Komentáře k zápasům I.A třídy 13.kolo 2.11.2014 Zlínský deník

5. 11. 2014

I. A třída: Slušovice jsou vládci podzimu, v Zubří slavili na penalty

Fotbal, KFS Zlín, I.A třída, Kvasice (zelení) - Strání. Autor: DENÍK/Ostrčilík Daniel

dnes 05:39

Region – Mistrem podzimní části I. A třídy skupiny A jsou fotbalisté Slušovic. Ti dokázali tentokrát vyhrát na hřišti Zubří 1:0 po penaltách. Poslední Nedašov zaznamenal rovněž výhru 1:0, když doma přehrál Valašské Meziříčí.

V béčku zůstalo na čele tabulky Strání, to o víkendu oslavilo vítězství 2:1 na penalty proti Kvasicím. V souboji posledního s předposledním získala první výhru v sezoně Nivnice a posunula se na předposlední místo před Březolupy.

SKUPINA A

VAL. KLOBOUKY – VLACHOVICE 1:3 (0:2)

Domácí měli v prvním poločase územní převahu a vypracovali si hned dvě velké šance. Jak Naňák, tak Vavruška před gólmanem ale selhali. Udeřilo tak na druhé straně. Hosté nejprve vstřelili gól ze standardní situace a další přidali po rychlém brejku. V druhé půli byl obrázek hry podobný, domácí byli lepší, ale jakmile otevřeli obranu, Vlachovice je potrestaly. V závěru pak jen Klobouky korigovaly výsledek na 1:3.

Branky: Šuchma – Kolouch, Šimoník, Hovězák. Valašské Klobouky: Kolařík – Šuchna, Bartek, Janáč, Kachlík, Sáblík, Kocourek, Ptáček, Vavruška, Trnavský, Naňák.

ZUBŘÍ – SLUŠOVICE 0:1 P. (0:0)

Zubří mělo před vedoucím celkem tabulky respekt a hrálo ze zabezpečené obrany na remízu. Byl to dušičkový fotbal bez šancí a divák se spíše nudil. S trochou štěstí mohli domácí i vyhrát, ale Tichý v závěru ze skrumáže před bránou svou šanci neproměnil.

Rozhodčí: Mičkal – Zubek, Nohavica.

PODLESÍ – BRUMOV B 5:1 (2:1)

První půle přinesla vyrovnaný fotbal. Do vedení šli domácí v 17. minutě. Košut poslal za obranu Adámka, jehož centr na bližší tyč uklidil patičkou do sítě Zetek. Hosté mohli vyrovnat o chvíli později, hráč šel na Nosálka z křídla, ten jeho střelu ale vyrazil. Ve 27. minutě podniklo Podlesí rychlý protiútok, tentokrát ale zakončení Zetkovi nesedlo. Ve 40. minutě domácí zaspali při bránění a pěknou střelou s pomocí tyče vyrovnal Macháč. První důležitý moment zápasu přišel v poslední minutě první půle. Míč do běhu dostal střídající Bína a střelou na zadní tyč vrátil Podlesí vedení. Nástup do druhého poločasu patřil Brumovu. Ve 49. a 53. minutě domácí podržel Nosálek, když vyrazil dvě nebezpečné střely. Druhý důležitý moment zápasu přišel mezi 57. a 59. minutou, kdy domácí vsítili dvě branky. Nejdříve míč po rohu pod sebe vrátil Kozák a Bína se prosadil podruhé v zápase. Pak domácí hezkou akcí připravili šanci Švecovi, který svůj únik na brankáře zakončil gólově. Brumov zápas nezabalil. V největší šanci hostí zakončil jeden z hráčů těsně nad. Domácí na druhé straně měli šancí daleko více. V 83. minutě se pak nedohodla dvojice Zetek – Radim Blažek a bylo po gólové šanci. Tečku za utkáním udělal Košut, který byl na konci pěkné akce a míč poslal přesně pod brankáře.

