Komentáře k zápasům I.A třídy 13.5.2012

15. 5. 2012

I. A třída: Ve Vlachovicích a v Chropyni se splašili střelci

Region – Hattrickem skolil lídra I. A třídy skupiny A Hutisko 21letý brumovský střelec Marek Macháč, který se tak zasloužil o cenný skalp. Naopak v béčku vedoucí tým tabulky naprosto dominoval a šesti góly popravil Prakšice. Devět branek a nevídané přestřelky byly k vidění ve Vlachovicích, které skolily rezervu Slavičína a také v Chropyni, která trumfla Kvasice.

SKUPINA A

BRUMOV B – HUTISKO 4:2 (1:1)

Brumov odehrál nejlepší zápas jara, Hutisko naopak herně zklamalo, především jejich brankáři neměli svůj den. Přesto již v 7. minutě se hosté ujali vedení Kalodem. Ovšem po necelé půlhodině hry vyrovnal Macháč. Tři minuty po přestávce přidal ten samý hráč svou druhou trefu. V 67. minutě zvýšil Filo již na 3:1. Deset minut před koncem sice Hutisko snížilo Křenkem, ovšem Brumov měl svého Macháče, který pět minut před koncem pečetil nejen hattrick, ale i triumf. Navíc on sám měl ještě další dvě jasné příležitosti, které ale neproměnil. Branky: 28., 48. a 85. Macháč, 67. Filo – 7. Kalod, 79. Křenek. Rozhodčí: Janča – Toman, Němec. Brumov B: Vypušták – Miklas, Janáč, Trnavský, Petrik, Macháč, Zvoníček, Školník, Fojtík, Vaněk, Filo. Střídali: Vobořil, Řehák. Trenér: M. Vaněk.

HOVĚZÍ – VAL. KLOBOUKY 3:1 (2:0)

Valašské Klobouky začaly utkání lépe, ale šance Smolky a Kocourka zůstaly nevyužity. V 15. minutě přišla první šance Hovězí, kterou Šrámek narozdíl od svých kolegů na druhé straně proměnit dokázal – 1:0. Za hosty to potom zkoušel znovu Smolka, jeho hlavička však trefila pouze dobře postaveného Koňaříka. V závěru půle dokázali domácí svůj náskok zvýšit Šrámkem – 2:0. Druhý poločas měli častěji míč na nohou hosté, soustavný tlak si ale dokázali vytvořit až v závěru poločasu z rohu Smolkou. Ještě předtím však klid do hry domácích vložil Kovář, jenž dokázal využít nabídku od Šrámka – 3:0. Hověžané se tak po pěti zápasech radovali z výhry. Branky: 15. a 40. Šrámek, 64. Kovář – 84. Smolka. Rozhodčí: Holub – Bělunek, Chlevišťan.

VLACHOVICE – SLAVIČÍN B 5:4 (2:3)

Valašské derby bohaté na branky lépe začali hosté a již v 8. minutě otevřel skóre Ocelík. V 16. minutě vyrovnal ze skrumáže domácí Kolouch. I když domácí měli více ze hry, hosté v 25. minutě Šálou a v 27. Sochorou šli do dvoubrankového vedení. Minutu před pauzou po ose Hověžák, Šimoník, Vavrys posledně jmenovaný snížil na 2:3. I druhý poločas byl pod taktovkou Vlachovic a hned v 53. minutě Míča vyrovnal na 3:3. Domácí stále zvyšovali tlak, po hodině hry nastřelil Míča tyč. Branka však padla na opačné straně, když se z brejku v 71. minutě prosadil Šála. V 77. minutě byl vyloučen hostující Lukáš a od té chvíle se hrálo pouze na jednu branku. Bylo jen otázkou času, kdy domácí pokoří hostujícího brankáře. Pět minut před koncem v pokutovém území byl faulován Vavrys, Míča z pokutového kopu vyrovnal na 4:4 a dvě minuty před koncem po rohovém kopu Vavrys hlavou vstřelil vítěznou branku. Branky: Míča 2, Vavrys 2, Kolouch – Šála 2, Ocelík, Sochora. Rozhodčí: Toman, 150 diváků. Vlachovice: Bodlák, Horáček J., Kolouch, Hověžák, Hodulík, Šuráň, Váňa, Míča, Horáček D., Šimoník, Vavrys. Slavičín B: Gregušiak – Fojtík, Lukáš, Sochora, Neuman, Ocelík, Švach, Šebák, Šála, Tománek, Both.

