Komentáře k zápasům I.A třídy 1.9..2013-Valašský deník

3. 9. 2013

Juřinka dala v obrovské přesile pouze jeden gól

V utkání 1. A třídy Podlesí (modré dresy) doma porazilo Nedašov 4:1.

V utkání 1. A třídy Podlesí (modré dresy) doma porazilo Nedašov 4:1. Autor: Tereza Zgabajová

včera 20:52

Valašsko – Vsetínu to pálí, tentokrát to odnesla Dolní Bečva. Rezerva Valašského Meziříčí ve Vlachovicích hodně chybovala. Zubří nepomohly k bodům ani nové posily.

1. A TŘÍDA

VIDČE – ŠTÍTNÁ N. VL. 3:6 (2:5)

Když ve 3. minutě vyrazil hostující brankář trestný kop Kramoliše ze šibenice k dorážejícímu Pavlu Drdovi, nikdo by si nevsadil, jako fotbalovou divočinu a horor pro domácí přinesou následující minuty. Ve 13. minutě totiž svítil na ukazateli skóre na Sahaře stav 1:4. Hostující střelec Daniel Kořenek, který nakonec dal čtyři branky, vedl neskutečně rychlý obrat. Mezi 7. a13. minutou inkasovali domácí čtyřikrát, přičemž od 10. do 13. minuty hned po rozehrání třikrát. Pak se hrálo již vyrovnaně, domácí to nezabalili. Na 2:4 snížil z trestného kopu nádhernou střelou z pětadvaceti metrů Vladimír Urban, další šance nedali Kramoliš a Vala. Hosté byli ale v laufu a v klidu si hlídali skóre. Posledním domácím střelcem byl za stavu 2:6 po centru Pavla Drdy Marák. Takový zápas Vidče dlouho nezažilo.

BRANKY: 3. Pavel Drda, 40. Vladimír Urban, 81. Marák – 7., 12., 13. a 45. Daniel Kořenek, 11. Vaculík, 77. Hnaníček.

VIDČE: Petružela – Křenek, V. Urban, Marák, Špurek – Pavel Drda, D. Nerad, Fuksa, Vaculín – Kramoliš, P, Mičkal. (Střídali: Olejník, Vala, Jurča, Vičan, Čech).

VLACHOVICE – VAL. MEZIŘÍČÍ B 5:3 (3:2)

S takovou děravou obranou a taktickými chybami neměli hosté proti bývalému týmu z krajského přeboru šanci. V 6. minutě sice Meziříčí vedlo brankou Baroše, ale pak kupilo chybu za chybou. V 15. minutě bylo srovnáno po rohu, hned po rozehrávce již Vlachovice vedly a manko dvou branek narostlo ve 25. minutě. Ve 44. minutě dal hostům naději do druhého poločasu brankou do šatny Drápela – 3:2. Když brzy po přestávce odskočili domácí zase na dvě branky, zdálo se být rozhodnuto. Pak však snížil ještě kontaktní brankou tečováním střely Baroše Tomáš Kundrát – 4:3. V 80. minutě přišla další hrubka v obraně a bylo po zápase. Byl to velmi špatný výkon hostujícího celku.

BRANKY: 15. a 16. Šimoník, 25. Kolouch, 60. Míča, 80. Vavrys – 6. Baroš, 44. Drápela, 59. Tomáš Kundrát. VAL. MEZIŘÍČÍ B: Hrdý – Michal Kundrát, Capil, Mézl, Podzemný – Drápela, Gajdůšek, Tomáš Kundrát, Neuberger – Baroš, Martin Václavík. (Střídali: Lasovský, Petr Václavík).

