Komentáře k zápasům I.A třídy 7.9. Zlínský deník

I. A třída: Brumov si pohrál s Hrachovcem, slavila i Štítná

Ilustrační foto.

Ilustrační foto. Autor: DENÍK

8.9.2014

Region – Jednatřicet minut stačilo fotbalovému záložníkovi Pavlu Naňákovi na hattrick v zápase I.A třídy skupiny A do sítě Hrachovce, čímž rozhodl o výhře rezervy Brumova. Utkání dvou posledních týmů tabulky zvládlo lépe domácí Podlesí, které vyhrálo 2:0.

Nedašov tak stále čeká na první body v sezoně. V béčku předvádí nejlepší výkony Strání, které jako jediný tým neztratilo ani bod. Tentokrát vyhrálo 2:0 na hřišti Žalkovic.

SKUPINA A

ŠTÍTNÁ N/VL. – VLACHOVICE 3:0 (3:0)

Štítná začala utkání velmi dobře a v 8. minutě po gólech Tomáše Pinďáka a Michala Hnaníčka vedla 2:0. Ve 20. minutě hosté po dobře zahrané standardní situaci z deseti metrů přestřelili bránu Štítné. Ve 23. minutě výborně hrající Pinďák unikl po křídle a přihrávkou pod sebe našel zcela volného Jaroslava Lišku a ten neměl problém vstřelit další branku Štítné. Ve 34. minutě mohli hosté vstřelit branku, ale hlavička Olejníka těsně minula domácí bránu.V 38. minutě se hostům nepovedl ofsajd systém a Jaroslav Liška šel sám na brankáře, který jej však vychytal. Minutu před koncem poločasu se nechal zbytečně vyloučit domácí Tomáš Liška. Druhý poločas Štítná i v oslabení kontrolovala hru a podnikala rychlé protiútoky. V 59. minutě šel z pravé strany opět sám Jaroslav Liška, jeho střela šla do brankáře a dorážka Pinďáka minula bránu Vlachovic. Hosté se snažili využít početní převahu, ale jejich šance končily na brankáři Štítné. V 68. minutě nacentroval na zadní tyč výborný Plšek, Olejník hlavou vrátil před bránu, ale nabíhající Plšek minul ve vyložené situaci míč. V 81. minutě se ocitl hostující hráč před brankou Štítné, ale Pavel Vaculík předvedl zákrok zápasu a soupeře vychytal. V 85. minutě Michal Hnaníček na dvakrát nedokázal prostřelit míč do brány hostů. Při první střele zasáhl brankář Bodlák a při druhé střele zastavil míč na brankové čáře obránce Kupčík. Utkání dobré úrovně tak vyhrála Štítná 3:0.

Branky: 4. Pinďák,8. Hna­níček, 23. Liška. Rozhodčí: Poláček – Štěpánek, Macháč, 150 diváků. Štítná: Vaculík P.-Sloboda, Smolka, Chovančík Tomáš, Machuča – Liška Jaroslav (85. Štěpančík), Liška Tomáš, Vaculík Tomáš, Chovančík Vít – Pinďák (81. Zvonek), Hnaníček Michal (87. Hrnčiřík Jan).

VAL. MEZIŘÍČÍ B – P. LHOTA 1:3 (0:2)

Domácí se přesvědčili, jak skvělé standardní situace umí hosté zahrávat. V prvním poločase z nich dostali dvě branky. Když k této herní situaci došlo, byla Majerova branka vždy v ohrožení. Po přestávce se domácí zlepšili. Švajda dokonce kontaktním gólem zařídil možnost bojovat alespoň o penaltový rozstřel, ale v 80. minutě přišel po brejku hostů penaltový faul Michala Kundráta a bylo vymalováno. Hosté si odvezli po zásluze tři body.

Branky: Švajda – Elšík, Minařík, Nedavaška. Rozhodčí: Mikoška – Liška, Havránek. Podkop. Lhota: Valčík – Čurek, Staněk, Škrabana, Holeňák, Psota L., Elšík, Minařík, Ročká Š., Nedavaška, Ročák A. Nervlka, Psota S.

BRUMOV B – HRACHOVEC 6:2 (5:1)

Od úvodních minut se domácí pustili s chutí do soupeře a vše vyústilo ve vstřelení úvodní branky již ve 4. minutě Bartozelem. Domácí přesto zvládli v úvodu zahodit dvě tutovky, ta od Bartozela byla opravdu urážkou fotbalového boha, protože po obejití gólmana proti němu stála jenom prázdná branka, přesto zazvonila jenom tyč. Tak se naskytla poslední příležitost hostů na srovnání skóre, ale ani hosté tuto příležitost nevyužili. Poté se však brankostroj domácích otevřel naplno a Brumov v prvním poločase postupně Naňákem a Machačem upravil na 3:0. Za tohoto stavu stihli hosté vlastencem domácích zkorigovat na 3:1. Ovšem ve 25. a 31. minutě dal Naňák dva góly, kterými pohřbil šance Hrachovce. Do kabin se šlo za stavu 5:1. Druhý poločas se již dohrával z povinnosti. Hrachovec nejdříve snížil Ondruchem na 5:2, aby vzápětí dal Zvoníček v 54. minutě zápasovou tečku na 6:2.

