Komentáře k zápasům I.A třídy 13.kolo 2.11.2014 Valašský deník

5. 11. 2014

V Meziříčí se hrál hokej a Hrachovec neměl hráče

Fotbalisté Hrachovce (v modrém). Ilustrační foto. Autor: Tereza Zgabajová

3.11.2014

Valašsko – Dušičkové fotbaly se servírovaly na Juřince a v Zubří. Zubří má alespoň s favoritem bod. Podlesí se závěrem podzimu zlepšuje a zlepšuje. Rezerva Valašského Meziříčí pohořela střelecky. Hrachovec bez náhradníků schytal další debakl.

1. A TŘÍDA

JUŘINKA – ŠTÍTNÁ N. VL. 0:1(0:1)

Juřinka měla sice optickou převahu, ale šance si vytvářela jenom poskrovnu a nakonec z jedné chyby padla. „Ani hosté toho nebezpečného moc neměli, ale hned z kraje zápasu využili našeho nedorozumění středových obránců a nakonec to bohužel byla branka vítězná. Štítná měla nebezpečné brejky. Náš tlak byl bohužel platonický," konstatoval po zápase domácí trenér Zdeněk Veselý.

JUŘINKA: Pospěch – Grygařík, Hromádka, Štěpán, Šnajdr – Türscherl, Lukáš, Paťava, Vaculín – Vavřík, Šindelek. (Střídal: Vadel).

VIDČE – HRACHOVEC 4:0 (3:0)

Hostující celek neměl „chlapy do hry". Mimo jiné chyběl i útočník hokejových Bobrů Varga, který musel plnit svoje druholigové povinnosti v hokejovém dresu a byl přítomen euforickému obratu Bobrů, kteří doma porazili Hodonín 9:7.

„Hrachovec k nám přijel v jedenácti lidech, a když se mu v 30. minutě zranil Libor Vrána, dohrával v deseti až do konce. To zápas ovlivnilo. My jsme ho měli jasně pod kontrolou. Dali jsme čtyři branky, a kdyby Pavel Drda netrefil pouze tyč, Jurča spojnici a Petr Mičkal nezazdil tři tutovky, mohli hosté odjet ještě s vyšším debaklem," hodnotil jasný zápas na Sahaře domácí sekretář Petr Jurča. Vidče získalo důležité tři záchranářské body. Domácím pomohlo, že již letitý stoper a kdysi bývalý skvělý střelec Jaroslav Marák to šel po čase zkusit na hrot a trefil se hned dvakrát. Jeho góly položily základ vítězství.

BRANKY: 21. a 42. Marák, 33. Radek Mičkal, 59. Lukáš Vala.

VIDČE: Petružela – Šichtář, Milan Drda, Dobeš, Špůrek – Pavel Drda, Petr Nerad, Jurča, Radek Mičkal – Maceček, Marák. (Střídali: Kramoliš, Vaculín, Křenek, Lukáš Vala). HRACHOVEC: Kocanda – Hruška, Brázdil, Tvarůžek, Martin Vajgl – Šafář, Vrána, Jež, Jan Vajgl – Orság, Ondruch.

ZUBŘÍ – SLUŠOVICE 0:0

NA PENALTY 3:4

„Chyběli nám důležití hráči. Filgas je zraněný, Jurajda dostal v úterý v dohrávce na lavičce červenou kartu a cítit byla také absence Majera a Kamila Barabáše. Měli jsme před vedoucím celkem tabulky respekt a hráli to odzadu na remízu. To se nám podařilo. Byl to dušičkový fotbal bez šancí a divák se nudil. S trochou štěstí jsme mohli i vyhrát, ale Tichý v závěru ze skrumáže nedal. Penalty nám nejdou, a tak vzhledem ke všem okolnostem bereme i bod," zhodnotil nudný zápas domácí trenér Martin Nerád.

ZUBŘÍ: Michal Barabáš – Polách, Berka, Tichý, Pavlíček – Krupa, Jiří Raždík, Libor Raždík, Roman – Jasoněk, Drda.

