po křídle zatáhl míč Stolař a jeho přízemní centr uklidil do sítě Tomáš Adámek – 3:0. Fanoušci se fotbalem bavili a kromě branek řadu dalších akcí pochválili velkým potleskem.

Branky: 53. vlastní, 65. Košut, 87. Adámek. Rozhodčí: Dokoupil – Kýr, Mičkal.

PODKOPNÁ LHOTA – VIDČE 0:1 (0:0)

Podkopná Lhota i bez dvou zraněných útočníků začala dobře a v první půli hosty jasně přehrála. Vytvořila si spoustu brankových příležitostí, ale ani z těch největších nedokázala skórovat. Brankář Vidče Petružela čaroval. V 33. minutě neodpískal rozhodčí penaltu ve prospěch Podkopné Lhoty, kdy byl podle domácích stažen ve vyložené gólové situaci Elšík. Z dalších šancí domácí nedokázali dát gól ani do prázdné brány. Ve druhé půli se už nehrál pohledný fotbal, hosté šli do vedení v 63. minutě Vašutem, který potrestal chybu domácí obrany. Podkopná Lhota se už na vyrovnání nezmohla a ztratila další body.

Branka: Vašut. Rozhodčí: Skalický – Blažek, Ruman. Podkopná Lhota: Valčík – Videman, Psota, Čunek, Staněk, Hrdlička, Holěňák, Rudolf, Nedavaška, Bořuta, Elšík, Nevrlka, Srovnal.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Hovězí – Juřinka 2:3 Zádilský, Zámečník – Štěpán 2, Škařupa, Val. Meziříčí B – Hutisko 4.1 Výmola 2, Navrátil, Horák I. – Křenek.

1. Val. Meziříčí B 6 5 0 1 22:10 15
2. Brumov B 6 4 1 1 16:8 13
3. Štítná n. Vl. 6 4 1 1 16:9 13
4. Podlesí 6 4 1 1 14:9 13
5. SK Vizovice 6 3 1 2 20:14 10
6. Podkop. Lhota 6 3 1 2 11:7 10
7. Juřinka 6 3 0 3 11:10 9
8. Dol. Bečva 6 2 1 3 10:13 7