Komentáře k zápasům I.A třídy 7.9. Valašský deník

8. 9. 2014

Nedělní dopoledne, nic pro obranuHrachovce

Fotbalisté Podlesí (modré dresy) doma porazili Nedašov 2:0.

Fotbalisté Podlesí (modré dresy) doma porazili Nedašov 2:0. Autor: DENÍK/Marek Havran

dnes 16:59

Valašsko – Vidče vsadilo ve Slušovicích na pevnou obranu. Standardní situace pohřbily meziříčskou rezervu. Hrachovec dostal v Brumově těžký knokaut.

1. A TŘÍDA

SLUŠOVICE – VIDČE 1:1 (1:0)

NA PENALTY 3:2

Vidče poctivou a takřka bezchybnou defenzívou získalo bod. Slušovice měly po celý zápas výraznou převahu, ale jejich hra se utápěla ve stereotypu. Všechny centry a nákopy pochytal velmi jistě chytající Petružela. A tak jedinou branku vlastně v 35. minutě nabídla hostující obrana jednou z mála chyb domácím sama. Vidče bojovalo a v 80. minutě po rohu srovnal Marák. Šlo se na penalty. „V penaltách jsme vedli 2:1, ale domácí to otočili, protože za nás nedali postupně pokutový kop Mičkal, Vala a Telecký," popsal neúspěšný rozstřel sekretář Vidče Petr Jurča.

BRANKA VIDČE: 80. Marák.

VIDČE: Petružela – Šichtář, Marák, Dalibor Nerad, Telecký – Pavel Drda, Petr Mičkal, Milan Drda, Vaculín – Křenek, Vala. (Střídali: Frňka, Kubját, Frišara).

VAL. MEZIŘÍČÍ B – P. LHOTA 1:3 (0:2)

Domácí se přesvědčili, jak skvělé standardní situace umí hosté zahrávat. V prvním poločase z nich dostali dvě branky. Když k této herní situaci došlo, byla Majerova branka vždy v ohrožení. Po přestávce se domácí zlepšili. Švajda dokonce kontaktním gólem zařídil možnost bojovat alespoň o penaltový rozstřel, ale v 80. minutě přišel po brejku hostů penaltový faul Michala Kundráta a bylo vymalováno. Hosté si odvezli po zásluze tři body.

BRANKA VAL. MEZIŘÍČÍ: 70. Švajda. VAL., MEZIŘÍČÍ B: Majer – Gromus, Černý, Brachánek, Novák – Michal Kundrát, Ligas, Tomáš Kundrát, Lasovský – Neuberger, Švajda. (Střídali: Soukup, Jakub Výmola, Štys).

BRUMOV B – HRACHOVEC 6:2 (5:1)

„To byl uragán. V prvním poločase na nás domácí vletěli, a kdybychom prohrávali o osm branek, nikdo by se nedivil. Dostali jsme čtyři branky během patnácti minut. Domácí přestali hrát po přestávce a zápas pro změnu zase patřil nám. Nedali jsme šest tutovek. Jen Ondruch mi říkal, trenére, kromě gólu jsem mohl dát další tři. Jenže, jak nedáte a první půlku prohrajete 1:5, těžko můžete pomýšlet na lepší výsledek," hodnotil debakl trenér Hrachovce Dušan Janošek. Gól Volka po rohu na 3:1 byl jen labutí písní v koncertu domácích hráčů. Ti hostující Hrachovec doslova drtili a parní válec se v prvním poločase zastavil na číslovce pět. Hned po pauze snížil Ondruch a hosté začali hrát. Střelec branky, Orság či Vrána nepotvrdili střelecký instinkt, kterým jsou známí. Každopádně pro diváka to bylo skvělé nedělní fotbalové dopoledne.

BRANKY HRACHOVCE: 32. Volek, 47. Ondruch. HRACHOVEC: Kocanda – Tvarůžek (25. Cahlík), Vaculín, Brázdil, Martin Vajgl – Varga, Jež, Vrána, Volek – Orság, Ondruch.

VAL. KLOBOUKY – VAL. PŘÍKAZY 2:0 (0:0)

Hosté měli v Kloboukách více brankových příležitostí, ale branky stříleli jenom domácí. Příkazy předváděly kombinační fotbal, ale Karas, Ptáček ani Juřica se brankově neprosadili. Posledně jmenovaný šel ve 42. minutě sám na branku a hosté se hodně divili, že po zamření jasné brankové příležitosti nebyl vyloučen faulující domácí hráč. Hostující brankář Valčík se zapotil v prvním poločase při gólové střele Kachlíka. Druhý poločas načal nebezpečnou střelou domácí Sáblík. V 56. minutě netrefil po úniku Vaculky Dušan Polách prázdnou branku. Když v 69. minutě přestřelil Karas, urazily Příkazy definitivně fotbalového boha a domácí následně rozhodli zápas. V 78. minutě si našel domácí hráč propadlý míč po centru a v 82. minutě inkasovali hosté po faulu Ptáčka z nařízené penalty.

