Komentáře k zápasům I.A třídy -A-mužstvo 30.4.2012

2. 5. 2012

Juřinka doma ztrácí body potřebné k záchraně

Fotbalisté Juřinky (v červeném Jaroslav Burda) doma jen remízovali s LUkovem 0:0. Autor: Tereza Zgabajová

včera 17:22

Valašsko – Juřinka měla doma dostatek šancí pokořit Lukov. Defenzívy Dolní Bečvy a Hutiska příliš nefungovaly. Hovězí utrpělo krutou porážku.

1. A TŘÍDA

JUŘINKA – LUKOV 0:0

Juřince se nedaří potvrzovat plné bodové zisky z předešlého utkání. Záchranářský souboj tak skončil bez branek. Domácí ani potřetí na jaře nedokázali doma vyhrát, i když měli několik dobrých příležitostí. V 10. minutě měl gólové parametry Vaňkův centr, na který nikdo před brankou nedosáhl. V 11. minutě trefil Štěpán po rohu tyč hostující branky. V 17. minutě vyprášil rukavice brankáře Lukova pěknou střelou Šindelek. První šance Lukova po rychlém protiútoku v 18. minutě byla domácí obranou zblokována na roh. Ve 21. minutě uvolnil Vaněk Žilinského, ale ten přestřelil. Ve 22. minutě nedokázal Burda přelobovat vybíhajícího brankáře. Pospěch se protáhl při další jedovaté střele hostí ve 24. minutě. Jeho protějšek vychytal ve 33. minutě Burdu a později také Žilinského se Šindelkem. Aktivní poločas uzavřela 41. minuta a další neproměněná hlavička Žilinského. V 55. minutě korunoval hostující brankář svůj bezchybný výkon, když vyrazil střelu Šnajdra do šibenice na rohový kop. Poté hrál hlavní roli střídající Varga, nejprve neproměnil svou šanci, poté si šel pro penaltu, ale u rozhodčího pochopení nenašel. Lukov se v poslední desetiminutovce osmělil a několikrát prověřil Pospěcha. Oba brankáři byli v tomto utkání na svém místě. Zápas uzavřel pokus Šnajdra, ale ani ten se mezi tyče nevešel.

JUŘINKA: Pospěch – Šnajdr, Paťava, Štěpán, Vaněk – Škařupa, Vadel, Kocián, Burda – Žilinský, Jiří Šindelek (46. Varga).

BRUMOV B – HOVĚZÍ 4:1 (2:0)

Hovězí v Brumově nedokázalo proměnit řadu šancí, naproti tomu domácí byli v zakončení efektivní. Jako první hrozil Zádilský, který se snažil přetavit v branku zaváhání obrany Brumova, na brankáře Kubína si však nepřišel. Hned v zápětí dopadl stejně i Kovář, který to zkoušel lobem. Hosté skórovali hned z první šance. Po rohovém kopu se nejlépe ve vápně orientoval Filo – 1:0. Tři minuty nato už hosté vedli o dvě branky. To když Pagáč dostal namazáno od obrany hostů a propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:0. V závěru poločasu mohl snížit Kovář, brankář Kubín však opět dobře vyběhl. V úvodu druhé půle Hověžané znovu inkasovali a znovu po rohovém kopu, na který si naběhl Kapitán Macků a hlavičkou poslal míč přímo k tyči – 3:0. V 60. minutě se konečně prosadili i hosté. Šrámek dostal míč za obranu a tváří v tvář brankáři se nemýlil – 3:1. Naděje hostů na obrat ale deset minut nato zchladil Beňo, který se dostal k odraženému míči po samostatném úniku svého spoluhráče – 4:1. V závěru mohl výsledek korigovat Kovář, nepříliš umístěnou střelu však gólman Kubín pokryl.

BRANKY: 33. Filo, 36. Pagáč, 47. Macků, 73. Beňo – 60. Šrámek.

