Komentáře k zápasům I.A třídy 14.kolo 16.11.2014 Valašský deník

19. 11. 2014

Valašské Příkazy mají nedobytnou pevnost Boyard

Ilustrační foto. Autor: DENÍK/archiv

včera 19:32

Valašsko – Valašské Meziříčí B bralo na Juřince s matadorem Nečasem všechny body a mohlo si dovolit neproměnit pokutový kop.

1. A TŘÍDA

DOHRÁVANÁ UTKÁNÍ

JUŘINKA – VAL. MEZIŘÍČÍ B 2:3 (1:3)

Derby na závěr podzimu mělo kvalitu. Hosté do něho vletěli jako uragán a ve 20. minutě vedli o tři branky. „Po naší chybě nás potrestal Soukup, pak Nečas posadil skvěle roh na hlavu Brachánka a samotný Nečas uzavřel pro nás černou dvacetiminutovku," nemluvilo se lehce po zápase domácímu stoperovi Davidu Štěpánovi. Branka do šatny v podání Vavříka vlila domácím do druhé půlky energii. „Juřinka po poločase ožila, ale kdyby za stavu 1:3 dal Soukup penaltu po faulu Šnajdra na Neubergera, bylo o výsledku dávno rozhodnuto. I my jsme měli ve druhém poločase dost šancí. Kromě toho, že Soukup nechal vyniknout z penalty Pospěcha, jsme další šance zazdili," hodnotil po zápase vystoupení vítězů trenér Daniel Šulák. Juřinka si vynutila dramatický závěr zápasu po druhé brance Vavříka, ale na vyrovnání nedosáhla.

BRANKY: 45. a 78. Vavřík – 6. Soukup, 11. Brachánek, 20. Nečas.

JUŘINKA: Pospěch – Vaněk, Štěpán, Šnajdr, Hromádka – Türscherl, Lukáš, Paťava, Vaculín – Škařupa, Vavřík. (Střídali: Vadel, Grygařík). VAL. MEZIŘÍČÍ B: Majer – Gromus, Brachánek, Švajda, Novák – Martin Václavík, Tomáš Kundrát, Nečas, Michal Kundrát – Soukup, Neuberger. (Střídali: Petr Václavík, Štys, Jakub Výmola).

ZUBŘÍ – VAL. KLOBOUKY 1:1 (0:1)

5:4 NA PENALTY

„Konečně jsme na závěr podzimu i my vyhráli penaltový rozstřel. Hráči už byli rozladění tím neustálým překládáním, ale přistoupili k zápasu zodpovědně. Mladý běhavý celek hostí nám dělal problémy a po pěkné brance do šibenice vedl. Ve druhém poločase jsme ještě více bojovali. Naši hru hodně pozvedl střídající Kamil Barabáš. V závěru jsme takticky poslali na hřiště Zdeňka Filgase, který nebyl stoprocentně fit, ale potřebovali jsme spolehlivého penaltového exekutora a to se nám nakonec vyplatilo," komentoval poslední podzimní zápas Zubří trenér Martin Nerád. Zubří odpovědělo na první inkasovanou branku dvojitou šancí Karla Drdy po akci Jiřího Raždíka, ale hosty podržel brankář. I druhý poločas načal šancí aktivní Drda. Ve 49. minutě otálel se zakončením po akci Pavlíčka Jasoněk. Pak ho vystřídal Kamil Barabáš a domácí hra se zvedla. Další dravý průnik Drdy nenasměroval mezi tři tyče Janíček. Až v 75. minutě Kamil Barabáš vysunul přesně Drdu a jeho zakončení bylo chladnokrevné. Drda mohl i rozhodnout, ale šlo se na penalty.

BRANKA ZUBŘÍ: 75. Drda

ZUBŘÍ: Michal Barabáš – Petr Majer, Berka, Tichý, Pavlíček – Krupa, Jiří Raždík, Janíček, Polách – Jasoněk, Drda. (Střídali: Kamil Barabáš, Filgas).

VAL. PŘÍKAZY – ŠTÍTNÁ 3:1 (2:1)

Domácí i ve svém posledním podzimním vystoupení potvrdili, že doma body nerozdávají. Hned ve 4. minutě vysunul Lukáš Vaculka Petra Bartoše a Příkazy vedly. Ve 12. minutě předvedl Lukáš Vaculka krásnou individuální akci a bylo to již o dvě branky. Ve 38. minutě zadělal na drama do druhého poločasu Šimon Smolka a po rohu snížil na rozdíl jediné branky. Valašské Příkazy byly aktivní i po přestávce. V 51. minutě nezužitkoval Bartoš další pěknou akci Karase. A hodně byl vidět Lukáš Vaculka. Sám druhou branku nepřidal, a tak vybídl ke skórování Bartoše. Ten taky po efektní kličce na brankáře selhal.

Až v 87. minutě mohl Vaculka svůj výborný výkon korunovat druhou brankou. Body zůstaly po zásluze doma.

BRANKY: 12. a 87. Vaculka, 4. Bartoš – 38. Smolka.

VAL. PŘÍKAZY: Michal Valčík – Havelka, Ptáček, Karas, Dušan Polách – Strnad, Vobořil, Bartoš, Šenkeřík – Vaculka, Číž. (Střídali: Antonín Chovanec, Gargulák, Daniel Polách, Jakub Smolík).