Komentáře k zápasům I.A třídy 17.8. Valašský deník

19. 8. 2014

1. A třída: Kocanda vychytal Hrachovci bolestivé tři body

Fotbalisté Podlesí (modré dresy) urvali s Valašskými Klobouky dva body po penaltách. Autor: pro DENÍK/Tereza Zgabajová

včera 17:53

Valašsko – Zubří nehrálo dobrý zápas. Juřinka měla notnou dávku štěstí. Vidče předvedlo pěkný útočný fotbal. Nováček z Valašských Příkaz zpacifikoval střelce Neubergera.

1. A TŘÍDA

VLACHOVICE – ZUBŘÍ 2:1 (0:0)

„Podali jsme horší výkon než minule ve Valašských Kloboukách. Nedaří se nám hlavně ve středu zálohy, kde nejsem tolik na míči," hodnotil těsně prohraný zápas trenér Zubří Martin Nerád. Hosté měli problémy s taktikou nákopů v podání domácích a brankář Jurka musel v prvním poločase řešit jednu velkou brankovou příležitost. Zubří rušilo domácí pouze rychlým Drdou, ale po přestávce se hodně zlepšilo. V 50. minutě zakončil pěknou akci trojice Pavlíček, Jiří Raždík, Filgas Karel Drda. Když však střelec úvodní branky v další šanci mířil pouze do brankáře, trestali domácí. Krupa vyrobil nejprve hloupý faul a poté neuhlídal protihráče při standardní situaci. Oba celky pak hrály na výhru, ale když hosté pokazili standardní situaci, tak z brejku inkasovali rozhodující branku právě oni. Zubří zápas dohrálo v křeči.

BRANKA ZUBŘÍ: 50. Drda.

ZUBŘÍ: Jurka – Jiří Raždík, Tichý, Barabáš, Jurajda – Krupa, Libor Raždík, Polách, Pavlíček – Filgas, Drda. (Střídali: Václav Frňka, Roman).

JUŘINKA – BRUMOV B 2:1 (2:0)

„Vydřeli jsme tři body. Druhý poločas jsme byli pod obrovským tlakem a měli jsme hodně štěstí," ulevil si po zápase domácí trenér Václav Škařupa. Jeho tým s notnou dávkou štěstěny dokráčel k plnému bodovému zisku. Mohl se v prvním poločase spolehnout na gólový čich obou hrotových útočníků Vavříka se Šindelkem. Ve druhém poločase se domácí dostali snad pětkrát za půlku a zahrozili pouze jednou po rohovém kopu. Sami po hodině hry inkasovali, a pak jen sledovali, jak hosté pálí šanci za šancí nebo nemají potřebné štěstí v zakončení. Zlaté body zůstaly v Juřince.

BRANKY JUŘINKY: 3. Vavřík, 43. Šindelek.

JUŘINKA: Pospěch – Grygařík (55. Burda), Vadel, Šnajdr, Hromádka – Vaculín, Škařupa, Paťava, Türscherl – Vavřík, Šindelek.

VIDČE – ŠTÍTNÁ N. VL. 2:1 (1:1)

Domácí po faulu Petra Nerada v 8. minutě přežili neproměněnou penaltu hostí. Do vedení dostal borce ze Sahary krásným obstřelem Pavel Drda. Podobně šikovný byl také hostující Liška, ale od patnácté minuty za nerozhodného stavu začali hrát domácí vynikající fotbal. „Vytvořili jsme si do konce zápasu devět brankových příležitostí. Petr Mičkal trefil v prvním poločase břevno, Pavel Drda ve druhém tyč. Lukáš Vala se také několikrát zastřeloval," nemusel nakonec litovat mnoha tutovek po zápase domácí sekretář Petr Jurča. V 86. minutě totiž Lukáš Vala snad třetí střelou po obrovských zmatcích a závaru v hostujícím území prolomil střeleckou smůlu a zajistil domácí tři body.

BRANKY: 15. Pavel Drda, 86. Lukáš Vala – 20. Liška.

VIDČE: Petružela – Šichtář, Marák, Dalibor Nerad, Špurek – Pavel Drda, Petr Mičkal, Petr Nerad, Křenek – Vala, Maceček. (Střídali: Radek Mičkal, Kubját, Telecký).