NEDAŠOV – VAL. MEZIŘÍČÍ B 1:0 (1:0)

„V prvním poločase nedali obrovské šance Martin Václavík, Neuberger a Brachánek. Pak Majer neudržel střelu z dálky a domácí z dorážky vedli. Nepřipouštěli jsme si, že to bude rozhodující branka a ve druhém poločase jsme zase měli možnosti, jak zápas otočit. Žilinský však dvakrát selhal a museli jsme sklopit hlavy," hodnotil zbytečnou ztrátu bodů na půdě posledního celku tabulky hostující trenér Daniel Šulák.

VAL. MEZIŘÍČÍ B: Majer – Gromus, Švajda, Brachánek, Novák – Michal Kundrát, Tomáš Kundrát, Žilinský, Martin Václavík – Neuberger, Soukup. (Střídali: Koleček, Jakub Výmola, Petr Václavík).

VAL. PŘÍKAZY – P. LHOTA 1:1 (1:0)

NA PENALTY 4:3

Domácí začali aktivně a hned ve 3. minutě nastřelil Juřica po akci Karase s Vaculkou tyč hostující branky. Další šanci měl Juřica v 6. minutě, ale hostující obránci vykopli míč z brankové čáry. Jednou musel domácí v prvním poločase podržet brankář Valčík. Jediná branka padla v 36. minutě, kdy se po centru Vaculky prosadil Karas. Druhý poločas načal krásnou střelou Vaculka, ale v 69. minutě srovnal po přesné hlavičce Mahďák. A hostům narostla chuť. Valčík se měl co ohánět, aby zápas dovedl do penalt. V nich tu rozhodující dal Šenkeřík a bod navíc zůstal doma.

BRANKY: 36. Karas – 69. Mahďák. VAL. PŘÍKAZY: Michal Valčík – Vobořil, Karas, Strnad, Ptáček – Bartoš, Číž, Šenkeřík, Dušan Polách – Vaculka, Juřica. (Střídali: Chovanec, Havelka, Martin Valčík, Daniel Polách).

PODLESÍ – BRUMOV B 5:1 (2:1)

První půle přinesla vyrovnaný fotbal. Do vedení jdou domácí v 17. minutě, Košut posílá za obranu Adámka, jehož centr na bližší tyč posílá chytře patičkou do sítě Zetek. Hosté mohli vyrovnat o chvíli později, hráč postupuje na Nosálka z křídla, ten jeho střelu vyráží. Ve 27. minutě domácí podnikli rychlý protiútok, tentokrát ale zakončení Zetkovi nesedlo. Na druhé straně dvě nebezpečné střely jdou těsně vedle. Ve 40. minutě domácí zaspali při bránění a pěknou střelou s pomocí tyče vyrovnává Macháč. První důležitý moment zápasu přišel v poslední minutě první půle. Míč do běhu dostal střídající Bína a střelou na zadní tyč vrací domácím vedení. Nástup do druhé půle patří hostům, ve 49. a 53. minutě domácí podržel Nosálek, když vyráží dvě nebezpečné střely. Druhý důležitý moment zápasu přišel mezi 57. a 59. minutou, kdy domácí vsítili dvě branky. Nejdříve míč po rohu vrací pod sebe Kozák a Bína se prosazuje podruhé v zápase. Chvíli nato pak domácí hezkou akcí připravili šanci Švecovi, který svůj únik na brankáře zakončuje přesně. Hosté zápas nezabalili, v největší jejich šanci zakončuje hráč v 73. minutě těsně nad. Domácí na druhé straně měli šancí daleko více. V 75. minutě zakončuje svůj únik Zetek do brankáře. V 78. minutě dopadl stejně Kozák. V 83. minutě se pak nedohodla dvojice Zetek – Radim Blažek a bylo po gólové šanci. Tečku za utkáním pak udělal Košut, který je na konci pěkné akce a zakončuje pod brankáře.

BRANKY: 17. Zetek, 44. a 57. Bína, 59. Švec, 88. Košut – 40. Machač.

PODLESÍ: Nosálek – Radim Blažek, Petřvalský, Košut, Adámek – Holčák, Pernický, Zetek, Švec – Bělocký, Kozák. (Střídali: Vedral, Bína, Skalík).

1. Slušovice 13 8 2 1 2 28:12 29
2. Vlachovice 13 8 1 0 4 30:16 26
3. Štítná n. Vl . 13 7 2 1 3 21:11 26
4. Brumov B 13 6 2 1 4 28:22 23
5. Podlesí 13 4 5 1 3 23:22 23
6. Podkop. Lhota 13 6 1 2 4 25:19 22