Komentáře k zápasům I.A třídy 24.8. Valašský deník

1. A třída: Karel Drda v Zubří předváděl tenisové loby

Ilustrační foto.

Ilustrační foto. Autor: DENÍK/archiv

včera 20:07

Valašsko – Juřinka se za svůj výkon ve Slušovicích nemusí stydět. To samé platí o Hrachovci, který poprvé v sezoně poznal hořkost porážky. Podlesí po debaklu musí posílit. Valašské Příkazy měly obranu z ementálu.

SLUŠOVICE – JUŘINKA 2:1 (1:0)

„Musím kluky pochválit za velkou bojovnost. Poctivě odmakali zápas a k bodu nebylo daleko. Máme na čem stavět," byl po zápase na své svěřence pyšný hostující trenér Václav Škařupa starší, který nyní chystá svatbu svého nejmladšího syna a opory Juřinky Petra. V prvním poločase chyběla hostům finálka a ve 14. minutě inkasovali po ruce ze správně nařízeného pokutového kopu. Hned z kraje druhého poločasu si Juřinka vytvořila velký tlak. První uličku od Šindelka ještě Vavřík nevyužil, následnou od Paťavy zrealizoval ve vyrovnání. Hosté šlapali na jedničku, ale z nerozhodného stavu se mohli radovat pouze dvě minuty, kdy je do kolen srazila druhá osudová chyba v defenzívě. Náhle upadli hosté do útlumu. V závěru se sice dostali do dvou nadějných pozic, ale k vyrovnání to díky složitému řešení nevedlo.

BRANKA JUŘINKY: 55. Vavřík.

JUŘINKA: Pospěch – Vaněk, Vadel, Hromádka, Šnajdr – Vaculík (68. Lukáš), Paťava, Škařupa, Türscherl – Šindelek, Vavřík.

ŠTÍTNÁ N. VL. – HRACHOVEC 2:0 (0:0)

Štítná udolala Hrachovec až v závěru zápasu. V 10. minutě chyboval malou domů Cahlík a z brankové čáry musel chybu spoluhráče hasit Vaculín. Hosté začali od dvacáté minuty hrát. Bína nastřelil boční síť, David Varga v šanci špatně zpracovával míč a Orsága vychytal brankář. I druhý poločas načala šance střídajícího Jana Vajgla. Pořád se však hrálo bez branek. I Kocanda vytáhl zákrok zápasu a duel směřoval k penaltám. Domácí ho strhli na svou stranu v posledních osmi minutách. V 85. minutě vykopával na roh míč z prázdné branky Martin Vajgl, následně ze skrumáže hosté poprvé kapitulovali. Druhá branka padla ve třetí minutě nastavení do otevřené obrany. „Hráli jsme dobře, ale neměli jsme fotbalové štěstí. Mohu prozradit, že si po zápase měníme s Podlesím hráče. Do Podlesí se vrací Bína, k nám míří Miroslav Varga," prozradil po zápase trenér Hrachovce Dušan Janošek.

HRACHOVEC: Kocanda – Cahlík (46. Jan Vajgl), Vaculín, Brázdil, Martin Vajgl – Volek, Jež (55. Melichařík), Vrána, David Varga – Bína, Orság.

VAL. MEZIŘÍČÍ B – VIDČE 3:0 (3:0)

Domácí předvedli úžasný první poločas, a tím zápas rozhodli. Vidče ve druhém poločase bojovalo, mohlo několikrát minimálně korigovat, ale domácí brankář Majer měl dobře postavenou brankovou konstrukci. „Nemohl jsem dnes využít posily z prvního týmu. Postavil jsem několik dorostenců, a ti nezklamali. První poločas nám vyšel na jedničku, v tom druhém jsme se snažili vedení kontrolovat," poznamenal po zápase trenér vítězů Daniel Šulák. „Ve druhém poločase jsme měli Fryšarou a Drdou dvě velké šance se zápasem ještě něco udělat, ale břevno bylo proti," komentoval střeleckou smůlu hostů sekretář klubu Petr Jurča. Domácím se zase prosadil střelec Neuberger, kterému to doma pálí. Nejprve proměnil penaltu po faulu na Baroně, a pak propálil z úhlu pod víko Marka Valu v hostující brance. Když hosté pokazili přečíslení čtyři na dva a z křídla neuhlídali unikajícího Baroně, mohli jen těžko za druhý poločas smazat tříbrankové manko.

