Komentáře k zápasům I.A třídy 11.kolo 21.10.2012

Rezerva Valmezu si uřízla v Nedašově ostudu

Fotbalisté SK Vizovice (v modrém) jasně přehráli Hovězí.

Fotbalisté SK Vizovice (v modrém) jasně přehráli Hovězí. Autor: DENÍK/Daniel Ostrčilík

včera 21:58

Valašsko – Vidče předvedlo perfektní domácí výkon. Na Hutisku se po dlouhé době radují z vítězství. Hovězí nemělo ve Vizovicích nárok. Zubří bude bojovat o holý život. Dolní Bečva zvládla důležitý zápas.

1. A TŘÍDA

VIDČE – BRUMOV B 4:1 (2:0)

Domácí borci se na favorita vytáhli. Po celý zápas byli jasně lepším celkem a vyjádřili to také brankově. V 17. minutě si na pěti metrech od branky zpracoval centrovaný míč Michal Kramoliš a Vidče šlo do vedení – 1:0. Ve 45. minutě poslal hosty do šaten s dvoubrankovým mankem Nerad, který proměnil pokutový kop po faulu na Michala Kramoliše – 2:0. Po přestávce sice v 55. minutě po rohu snížil hlavičkou Miklas, ale poté přišly velké chvíle Ondřeje Vašuta. Ten dvěma góly definitivně zlomil zápas.

V 70. minutě po přesném centru zprava hlavičkoval do sítě – 3:1. V 77. minutě měl velmi snadnou úlohu, když dorážel výbornou po akci Milana a Pavla Drdových střelu Michala Kramoliše – 4:1. Domácí sehráli nejlepší domácí zápas dosavadního průběhu sezony.

BRANKY: 17. Michal Kramoliš, 45. Nerad, 70. a 77. Vašut.

VIDČE: Cáb – Milan Drda, Marák, Vladimír Urban, Špůrek – Pavel Drda, Nerad, Dobeš (80. Křenek), Vašut – Michal Kramoliš, Radek Mičkal (75. Němec).

ŠTÍTNÁ – JUŘINKA 3:3 (0:2)

Juřinka prohospodařila na horké půdě ve Štítné tříbrankový náskok. V 11. minutě vysunul přesným pasem za obranu Žilinský Kociána a hosté šli do vedení – 0:1. Ve 33. minutě napálil odražený míč takřka ze čtyřiceti metrů nechytatelně Martin Šindelek – 0:2.

V 52. minutě se hezky na hranici pokutového území uvolnil Jiří Šindelek a vypadalo to na jednoznačné vítězství Juřinky – 0:3. Hosté však i v minulých sezonách bývali pověstní tím, že ztráceli vyhraná utkání. Po zbytek zápasu se dostali pod obrovský tlak domácích a výrazné vedení neudrželi. Dvakrát inkasovali po rohu a v posledních sekundách zápasu Štítná po vykombinování do prázdné branky srovnala na konečných 3:3. Hnaníček tak dokonal hattrick. Pro Juřinku veliká škoda.

BRANKY: 11. Kocián, 33. Martin Šindelek, 52. Jiří Šindelek.

ŠTÍTNÁ:Tkadlec-Babulík J.,Sloboda,Soja,Šuráň-Polách,Liška J.,Hnaníček T.,Chovančík Vít-Holba ,Vaculík T.Střídali:Chovančík Tomáš,Zvonek,Pukýš R.

JUŘINKA: Pospěch – Martin Šindelek, Štěpán, Paťava, Šnajdr – Kocián, Škařupa, Vadel, Žilinský – Jiří Šindelek, Vavřík. (Střídal: Vaněk).

V. KLOBOUKY – HUTISKO 0:2 (0:1)

Po sérii porážek skončil u hostujícího týmu v týdnu František Mikulenka a role hrajícího trenéra se zhostil Robin Křenek. Sestava Hutiska doznala výrazných změn a naskočili hráči z rezervy jako byl Luděk Poruba, nebo se do aktivního fotbalu vrátil 38 letý veterán Josef Koláček. Ten se podílel na pojišťovací druhé brance, kdy nahrál stejně starému Robinu Křenkovi a ten upravoval na konečných 0:2. Hosté se radovali ze tří bodů a hlavně vzadu i díky výborně chytajícímu mladíčkovi Jakubíkovi neinkasovali. První branku vstřelil v 10. minutě po standardní situaci Petr – 0:1. V 84. minutě vyšla právě zmiňovaná akce dvou velezkušených hráčů a Robin Křenek se nemýlil – 0:2.

BRANKY: 10. Petr, 84. Robin Křenek.

HUTISKO: Jakubík – Poruba, Macíček, Petr, Roman Křenek – Jaroslav Koláček, Josef Koláček starší, Robin Křenek, Abík – David Mikulenka, Škopek. (Střídali: Josef Koláček mladší, Michut, Kubáň).