KELČ – V. KLOBOUKY 1:2 (0:0)

Domácí byli favoritem zápasu. Zvlášť, když hosté nafasovali v minulém kole ve Vsetíně potupnou osmičku. Každý zápas je však jiný. První poločas nebyl pohledný. Hosté měli jedinou šanci v 10. minutě. Domácí museli brzy střídat, zranění si obnovil Radim Minář a místo něho přišel Libor Novák. Největší šanci prvního poločasu měl Tomáš Hlavica, ale hlavičkoval pouze do břevna hostující branky. Těžkým direktem pro domácí byla 52. minuta, kdy v pokutovém území zahrál rukou Radim Pastrnek a hosté proměnili pokutový kop – 0:1. Vyrovnání přišlo v 70. minutě, kdy po levé straně utekl aktivní Tomáš Hlavica a po přihrávce Lukáše Machače srovnal umístěnou střelou k levé tyči David Pitrun – 1:1. Kanárci se ještě více zakousli do soupeře a tlačili se na bránu. Bohužel, soupeř trestal. Po přímém kopu z dvaceti metrů vymetl levý růžek domácí branky na 1:2. Kelč se tlačila za bodem. Největší šanci v 85. minutě zahodil Petr Minář. Vyrovnat se domácím nepodařilo.

BRANKY: 70. Pitrun – 52. Kachlík, 77. Nahodil. KELČ: Kyza – Petr Minář, Radim Minář, Radim Pastrnek, Jan Hlavica – Kulich, Hegar, Pitrun, Lukáš Machač – Martin Pastrnek, Tomáš Hlavica. (Střídali: Novák, Pivovarčík, Chrástecký).

JUŘINKA – BRUMOV B 1:2 (1:1)

Hosté nastoupili pouze v nejmenším počtu sedmi hráčů. Juřinka tuto výraznou početní převahu zužitkovala pouze brankou Vavříka z 8. minuty, který po centru neměl na malém vápně problém zakončit – 1:0. Domácí měli dvacet minut celkem na to, dát soupeři více branek. Jenže jejích hra byla katastrofální, obrana hostí se přesunovala z bloku bez problémů proti stereotypní hře domácích. Ve 20. minutě hosté kompletně doplnili sestavu a začali trestat předchozí neproměněné šance Vavříka se Šindelkem. Ve 40. minutě bylo vyrovnáno a po přestávce hosté zápas dokonale otočili. Po přestávce byl výkon domácích velmi dobrý, při rovnosti hráčů hráli paradoxně výrazně lépe. Na branku z 65. minuty však Juřinka neodpověděla a připsala si třetí porážku v řadě.

BRANKY: 8. Vavřík – 40. Machač, 65. Zvoníček.

JUŘINKA: Pospěch – Petr Koleček, Vadel, Šnajdr, Hromádka (68. Adam Koleček) – Kocián, Horák (46. Stolař), Žilinský (46. Paťava), Škařupa – Vavřík, Šindelek.

D. BEČVA – VSETÍN 2:6 (0:2)

Vsetín po Valašských Kloboukách rozstřílel také Dolní Bečvu. Ve 20. minutě šel sám na Sedláka Paprskář, byl ještě dostižen hostujícím obráncem, ale místo faulu a červené karty se pískal útočný faul domácího hráče. Ve 30. minutě se po první z hrubek domácí obrany prosadil Hořelica – 0:1. Ve 35. minutě potrestal další hrubku domácích Třasoň – 0:2. Vsetín byl daleko kvalitnější a rychlejší na míči. Hned ve 48. minutě zvyšoval Hořelica na 0:3. Domácí nerezignovali. V 53. minutě sklepl Jurečka efektně vysoký míč do běhu Romanu Maléřovi, a ten se přesně trefil do šibenice – 1:3. V 58. minutě po rohu nakrátko se z pěti metrů slabě opřel do míče Roman Maléř. Další ztrátu míče potrestal v 61. minutě Starec – 1:4. V 70. minutě zužitkoval přečíslení svou druhou brankou Třasoň – 1:5. Po faulu na aktivního Maléře sice proměnil v 76. minutě pokutový kop Jaroslav Šena, ale po signalizaci pomezního rozhodčího dostali ve druhé minutě nastavení stejnou výhodu i hosté a Zetek stanovil tenisové skóre na 2:6.