BRANKY: 25. a 29. Neuberger, 35. Baroň.

VAL. MEZIŘÍČÍ B: Majer – Štys, Brachánek, Zachrdla, Michal Kundrát – Martin Václavík, Tomáš Kundrát, Gilar, Baroň – Neuberger, Ligas. (Střídali: Petr Václavík, Jakub Výmola, Bulla).

VIDČE: Marek Vala – Špurek, Marák, Dalibor Nerad, Šichtář – Pavel Drda, Jurča, Křenek, Petr Nerad – Lukáš Vala, Maceček. (Střídali: Fryšara, Frňka, Telecký).

BRUMOV B – VAL. PŘÍKAZY 4:2 (1:0)

V ofenzívě se hosté domácím vyrovnali, v defenzívě to byla bída. Domácí rezerva trestala minely hostující obrany a v závěru rozhodla o třech bodech. První zaváhání hostující obrany trestal Machač. Do poločasu mohl po rohu Bartoše srovnat hlavou Ptáček, ale podařilo se to až v 55. minutě po odraženém míči Karasovi. Když byl Valčík krátký na střelu Zvoníčka, museli hosté zase dohánět jednobrankové manko. To smazali i podruhé po otočce Dušana Polácha. V posledních šesti minutách však domácí zvrátili zápas na svou stranu. Svorada se nejprve trefil po rychle rozehraném přímém kopu nařízeném za faul Ptáčka, aby minutu před koncem vzal hostům veškerý vítr z plachet.

BRANKY: 25. Machač, 63. Zvoníček, 84. a 89. Svorada – 55. Karas, 67. Dušan Polách.

VAL. PŘÍKAZY: Valčík – Dušan Polách, Karas, Strnad, Ptáček – Havelka, Gargulák, Juřica, Vobořil – Bartoš, Číž. (Střídali: Daniel Polách, Chovanec, Vaculka, Smolík).

ZUBŘÍ – PODLESÍ 5:0 (4:0)

Domácí vlétli do zápasu jako uragán a ve 12. minutě vedli 3:0. Jurajda vymetl šibenici, pak našel Filgase a knokaut pro hosty ukončil Karel Drda přesným skluzem. Zubří nemělo dost a Podlesí bylo zralé na ručník. Drda s Filgasem nedali další šance, ale ve 41. minutě přišel po chybě Nosálka první přesný lob Drdy a jeho druhá branka v zápase. „Po přestávce jsme hráli bojácně, zbytečně jsme upustili od aktivity a už tolik nehrozili z rychlých útoků, což je nám vlastní," mírnil po zápase euforii domácí trenér Martin Nerád. Filgas s Drdou měli sice dvě šance, ale pak hrálo Podlesí. Hostům byl odepřen pokutový kop a další šance ke vstřelení alespoň čestné branky nedali. A tak dalším lobem na Nosálka dokončil hattrick Drda a Podlesí vyfasovalo rukavici.

BRANKY: 12., 41. a 68. Karel Drda, 4. Jurajda, 6. Filgas.

ZUBŘÍ: Jurka – Frňka, Tichý, Barabáš, Polách – Pavlíček, Jurajda, Jiří Raždík, Krupa – Filgas, Karel Drda. (Střídali: Tomáš Majer, Pavlica, Jiří Drda, Libor Raždík, Berka).

PODLESÍ: Nosálek – Borák, Pernický, Petřvalský, Adámek – Švec, Zetek, Martin Blažek, Ciesla – Bělocký, Dvorný. (Střídali: Holčák, Radim Blažek, Kozák, Křižan).
Další výsledky: Podkop. Lhota – Vlachovice 3:1, Nedašov – Val. Klobouky 2:4.

1. Slušovice 3 3 0 0 0 8:3 9
2. Val. Meziříčí B 3 2 0 0 1 9:3 6
3. Brumov B 3 2 0 0 1 9:5 6
4. Podkop. Lhota 3 2 0 0 1 7:3 6