ŠTÍTNÁ NAD VL. – LUKOV 1:0 (0:0)

Zápas nevalné úrovně měli po celou dobu v režii domácí. Celou dobu tlačili hosty, ale nedařilo se jim proměňovat šance. Hosté naopak hrozili z rychlých protiútoků. Domácí se prosadili až v 69. minutě, kdy se po rychlé akci trefil Polách. Hosté mohli ještě i vyrovnat, ale stoprocentní šanci zlikvidoval domácí brankář. Přesto však zaslouženě zvítězili domácí. Branka: 69. Polách. Rozhodčí: Rovenský, 100 diváků. Štítná nad Vláří: Vaculík P. – Sloboda – Babulík J., Kořenek (76. Chovančík T.), Liška F. – Babulík D. (72. Liška J.), Hnaníček, Soja, Chovančík V. (58. Polách) – Vaculík T., Holba. Lukov: Jokl – Velikovský, Sedláček, Teplý M., Malota (67. Drábek M.), Drábek J., Teplý T., Brázda, Richtr, Šimčík, Šumšal.

PODKOPNÁ LHOTA – VIDČE 2:2 (1:1)

Od první minuty se hrál velmi pěkný fotbal, který se divákům musel líbit. Hosté šli do vedení v 8. minutě, kdy nechytatelnou střelu přímo do šibenice poslal Drda. Domácí si vytvářeli mnoho gólových šancí, ale brankář Vidče Petružela byl vynikající. Vyrovnání přišlo ve 44. minutě, kdy po signálu z rohového kopu se nemýlil Minařík. Hosté si v prvním poločase již další gólovou situaci nepřipravili. Ve druhé půli domácí hosty jasně přehrávali a zahodili další dvě šance. Tlak domácích přinesl vedení v 63. minutě, kdy pěknou akci domácích zakončil střelou pod břevno Bořuta. Hosté zahrozili v 75. minutě Kramolišem, ale brankář Valčík výborně zasáhl. V 80. minutě mohl rozhodnout. Domácí Holeňák, ale Petružela opět skvělým zákrokem Vidče podržel. Vyrovnání přišlo v 86. minutě, kdy střelou do šibenice poslal Drda a stanovil konečný výsledek. Branky: Minařík, Bořuta – Drda M., Dobeš. Rozhodčí: Dujíček – Polaštík, Družbík, 100 diváků. Podkopná Lhota: Valčík – Staněk, Videman, Psota, Čunek, Bořuta, Hrdlička, Rudolf, Minařík, Holeňák, Nevrlka, Srovnal, Bečica, Výmola, Tkáč.

ZUBŘÍ – VIZOVICE 1:0 (1:0)

Zubří jede na bodové vlně a zadělává si na poklidný konec sezony. V 15. minutě rozhodla zápas pěkná kombinační akce a vydařená střela Libora Raždíka. Ten se opřel do míče, následoval odraz od tyče a brankáře směrem do sítě – 1:0. Ivo Roman s Pavlíčkem mohli náskok domácích navýšit. Brankář Barabáš se musel pořádně ohánět pouze jednou. Jinak zápas mnoho šancí nepřinesl, ale Zubří odcházelo spokojeno s tím hlavním, a to byl zisk všech tří bodů. Branky: 15. Libor Raždík. Rozhodčí: Zubek – Kýr, Dokoupil. Vizovice: Pavelka – Valenta, Polách, Novák, Studeník – Sviečka, Dvořák, Kudrnáč, Drga, Laciga, Velev (31. Kolařík).

DALŠÍ VÝSLEDKY: Juřinka – Dol. Bečva 1:1 Vilém – Vojkůvka J., Dohrávka 20. kolo: Zubří – Vidče 2:1 Jurajda, Pavlíček – Vašut.

1. Hutisko 21 13 3 5 47:27 42
2. Vidče 21 13 2 6 41:23 41
3. Vlachovice 21 12 4 5 44:32 40
4. Štítná n. Vl. 21 11 3 7 40:37 36
5. Zubří 21 9 4 8 32:31 31
6. Hovězí 21 9 3 9 41:36 30
7. Dol. Bečva 21 9 1 11 43:50 28
8. Val. Klobouky 21 7 6 8 24:33 27