Komentáře k zápasům I.A třídy 13.5.2012 Valašský deník

15. 5. 2012

Fotbalisté Zubří se vezou na vítězné vlně

Utkání 1. A třídy: Juřinka (červené dresy – Dolní Bečva 1:1.

Utkání 1. A třídy: Juřinka (červené dresy – Dolní Bečva 1:1. Autor: Deník/ Vladimír Štěpán

dnes 08:00

Valašsko – Juřinka opět potvrdila, že na domácím poli jí to nejde. Hutisko se nemohlo spolehnout v Brumově na oba své brankáře. Vidče střílelo v Trnavě u Slušovic krásné branky, stačilo to jen na bod.

1. A TŘÍDA

JUŘINKA – D. BEČVA 1:1 (0:0)

Juřinka potřebuje k záchraně každý bod a zápas začala pěkně zostra. Již v 1. minutě posadil Šnajdr trestný kop na hlavu Burdy – Jurajda skvěle zachránil a hlavičku z malého vápna vyrazil. Na druhé straně kopal trestný kop Šena, ale Pospěch se zaskočit nenechal. Hosté v úvodní čtvrthodince byli střelecky hodně při chuti a pozornost Pospěcha postupně testovali: Kozák – mířil vedle, A. Růčka – Pospěch vyrazil. Ve 21. minutě byli blízko vedoucí brance hosté. Petr Vojkůvka – hrající celé jaro s obličejovou maskou po zlomenině lícní kosti – si neohroženě naběhl na centr, ale jeho hlavičku Pospěch lapil. V závěru první půle domácí soupeře zatlačili a nejblíže brance byl ve 36. minutě Šnajdr. Toho do brejku vyslal Šindelek. Jurajda ale gólovou střelu skvěle vyrazil. Neujal se ani Kociánův lob. Druhý poločas začali hosté aktivně a dvakrát ohrozili Pospěcha. V 57. šli do vedení. Josef Vojkůvka si pohrál se dvěma obránci, obešel brankáře a poslal hosty do vedení 0:1. Radost Bečvy ale netrvala dlouho. V 61. minutě si na trestný kop naběhl střídající Vilém a vyrovnal na 1:1. V závěru byli blíže k vítězství hosté. Pospěch si ale poradil s brejkem jednoho z útočníků hostů. Diváci viděli útočný fotbal z obou stran a šancemi na obou stranách. Utkání skončilo spravedlivou remízou.

BRANKY: 61. Vilém – 57. J. Vojkůvka.

JUŘINKA: Pospěch – Vaněk, Paťava, Štěpán, Šnajdr – Kocián, Škařupa, Vadel, Burda – Šindelek, Žilinský. Střídal: Vilém.

D. BEČVA: Jurajda – Skalík, Jurečka, Vašek, Kozák – P. Vojkůvka, A. Růčka, Vl. Šena (17. R. Růčka), Filka – J. Vojkůvka, Paprskář.

BRUMOV B – HUTISKO 4:2 (1:1)

Hutisko nesehrálo špatné utkání, ale svůj den neměli oba brankáři. Skvělý úvod vedoucího celku tabulky korunoval v 6. minutě první brankou Kalod – 0:1. Ve 28. minutě podcenil lehkou střelu k tyči Filip Sekyra a neporadil si ani s dorážkou – 1:1. Ve 35. minutě hosté vystřídali brankáře, nejistého Sekyru nahradil Horák. V 50. minutě si Horák neporadil s lehkým centrovaným míčem do vápna a domácí šli lacině do vedení – 2:1. V 69. minutě vázla komunikace mezi Horákem, Romanem Křenkem a Macíčkem. Byl z toho další darovaný gól na 3:1. Jiskřičku naděje vykřesla pěknou individuální akcí a uvolněním v pokutovém území Robin Křenek – 3:2. Hosté otevřeli hru, ale místo vyrovnání inkasovali po rychlém útoku v 88. minutě, kdy byl Horák bezmocný proti střele samostatně unikajícího hráče – 4:2.

BRANKY: 6. Kalod, 78. Robin Křenek.

HUTISKO: Sekyra (35. Horák) – Vašek (60. Kaša), Petr, Macíček, Roman Křenek, Jaroslav Koláček, Robin Křenek, Abík – Škopek – Blaževič, Kalod.

HOVĚZÍ – V. KLOBOUKY 3:1 (2:0)

Valašské Klobouky začaly utkání lépe. Střelu Smolky po centru ze strany na malém vápně blokoval Juřica. Poté Smolka vyhrál hlavičkový souboj s Kučerou a poslal do obrovské šance Kocourka, toho však vychytal Koňařík. V 15. minutě přišla první šance Hovězí, kterou Šrámek narozdíl od svých kolegů na druhé straně proměnit dokázal. Po rychlé rozehrávce Kocurka se ostrostřelec Hovězí ocitl sám před brankářem a střelou k tyči otevřel skóre – 1:0. Za hosty to potom zkoušel znovu Smolka, jeho hlavička však trefila pouze dobře postaveného Koňaříka. V závěru poločasu dokázali domácí svůj náskok zvýšit. Martin Hromada pěkným centrem našel Kováře, ten sklepl na Šrámka, který i podruhé v zápase souboj s brankářem Kavříkem zvládl – 2:0. Druhý poločas měli častěji míč na nohou hosté, soustavný tlak si ale dokázali vytvořit až v závěru poločasu, kdy obrana Hovězí znovu nezvládla rohový kop, který v branku přetavil Smolka. Ještě předtím však klid do hry domácích vložil Kovář, jenž dokázal využít nabídku od Šrámka – 3:0. Za zmínku z druhého poločasu stojí ještě šance Kocourka. Tomu nejprve míč z brány vykopl Juřica, a poté dorážku stejného hráče vytěsnil na roh Koňařík. Hověžané se tak po pěti zápasech konečně radovali z plného bodového zisku.