HOVĚZÍ: Hučík – Kučera R., Kučera M., Kostka R. (46. Blaha), Juřica – Zádilský (76. Štrbík K. ml.), Zámečník, Štrbík K. st., Hromada M. – Šrámek, Kovář (80.Varaja).

VLACHOVICE – HUTISKO 4:1 (4:0)

Totální výbuch v defenzívě předvedli hráči Hutiska v prvním poločase. Nevyužili tak jít při odloženém utkání konkurentů z Vidče na první místo tabulky. Již po prvních pětačtyřiceti minutách bylo po hrubých chybách obrany v čele s brankářem Horákem rozhodnuto. Vlachovicím napadalo do branky vše, Kalod, Macíček a Blaževič se na druhé straně neprosadili. Po přestávce logicky při velkém náskoku stáhli domácí nohu z plynu. Do hostující branky se postavil Filip Sekyra. Hutisku nebyla uznána branka pro ofsajd, jednou nastřelili tyč domácí branky. V 70. minutě se prosadil z trestného kopu po faulu na Robina Křenka Blaževič – 4:1. Víc toho hosté v koncovce nepředvedli a znovu ukázali, že jejich výsledky jsou na jaře zatím jako na houpačce.

BRANKY: – 70. Blaževič.

HUTISKO: Horák (46. Sekyra) – Vašek, Petr, Macíček, Kaša (20. Roman Křenek) – Škopek (65. Fiurášek), Jaroslav Koláček, Abík – Blaževič, Robin Křenek, Kalod.

VIZOVICE – D. BEČVA 5:3 (2:2)

Dolní Bečva předvedla hlavně v prvním poločase výborný výkon, ale soupeři doslova darovala přestávkovou remízu. Ve 24. minutě se uvolnil Josef Vojkůvka a jeho průstřel brankáře byl dokonalý – 0:1. Ve 26. minutě si vyskočil na standardní situaci Vladislava Šeny Jurečka a hlavou trefil šibenici domácí branky – 0:2. Hosté měli další tři šance zápas bezprostředně rozhodnout. Nestalo se tak. Ve 29. minutě zůstal na hranici pokutového území nehlídaný hráč a Jurajda byl bez šance – 1:2. Ve 32. minutě zahrál neposedný míč Jurajdovi na housle – 2:2. Druhý poločas přinesl větší aktivitu domácích, kterým opět nahrávaly hrubky hostí. Hned ve 47. minutě se k odraženému míči dostal opět nekrytý hráč Vizovic – 3:2. Hosté se nesmířili s osudem a vyrovnali v 70. minutě, kdy se podruhé důrazem prosadil Josef Vojkůvka – 3:3. Dolní Bečva hrála na tři body a to se jí nevyplatilo. V 77. minutě podnikli domácí kontr do otevřené obrany – 4:3. Hra vabank pokračovala a v 87. minutě byl pro hosty dokonán krutý hokejový výsledek – 5:3.

BRANKY: 24. a 70. Josef Vojkůvka, 26. Jurečka. D. BEČVA: Jurajda – Martinát (46. Stavinoha), Skalík, Jurečka (65. Radek Růčka), Adamec (70. Kozák) – Petr Vojkůvka, Vladislav Šena, Vašek, Filka – Paprskář, Josef Vojkůvka.

ZUBŘÍ – VIDČE

ODLOŽENO NA 8. 5. 2012 V 16.00 HOD.

Další výsledky: Štítná n. Vl. – Val. Klobouky 2:1, Podkop. Lhota – Slavičín B 3:2.
1. Vidče 18 13 1 4 38:16 40
2. Hutisko 19 12 3 4 43:23 39
3. Vlachovice 19 10 4 5 38:28 34
4. Štítná n. Vl. 19 10 2 7 38:36 32
5. Hovězí 19 8 3 8 38:33 27
6. Dol. Bečva 19 9 0 10 42:47 27
7. Val. Klobouky 19 7 6 6 23:29 27
8. Podkop. Lhot a 19 6 6 7 27:30 24