PODLESÍ – VAL. KLOBOUKY 0:0

4:3 NA PENALTY

Domácím se rozrostla marodka, a tak nově nemohli nastoupit Zetek, Dvorný, Ondřej Kozák. Zápas to byl vyrovnaný, ale moc fotbalové krásy nenabídl. První velkou šanci má ve 20. minutě Pavel Bělocký, dostává míč do běhu, ale z křídla neprostřelil brankáře hostí. Ve 34. minutě pak pěknou střelu Holčáka vyráží hostující brankář na roh. Hosté měli v první půli několik slibných šancí, ale ty nedotáhli do úspěšného konce, nebo se vystavili do ofsajdu. V úvodu druhé půle byli hosté aktivnější, měli několik nebezpečných střel, ale domácí podržel brankář Nosálek. Po 65. minutě se připomněli i domácí, střela Pavla Bělockého jde nad a další velkou šanci domácí pokazili přihrávkou. Největší šanci zápasu měli hosté v 72. minutě, po rychlém brejku postupuje sám Naňák, tečovaná střela jde od tyče na roh. V 80. minutě chybí trocha štěstí Radimu Blažkovi, ve velké šanci se s míčem dostal do úhlu. V 87. minutě mají domácí další velkou šanci, ale střela Křižana jde vysoko nad. Penalty rozhodl domácí brankář Nosálek, který kryl dva pokusy hostí a domácí tak vyhráli 4:3.

PODLESÍ: Nosálek- Pernický, Petřvalský, Borák, Adámek – Radim Blažek, Švec, Křižan, Holčák – Pavel Bělocký, Česla (Střídali: Martin Blažek, Geryk).

VAL. PŘÍKAZY – VAL. MEZIŘÍČÍ B 3:1 (1:1)

Lepší úvod zápasu měli hosté, kteří se po faulu Ptáčka prezentovali přesným přímým kopem Michala Kundráta. Domácí to nedeprimovalo a Majer musel hasit šance Vaculky a Juřici. Hostující brankář kapituloval až ve 27. minutě, kdy Havelka vysunul do brejku rychlíka Vaculku a ten si položil také Majre a zasunul do prázdné branky. Poločas uzavřela další nebezpečná střela Vaculky. V 58. minutě šli domácí do vedení pro průniku Juřici. Když byl v 64. minutě vyloučen hostující Novák, pohasly veškeré naděje hostí na vyrovnání. Gólovou pojistku přidal v 77. minutě po akci Karase s Juřicou Bartoš a nováček se radoval z prvních bodů.

BRANKY: 27. Vaculka, 58. Juřica, 77. Bartoš – 7. Michal Kundrát.

VAL. PŘÍKAZY: Valčík – Karas, Ptáček, Havelka, Dušan Polách – Číž, Gargulák, Vaculka, Vobořil – Juřica, Strnad. (Střídali: Daniel Polách, Chovanec, Lefko, Bartoš, Smolík).

VAL. MEZIŘÍČÍ B: Majer – Ligas, Gromus, Brachánek, Novák – Michal Kundrát, Tomáš Kundrát, Baroň, Martin Václavík – Neuberger, Soukup. (Střídali: Štys, Jakub Výmola).

HRACHOVEC – P. LHOTA 1:0 (1:0)

Hvězdou tvrdě hraného utkání byl domácí brankář Kocanda. Ten lapil hostům několik jasných tutovek a udržel po vynikajícím výkonu čisté konto. „Hrálo se až za hranicí únosnosti. Navíc to pustil hlavní rozhodčí a celý zápas to byla řežba. Měli jsme dnes k dispozici 12 zdravých hráčů a třech bodů si při absenci Vaculína, Adamíka a Orsága velmi ceníme," vážil si výhry domácí trenér Dušan Janošek. Zápas rozhodl přesný roh Ježe a hlavička Bíny. Hned po první brance mohl vedení krásným sólem a střelou navýšit Varga. Tvrdý fotbal pokračoval i po přestávce. Hosté přidali i fotbalovost a Kocanda v brance Hrachovce se musel otáčet. Měl ale svůj den a byl neprůstřelný. Nejvíce na něm pohořel hostující Elšík. Prim u domácích kromě Kocandy hrál Jan Vajgl, ale nebylo mu tentokrát přáno. Hrachovec vybojoval body, které ho budou ještě dlouho bolet.

BRANKA: 35. Bína.

HRACHOVEC: Kocanda – Cahlík, Vrána, Brázdil, Tvarůžek – Volek, Jež (75. Martin Vajgl), Jan Vajgl, Varga – Bína, Ondruch.

Další výsledek: Nedašov – Slušovice 1:2.

1. Slušovice 2 2 0 0 6:2 6
2. Hrachovec 2 2 0 0 5:1 6
3. Val. Meziříčí B 2 1 0 1 6:3 3
4. Podkop. Lhota 2 1 0 1 4:2 3
5. Štítná n/Vl. 2 1 0 1 3:2 3