NEDAŠOV – VAL. MEZIŘÍČÍ B 9:0 (4:0)

Absence stoperů Polácha a Škorni neomlouvá hosty za to, jakou ostudu si uřízli v Nedašově. Vedoucí celek tabulky předvedl parodii na fotbal. I když měl do 5. minuty dvě šance Orságem a Michalem Kundrátem, v 10. minutě inkasoval po dlouhém autu a doraženém míči. A domácí to nastartovalo k nebývalé kanonádě. Jak konstatoval po zápase trenér hostí René Fröhlich, jeho hráči se zaměřili spíše na to, jak vypadají na hřišti jejich účesy než samotný výkon. Ve 41. minutě navíc umocnil zmar hostí svým vyloučením za oplácení Orság. Potupnou desítku hosté nevyfasovali, byť poslední branku inkasovali v 86. minutě a bylo ještě dost času do konce. Domácí ostrostřelec Alosi Fojtík zaznamenal podruhé na podzim čtyři branky v jednom utkání.

VAL. MEZIŘÍČÍ B: Petrnek – Kudělka, Vaculín, Brachánek. Navrátil – Soukup, Malina, Výmola, Michal Kundrát – Z. Horák, Orság (Střídali: Gromus, Neuberger, Vajgl).

VIZOVICE – HOVĚZÍ 4:0 (1:0)

Hosté se ve městě slivovice porazili sami. Co se týká útočné produkce, tak se omezili pouze na střely z dálky, když nejaktivnějším byl Martin Hromada, ale většina akcí končila před vápnem. Navíc přišly individuální chyby, jako ta v podání Hučíka při trestném kopu v prvním poločase. Po přestávce si třikrát vybrala slabší chvíli hostující obrana. Kvality hostí nebyly v tomto utkání ani na vstřelení čestného úspěchu.

HOVĚZÍ: Hučík – Šimčík, Kocurek, Radim Kučera, Martin Kučera – Radek Kostka, Loučka, Daniel Hromada, Martin Hromada – Juřica, Blaha.

D. BEČVA – P. LHOTA 2:0 (1:0)

Domácím velela povinnost získat tři body. Hned v 6. minutě se jim ale nezaviněně zranil Adam Růčka a musel vystřídat. Do 20. minuty měla Bečva výraznou převahu, ale Roman Maléř mířil nad a hlavička Jaroslava Šeny také neskončila gólem. V 31. minutě rozjeli akci na jeden dotek Adamec s Josefem Vojkůvkou a Jaroslav Šena slízl smetanu – 1:0. Ve 44. minutě zachránilo domácí od pohromy v podobě vyrovnání nastřelené břevno. Ve druhém poločase se jako by domácí začali bát o výsledek a vázla jim kombinace. V 60. minutě je navíc v další šanci hostí podržel Jurajda. V 89. minutě spadl Dolní Bečvě kámen ze srdce, když si dvojice Adamec, Josef Vojkůvka zopakovala kombinační akci u prvního gólu a na konci bylo zkušené zakončení Paprskáře – 2:0.

BRANKY: 31. Jaroslav Šena, 89. Paprskář.

D. BEČVA: Jurajda – Filka, Adamec, Skalík, Adam Růčka (7. Stavinoha) – Trna (60. Radek Růčka), Roman Maléř, Jaroslav Šena, Vladislav Šena (50. Petr Vojkůvka) – Josef Vojkůvka, Paprskář.

ZUBŘÍ – PODLESÍ 0:2 (0:2)

Překvapení se v Zubří nekonalo. Nudný první poločas přinesl tři zajímavé momenty. Ve 28. minutě minul z úhlu prázdnou Nosálkovu branku Polách. V 35. minutě vymetl z dálky všechny pavučiny v Barabášově brance Košut – 0:1. V 40. minutě vyhrál hlavičkový souboj Tichý na Pavlicu, ten ale uklouzl a dělovka Holčáka zapadla přesně k tyči – 0:2. Po přestávce přišel na hřiště Jasoněk a domácí ožili. V 50. minutě ho vysunul za obranu Jurajda, ale Nosálek byl na místě. V 60. minutě Pavlíček minul levačkou odkrytou branku. V 66. minutě podržel domácí Barabáš proti šanci Radima Blažka. V 75. minutě měli domácí poslední šanci na vstřelení branky, ale Jurajdův trestný kop špatně trefil hlavou Viktor Frňka.

BRANKY: 35. Košut, 40. Holčák.

ZUBŘÍ: Barabáš – Berka, Tichý (80. Michal Majer), Pavlica (46. Jasoněk), Petr Majer – Pavlíček, Jurajda, Libor Raždík, Polách – Krupa, Viktor Frňka. PODLESÍ: Nosálek – Radim Blažek, Košut, Petřvalský, Adámek – Švec, Pavel Blažek, Zetek, Tydlačka – Bína, Holčák. Střídali: Bělocký, Michut).

1. Podlesí 11 8 2 1 32:15 26
2. Val. Meziříčí B 11 8 1 2 32:25 25
3. Brumov B 11 7 1 3 27:18 22
4. SK Vizovice 11 6 1 4 38:22 19
5. Podkop. Lhota 11 6 1 4 18:13 19
6. Nedašov 11 6 0 5 27:23 18