Komentáře k zápasům I.A třídy 14.9. Valašský deník

Nová posila Podlesí Vedral se uvedla na Juřince

Ilustrační foto.

Ilustrační foto. Autor: DENÍK/Stanislav Dufka

včera 17:07

Valašsko – Hrachovec opět vysoko prohrál, ublížil mu vyloučený Adamík. Podlesí nabírá vítězný kurs. Ve Valašských Příkazech v sobotu ta silně pršelo, že se v neděli dopoledne nedalo hrát.

1. A TŘÍDA

JUŘINKA – PODLESÍ 1:5 (0:2)

Začátek zápasu byl vyrovnaný, ale postupem času přebírali herní iniciativu hosté. Zprvu si vytvořili jen tlak, který vyústil v chyby v domácí obranné činnosti. Od poloviny poločasu se hosté dostávali i do brankových příležitostí, které neproměňovali.

Branky přišly těsně před poločasem. V 38. minutě pronikla do pokutového území přihrávka na zadní tyč a volná posila z Choryně Vedral otevřel skóre. Druhá branka padla z rohu, kdy neobsazený Bělocký na zadní tyči hlavičkuje do odkryté brány.

Druhý poločas začali domácí se snahou zatlačit soupeře a korigovat výsledek. Chvíli se tato hra dařila a soupeře zatlačili. Tlak ale vytvářel okénka v domácí obraně a soupeř dával lekci v proměňování rychlých protiútoků. Místo aby stříleli branky domácí, tak je inkasovali. Jedinou branku vysoko poražené Juřinky vstřelil Šindelek, kterému k brance pomohli Šnajdr s Chocholatým.

BRANKY: 85. Šindelek – 38. a 55. Vedral, 44. Bělocký, 75. vlastní, 80. Bína.

JUŘINKA: Holáň – Türscherl, Lukáš, Šnajdr, Hromádka – Škařupa, Vavřík, Vaculín, Chocholatý – Paťava, Šindelek.

PODLESÍ: Nosálek – Stolař, Petřvalský, Radim Blažek, Adámek – Holčák, Zetek, Křižan, Vedral – Bělocký, Bína. (Střídali: Pernický, Košut, Kozák).

VIDČE – VAL. KLOBOUKY 2:3 (1:1)

„Jsme silně rozladěni. Vedli jsme 2:1 a měli ten zápas vyhrát. Pak si dáme vlastní branku, a to hosty posadilo na koně," zoufal si po zpackaném zápase domácí sekretář Petr Jurča. I když vedly Valašské Klobouky po brance Kristiána z 28. minuty, dokázali Lukáš Vala s Milanem Drdou zápas otočit. Jenže v 70. minutě si borci ze Sahary dali vlastní branku a v 86. minutě si po trefě Hanáka museli vypít kalich hořkosti až do dna. Klobouky potvrdily výbornou aktuální formu.

BRANKY: 34. Milan Drda, 54. Lukáš Vala – 28. Kristián, 70. vlastní, 86. Hanák.

VIDČE: Marek Vala – Šichtář, Marák, Dalibor Nerad, Milan Drda – Pavel Drda, Petr Mičkal, Křenek, Vaculín – Lukáš Vala, Radek Mičkal. (Střídal Petr Nerad).

HRACHOVEC – SLUŠOVICE 0:4 (0:2)

„Měl jsem z devatenácti hráčů jen jedenáct zdravých lidí. Ani jsme nestřídali. Po vyloučení Adamíka jsme zbytečně vysoko prohráli," komentoval další debakl Hrachovce trenér Dušan Janošek. Hosté šli do vedení ve 20. minutě po hlavičce Lošťáka. V 32. minutě se otočil s míčem Šimek a bylo to o dvě branky.

Hrachovec se trápil a jediným nebezpečím byla jak na konci prvního, tak na začátku druhého poločasu akce Orsága. Když se v 64. minutě nechal po druhé žluté kartě vyloučit zbytečně Adamík, bylo po zápase.

Poslední šancí domácích i v deseti byla pěkná střela Ondrucha, ale pak ještě dvakrát inkasovali od Zbranka a Bursi. Hrachovec dostal za poslední dva zápasy deset branek.

BRANKY: 20. Lošťák, 32. Šimek, 65. Zbranek, 86. Bursa.

HRACHOVEC: Kocanda – Martin Vajgl, Brázdil, Adamík, Varga – Volek, Jež, Vrána, Hruška – Orság, Ondruch.

ŠTÍTNÁ N. VL. – VAL. MEZIŘÍČÍ B 2:1 (1:1)

V prvním poločase byli hosté lepším celkem a vedli zaslouženě po brance Černého.

Když Baroň z dorážky minul odkrytou branku, urazili hosté fotbalové bohy. Po autu a příkladné střele z voleje bylo srovnáno. „Nestěžuju si na rozhodčí, ale co nám po přečíslení tři na dva v 65. minutě nepískl za penaltu, to jsem dlouho neviděl. Řekl jsem rozhodčímu, ať do konce tohoto roku už žádnou penaltu nepíská, protože žádná nebude tutovější než tato. Člověk s kluky pracuje a pak přijde toto," stěžoval si na možná klíčový moment po zápase trenér poražených Daniel Šulák. Tři minuty před koncem kopali domácí přímý kop, po odraženém míči od zdi byl nařízen za další faul opět přímý kop ještě blíže branky a z toho Štítná definitivně rozhodla.

BRANKA VAL. MEZIŘÍČÍ B: 11. Černý.

VAL. MEZIŘÍČÍ B: Majer – Gromus, Černý, Brachánek, Novák – Tomáš Kundrát, Ligas, Baroň, Švajda – Michal Kundrát, Drápela. (Střídali: Jakub Výmola, Štys, Petr Václavík).

Další výsledky: Vlachovice – Nedašov 2:0 , Podkop. Lhota – Brumov B a Zubří – Valašské Příkazy byla odložena.

1. Val. Klobouky 6 4 1 1 0 14:7 15
2. Slušovice 6 4 1 0 1 15:7 14
3. Štítná n. Vl . 6 4 0 1 1 11:4 13
4. Brumov B 5 3 1 0 1 16:8 11
5. Podkop. Lhota 5 3 1 0 1 11:5 11
6. Val. Meziříčí B 6 3 0 0 3 12:8 9
7. Vlachovice 6 3 0 0 3 9:11 9
8. Podlesí 6 2 1 0 3 8:13 8