BRANKY: 53. Maléř, 76. Šena – 30. a 48. Hořelica, 35. a 70. Třasoň, 61. Starec, 90. +2. Zetek. D. BEČVA: Einšpígl – Stavinoha, Adamec, Hajda, Filka – Vojkůvka, Šena, Maléř, Kuběna – Paprskář, Jurečka. VSETÍN: Sedlák – Kocurek, Zetek, Kundera, Fojtík – Němec, Třasoň, Zgarba – Starec, Hořelica, Surovec. (Střídali: Mucha, Doležel, Lukáč, Pavlinec, Zimek).

P. LHOTA – ZUBŘÍ 1:0 (1:0)

Domácí svou převahu v prvním poločase vytěžili typickou akcí. Ve 40. minutě se po dlouhém autu prosadil na pěti metrech nekrytý Zedníček – 1:0. Inkasované brance přesto předcházely možnosti dostat se do vedení. Šance Krupy, Jasoňka a Frňky ve druhém poločase, kdy se hra Zubří zlepšila, k vyrovnání nevedly. Zubří sice postrádalo zraněné Barabáše a Drdu, ale představilo dvě posily. K brankářskému řemeslu se vrátila kdysi opora Vigantic Lukáš Blabla a z Hrachovce přišel záložník Marek Jež.

BRANKA: 40. Zedníček.

ZUBŘÍ: Blabla – Berka, Jurajda, Jiří Raždík, Pavlica – Pavlíček, Jež, Frňka, Roman – Jasoněk, Krupa.

PODLESÍ – NEDAŠOV 4:1 (1:0)

Hosté hráli od prvních minut ze zabezpečené obrany, přes kterou se domácí nemohli prosadit. První větší šanci má Tydlačka, v 17. minutě jeho střela končí na břevně. Tentýž hráč ve 22. minutě nastřeluje z úhlu tyč. Hosté hrozili především ze standardních situací, které domácí pohlídali. Do vedení jdou domácí v 38. minutě, po centru z křídla se prosazuje se štěstím Košut – 1:0. Ve 43. minutě po chybě domácích mají hosté gólovou šanci, domácí zachraňuje Michut. Druhou branku přidává v 60. minutě Tydlačka, který úspěšně zakončuje únik z půlky hřiště – 2:0. V 65. minutě domácí podnikli křídelní akci a následný přízemní centr uklízí do sítě Zetek – 3:0. V 68. minutě se hosté dočkali snížení, kdy ze standardní situace hlavičku Michut ještě vyráží, ale nepokrytý Šenkeřík snižuje – 3:1. V dalších minutách se hosté snažili o kontaktní branku, ale domácí obrana s vypětím všech sil nebezpečné míče odvrátila. V 85. minutě jde sám na brankáře Košut, ale míří pouze do něj. Tečku za utkáním udělal v 91. minutě Pavel Blažek, po rozehraném rohu nakrátko se dostal na šestnáctku a jeho povedená střela končí v pravém horním rohu – 4:1.

BRANKY: 38. Košut, 60. Tydlačka, 65. Zetek – 90. + 1. Pavel Blažek – 68. Šenkeřík.

PODLESÍ: Michut – Petřvalský, Borák, Stolář, Adámek – Švec, Zetek, Pavel Blažek, Nosálek – Košut, Tydlačka (Střídali: Petr Pernický, Radim Blažek, Tomáš Holčák).

1. FK Vsetín 4 3 1 0 19:6 10
2. Vlachovice 4 2 2 0 9:6 8
3. Podkop. Lhota 4 2 2 0 8:5 8
4. Podlesí 4 2 1 1 12:9 7
5. Štítná n. Vl. 4 2 1 1 11:8 7
6. Nedašov 4 2 0 2 10:9 6
7. Zubří 4 2 0 2 6:7 6