VAL. PŘÍKAZY: Valčík – Strnad, Ptáček, Havelka, Dušan Polách – Karas, Gargulák, Vobořil, Číž – Vaculka, Juřica. (Střídali: Daniel Polách, Antonín Chovanec, Jan Chovanec, Smolík).

ZUBŘÍ – JUŘINKA 0:1 (0:1)

„Nevím, na jakých oslavách moji hráči byli, ale tento zápas si za rámeček nedají. Proti dobře kombinujícímu soupeři jsme jedenkrát vystřelili na branku a vybojovali si jeden trestný kop. Neomlouvá nás ani absence opět dlouhodobě zraněného Jurajdy. Byl to strašný výkon," nebral si servítky po prohraném zápase trenér Zubří Martin Nerád. Naopak jeho protějšek Václav Škařupa starší zářil spokojeností: „Kluci bojovali kolektivně, dařilo se nám hrát po zemi a zaslouženě jsme vyhráli. Byl to bojovný, ale přitom fotbalový výkon."

Rozhodující branka padla v 38. minutě, kdy akci Türscherla s Šindelkem dokončil gólovou přihrávkou Paťava na dorážejícího Chocholatého. Domácí hráli prachbídně a od větší prohry je uchránil brankář Michal Barabáš, který v prvním poločase chytil šanci Vavříkovi a po obrátce ho nepřekonali Šindelek se Škařupou.

BRANKA: 38. Chocholatý.

ZUBŘÍ: Michal Barabáš – Petr Majer, Berka, Tichý, Kamil Barabáš – Krupa, Libor Raždík, Polách, Pavlíček – Drda, Filgs. (Střídali: Jasoněk, Jiří Raždík, Mitáš).

JUŘINKA: Pospěch – Türscherl, Lukáš, Šnajdr, Hromádka – Škařupa, Paťava, Vaculín, Chocholatý, Vavřík – Šindelek. (Střídali: Koleček, Růčka).

PODLESÍ – NEDAŠOV 2:0 (0:0)

Důležité utkání dvou týmů, které jsou naspodu tabulky, zvládli lépe domácí. Těm se téměř vyprázdnila marodka, to hostům ale stále chybí čtveřice hráčů. Hra v první půli byla vyrovnaná, ale domácí své šance neproměňovali. Nejdříve to byl v 15. minutě Pavel Bělocký. Ve 20. minutě centr Švece neposlal do sítě Bína, ani Martin Blažek. Ve 27. minutě po hezké akci zakončuje chytře Křižan, jeho lob ale končí na břevně. V 30. minutě hlavičkuje Bína těsně vedle. Převahu domácích v této fázi hry pak mohl korunovat v 33. minutě Martin Blažek, ale míjí odkrytou branku hostí. Těm patřil závěr první půle. Nejdříve ve 43. minutě vyráží Nosálek nebezpečnou střelu na břevno. Z následného rohu pak hráč hlavičkuje nad. Ve druhé půli to byl podobný obrázek hry. V 55. minutě končí hlavička domácího hráče na břevně. Skóre se poprvé měnilo až v 63. minutě, po centru se hlavičkou prosazuje Bína. Hosté mohli vyrovnat v 67. minutě, ale finální přihrávka na osamoceného hráče jde o dva metry nepřesně. V 75. minutě domácí přidávají druhou branku, na standardní situaci Křižana si nabíhá Bína a opět hlavou posílá míč do sítě. Domácí ve druhé půli měli řadu dobrých šancí, ale zakončení často končilo vysoko nad. Hosté podali sympatický výkon, ale na body stále čekají.

BRANKY: 63. a 75. Bína.

PODLESÍ: Nosálek – Stolář, Petřvalský, Borák, Adámek – Švec, Zetek, Křižan, Martin Blažek – Pavel Bělocký, Bína. (Střídali: Kozák, Holčák, Pernický, Česla, Vedra).

Další výsledek: Štítná n/Vl. – Vlachovice 3:0.

1. Val. Klobouky 5 3 1 1 0 11:5 12
2. Brumov B 5 3 1 0 1 16:8 11
3. Podkop. Lhota 5 3 1 0 1 11:5 11
4. Slušovice 5 3 1 0 1 11:7 11
5. Štítná n/Vl. 5 3 0 1 1 9:3 10