BRANKY: 15., 40. Šrámek, 64.Kovář – 84.Smolka

HOVĚZÍ: Koňařík – Juřica, Kučera M.( 66. Hromada D.), Kostka R., Kučera R. – Šrámek (75. Blaha), Hromada M., Štrbík K. st., Kocurek, Kostka Z. – Kovář.

P. LHOTA – VIDČE 2:2 (1:1)

Vidče po několika výpadcích konečně bodovalo. Remízu hostům zajistily dvě výstavní branky. V 15. minutě se z třiceti metrů trefil do šibenice Dobeš – 0:1. Ve 45. minutě určili domácí poločasový stav po rychle rozehraném rohovém kopu – 1:1.

Vidče zaspalo úvod druhého poločasu a ve 47. minutě po centrovaném míč, prohrávalo 2:1. V 60. minutě mohl vyrovnat střídající Lukáš Vala, ale zblízka trefil pouze brankáře. V 85. minutě se trefil z hranice pokutového území do šibenice Milan Drda – 2:2. Vidče mohlo nakonec brát i všechny body, ale domácí brankář se zaskvěl v 90. minutě proti perfektně zahranému přímému kopu v podání Michala Kramoliše.

BRANKY: 15. Dobeš, 85. Milan Drda.

VIDČE: Petružela – Milan Drda, Marák, Vladimír Urban, Špurek – Pavel Drda, Dobeš, Nerad, Křenek (55. Lukáš Vala) – Kramoliš, Vašut (75. Němec).

ZUBŘÍ – VIZOVICE 1:0 (1:0)

Zubří jede na bodové vlně a zadělává si na poklidný konec sezony. V 15. minutě rozhodla zápas pěkná kombinační akce a vydařená střela Libora Raždíka,. Ten se opřel do míče, následoval odraz od tyče a brankáře směrem do sítě – 1:0. Ivo Roman s Pavlíčkem mohli náskok domácích navýšit. Brankář Barabáš se musel pořádně ohánět pouze jednou. Jinak zápas mnoho šancí nepřinesl, ale Zubří odcházelo spokojeno s tím hlavním, a to byl zisk všech tří bodů.

BRANKY: 15. Libor Raždík.

ZUBŘÍ: Barabáš – Berka, Jurajda, Jiří Raždík, Václav Frňka – Pavlíček, Libor Raždík, Mičkal (80. Borák), Lojkásek – Ivo Roman, Jasoněk.

DOHRÁVANÉ UTKÁNÍ

ZUBŘÍ – VIDČE 2:1 (1:1)

Dohrávka se hrála ve sváteční úterý a byl to opravdu sváteční fotbal ve valčíkovém tempu. Před krásnou diváckou kulisou více než 300 diváků domácí nastoupili bez pěti hráčů základní sestavy téměř s dorosteneckou obranou, hosté zase postrádali zraněného kanonýra Kramoliše.

Do první šance se dral ve 12. minutě Jasoněk, ale slabě vystřelil. To projektily Nerada a Dobeše více zaměstnaly Barabáše. Ve 25. minutě se dvakrát do šance dral mladý Lojkásek, ale Marák skluzem odvrátil na roh. Ve 35. minutě P. Drda přihrál od lajny na Křenka, ten prodloužil na Vašuta, a ten přečíslení vyřešil gólem – 0:1. O minutu později bylo vyrovnáno a podíl na tom měl brankář Petružela. Kličku na útočníka si nedovolí ani Petr Čech. Pavlíček Petruželovi míč lehce sebral, přišel faul a penalta. Jurajda střelou o tyč vyrovnal – 1:1.

Druhý poločas začal střelou Romana nad. Potom hlavičkoval Vašut vedle. Rozhodující moment zápasu přišel v 55. minutě. Pavlíček se lehce protáhl kolem Maráka, který nějak zapomněl bránit a sám před Petruželou mířil k tyči – 2:1. Po hodině hry hosté zahráli malou domů brankáři do rukou, nepřímý trestný kop ale poslal Jurajda nad. V závěru se o výsledek strachovaly oba týmy, neboť pravděpodobný scénář zápasu mohl narušit v 82. minutě Vašut. V jasné šanci ale nezpanikařil a poslal míč vedle. Zápas skončil ve všeobecném smíru, jak se sluší na oslavu konce války.

BRANKY: 36. Jurajda, 55. Pavlíček – 35. Vašut.

ZUBŘÍ: Barabáš – O. Šustáček, J. Raždík, Polách, Dlabaja (80. Berka) – Lojkásek, Jurajda, Roman, Pavlíček – Jasoněk, Borák (46. Blaško). VIDČE: Petružela – M. Drda, Marák, Vl. Urban, Němec – P. Drda (80. Fryšara), Nerad, Dobeš (75. Fuksa), Špůrek (46. Vaculín) – Vašut, Křenek.

Další výsledky: Vlachovice – Slavičín B 5:4, Štítná n. Vl. – Lukov 1:0.

1. Hutisko 21 13 3 5 47:27 42
2. Vidče 21 13 2 6 41:23 41
3. Vlachovice 21 12 4 5 44:32 40
4. Štítná n. Vl. 21 11 3 7 40:37 36
5. Zubří 21 9 4 8 32:31 31