Branky: Naňák 3, Macháč, Zvoníček, Bartozel – Ondruch, Vrána. Rozhodčí: Houšť – Bernatík, Mitáček. Brumov B: Smolík R. – Miklas, Janáč, Smolík A., Naňák (53. Vaněk), Polách, Macháč, Zvoniček, Gago, Krahula, Bartozel J.(11. Líňa).

SLUŠOVICE – VIDČE 2:1 PK. (1:0)

Vidče poctivou a takřka bezchybnou defenzIvou získalo bod. Slušovice měly po celý zápas výraznou převahu, ale jejich hra se utápěla ve stereotypu. Všechny centry a nákopy lapil velmi jistě chytající Petružela. Jedinou branku ve 35. minutě nabídla hostující obrana jednou z mála chyb domácím sama. Vidče bojovalo a v 80. minutě po rohu srovnal Marák. Šlo se na penalty. „V penaltách jsme vedli 2:1, ale domácí to otočili, protože za nás nedali pokutový kop Mičkal, Vala a Telecký," popsal neúspěšný rozstřel sekretář Vidče Petr Jurča.

Branky: Dobeš – Mařák. Rozhodčí: Mikulášek – Šimoník, Michalec. Slušovice: Varga – Janků, Poslušný, Čuřík, Burša, Lošťák, Zbranek, Dobeš, Jaška, Šimek. Střídal: Gajdůšek.

VAL. KLOBOUKY – VAL. PŘÍKAZY 2:0 (2:0)

Hosté měli v Kloboukách více brankových příležitostí, ale branky stříleli jenom domácí. Příkazy předváděly kombinační fotbal, ale Karas, Ptáček ani Juřica se gólově neprosadili. Posledně jmenovaný šel ve 42. minutě sám na branku a hosté se hodně divili, že po zmaření jasné brankové příležitosti nebyl vyloučen faulující domácí hráč. Hostující brankář Valčík se zapotil v prvním poločase při gólové střele Kachlíka. Druhou půli načal nebezpečnou střelou domácí Sáblík. V 56. minutě netrefil po úniku Vaculky Dušan Polách prázdnou branku. Když v 69. minutě přestřelil Karas, urazily Příkazy definitivně fotbalového boha a domácí následně rozhodli zápas. V 78. minutě si našel domácí hráč propadlý míč po centru a v 82. minutě inkasovali hosté po faulu Ptáčka z nařízené penalty.

Branky: Novák, Sáblík. Rozhodčí: Kotačka – Vacula, Veselý.

PODLESÍ – NEDAŠOV 2:0 (0:0)

Důležité utkání dvou týmů, které jsou naspodu tabulky, zvládli lépe domácí. Těm se téměř vyprázdnila marodka, to hostům ale stále chybí čtveřice hráčů. Hra v první půli byla vyrovnaná, ale domácí své šance neproměňovali. Nejdříve to byl v 15. minutě Pavel Bělocký. Ve 20. minutě centr Švece neposlal do sítě Bína ani Martin Blažek. Ve 27. minutě po hezké akci zakončuje chytře Křižan, jeho lob ale končí na břevně. V 30. minutě hlavičkuje Bína těsně vedle. Převahu domácích v této fázi hry pak mohl korunovat v 33. minutě Martin Blažek, ale minul odkrytou branku hostí. Podlesí patřil závěr první půle. Nejdříve ve 43. minutě vyráží Nosálek nebezpečnou střelu na břevno. Z následného rohu pak hráč hlavičkuje nad. Ve druhé půli to byl podobný obrázek hry. V 55. minutě končí hlavička domácího hráče na břevně. Skóre se poprvé měnilo až v 63. minutě, po centru se hlavičkou prosadil Bína. Hosté mohli vyrovnat v 67. minutě, ale finální přihrávka na osamoceného hráče jde o dva metry nepřesně. V 75. minutě domácí přidali druhou branku. Na standardní situaci Křižana si naběhl Bína a opět hlavou posílá míč do sítě. Podlesí ve druhé půli mělo řadu dobrých šancí, ale zakončení často končilo vysoko nad. Hosté podali sympatický výkon, ale na body stále čekají.

Branky: 63. a 75. Bína. Rozhodčí: Surovec – Škrobák, Lysák. Nedašov: Fojtík O. – Šenkeřík David. (20. Šenkeřík Daniel.) Talčík, Novák, Fojtík Radim, Holba J. (75. Prekop), Marek, Kolínek, Fojtík Jakub, Fojtík Jiří (75. Holba V.), Holba P.

DALŠÍ VÝSLEDEK: Zubří – Juřinka 0:1 Vaculín.

1. Val. Klobouky 5 3 1 1 0 11:5 12
2. Brumov B 5 3 1 0 1 16:8 11
3. Podkop. Lhota 5 3 1 0 1 11:5 11
4. Slušovice 5 3 1 0 1 11:7 11
5. Štítná n/Vl. 5 3 0 1 1 9:3 10
6. Val. Meziříčí B 5 3 0 0 2 11:6 9
7. Zubří 5 2 0 1 2 9:5 7