Komentáře k zápasům I.A třídy 10.6. Zlínský deník

13. 6. 2012

BRUMOV B – SLAVIČÍN B 8:4 (5:0)

Slavičín přijel k derby ve velmi okleštěné sestavě a Brumov toho dokonale využil a během poločasu nasázel pět branek. Skóre otevřel Macháč, o tři minuty později se trefil Juřica, po půlhodině hry přidal třetí gól Šindler. Ve 42. minutě úřadoval opět Juřica a do přestávky se ještě jednou prosadil Šindler. Naopak Slavičín se prakticky k ničemu nedostal. Až v 52. minutě snížil Macek, ale o šest minut později přidal šestý gól Miklas a v 65. minutě rozvlnil síť Neťuka. V 72. minutě pak korigovali výprask Pekárek s Mackem – 7:3. Pět minut před koncem snížil ještě čtvrtým gólem z penalty Fojtík, ale poslední slovo si vzal Macháč, který také střelecké manévry stylově uzavřel. Z výhry se tak radoval i stoper a čerstvě 50letý Alois Dekleva, který tak dostal pěkný dárek k narozeninám. Branky: 19. a 86. Macháč, 22. a 42. Juřica, 29. a 45. Šindler, 58. Miklas, 65. Neťuka – 52. a 72. Macek, 72. Pekárek, 85. z pen. Fojtík. Brumov B: Kubín – Miklas (58. Řehák), Janáč (55. Vaněk), Kolínek, Habanec, Juřica (46. Holba), Naňák, Šindler, Neťuka, Dekleva A., Macháč. Trenér. M. Vaněk. Slavičín B: Gregušiak – Fojtík, Lukáš, Frolo, Tománek, Ocelík, Šebák, Šála, Pekárek, Macek, Both. Střídal: Jaroš. Trenér: M. Dorúšek.

VAL. KLOBOUKY – LUKOV 5:0 (4:0)

Vývoj utkání na místy podmáčeném terénu poznamenala úvodní minuta. Nesoustředěná defenziva hostů nechala domácí odcentrovat z pravé strany a hlavička zcela volného dvoumetrového hráče Nikoléna znamenala pro Klobouky snadné vedení. Téměř jako přes kopírák předvedli domácí stejnou akci ve 14. minutě a mohli se radovat podruhé. Hosté poprvé vystřelili na branku až v 19. minutě Teplým. O minutu později překonali brankáře Jokla potřetí Nikolénem, jenž uzavřel bleskový hattrick. Naopak dvě šance Lukova zůstaly nevyužity. Navíc ve 41. minutě po centru z pravé strany tečoval Brázda míč k bližší tyči. Ve druhém poločase si oba týmy vytvořily několik příležitostí, ale skóre se měnilo jen jednou v 70. minutě, když Jokla překonal Kocourek. Branky: 1., 15., 22. Nikolén, 41. Častulík, 70. Kocourek. Rozhodčí: Poláček – Mikulášek, Surovec. Val. Klobouky: Kovařík – Kozubík, Nikolén, Šuchma, Martínek, Častulík (46. Trojáček), Nahodil, Novák (67. Sáblík), Kocourek, Kováč, Smolka. Lukov: Jokl – Brázda, M. Drábek (74. Dom. Červenka), L. Vitovský, Velikovský, Šimčík, T. Teplý, Kovář, Macík (76. Vacek), Malota. Trenér: Richtr.

VLACHOVICE – SK VIZOVICE 5:1 (3:1)

Vlachovice od začátku hrály líbivý kombinační fotbal se šancemi. Hned v 10. minutě Míča otevřel skóre. O sedm minut později se uvolnil ve vápně Šuráň – 2:0. Vlachovice byly stále aktivní, ve 37. minutě vystřelil Šuráň, domácí obrana jeho střelu tečovala – 3:0. O dvě minuty později Laciga využil chyby domácí obrany a snížil. I po pauze Vizovice kontrolovaly své vedení. V 63. minutě hlavička Vavryse skončila jen na břevně. V 75. minutě zacentroval Míča a Vavrys hlavou zvýšil na 4:1. Minutu před koncem Míča uzavřel skóre utkání na 5:1. Branky: Šuráň 2, Vavrys, Miča 2 – Laciga. Rozhodčí: Dujíček Ladislav, 150 diváků. Vlachovice: Fojtík – Hověžák, Horáček J., Kolouch, Hlavica, Šuráň, Míča, Horáček D., Plšek, Šimoník, Vavrys. Střídali: Milch, Kupčík. SK Vizovice: Pavelka, Dvořák, Novák, Kudrnáč, Laciga, Valenta, Velév, Studeník, Jurečka, Polách, Sviečka. Střídali: Holík, Hlava, Kolařík.

ŠTÍTNÁ NAD VLÁŘÍ – ZUBŘÍ 4:0 1:0)

Štítná měla celý zápas pod kontrolou. Neustále se hrálo na polovině hostů. V první půli se hosté ještě drželi, ale inkasovali až v závěru Chovančíkem. Po pauze však totálně odpadli a domácí si s chutí zastříleli a během 19 minut nastříleli tři góly Babulíkem, Kořénkem a Chovančíkem. Skóre mohlo být vyšší, ale další gólové šance zlikvidoval hostující brankář. Branky: 43. a 69. Chovančík V., 50. Babulík D., 57. Kořenek. Rozhodčí: Holub, 150 diváků. Štítná n. Vl.: Vaculík P. – Sloboda – Babulík J. (46. Chovančík T.), Kořenek, Machuča – Liška, Soja, Hnaníček, Chovančík V. (75. Zvonek) – Vaculík T., Babulík D. (75. Pukýš).

P. LHOTA – JUŘINKA 0.2 (0:0)

V prvním poločase se hrál výborný fotbal, který musel diváky bavit. Podkopná Lhota dokázala i na těžkém terénu kombinovat a vytvářet si i gólové šance. Hosté vsadili na defenzivu a vyráželi k rychlým protiútokům. První velkou příležitost Podkopné Lhoty neproměnil Mahďák, který nastřelil břevno. Do další velké šance se dostal Čunek, ale přesně nezakončil. Ve druhé půli domácí už nepředvedli dobrý výkon a Juřinka je dvakrát gólově potrestala. Nejprve se prosadil v 72. minutě Šindelek a o dvě minuty později Skařupa. Branky: Šindelek, Skařupa. Rozhodčí: Šubík, Šerý, Družbík, 100 diváků. Podkopná Lhota: Valčík – Videman, Hrdlička, Psota, Staněk, Bořuta, Rudolf, Holeňák, Mahdák, Nevrlka, Čunek, Minařík, Srovnal.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Hutisko – Vidče 3:2 Křenek R. 2, Kalod – Drda, Vašut, Hovězí – Dol. Bečva 1:0 Zádilský.

1. Vlachovice 25 15 4 6 55:39 49
2. Vidče 25 15 2 8 48:32 47
3. Hutisko 25 14 4 7 55:36 46
4. Štítná n. Vl. 25 13 4 8 49:40 43
5. Hovězí 25 12 3 10 48:39 39
6. Brumov B 25 10 4 11 50:47 34
7. Zubří 25 10 4 11 36:42 34
8. Val. Klobouky 25 9 7 9 31:38 34