Branky: 17. Zetek, 44. a 57. Bína, 59. Švec, 88. Košut – 40. Machač. Rozhodčí: Dokoupil – Lysák, Kovařčík.

NEDAŠOV – VAL. MEZIŘÍČÍ B 1:0 (1:0)

V prvním poločase mělo Valašské Meziříčí obrovské šance, konkrétně Martin Václavíka, Neubergera a Brachánka. Jenže ani jeden z hráčů se neprosadil. Takže přišel trest. Brankář Majer neudržel střelu z dálky a domácí z dorážky Aloise Fojtíka vedli. Ve druhém poločase mohli hosté zápas otočit. Žilinský však dvakrát selhal, a tak tři body bere Nedašov. „Měli jsme štěstí, soupeř si vytvořil velké šance. Naštěstí nás podržel brankář," poznamenal sekretář Nedašova Josef Solař.

Branka: Alois Fojtík. Rozhodčí: Veselský – Dlouhý, Konečný. Nedašov: Solař David – Šenkeřík David, Fojtík Radim, Novák Michal, Fojtík Josef, Fojtík Jakub, Alois Fojtík, Šenkeřík Daniel, Fojtík Jiří.

JUŘINKA – ŠTÍTNÁ N. VL. 0:1 (0:1)

Štítná opět v silně kombinované sestavě bez sedmi hráčů základní jedenáctky (chyběli Machuča, Smolka, Liška Tomáš, Vaculík Tomáš, Hnaníček Michal, Hnaníček Tomáš a Holba) podala bojovný výkon, který jí zabezpečil premiérové vítězství na venkovním hřišti. Rozhodující branka padla z kopačky Pánka už ve 4. minutě utkání. Zbytek zápasu byl vyrovnaný bez vážnějšího ohrožení obou brankářů.

Branky: 4. Pánek. Rozhodčí: Houšť – Koláček, Mičkal. Štítná: Vaculík P. – Fagulec Jos., Chovančík Tomáš, Sloboda, Zvonek, Liška Jar., Pukýš René, Pánek, Chovančík Vít, Štěpančík, Pinďák. Střídali: Holík, Maniš, Zvoníček Ondřej.

VAL. PŘÍKAZY – P. LHOTA 2:1 P (1:0)

Domácí začali aktivně a hned ve 3. minutě nastřelil Juřica po akci Karase s Vaculkou tyč hostující branky. Další šanci měl Juřica o tři minuty později, ale obránci Podkopné Lhoty vykopli míč z brankové čáry. Jednou musel Valašské Příkazy v prvním poločase podržet brankář Valčík. Jediná branka padla ve 36. minutě, kdy se po centru Vaculky prosadil Karas. Druhý poločas načal krásnou střelou Vaculka, ale v 69. minutě srovnal po přesné hlavičce Mahďák. Hostům díky tomu narostla křídla. Přistřihnout jim je musel Valčík, který se měl v bráně co ohánět, aby zápas dovedl do penalt. V nich o výhře domácího celku rozhodl Šenkeřík a bod navíc tak zůstal ve Valašských Příkazech.

Branky: 36. Karas – 69. Manďák. Rozhodčí: Dlouhý – Veselský, Konečný.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Vidče – Hrachovec 4:0 Marák 2, Mičkal R., Vala L. Dohrávka 6. kola: Val. Příkazy – Zubří 3:2 Vaculka, Gargulák, Juřica – Raždík, Filgas. Dohrávka 8. kola: Vidče – Podlesí 0:1 p.

1. Slušovice 13 8 2 1 2 28:12 29
2. Vlachovice 13 8 1 0 4 30:16 26
3. Štítná n. Vl. 13 7 2 1 3 21:11 26
4. Brumov B 13 6 2 1 4 28:22 23
5. Podlesí 13 4 5 1 3 23:22 23
6. Podkop. Lhota 13 6 1 2 4 25:19 22
7. Val. Klobouky 13 6 1 2 4 20:24 22
8. Val. Příkazy 13 6 1 1 5 28:22 21